nowrooz

نقش محیط فرهنگی و جغرافیایی در معماری و طراحی فضاها بسیار کمرنگ و در برخی موارد کاملا محو شده است. اما رستوران ساستریا (La sastreria) که در کرانه ساحلی شهر والنسیا، اسپانیا قرار دارد، نمونه ای متفاوت است. این رستوران با طراحی بر خواسته از فرهنگ و هویت این منطقه ساحلی و انعکاسی از فعالیت های روزمره و عادات اهالی آن تعامل معماری معاصر و محیط فرهنگی و جغرافیایی را به نمایش گذاشته است.  به هر طرف رستوران که نگاه می کنید کاشی های ساخت صنعتگران با الگوهایی متفاوتی را می بینید که هر کدام بخشی از هویت این شهر ساحلی را به تصویر می کشند. این طراحی داخلی رستوران خاص نشان می دهند چگونه می توان با بهره گیری از امکانات و توانایی های معماری معاصر در ترکیب با جزئیات و ریزه کاری های تمدن و فرهنگ بومی، طراحی های بی نظیری خلق کرد.
طراحی این رستوران از سه بخش با نمایی کاملا مستقل تشکیل می شود. بخش اول بار رستوران است که بیشترین وقت و انرژی برای طراحی آن صرف شده است. در طراحی این بخش علاوه بر معماری این منطقه از یکی از عادات های اهالی آن نیز الهام گرفته شده است. مردم این منطقه در روزهای گرم که به حال و هوایی تازه احتیاج دارند، صندلی های خود در کوچه بیرون از خانه می چینند و دورهم به گپ و گفت مشغول می شوند. چیدمان صندلی های پلاستیکی در قسمتی از این بخش به شکلی طراحی شده است که  همین حس و حال در مشتریان ایجاد می کند.
جذاب ترین قسمت این طراحی داخلی رستوران خاص موج عظیمی از کاشی ها و سرامیک های آبی است که به سمت آشپزخانه جریان دارد و نگاه ها را به سوی آشپزخانه، مهترین بخش رستوران می کشاند، آنگاه به دنبال آن طرحی از تکه های سرامیک ظاهر می شود. کف این قسمت را سرامیک های آبی و سفیدی پوشانده است. این سرامیک ها  مرز میان دریا و ساحلی شنی را به نمایش می گذارند و صندلی های این قسمت قایق های ماهیگری کرانه ساحل را تداعی می کنند. طراحی این بخش مشتریان را با خود به سفری در اعماق اقیانوس می برد. فضای ذخیره سازی آشپزخانه شما را به یاد بازار ماهیگیرها می اندازد.

میانگین امتیازات ۴.۵ / ۵. تعداد امتیازات ۱۱۸

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

بهترین جاکفشی چوبی را برای خانه خود انتخاب کنید

اولین تصویری که در لحظه ورود به هر خانه دیده می شود وسایلی هستند که در قسمت ورودی آن خانه …