صفحه اصلی صنعت مبلمان چشم انداز صنعت مبلمان در دهه آینده از زبان ده نفر از فعالان این صنعت

چشم انداز صنعت مبلمان در دهه آینده از زبان ده نفر از فعالان این صنعت

چشم انداز صنعت مبلمان
denitte

قرن حاضر قرن تغییرات مداوم است اما این روزها تغییرات چنان سریع و گاه غیر منتظره هستند که پیش بینی آینده سخت تر از همیشه شده است. به همین دلیل پاسخ دادن به سوالی مثل این که چشم انداز صنعت مبلمان در دهه آینده را چه می بینید بسیار سخت است. با این حال نشریه معتبر فرنیچر تودی این سوال را از تعداد زیادی از فعالان صنعت مبلمان امریکا پرسیده است. امریکا دومین کشور تولید کننده مبلمان و اولین وارد کننده مبلمان است و به پایتخت مبلمان جهان شهرت دارد. به همین دلیل پاسخ های فعالان در مورد چشم انداز صنعت مبلمان در این کشور می تواند مهم تلقی شود و بازتاب دغدغه های بسیاری از صاحبان کسب و کار مبلمان در سایر کشورها و همینطور کشور خودمان باشد. ده مورد از این پاسخ ها برای شما برگزیده ایم که در زیر می خوانید:

چشم انداز صنعت مبلمان

محمد امینی، مدیر صنایع دستی Lacquer

من دو تغییر مهم تأثیرگذار را برای دهه آینده می بینم. اولین آن تغییر مسیر زنجیره تأمین به طور کامل از چین به ویتنام و سایر کشورها خواهد بود و چالش هایی که این تغییر ایجاد می کند. دومین مسئله، تأثیر فناوری و اینترنت در خرید مصرف کنندگان است.

چشم انداز صنعت مبلمان

کوین بومان، مدیر صندلی Hickory

ما به عنوان یک تولید کننده در هیکوری تقریباً همه افتخاراتمان در تولید به واسطه این است که کارفرمای بسیار خوبی شناخته شده ایم. بیشتر چالش ما در حال حاضر و در سال های آینده مربوط به مدیریت هزینه ها و جذب و حفظ کارکنان با استعدادمان است. ما فرآیندهای هوشمندانه ای در تولید داریم که این امکان را به ما می دهد که محصولات سفارشی را با مزیت ها و نکات مثبت تولید انبوه عرضه کنیم. تامین کنندگان خوبی داریم که با درک مدل ما روزانه متریال مورد نیاز را که طی ۴۸ ساعت تبدیل به محصول می شود به ما تحویل می دهند و این مسئله هزینه انبارداری را که برای تولید کنندگان مثل طاعون است بسیار کاهش می دهد. یکی از هزینه هایی که همچنان ما را به چالش می کشد، هزینه های خدمات خاص پزشکی و بهداشتی است که به کارکنان می دهیم. ما در کارخانه پزشک مستقر داریم و هزینه نسخه های دارو را می پردازیم و با این نوع خدمات قادر بوده ایم بهترین نیروها در منطقه را جذب کنیم. این هزینه ها تا کنون ۱۰ تا ۲۰ درصد از کل هزینه های ما بوده اند و امکان دارد به زودی این میزان به ۵۰ درصد برسد.

چشم انداز صنعت مبلمان

اندی بری، مدیر مبلمان Vanguard

دو روند برجسته و تاثیر گذار در در چشم انداز صنعت مبلمان در دهه آینده شامل شاخص های جمعیت شناسی و تجارت الکترونیکی است. نسل جوان فعلی که خریداران خوبی برای مبلمان هستند با نسل بعدی با ارزش های متفاوت جایگزین می شوند که تغییرات قابل توجهی را ایجاد می کند. با روند افزایش مهاجرت به شهرها و افزایش اجاره بها نیاز به مبلمان کوچک و ظریف افزایش خواهد یافت. میزان درآمد برای هر دو طرف تاثیر بزرگی دارد. پولدارهایی که پولدارتر می شوند خواهان مبلمان پر زرق و برق تر خواهند بود. اگرچه پیش بینی روند سبک دشوار است، اما در حال حاضر شاهد بازگشت سبک های سنتی هستیم. درواقع شاید به جای سنتی بتوان گفت توجه بیشتر به جزئیات و آرایه های هنری و طراحی فاخرتر. درمجموع هیچکس پولی برای دور ریختن نخواهد داشت و قیمت بیش از همیشه اهمیت می یابد. تجارت الکترونیکی تغییر عظیمی در شبکه توزیع ایجاد خواهد کرد و شرکتهای حمل محموله مثل فدکس برنده بزرگ این تغییرات خواهند بود. در طراحی مبلمان حجم کوچکتر و وزن کمتر شاخص های کلیدی خواهند بود. تجارت الکترونیکی باعث کاهش قیمت ها و هماهنگ تر شدن آن ها خواهد شد. می شود انتظار داشت که فروشگاه ها بیشتر به محصولات سفارشی اختصاصی روی بیاورند و خرده فروشان از ترکیبی از فروشگاه و فروش اینترنتی استفاده کنند و مشتریان انتظار سرعت بیشتری در برآورده شدن خواست هایشان را داشته باشند.

