صفحه اصلی صنعت مبلمان ۵ مهارت شغلی مورد نیاز در صنعت مبلسازی هند

۵ مهارت شغلی مورد نیاز در صنعت مبلسازی هند

۰
nowrooz

بررسی آمارهای وضعیت تولید مبلمان در آسیا طی سال های اخیر نسبت به سایر بخش های جهان ارزیابی بهتری را نشان می دهد. توجه بسیار بالای تولیدکنندگان مبلمان آسیایی به مقوله صادرات و سرمایه گذاری به منظور بهبود فرایند طراحی، تأمین مواد اولیه، مهارت و خلاقیت ها و حمایت های دولت از جمله عواملی است که سبب شده این قاره در سال های اخیر از وضعیت قابل قبولی در تولید و تجارت مبلمان برخوردار شود. در این میان هند نیز یکی از کشورهای رو به رشد در این صنعت است و مطالعه مسیر پیشرفت و چالش های صنعت مبلسازی هند می تواند برای علاقه مندان به این حوزه الهام بخش باشد.
در این مطلب به پنج مهارت ضروری می پردازیم که برای صنعت مبلسازی هند لازم و ضروری است و با توجه به مشابهت هایی که هند و ایران در حوزه های فرهنگی، اقتصادی و جغرافیایی با یکدیگر دارند آگاهی و آشنایی با این مهارت ها به همه کسانی که به هر شکلی در این حوزه دغدغه مند هستند توصیه می شود.

صنعت مبلسازی هند

صنعت مبلسازی هند طی سال های اخیر شاهد رونقی بی سابقه بوده است. بر اساس یک گزارش درآمد در بازار مبلمان هند در سال ۲۰۲۰، ۲۱۶/۲۹۳ میلیون دلار تخمین زده می شود. به علاوه بازار مبلمان هند بازاری در حال رشد است و پیش بینی می شود در خلال سال های ۲۰۲۱- ۲۰۲۵ رشد ۴/۷۱ درصدی را شاهد باشد.
بدون شک این رشد و رونق چشمگیر به دلیل تحول در طرز فکر مصرف کنندگان و آگاهی هر چه بیشترشان از مبلمان ایجاد شده است. به تازگی مردم در پی خرید مبلمان جدید هستند و عقیده شان در این رابطه پس از سال ها در حال تغییر است. بدیهی است که بهبود استانداردهای زندگی و سطح درآمد آن ها نیز در این افزایش خرید نقش چشمگیری دارد.
با این توضیحات این واقعیت جدید امری حتمی است که صنعت رو به رشد و پیشرفت مبلمان هند در پی رونق این بخش مشاغل جدیدی نیز ایجاد خواهد کرد. به همین خاطر کسانی که به فعالیت در این صنعت علاقه مندند به چشم اندازی روشن در این رابطه امیدوار هستند. اما آیا می دانید مشاغل جدید ۲۰۲۱ در این صنعت به چه مهارت هایی نیاز دارد؟

صنعت مبلسازی هند

۱- مهارت های طراحی

برای هر فردی که بخواهد در این صنعت مفید واقع شود و کاری خوب انجام دهد مهارت های طراحی یک امر اساسی است که به هیچ عنوان نمی توان نادیده گرفت. فرقی هم ندارد که صحبت از صنعت مبلسازی هند باشد یا ایران یا آمریکا. مهارت طراحی این توانایی را در هر شخصی ایجاد می کند که محصول نهایی را با جزییات در ذهنش تجسم کند. پیش از آنکه حتی ایده ای روی پارچه و مواد اولیه پیاده  شود. درست مانند دیدگاه کارگردان ها که کل فیلم را در ذهنشان مجسم می کنند حتی پیش از آنکه صحنه ای با دوربین ثبت شود. برخورداری از دانش طراحی فرد را قادر می کند در مرحله پیش تولید مبلمان را به تصویر بکشد.

صنعت مبلسازی هند

۲- درک پلان های چیدمان مبل

 کسی که از ساختار کف و فضای چیدمان درک خوبی داشته باشد هرگز در صنعت مبلسازی هند بیکار نمی ماند و موقعیت های شغلی خوبی به او پیشنهاد می شوند. فرض کنید برای توسعه چیدمان کامل یک فضای اداری وسیع قرارداد بسته اید. قابل تصور نیست که بتوان این پروژه را بدون آگاهی از ساختار کف و چگونگی قرار گرفتن اجزای مبلمان به خوبی اجرا کرد.
پلان های چیدمان اساسا با هدف بهره گیری از فضای موجود به مطلوب ترین شکل ممکن چیده می شوند. پس این مهارت برای اجرای نهایی کار و ارائه به مشتری اهمیت فوق العاده ای دارد.

