قرمز از رنگ هایی است که بسیار در دکوراسیون رستوران ها مورد استفاده قرار می گیرد. حال سازه روبان مانند قرمز در یک رستوران با پیچ و تاب خود نمایی منحصر به فرد خلق کرده است. معماران شرکت معماری IN • X  رستوران «اردک کبابی» در چنگدو را با این عنصر عجیب طراح کرده اند. این رستوران بنا دارد تا فرهنگ غذایی سیچوان را معرفی و مشتریان جدیدی را به این برند رستورانی ۲۰ ساله دعوت کند.

در این پروژه یک فضای ناهار خوری باشکوه، با رنگ ها و ویژگی های چشمگیر طراحی شده است تا هویت برندی را که بیش از دو دهه تجربه در صنعت مواد غذایی دارد، زنده کند. برای طراحی این پروژه شرکت معماری IN • X خود را به چالش کشیده است تا برند رستوران و فرهنگ محلی را با یکدیگر ترکیب کند. طراح از رنگ قرمز به عنوان عنصر اصلی طراحی برای بیرون کشیدن طعم غذا و همچنین فرهنگ ملی چین استفاده کرده است.

رنگ قرمز نمادی از معماری سلطنتی چینی است و همچنین طعم تند و فلفلی غذاهای محلی سیچوان را منتقل می کند. سطح سقف با پوشش فلزی قرمز که مانند حصیر بافته شده است و صحنه زیبا و خیره کننده ای را ایجاد کرده است. این سازه همه جا وجود دارد و فضاهای مختلف را به هم پیوند داده است. بازگشت به رویاهای کودکی، ویژگی اصلی فضای خانه درختی میانه رستوران است که در انتهای سازه در هم تنیده و بافته‌ شده قرار گرفته است، وقتی روبان قرمز به آرامی از ورودی راه ‌پله بالا می‌رود و در نهایت تا صندلی‌ها امتداد می یابد.

طراح برای تعادل رنگ قرمز در فضا از مواد ساده و سنتی همانند آجرهای آنتیک سیاه برای پوشش دیوارها و از کاشی های طوسی برای کف استفاده کرده است. در گوشه ای از سالن غذاخوری قفسه های چوبی قرار گرفته که مجموعه‌ ای از چای های مختلف را به نمایش می‌گذارند و کنجی برای مدیتیشن در آن فضای قرمز خیره کننده ایجاد کرده است. افرادی که به این رستوران می آیند می توانند از یک تجربه غذاخوری کاملا متفاوت لذت ببرند.

میانگین امتیازات ۰ / ۵. تعداد امتیازات ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

چیدمان اتاق خواب دخترانه و باید ها و نباید ها

اتاق خواب امن ترین فضای خانه برای هر فردی است. مکانی برای خلوت با خود و کسب آرامش. اما وقت…