nowrooz

در گذشته ای نه چندان دور در ایران و معماری ایرانی فضایی جداگانه صرفا برای خوابیدن و به نام اتاق خواب وجود نداشت. ایرانیان از اتاقی که خانواده کارهای روزمره خود را در آن انجام می دادند برای خواب نیز استفاده می کردند. اما امروزه نه تنها برای خواب اتاقی جدا در نظر گرفته می شود بلکه دکوراسیون آن نیز بسیار مهم است. فرقی ندارد دکوراسیون آن سنتی باشد یا مدرن هر چه که باشد باید آرامش بخش و زیبا باشد و با سبک دکوراسیون منزل هماهنگ. تقریبا می توان گفت که دکوراسیون اتاق خواب ایرانی امروزی با تخت و سرویس خواب است که معنا پیدا می کنند البته هستند معدود خانواده هایی که هنوز به زمان های گذشته وفادارند و تختخواب و وسایل مدرن مکملش را به اتاق هایشان راه ندادند.

عکس اتاق خواب ایرانی

در این مطلب می خواهیم چند عکس اتاق خواب ایرانی نشانتان دهیم که بتوانید برای چیدمان اتاق خوابتان از آن ها ایده بگیرید. طبق عکس های زیر و آنچه قبلا به آن اشاره شد اتاق خواب ایرانی می تواند هر دکوراسیونی داشته باشد پس خودتان را محدود نکنید و فکر نکنید چون قصد ایجاد یک اتاق خواب ایرانی را دارید باید تنها از طرح و رنگ و المان های خاصی استفاده کنید. اجازه دهید خلاقیتتان کار خودش را بکند. شما حتی اگر از هیچ المانی که مربوط به فرهنگ ایران باشد استفاده نکنید به هر حال اتاق شما رنگ و بوی ایرانی را با خود خواهد داشت. چرا که این اتاق با یک تفکر ایرانی دکور شده است و حتی اگر بخواهید ایرانی نباشد هم ایرانی خواهد شد.
ما سعی کرده ایم در عکس های زیر فرهنگ ایرانی را نشان دهیم هر چند با وسایل مدرن و امروزی مثل تلویزیون، لپتاپ، موبایل و … . امیدواریم با مشاهده این تصاویر ایده های جذابی به ذهنتان برسد و اتاق خواب خودتان را به سبکی ایرانی و دلپذیر چیدمان کنید.

میانگین امتیازات ۵ / ۵. تعداد امتیازات ۲۱۳

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

رنگ سبز نعنایی؛ آفتاب پرستی که خود را با هر سبک و رنگی هماهنگ می کند

شاید رنگ سبز نعنایی شما را به یاد سرامیک ها و درهای چوبی خانه های قدیمی یا حتی یخچال های ق…