صفحه اصلی صنعت مبلمان هوکر: برترین تولیدکننده مبلمان به انتخاب مردم در سایت رنکر

هوکر: برترین تولیدکننده مبلمان به انتخاب مردم در سایت رنکر

۰
مبلمان هوکر
nowrooz

بر هیچکس پوشیده نیست که صنعت مبلمان در ایالات متحده آمریکا یک صنعت بیلیون دلاری است. اگر بخواهیم دقیقتر باشیم یک صنعت صد بیلیون دلاری که به اندازه برگ های یک درخت، برند های متفاوتی نیز در این صنعت وجود دارد. بسیاری از برندها به صورت خانوادگی در این صنعت مشغول به کار هستند اما فقط تعداد محدودی از این برند های خانوادگی می توانند سال ها فعالیت داشته باشند. یکی از این برند ها هوکر است. هوکر که یک شرکت تولید کننده مبلمان است سال هاست که اجناس با کیفیتی خوب و مد روز روانه بازار می کند. هوکر همچنین توانسته است در سال های فعالیتش با تغییرات اقتصادی و فناوری زمانه اش همراه باشد که همین یکی از دلایل موفقیتش است.  سایت رنکر  در دوره ای از سال گذشته میلادی، هوکر را به عنوان برترین تولیدکننده مبلمان به انتخاب مردم معرفی کرد. رنکر یک شرکت رسانه دیجیتال است که  نظرسنجی هایی در زمینه سرگرمی، برندها، موضوعات فرهنگی و… میلیون ها رای دهنده بیش از یک میلیارد رای را در مورد موضوعات مختلف در این سایت ثبت کرده اند. در ادامه بیشتر با هوکر، این برند قدیمی و محبوب به انتخاب مردم در رنکر آشنا می شویم.

مبلمان هوکر
سمت راست کلاید هوکر پسر/سمن چپ کلاید هوکر همراه با پاول تامز

تاریخچه هوکر

در سال ۱۹۲۴ ایلات ویرجینا مانند دیگر ایالت های آمریکا از اوضاع بد اقتصادی رنج می برد. در همین زمان بود که کلاید هوکر پدر (Clyde Hooker) که در آن موقع فقط ۲۹ سال سن داشت پیشنهاد ساختن یک کارخانه را برای اشتغال زایی داد. از آن جایی که در ایالت ویرجینیا به خاطر داشتن منابع طبیعی چوب، تولید مبلمان یک صنعت معمول محسوب می شد و افراد متخصص زیادی در این حرفه وجود داشت، پیشنهاد کلاید هوکر مورد استقبال قرار گرفت. کارخانه که در ابتدا مبلمان بست هوکر (Bassett-Hooker) نامیده می شد به ساختن تخت و  به طور کلی اسباب وسایل اتاق خواب مشغول بود. درآمد سال اول شرکت چیزی حدود یک میلیون دلار بود. در اینجا بود که ۲۰۰ نفر افراد جدید استخدام شده و کارخانه در سال ۱۹۲۸ دست به تولید مبلمان اتاق ناهار خوری نیز زد.
در سال ۱۹۶۰ کلاید هوکر پسر جایگزین پدرش در کارخانه شد. او که در زمان افتتاح کارخانه فقط چهار سال داشت و سوت شروع کار را به صدا در آورده بود، بعد از شرکت در جنگ جهانی دوم جایگزین مقام پدر شد. کلاید هوکر پسر شرکت را با توجه به شرایط اقتصادی موجود پیش می برد و سیاست ها را با توجه به زمانه تغییر می داد. وی در سال ۲۰۰۴ به دلیل مشکلات سلامتی اش از جایگاهش کناره گرفت و به عنوان رئیس هیئت مدیره مشغول به کار شد. پس از او نوه بنیان گذار اصلی هوکر، پاول تامز (Paul Toms)، جایگزین وی شد. در حال حاضر هوکر سه نسل است که به صورت خانوادگی اداره می شود.