چشم انداز صنعت مبلمان

روی کالکاین، مدیر مبلمان Craftmaster

دهه آینده دهه تأثیر بزرگ تجارت الکترونیکی در خرده فروشی خواهد بود. اگر هم اکنون در محدوده ۱۵ تا ۲۰ درصد قرار داشته باشد، این رقم در پنج یا ۱۰ سال آینده چه خواهد بود؟ این موضوع هم روی خرده فروشی و هم بر تولید تأثیر می گذارد. کدام شرکتهای تجارت الکترونیکی اهمیت این موضوع را تشخیص می دهند و کدام یک از این افراد همچنان پول خود را از دست می دهند؟ چشم انداز خرده فروشی چیست؟ اکنون شاهدیم که خرده فروشان کوچکتر با مشکلات زیادی با شرکت های بزرگتر منطقه ای رقابت می کنند. آنها نه تنها از نظر قدرت خرید بلکه از نظر قدرت تبلیغات نسبت به کسب و کارهای بزرگتر در شرایط نامطلوبی هستند. وقتی صحبت از تجربه خرید مشتری به میان می آید کمی معادله تغییر می کند. راه رقابت خرده فروشان متکی به فروشگاه فیزیکی با تجارت الکترونیک این است که یک تجربه خرید لذتبخش برای مشتری ایجاد کنند. ببینید چگونه RH تجربه فروشگاهی در زمینه خرید مبلمان را بهبود بخشیده است: بهبود نورپردازی و روشنایی، رنگ، فرش، همکاران توانا در زمینه ی فروش، محصولات با کیفیت بالا و …

چشم انداز صنعت مبلمان

جف چایلد، مدیر RC Willey، سالت لیک سیتی

چشم انداز صنعت مبلمان با تغییر عجین است. من فکر می کنم تأثیرگذارترین تغییری که در آینده شاهدش تاثیرش بر کسب و کارها خواهیم بود خود «تغییر» است. درباره برخی از تغییرات می توانیم از همین حالا فکر کنیم اما من مطمئن هستم که در دهه آینده تغییراتی اتفاق می افتد که ما حتی فکرش را هم نکرده ایم.

  1. تغییر ارزش ها و انتظارات روی رفتارهای مصرف کننده تأثیر می گذارد. این تغییرات تأثیر بسزایی در مدلهای تجاری ما، نحوه تعامل با همکاران و نحوه ارتباط با مصرف کنندگان خواهد داشت. فناوری روشهای جدیدی را برای رفع نیازها و انتظارات مصرف کننده در اختیار ما قرار خوهد داد
  2. فکر می کنم استفاده از هوش مصنوعی و بیگ دیتا برای ایجاد دسترسی مخاطب به ما درهنگام جستجو ضروری خواهد بود.
  3. عدم قطعیت های اقتصادی بزرگی در پیش خواهد بود درحالی که ملی گرایی رشد خواهد کرد ، بدهی ها اضافه خواهد شد و یک دهه بدون رکود بزرگ نهایتا به پایان می رسد.

فکر می کنم دهه آینده بسیار متفاوت تر از دهه های قبل باشد. این دوره برای کسانی که از نرخ باورنکردنی تغییر استقبال نمی کنند خطرناک خواهد بود، اما فرصت های غیر قابل پیش بینی هم با خود همراه خواهد داشت. اگر شما درک روشنی نداشته باشید که ما باید به کجا برویم و چگونه می خواهیم به آنجا برسیم، این دهه ویرانگر خواهد بود. ولی همواره کسانی از تغییر سود خواهند برد که امیدوارم ما جزو آن گروه باشیم.

چشم انداز صنعت مبلمان

کورت دراو، مدیر و مدیرعامل La-Z-Boy

صنعت مبلمان طی دو دهه گذشته پویا بوده است و همچنان بسیار سریع پیشرفت خواهد کرد. روش های تامین منابع و توزیع مبلمان همچنان در حال تغییر است و شرکت ها برای پاسخ به این تغییرات باید چابک باشند. در La-Z-Boy، ما از سرعتی که باید با آن سازگار شویم تا بتوانیم محصولات خود را با کیفیت بالا و سفارشی سازی انبوه به سرعت دست به دست مصرف کننده برسانیم به خوبی آگاهیم.

