nowrooz

چطور این طراح بدون جابجایی یک دیوار، این خانه مزرعه متروکه را در کالیفرنیا احیا کرد. «بهترین معامله در منطقه فرناندو، مال همین خانه است.» این جمله ای است که یک مشاور املاک به لینزی پنینگتون (Lindsay Pennington)ِ طراح، وقتی که دنبال خانه جدید می گشت گفت. اما جمله اش این جا تمام نشد. «باید آمادگی بازسازی کامل را داشته باشید، از پایین تا بالا». زندگی در خانه آجری کوچک در برای لینزی و خانواده اش سخت شده بود و  این خانه جذاب، به نظر گزینه ایده آلی برایشان می آمد. ماجرای بازسازی خانه قدیمی و قبل و بعد آن را می توانید در ادامه بخوانید و ببینید که چطور می توان یک خانه قدیمی با معماری و طراحی دوره خودش را به شیوه ای امروزی و کاربردی بازسازی و در هزینه ها مدیریت کرد.
خانه در تارزانا بود؛ محله ای کوچک و جمع و جور. شب سال نوی ۲۰۱۵ لینزی با سه سگش، راهی آن جا شد و شروع کرد به کندن کفپوش‌ها و مشمع هایی کرد که دیوار به دیوار، همه جا را پوشانده بودند. هیجانش اما خیلی طول نکشید. پرنده ها خانه را تصاحب کرده بودند و اینجا و آنجا دیده می شدند. وقتی پرنده ها را از خانه خارج و شروع به بازسازی کردند (از آشپزخانه و حمام ها)، از قرارداد خانه قبلی شان تنها یک ماه باقی مانده بود. آن ها می خواستند کار را اقتصادی جلو ببرند، پس کاشی هایشان را از  عمده فروشی و یک یخچال هم در حراجی گیر آورند. به نظر لینزی، یک یخچال فقط یک یخچال است و مدلش تفاوت چندانی ایجاد نمی کند. این صرفه جویی ها به او اجازه داد آن جاهایی که نیاز دارد – و دلش می خواهد- خرج کند. مثلا برای یک وان عمیق یا یک تکه مرمر فوق العاده روی جزیره آشپزخانه. سایر مبلمان و وسایل را از خانه قبلی شان آوردند و زیر این پرده های چینی جا دادند. بعضی از قطعات سالن پذیرایی هم به اتاق پسرها منتقل شد و عجیب اینکه پسران ورزشکار و گیمر لینزی سر مالکیت این قطعاتی که ظاهری سنتی و روستایی داشتند، با هم دعوا کردند! آن ها برای بازسازی به نقشه کلی ساختمان دست نزدند. چرا که معماری روستایی، سقف های طاقدار، لبه های نشیمنگاهی و طاق نماها مشخصا برای مهار آفتاب داغ کالیفرنیا ساخته شده بودند. به پنجره ها و سیستم برق کشی هم دست نزدند. تنها تغییری که تاثیری چشمگیر در خانه داشت، حذف درها بود. درها خیلی ساده از لولا بیرون آمدند و از خانه حذف شدند. لوستری به خانه اضافه نشد، چون کلا جایی برای لوستر وجود نداشت و به شکل عجیبی، این خانه در دهه شصت تمام نورش را از چراغ های دیواری می گرفت. تنها یک چراغ تک بالای میز جدید غذاخوری نصب کردند و خانه با کمترین هزینه ممکن، از این رو به آن رو شد.

میانگین امتیازات ۵ / ۵. تعداد امتیازات ۱۰۰

یک نظر ارسال شده است

  1. ard

    ۱۳۹۹/۰۸/۲۹ ساعت ۰۲:۴۰

    با سلام خانه خیلی مخروبه ای دارم که در حال تخریب هستم با زمین ۱۸۷ متری میخواهم یک خانه ای ۲خوابه در بیاورم در خصوص دنقش کمکی میتوانید کنید که با کمترین هزینه در بیاید خودم هم مشاکت کنم

    پاسخ دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

با این راه حل ها چیدمان منزل خودتان را متفاوت انجام بدهید

خستگی و نیاز به تغییر، ممکن است برای هر کسی پیش بیاید. به ویژه وقتی از مکانی حرف می زنیم ک…