nowrooz

هر فضایی با گذشت زمان احتیاج به بازسازی و تعمیرات دوره ای دارد تا بتواند نیازهای تازه افراد را به دنبال تغییر در سبک زندگی آنها تأمین کند. به همین دلیل نور داسمش سینگ (Noor Dasmesh Singh) یکی از معماران شرکت مشاوره معماری نور (NOOR Architects Consultants) تصمیم به بازسازی و ترمیم استودیوی خانگی خود در دهه ۸۰ گرفت. این استودیوی خانگی در منطقه ای نزدیک به شهر چندیگر (Chandigarh) هند قرار دارد در ادامه مجموعه عکس بازسازی ساختمان کلنگی را که به یک بنای امروزی تبدیل شده است خواهیم دید.
شرکت معماری نور رویکردی زیبایی شناسانه در نوسازی و ترمیم این بنا پیاده کرد. در نتیجه توانستند در طراحی فضای این بنا تعادل ظریفی بین عناصر قدیمی و جدید ایجاد کنند. سینگ می گوید: «ما امیدوار بودیم که با مداخلات طراحی علاوه بر ادای احترام به عناصر قدیمی و حفظ کیفیت و فرم فعلی ساختمان از جمله مصالح و نمای بیرونی بتوانیم طراحی آن را مطابق با نیازهای کاری و زندگی امروزی هماهنگ کنیم.»
سینگ می گوید: «برای آنکه جزئیات نمای آجری خانه کاملا دست نخورده باقی بماند در ابعاد ورودی خانه از بیرون تغییری ایجاد نکرده ایم. اما در عوض از عناصر چوبی در واحد های بزرگتر داخلی طوری استفاده شده که میزان نور خورشید در خانه به حداکثر رسیده است.»
در طرف دیگر صفحه عاجدار سالن خانه با کفپوش چوبی جناغی شکل و دیوارهای خاکستری خاکی رنگ وجود دارد که پالت رنگی اصلی خانه را تشکیل می دهد. سمت چپ سالن به فضای غذاخوری منتهی می شود. در قسمت های مختلف خانه از کفپوش های طرحدار با الگوی هندسی شبیه به محوطه ورودی و سقف های طاقدار برای زیباتر کردن فضای داخلی استفاده شده است. با ما همراه باشید تا با هم این عکس های بازسازی ساختمان کلنگی را بررسی کنیم.

میانگین امتیازات ۵ / ۵. تعداد امتیازات ۲۳۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

بازسازی یک کافه قدیمی و تبدیل آن به خانه در لندن

قدمت کافه ای قدیمی که در شرق لندن در قسمت حفاظت شده ای قرار دارد به اواخر دهه 1810 برمی گر…