صفحه اصلی صنعت مبلمان ۱۷۵ هزار قطعه ورق MDF احتکار شده کشف شد

۱۷۵ هزار قطعه ورق MDF احتکار شده کشف شد

ارسال خبر

در گشت مشترک اداره صمت و اتحادیه درودگران و مبلسازان، یک انبار با ۱۷۵ هزار قطعه ورقMDF که چهارسال احتکار شده بودند، کشف شد.

به گزارش خوگرنیوز به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، با کشف انباری در شهرک خاوران، ۱۷۵ هزار قطعه ورق MDF احتکاری به ارزش ۵۲۰ میلیارد ریال به بازار عرضه خواهد شد. این ورق های MDF که طی سال های ۹۵ تا ۹۸ تولید شده بودند، به صورت وکیوم شده و در سلامت کامل در این انبار احتکار شده اند و طی این سال ها هیچ خروجی از این انبار به ثبت نرسیده است.
پس از کشف این انبار که با گشت مشترک اداره صمت شهر ری و اتحادیه درودگران و مبلسازان صورت پذیرفت، مدیران عامل سه شرکت متخلف و وکلایشان اسناد و مدارک خود را ارائه دادند که با دریافت استعلام ها در سریعترین زمان ممکن به این پرونده رسیدگی و حکم صادر شد. مطابق این حکم متخلفان به پرداخت ۷۰ درصد مبلغ کالاهای احتکار شده یعنی ۳۷ میلیارد تومان جریمه شدند.

بازرس اداره صمت شهرستان شهر ری گفت «برای اینکه کالا دست مصرف کننده برسد از طرف اتحادیه درودگران، عواملی که دارای مجوز و پروانه کسب هستند شناسایی می شوند و با هماهنگی با نماینده تعزیرات نسبت به فروش و توزیع این کالاها در سطح بازار اقدام می شود.» بنابراین؛ جناس پس از طی کردن مراحل قانونی با نظارت بازرسان اداره صمت به قیمت مصوب دولتی در بازار عرضه می‌شود. وی همچنین افزود با توزیع کالاهای کشف شده، شاهد کاهش چشمگیر قیمت MDF در بازار خواهیم بود.

همچنین جمشیدی معاون اجرایی تعزیرات حکومتی شهرستان استان های تهران در خصوص ادامه گشت های بازرسی عنوان کرد که هر کالای وارداتی و یا تولیدی که در سیستم سامانه جامع انبارها ثبت شده باشد، مشمول جریمه اختفا و احتکار نمی شود و در غیر اینصورت جرایم اختفا، احتکار و یا حتی قاچاق در انتظار افرادی خواهد بود که کالاهای ثبت نشده خود را در انبارها نگه داری می کنند.

میانگین امتیازات ۵ / ۵. تعداد امتیازات ۱۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

حیات حیاطتان دست این صندلی هاست!

در این روزها که شرایط طوری پیش می رود که اولویت در خانه ماندن است، گاهی در حیاط قدم زدن و …