اینجا برای از تو نوشتن هوا کم است
دنیا برای از تو نوشتن مرا کم است…
*

اگر کمی اهل ادبیات، فلسفه، هنر و سیاست باشید و علاقه مند به خواندن کتاب، حتما برایتان جالب خواهد بود بدانید نویسندگان بزرگ آثارشان را کجا خلق می کردند. اتاقشان دکوراسیون خاصی داشته؟ پشت میز تحریر می نشستند یا دسته برگه های اولیه شان را می بردند روی میز ناهارخوری کنار خانواده؟ میزشان ایستاده بوده یا نشسته؟ برای روشنایی از چراغ مطالعه استفاده می کردند یا نورطبیعی از پنجره به کاغذهایشان می تابیده؟ با ماشین تحریر می نوشتند یا قلم و کاغذ و یا رایانه؟ مرتب و منظم بودند یا دست نوشته هایشان را هر گوشه میز و کتابخانه می توان دید؟ کنج دنج نویسندگی برای خودشان ایجاد کرده بودند یا فضای کاریشان بزرگ و گسترده بود؟ اینجا سرک کشیده ایم به اتاق کار ۱۰۰ نویسنده بزرگ و معروف از آندره ژید و تولستوی تا نویسندگان معاصرتر مثل مارکز و رولددال. از سیاستمداران و ژورنالسیت هایی که به نوشتن روی آورده اند تا هنرمندان و فیلسوفانی که آثاری خلق کرده اند. در حین ورق زدن آلبوم مجازی اتاق کار نویسندگان معروف می توانید جملاتی از برخی نویسندگان را هم درباره جهان و نوشتن بخوانید تا بیشتر با دیدگاه هایشان آشنا شوید.

*شعر از محمدعلی بهمنی

اتاق کار نویسندگان معروف
میلان کوندرا: «ما هیچ وقت نمی توانیم بدانیم که چه می خواهیم، چون با داشتن تنها یک زندگی، نه می توانیم آن را با زندگی قبلی خود مقایسه کنیم و نه در زندگی بعدی به کمال برسیم.»

اتاق کار نویسندگان معروف به انتخاب خوگرنیوز را دیدید؛ نویسنده محبوب شما کیست؟ برایمان کامنت بگذارید تا تصویر اتاقش را به این فهرست اضافه کنیم.

میانگین امتیازات ۵ / ۵. تعداد امتیازات ۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

ده قانون طلایی برای برقراری نظم در خانه و رهایی از شلوغی

بسیاری از مردم ساعت های زیادی را به مرتب کردن لوازم خانه و خانه داری اختصاص می دهند ولی هم…