صفحه اصلی صنعت مبلمان پل باش به جای آن که دیوار شوی

پل باش به جای آن که دیوار شوی

۰
nowrooz

بهار دیگری در پیش است و همه با دل های امیدوار و خانه های تکانده شده و خاطرات خوب و بد به وسعت سیصد و شصت و اندی روزش داریم برای استقبالش آماده می شویم. مگر جز این است که هر بهار یک تکرار است اما تکراری در مدار بالاتر. سنی که یک سال بالاتر رفته، خاطراتی که افزون شده و بسیار چیزها که به دست آمده و عزیزان و موهبت هایی که متأسفانه گاهی ازدست رفته. این خود خود زندگی است. آمدن ها و شدن ها و صعودهایی که ارزش خلق می کنند، اثر ایجاد می کنند، تغییرات و یادگارهایی به جا می گذارند و سپس افول می کنند یا می روند. هر انسان داستانی از این نوع دارد و همچنین هر کسب وکاری که انسان ها خلقش کرده اند و اثرش بخشیده اند.
از بعد شخصی اش می گذریم که اینجا جایش نیست اما در بعد کسب وکاری شما، بله خود شما که بخش بزرگی از زندگی تان کارتان است و کارتان زندگی تان آیا داستانی دارید؟ آیا احساس می کنید ارزشی در حوزه کارتان خلق کرده اید؟ آیا آینده خودتان و کسان دیگری درگرو این ارزش هاست و اثرگذاری داشته اید یا در چشم اندازتان به آن می اندیشید؟ به جز درون اندیشه و یاد شما و شاید چند تن دیگر از اطرافیانتان چه ردی از این اراده و تلاش سالیان شما وجود دارد. چقدر این ارزش ها را به دیگران گفته اید و سخاوتمندانه راه دسترسی دیگران به تجاربتان را فراهم کرده اید. چقدر با انتقال دیدگاه هایتان الهام بخش بوده اید و پلی برای دسترسی دیگران به مسیرهای ناشناخته و نپیموده شان. می دانید و می دانیم که امروزه دیگر کمتر کسی با کفش آهنین به آدرس های مختلف می رود تا اطلاعات موردنظرش را به دست آورد. اکثر افراد اگر اطلاعات را یا حداقل سرنخش را در جعبه جادوی گوگل یافتند خوشحال و راضی به سراغ ادامه مسیرشان می روند و اگرنه گزینه شان را تغییر می دهند به آنچه از این طریق به دست می آید.
 بسیاری از کسب وکارهای مبلمان و دکوراسیون در ایران هم مثل همه جهان موروثی است. معمولاً پدرانی ارزش خلق کرده و به دست پسران و دختران خود داده اند تا از ثمره آن استفاده کنند و فزونی اش بخشند. نام این پدر یا ثمره زحمتش  برندتان را و یا نام و برند خودتان را همین الان در اینترنت جستجو کنید و ببینید چه به دست می آید. همین قدر ارزش هایتان برای مخاطب مغفول مانده و نامتان درگذر زمان از خاطره ها حذف خواهد شد اگر نخواهید و نجنبید. همین روشی که شما الان اعمال کردید چیزی است که در آینده ای نه چندان دور اگر نگوییم تنها، بزرگ ترین راه دسترسی به اطلاعات برای انسان های جویای ارزش و تجربه و انتقال آن یا انتخاب از میان ارزشمندترین ها خواهد بود.
همه این ها را گفتیم تا بگوییم ارزش رسانه و تولید محتوا را دست کم نگیرید. داستان خودتان را همین الان که هستید و فعالید و اثرگذار بسرایید و از آثار مادی و معنوی اش بهره مند شوید. از هر رسانه ای، نه فقط ما برای نشرش استفاده کنید. تجارب شما ارزشمندتر از آن است که محبوس شود و در حصار دیوارها بماند. محتوا هم امروز دیگر برخلاف گفته بیل گیتس، پادشاه نیست. همه چیز است. فاصله میان بودن و نبودن است. شما در سال نو نیت کنید این کار را در اولویت قرار دهید؛ ما در کنارتان هستیم و با شما. چون به شدت اعتقاد داریم که  اقتصاد و جامعه و به تبع آن موفقیت های اقتصادی و  اجتماعی هیچ وقت در خلاء و به تنهایی به دست نمی آیند. هر آنچه برای خودمان می طلبیم و آرزویش را در سرداریم تنها درگرو خواستن آن و تحقق بخشیدنش برای همه است.
هر روزتان نوروز، نو روزتان پیروز
تیتر: از شعر پل مرحوم مجتبی کاشانی اقتباس شده است.

کسب و کارهای مبلمان و دکوارسیون

میانگین امتیازات ۵ / ۵. تعداد امتیازات ۳۳۸

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

دزد شهر به مبلمان زده است!

پس از گذشت هشت سال از روزهایی که «کلید» به نمادی جریان ساز تبدیل شده بود، با دیگر یک کلید،…