nowrooz

پرینت سه بعدی که تولید افزایشی هم نامیده می شود به فرایند ساخت اجسام سه بعدی از طریق کامپیوتر گفته می شود. در این روش ماده اولیه مورد استفاده که می تواند انواع پلیمر، فلز، بتن، سرامیک، کاغذ یا چوب باشد به صورت لایه لایه روی هم قرار می گیرد تا شکل مورد نظر ساخته شود. یکی از مزیت های پرینت سه بعدی این است که این امکان را می دهد که شکل ها و اجسام پیچیده را با موادی کمتری نسبت به روش های تولید سنتی، تولید کرد. درواقع با این امکان می توان بی پرواتر طراحی کرد. درصنعت مبلمان هم این فرایند در تولید مورد استفاده قرار می گیرد. هم برای تولید محصول نهایی خاص و متمایز با تیراژ کم و هم برای ایجاد پروتوتایپ هایی از محصول که هدف از تولیدش بررسی و اصلاح و سنجش رضایت مشتری است و پرینت سه بعدی مبلمان کمک شایانی به تسهیل این مرحله از فرایند طراحی می کند.

همیشه تکنولوژی جدید جایگزین تکنولوژی های قبل نمی شود بلکه گاهی به عنوان مکمل آن عمل می کند. بسیاری از طراحان عقیده دارند که پرینت سه بعدی چنین است و می تواند برای راحت تر شدن اتصالات و ایجاد ظاهری متفاوت مورداستفاده قرار گیرد. اگرچه برخی شرکت های بزرگ در حال تلاش برای تولید انبوه به وسیله این شیوه هستند اما به نظر می رسد  هنوز قیمت های استفاده از این روش بالاتر از آن است که بتواند به صورت عمومی مورداستفاده قرار گیرد. البته که در مورد تولید خاص همواره کاملاً استفاده از آن توجیه پذیر است. 

مجموعه ای از تصاویر محصولات تولیدشده با پرینتر سه  بعدی را برایتان گردآورده ایم که میز، صندلی، نورپردازی و سایر اقلام را با جنس های مختلف در برمی گیرد.

میانگین امتیازات ۵ / ۵. تعداد امتیازات ۴۱۵

یک نظر ارسال شده است

  1. الله کرمی

    ۱۳۹۹/۰۵/۱۱ ساعت ۱۰:۵۷

    ما در همین زمینه فعالیت می کنیم و حاضریم اطلاعاتمان رو در اختیار رسانه خوگرنیوز بگذاریم.

    پاسخ دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

۶ مبل ال ارزان که دکوراسیون منزل شما را ارتقا می بخشند

مبل ال به دو دلیل در لیست پرطرفدارترین مبلمان منزل قرار گرفته است. دلیل اول به استفاده بهی…