صفحه اصلی صنعت مبلمان پیش بینی افزایش سود ایکیا با وجود هزینه های بالا و چالش های فروش آنلاین

پیش بینی افزایش سود ایکیا با وجود هزینه های بالا و چالش های فروش آنلاین

۰
سود ایکیا

هولدینگ Inter IKEA چندی پیش اعلام کرد که سود ایکیا پیش از کسر مالیات این کمپانی ۵ درصد افزایش یافته و در طول ۱۲ ماه (یک سال مالی) تا ماه آگوست به ۱.۷۹ میلیارد یورو (۱.۹۸ میلیارد دلار) رسیده است.

به گزارش ای تی ریتل به نقل از رویترز: صاحب نام تجاری مبلمان IKEA از افزایش اندکِ سود پیش بینی شده سالانه خبر داد و این در حالی است که بخشی اعظمی از درآمد شرکت به سرمایه گذاری های کلان اختصاص داده شده و حرکت رو به جلوی شرکت در زمینه فروش و خدمات دهی آنلاین، هزینه ها و سود دریافتی را تحت الشعاع قرار داده است.

پس از چند دهه رشد بی وقفه، حال وقت آن رسیده که شرکت بزرگ ایکیا برای جا افتادن و سازگاری در بازار آنلاین مبارزه کند. این کار چندان آسان به نظر نمی رسد زیرا ایکیا ناچار است ضمن رقابت با رقبای صاحب نامی همچون آمازون و made.com و با وجود افزایش در هزینه ها خرید مواد اولیه، همچنان قیمت مناسب فروش را حفظ کند.

این کمپانی در سال های اخیر برای تاسیس فروشگاه های جدید، افزایش حجم تجارت الکترونیکی و خدمت رسانی اضافی از جمله تحویل مبلمان و مونتاژ آن در محل سرمایه گذاری کلانی کرده است.

مدیر ارشد مالی شرکت، مارتین ون دام ( Martin Van Dam) در بیانیه اخیرش اظهار داشت گزارش مالی سال ۲۰۱۹ نشان از این دارد که با توجه به تمامی فشارهای مالی ناشی از سرمایه گذاری در گسترش برند و خدمات جدید و تاثیر مشکلات برسود ناخالص، سود کل تقریبا ثابت بوده است. طبق گزاراش ها، حاشیه ناخالص سود ایکیا از ۱۸.۸ درصد به ۱۸.۰ درصد و حاشیه عملیاتی سود از ۷.۹ درصد به ۷.۳ درصد رسیده است.

این گروه حق امتیاز فروش را به صاحبان فروشگاه ها داده اند، که گروه INKGA اصلی ترین آنهاست. INKGA همچنین مسئولیت گسترش و عرضه محصولات را بر عهده دارد. این رویکرد برای شرکت درآمد زیادی ناشی از فروش کالا به خرده فروشان حاضر در شعب حاصل کرده و درآمدی حدود ۵ درصد از حق الزحمه اعطای امتیاز فروش برای شرکت به ارمغان آورده است.

وان دام به رویترز گفت: «هزینه های بسته بندی و حمل و نقل مربوط به گسترش میزان تجارت الکترونیکی افزایش چشمگیری داشته است.»

Inter IKEA در ماه سپتامبر اعلام کرد که در آمد حاصل از فروش کالا و خدمات در شعب مجاز به فروش ۴۱.۳ میلیارد یورو در سال رسیده است. این یعنی افزایش ۶ درصدی درآمد که شامل ۴۳ درصد افزایش درآمد آنلاین وافزایش ۷ درصدی در مقدار کل گردش مالی می باشد.

روز جمعه اعلام شد که بیش از ۱۷۵ میلیون یورو برای توسعه محصولات و ایجاد تحول در مواد اولیه و روند خرده فروشی در سال پیش رو سرمایه گذاری شده است. ون دام در مصاحبه اخیرش به رویترز گفت: سرمایه گذاری شرکت نسبت به سال گذشته اندکی افزایش یافته و در سال جاری نیز افزایش خواهد یافت.

میانگین امتیازات ۰ / ۵. تعداد امتیازات ۰

 • راهنمای خرید میز تلویزیون

  راهنمای خرید میز تلویزیون

  گاهی خرید یک میز تلویزیون مناسب با دکور خانه از خرید خود تلویزیون پیچیده تر است. امروزه می…
 • صندلی لهستانی

  صندلی لهستانی

  یکی از طرح های ساده و در عین حال فوق العاده در دنیای طراحی صندلی های تک نفره، صندلی لهستان…
 • خرید آنلاین مبلمان

  راهنمای خرید اینترنتی مبلمان

  معمولا نیاز به تعویض لوازم خانه و مبلمان مخصوصا در بعضی از ایام خاص سال مانند نوروز،‌ چیزی…
 • هوم آفیس یا دفتر خانگی

  هوم آفیس (Home Office) یا اتاق کار در خانه یا دفتر خانگی به فضایی که برای انجام کار در خان…
 • دکوراسیون آرایشگاه

  دکوراسیون سالن زیبایی

  برای داشتن یک سالن زیبایی موفق وجود تجهیزات پیشرفته و مکان مناسب کافی نیست. چیزهای بیشتری …
 • دکوراسیون مغازه

  فروشگاه های خرده فروشی از دیرباز بخش بزرگی از بازار را به خود اختصاص داده اند. با توجه به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

چشم انداز صنعت مبلمان در دهه آینده از زبان ده نفر از فعالان این صنعت

قرن حاضر قرن تغییرات مداوم است اما این روزها تغییرات چنان سریع و گاه غیر منتظره هستند که پ…