صفحه اصلی صنعت مبلمان چرا صنعت مبلمان هند نسبت به ۲۰۲۱ امیدوار است

چرا صنعت مبلمان هند نسبت به ۲۰۲۱ امیدوار است

۰
صنعت مبلمان هند
nowrooz

صنعت مبلمان بعد از همه گیری ویروس کرونا با مشکلات بسیاری از جمله کمبود حمل و نقل کالا و خدمات تجارت الکترونیک مواجه شد. با وجود همه این مشکلات و ممنوعیت ها، بزرگان صنعت مبلمان می گویند توانسته اند، مقدار معقولی از درآمد خالصی را که برای سال ۲۰۲۰ پیش بینی کرده بودند، به دست بیاورند. آن ها طبق پیش بینی خودشان معتقد بودند که این صنعت رشد ۲.۷ درصدی خواهد داشت که با درآمد خالص ۲۰۵.۰۵۲ میلیارد دلار، این پیش بینی به حقیقت تبدیل شد. عوامل مختلفی در پیشرفت و گسترش صنعت مبلمان دخیل هستند که باعث می شوند صنعت مبلمان هند به آینده خود خوش بین باشد. در ادامه مطلب این عوامل را شرح می دهیم.

صنعت مبلمان  هند
نیاز به مبلمان و تجهیزات مناسب کار با استقبال بیشتری مواجه شده است

تحت تاثیر قرار گرفتن رفتار مصرف کننده

از زمان پاندمی، فعالیت افراد در فضای باز به حداقل خود رسیده است و همه به صورت ریموت و در خانه به کار خود می پردازند. دلیل اصلی رشد صنعت مبلمان در این یک سال را می توان این گونه توصیف کرد که مردم، تمام خدمات را از خانه دریافت می کنند و مدت زمان طولانی به کار در خانه مشغول هستند در نتیجه نیاز به مبلمان و تجهیزات مناسب کار با استقبال بیشتری مواجه شده است. برخی از روشنفکران می گویند این نوع تغییر رفتار مصرف کننده دائمی نیست و به زودی از بین می روند اما نباید فراموش کرد که شرایط فعلی بر رفتار مشتری در آینده نیز تاثیر می گذارد؛ هرچقدر هم که آینده غیرقابل پیش بینی باشد. 

صنعت مبلمان  هند
این روز ها اولویت با راحتی مبلمان است

تغییر اولویت در انتخاب محصولات

تا قبل از شیوع کرونا و پاندمی، مردم به مبلمان خاص و دارای ظاهری متفاوت اهمیت بیشتری نسبت به مبل های ارگونومیک و راحت می دادند؛ با این حال اکنون اولویت و خواسته ها تغییر کرده و راحتی مبلمان به اولین اولویت مردم بدل شده است. خیلی از مردم در ایام پاندمی به روستاها یا مناطق دور افتاده ای سفر کرده اند و نیاز به مبلمان راحت دارند تا در هنگام کار و یا استراحت احساس ناخوشایندی را تجربه نکنند. چنین امری باعث شده تا مبلمانی تولید شود که تلفیقی از راحتی، زیبایی و کاربردی بودن را به بهترین نحو ممکن در خود داشته باشد. این یکی دیگر از دلایل خوش بین بودن صنعت مبلمان نسبت به سال ۲۰۲۱ است.

صنعت مبلمان  هند
مبلمان طبیعی و چوبی طرفداران زیادی پیدا کرده است

علاقه مردم به سبک زندگی پایدار

بعد از اعمال محدودیت ها و قرنطینه های پی در پی، مردم تمایل بیشتری نسبت به ماندن در طبیعت و ایجاد خانه هایی مملو از گیاهان پیدا کرده اند. مردم بر این باورند که اگر نمی توانند به طبیعت و فضای باز بروند آن را به خانه های خود بیاورند و یک سبک زندگی سالم را دنبال کنند.
امروزه در صنعت مبلمان و دکوراسیون، خرید محصولاتی چون گلدان ها، مبلمان مخصوص پاسیو، نیمکت های چوبی و… طرفداران بسیاری را به سمت خود جذب کرده است. همچنین مبلمانی که در آنها از متریال های چوب استفاده شده، به دلیل پایداری و کیفیت بهتری که دارند علاقه مندان بیشتری را به سوی خود جذب کرده اند.

صنعت مبلمان  هند
دولت هند همیشه از تولیدات داخلی حمایت کرده است

دولت هند به طور مداوم از ایده «ساخت هند» حمایت کرده است

افزایش بالقوه رشد اقتصادی یک کشور با گسترش و توسعه صنایع در هر بخش، همراه با درصد صادرات و واردات روزانه اندازه گیری می شود. دولت هند همیشه از تولیدات داخلی حمایت کرده است زیرا درآمد بالا، اشتغال و صادرات گسترده ای را به جهان ارائه می دهد. این حمایت مالی دولت از صنعت باعث رشد اقتصادی آن در سال های بین ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۶ خواهد شد.
اخیرا یک طرح نوآورانه در هند تحت عنوان ووکال فور لوکال (Vocal for Local) آغاز شده است. هدف این طرح حمایت از کلیه خرده فروشان و تولیدکنندگان محلی در سراسر کشور است. این طرح در گسترش و رشد ریشه صنعت مبلمان در  هند تاثیر بسزایی دارد.

صنعت مبلمان  هند
زنجیره تامین شرکت های مبلمان در پنج سال گذشته پیشرفت بسیاری داشته اند

لجستیک کارآمد و شبکه های تجارت الکترونیکی متصل

یکی از مهمترین دلایل خوش بین بودن به صنعت مبلمان هند در سال پیش رو، لجستیک است. زنجیره تامین شرکت های مبلمان در پنج سال گذشته پیشرفت بسیاری داشته اند؛ زیرا شبکه ای که شرکت های تجارت الکترونیکی مانند آمازون (Amazon)، فلیپ کارت (Flipkart)، اسنپدیل (Snapdeal) و شرکت های مختلف دیگر در طی ۱۰ سال گذشته در بازار هند ایجاد کردند تاثیری شگفت انگیز داشته است. همچنین خدمات تحویل سریع حتی در دورترین شهرها و روستاها نیز به دلیل افزایش تقاضا در مورد مبلمان امکان پذیر شده است.
صنعت مبلمان در سراسر جهان به ویژه در هند با رشد بسیار خوبی رو به رو شده است و بزرگان این صنعت از جمله گودرج (Godrej)، ایکیا (IKEA)، وودن استریت (WoodenStreet) و اوربن لدر (Urbanladder) با ایجاد فروشگاه های متعدد در مناطق مختلف هند، روابط مستقیم با مشتری خود را گسترش داده اند.

برگرفته از: ایندیا ریتیل

میانگین امتیازات ۵ / ۵. تعداد امتیازات ۲۱۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

فروشگاه های مبلمان مجددا تعطیل شدند

همزمان با اجرای مجدد طرح فاصله گذاری اجتماعی و مطابق اطلاعیه های ستادهای ملی و استانی مبار…