چشم انداز صنعت مبلمان

آنجلا هسو، بازاریابی و تجارت الکترونیکی Lamps Plus

انتظار داریم که شرکت ما در طی یک دهه آینده به ایجاد تاثیر مثبت روی مشتریان با تمرکز بر احساسات و عواطفشان به موازارت رشد تکنولوژی ادامه بدهد. حقیقت این است که خرده فروشان موفق پیوندهای عاطفی ایجاد می کنند زیرا مصرف کنندگان بیشتر احتمال دارد برندهایی را انتخاب کنند که با آنها به طریقی رابطه حسی ایجاد کرده اند. ما همچنان به ایجاد تجربه خوشایند شخصی برای مشتریانمان با سفارشی سازی محصول موردنظرشان و انجام کاری فراتر از سطح انتظاراتشان ادامه می دهیم. در دهه آینده شاهد تحول در تجربه خرده فروشی از طریق فناوری و ضرورت بهبود مداوم تجربه خرید مشتری خواهیم بود. فناوری هایی نظیر ارزش افزوده، واقعیت مجازی و صدا در این رابطه رشد خواهند کرد.

چشم انداز صنعت مبلمان

اندرو کوهنیگ، مدیر مبلمان شهری، Tamarac، Fla.

چشم انداز صنعت مبلمان در دهه آینده حکایت از انقلاب دیجیتال در خرده فروشی دارد. آمازون، وی فیر و بسیاری از پایگاه های آنلاین دیگر در حال به روز رسانی و تغییر هستند و ما باید برای تبدیل شدن به خرده فروشی دیجیتالی تا آنجا که ممکن است باید به متخصصان فناوری تبدیل شویم. باید با بازاریابی دیجیتالی و استفاده از فناوری برای بهبود تجربه مشتری بتوانیم در وبسایت هایمان، در فروشگاه ها، هنگام تحویل کالا به مشتری و پس از آن یک تجربه بی نقص برایش خلق کنیم. ما در شرکت خودمان صد درصد متمرکز شده ایم تا در همه جنبه های فعالیت خودمان تخصص دیجیتال را لحاظ کنیم.

چشم انداز صنعت مبلمان

استیو لوش، مدیر Kuka North America

تنها چیزی که از آن اطمینان داریم ایجاد تغییر بسیار است که شامل مواردی چون تغییر کانال های توزیع، ادامه رشد تجارت الکترونیکی، تغییر در سلیقه مصرف کننده و الگوهای خرید است. ما یک فرصت بزرگ تولید سفارشی در تجارت می بینیم و در حال راه اندازی یک کارخانه برای سفارش های ویژه در مکزیک هستیم تا نیازهای مشتریان را برآورده سازیم. در این مسیر مشکل مناقشات تجاری و تعرفه ها هم وجود دارد. گرچه امیدواریم مشکلات فعلی به زودی حل شود، این مسائل ممکن است ادامه یابد و تهدیدی در دهه آینده باشد. ما به تغییر محل کارخانه مان از چین به سایر کشورها فکر می کنیم تا شاید در کاهش ریسک تعرفه و همچنین برای پاسخگویی برای نیازهای خاص مشتریان به ما کمک کند.

چشم انداز صنعت مبلمان

پیتر زولفرینو، مدیرعامل چرم اومنیا

هزینه های مواد اولیه و نیروی انسانی کار همچنان رو به افزایش است که ما سعی می کنیم تا حد امکان با آن کنار بیاییم اما در مقاطعی باید تغییراتی در قیمت گذاری یا استراتژی های تولید ایجاد کنیم. ما به طور مداوم شیوه های تولیدی خود را ارزیابی می کنیم تا بدون آنکه کیفیت و خدمات را قربانی کنیم، کارآمدتر شویم. خوشبختانه روابط بسیار خوبی با کارمندان و نمایندگی های فروش خود و همینطور تامین کنندگانمان داریم، بنابراین اطمینان داریم که با وجود این چالش ها، رشد قابل دستیابی است.

­

میانگین امتیازات ۴.۷ / ۵. تعداد امتیازات ۱۱۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

رقابت ترکیه و مصر بر سر بازار غرب افریقا

مصر در تلاش است تا با نزدیک کردن روابط خود با سنگال، با گسترش فعالیت و تسلط ترکیه بر بازار…