nowrooz

جمهوری خردسالان Kid’s Republic، سرزمین خیالات دور و درازِ جادویی، جادو های بانمک و رنگین، رنگ های براق و بازیگوش و بازیگوشی های فرم و نور است.

این مجموعه دو طبقه که از سال ۲۰۰۵ برپاست، کتاب فروشی بزرگی در قلب چین – پکن – است و از جمله آثار دیدنی معمار خوش ذوق ژاپنی کِئی جیرو ساکو (Keiichiro Sako) ، به شمار می رود. اولین کودکانی که در این جمهوری پانزده ساله خاطره سازی کرده اند، امروز در حوالی جوانی پرسه می زنند و دیر یا زود دست فرزندانشان را می گیرند و دوباره پا به این سرزمین عجایب رنگ به رنگ می گذارند. اینجا که فقط کتابفروشی نیست، جایی برای بازی، خنده، کنجکاوی و کشف اسرار است. هیچ باید و نبایدی ندارد، می توان روی فرش های رنگی دراز کشید، قصه شنید، کارتون دید یا حتی از قفسه های کتاب بالا رفت. کودکی پیدا می شود که دوباره به اینجا برنگردد؟ یا بزرگسالی هست که سوار اسب خیال به دنیای بازی های ترش و شیرین کودکی اش سفر نکند؟
کِئی جیرو ساکو متولد ۱۹۷۰ است. او در کودکی مصمم بود نجار شود اما روزی از روز ها، با ژستی فیلسوف مآبانه به دوستان مدرسه اش گفت: «ساختمانی که معماران می سازند، خیلی بزرگ تر از ساختمان نجارهاست.» نظر او دیگر عوض نشد تا سال ۱۹۹۶ که تحصیلات دانشگاهی اش در انستیتوی فناوری توکیو (Tokyo Tech)، به پایان رسید و رسما به دنیای رویاهای کودکی اش وارد شد. ساکو در سال ۲۰۰۴ شرکت خود SAKO Architects را تاسیس کرده و تا کنون بیش از ۹۰ پروژه در چین ، ژاپن ، کره جنوبی ، مغولستان و اسپانیا به انجام رسانده است.

میانگین امتیازات ۵ / ۵. تعداد امتیازات ۳۱۱

۴ نظر

 1. یاسمن یوسفی

  ۱۳۹۹/۰۱/۲۹ ساعت ۱۸:۰۴

  چقدر جذاب و خواندنی بود و چقدر زیبا

  پاسخ دهید

 2. یگانه

  ۱۳۹۹/۰۱/۲۹ ساعت ۱۸:۰۷

  بسیار جالب👍

  پاسخ دهید

 3. سامان

  ۱۳۹۹/۰۱/۲۹ ساعت ۱۹:۲۴

  چقدر جالب بووود. واقعا رویایی و تماشایی

  پاسخ دهید

 4. عسل

  ۱۳۹۹/۰۱/۳۰ ساعت ۱۱:۴۹

  چه جذاب برای بچه دارها

  پاسخ دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

برخی اصطلاحات دکوراسیونی که باید معنایشان را بدانید

اگر در حال دکوراسیون خانه تان هستید یا فقط به سادگی به دنیا طراحی داخلی علاقه مندید، احتما…