صنعت مبلسازی هند

۳- دانش نرم افزار طراحی سه بعدی

دنیای امروز با سرعت زیادی در حال تغییر است و صنعت مبلسازی نیز از این قاعده مستثنی نیست. امروزه در صنعت مبلسازی هند استخدام افرادی که از دانش نرم افزاری سه بعدی برای طراحی نقشه های اولیه محصولات برخوردارند به کسانی که در این زمینه تخصص ندارند ارجحیت دارند. با تسلط کافی بر این دانش حتی در گفتگوهای اولیه نیز می توان مشتریان را متقاعد کرد که محصول نهایی شان به خوبی تولید خواهد شد. پس اگر کسی قصد داشته باشد در صنعت مبلسازی هند حرفه ای بلند مدت برای خودش دست و پا کند دانش نرم افزار رایانه ای با طراحی سه بعدی یکی از مهارت های ضروریست.

صنعت مبلسازی هند

۴- تسلط کافی بر سیستم های تولید روز

 برای هر فردی که در مجموعه یک برند تجاری معروف و معتبر مشغول کار است تسلط کافی بر دانش روز امری ضروریست. در این زمینه آگاهی از سیستم ها و فرایندهای تولید تجاری پیش شرط جذب این حرفه است. به این معنا که هر فردی که تمایل به اشتغال در صنعت مبلسازی هند دارد باید نسبت به تمام جنبه های ذکر شده و فرایند تولید مبلمان از صفر تا صد آگاهی و شناخت کافی داشته باشد.

صنعت مبلسازی هند

۵- دانش و شناخت مواد اصلی تولید مبلمان

مواد اولیه در تولید مبلمان همچون ستون فقرات یا شالوده اصلی است. در این کار کسی که در مورد انواع چوب و کاربرد متفاوت آن ها و نیز نحوه تهیه چوب مناسب در بازار اطلاعات کافی داشته باشد در یک خط تولید با کیفیت نقش ارزشمندی ایفا می کند. با در نظر گرفتن نظرات یک فرد حرفه ای کیفیت کار تولید هرگز در خطر نمی افتد.
بدیهی است کسانی که از انواع چوب نظیر افرا، بلوط، ام دی اف، کاج، سرو و مواد نهایی مانند ورقه فیبر و … شناخت کافی دارند به طور خودکار جای کسانی را می گیرند که فاقد این دانش هستند. علاوه بر این، شناخت انواع پارچه که در نهایت روی مبلمان کشیده می شوند نیز مهم است.
با در نظر داشتن تمام مهارت هایی که در این مطلب به آن اشاره شد برای شخصی که در صنعت مبلمان دانش و ذهنیت مناسب داشته باشد و همچنین در کارش دلسوز و هدفمند عمل کند هیچ هدفی برای تحقق یافتن دور از دسترس نیست.

نکته قابل تأمل

مجموع گردش مالی صنعت مبلمان ایران نیز بالغ بر ۱۰۰ هزار میلیارد تومان است که بیش از ۸۰ هزار واحد صنفی و خدماتی در این حوزه فعالیت می کنند. این حجم از گردش مالی و اشتغال تنها با به کارگیری ۵۰ درصد از پتانسیل این صنعت حاصل شده است. نکاتی که در فهرست بالا در مورد صنعت مبلسازی هند به آن اشاره شد، می تواند به طور کامل در مورد وضعیت مبلمان ما هم صدق کند. توجه به این موضوعات و موارد دیگری نظیر افزایش تنوع، کیفیت و تولید داخلی می تواند کمک کند که ما هم با این صنعت توانمند به خوبی با دیگر کشورهای آسیایی رقابت کنیم و در  این مسیر گام هایی بزرگ برداریم. شما چه فکر می کنید؟

میانگین امتیازات ۵ / ۵. تعداد امتیازات ۲۵۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

نگاهی موشکافانه به آثار بی نظیر پیر کاردین در طراحی مبلمان و معماری

اگر از علاقه مندان صنعت مد و فشن باشید قطعا نام پیر کاردین (Pierre Cardin) به گوشتان آشناس…