nowrooz

طراحی داخلی رستوران دانشگاه سه طبقه جیمز مدیسون با وسعت ۳۵۰۰ مترمربع در پاییز ۲۰۲۰ افتتاح شد رستورانی که به گرمی دانشجویان را به خود دعوت می کند و  در کنار فرصتی که برای ایجاد تجربه ای بی نظیر برای صرف غذا  فراهم می آورد، ارتباط و انسجام میان قسمت های مختلف محوطه دانشگاه را نیز تقویت می کند.
بزرگی، موقعیت رستوران و مسیرهای تردد داخل و بیرون رستوران همگی شرایط ایجاد ارتباطات اجتماعی را میان دانشجویان فراهم فراهم می کنند. شیب دار بودن زمین رستوران این امکان را برای طراحان ایجاد کرد تا ورودی و خروجی برای هر سه طبقه طراحی کنند که قابلیت ارتباطی چند سطحی و چند بعدی هم از منظر بصری و هم از منظر دسترسی در اختیار دانشجویان قرار داده است.
رستوران طبقه اول با غذاخوری در ایوان که همانند غذاخوری های شهری است، در مجاورت مسیرهای محوطه و یکی از ساختمان های دانشگاه قرار دارد و کاملا قابل دسترس برای صرف غذا. در طبقه دوم بوفه ای طراحی شده است و فضای غذاخوری آنمنظره ای از  ساختمان های اطراف و مسیرهای اتصالی دانشگاه را دارد و در ضمن غذاخوری دنجی نیز در فضای بیرونی آن طراحی شده که مابین ساختمان رستوران و مرکز دانشجوی مجاور قرار گرفته است. غذاخوری بالاترین طبقه به محوطه چهار ضلعی باز می شود که هم داشجویان در آنجا تردد دارند و هم به ساختمان های اطراف محوطه راه دارند و چشم انداز آن  منظره ای بی نظیر از کوه های شنندوا(Shenandoh) است.
این طراحی داخلی رستوران دانشگاه ترکیب بندی بسیار ساده ای دارد و پله هایی آن را به دو قسمت تقسیم کرده است و  مسیر پیاده روی به این پله ها ختم می شود. دانشجویان از تمام دانشگاه به راحتی می توانند از ورودی و خروجی های طبقات وارد و خارج شوند، از غذاخوری های متعدد در فضای بیرونی و درونی آن استفاده کنند و از روشنایی روز لذت ببرند که تمام ساختمان رستوران فرا می گیرد و و متریال های به کارفته در نمای ساختمان نور روز را چنان منعکس می کنند که رستوران در محوطه دانشگاه می درخشد و به با غرور و صلابت تمام خود را به رخ می کشد.

میانگین امتیازات ۵ / ۵. تعداد امتیازات ۱۱۲

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

تابلو فرش ماشینی می تواند بهترین انتخاب برای دکوراسیون شما باشد اگر…

تابلو فرش ماشینی یکی از عناصر دکوراسیونی است که امروزه بیش از پیش مورد استقبال قرار گرفته …