مبلمان هوکر
مجموعه Curata

مشخصه های اصلی مبلمان هوکر

نزدیک به صد سال است که مبلمان هوکر مشغول به کار است و با هر تغییر اقتصادی و تکنولوژی در آمریکا خودش را تغییر داده اما با این حال توانسته چهره خاص برندش را نیز حفظ کند. مبلمان هوکر مبلمانی لوکس، مد روز و در عین حال ماندگار است. هوکر برندی است که می تواند به صورتی هوشمندانه منبت کاری های سنتی فرانسوی را بالای یک تخت بزرگ دو نفره قرار دهد اما در عین حال مدرن هم به نظر برسد. یک مثال خوب در این باره مجموعه Curata است که در آن با مبلمانی کاملا مد روز سر کار داریم که عناصر کلاسیک را نیز در خود جای داده است. برند های زیادی وجود دارند که کاری مشابه با هوکر انجام می دهند اما تفاوت کار هوکر در این است که تولید مبلمانش به تعداد خاصی محدود نمی شود و این کار تا حدود زیادی، قیمت محصول را کاهش می دهد. گرچه این کاهش قیمت مشتریان می تواند فریب دهنده باشد اما مبلمان هوکر هنوز هم جزو محصولات ارزان محسوب نمی شوند اما  باز هم به دلیل ماندگاری و ظاهر همیشه به روزی که دارند جزو مبلمان مقرون به صرفه محسوب می شوند.

فعالیت های هوکر در سال های اخیر

با سود دهی این شرکت در سال های اخیر، سهام هوکر در حال حاضر قابل معامله و خرید است. سود این سهام تقریبا ۰.۷۱ درصد است. هوکر همچنین در سال ۲۰۰۲ بود که  شرکت Bradington-Young که یک شرکت چرمسازی برای نشیمن مبلمان است را به قیمت ۲۴.۵ میلیون دلار خریداری کرد. به گفته پاول تامز این کار درآمد شرکت را به حدود ۳۰۰ میلیون دلار افزایش داد. این خرید به هوکر امکانات جدیدی از جمله ساختن صندلی های اداری و تاشو ارائه داد و باعث شد هوکر در زمینه های بیشتری فعالیت داشته باشد. همچنین با این کار هوکر به یکی از بهترین ها در زمینه ساخت نشیمن مبلمان تبدیل شد.
هوکر همیشه در زمینه های مختلفی از مبلمان اتاق نشیمن گرفته تا مبلمان اداری دست به ساختن مبلمان زده است. از اوایل سال ۲۰۰۰ با پیشرفت تکنولوژی، هوکر هم در تولید مبلمانش تغییراتی ایجاد کرد. برای مثال با ورود تلویزیون های LED هوکر میز های تلویزیونی ابداع کرد که اگر تلویزیون را روشن می کردید تلویزیون از محفظه مخفی میز به صورتی کشویی بالا می آمد و در غیر این صورت تلویزیون درون میز تعبیه شده و از دید پنهان بود.

مبلمان هوکر
مبلمان برای افراد دورکار

در سال ۲۰۰۱ مجموعه ای از مبلمان برای زن هایی که دورکار بوده و از خانه کار می کنند ساخت که با توجه به این که دورکاری پدیده ای نو در آن سال محسوب می شد، هوکر یک پیشرو در این زمینه محسوب می شد. در سال ۲۰۰۴ هوکر مجموعه ای از مبلمان اتاق خواب برای نوجوانان ارائه داد تا از سنین مختلف افراد را به خود جذب کند. به این صورت هوکر همیشه خود را مرتبط با زمانه نگه می داشت و در عین حال هیچوقت به اصطلاح دمده نمی شد.

مبلمان هوکر
مبلمان Sanctuary

یکی دیگر از مثال های خوب در این زمینه مجموعه مبلمان Sanctuary که در عین دارا بودن عناصر ستنی کاملا مدرن بوده و هیچوقت قدیمی نمی شود.
با افزایش درآمد قابل توجه شرکت حالا هوکر وارد بازار صادرات نیز شده بود و کارخانه هایی در چین داشت. فقط در سال ۲۰۰۵ دو سوم درآمد هوکر از کارخانه هایش در چین بود و در عین حال ارزش نتورک شرکت هم رو به افزایش بود. البته تعداد مکان های تولیدی در چین بعد ها به خاطر اعتراض به حقوق پایین بسته شدند اما هنوز هم تعدادی از کارخانه ها موجود است که هوکر با کم کردن قیمت نقل و انتقالات قصد پایینتر آوردن قیمت تولید و جذب خریدار را دارد.

مبلمان هوکر
مبلمان Sanctuary

هوکر مبلمانش را چگونه به فروش می رساند؟

از آن جایی که هوکر یکی از برند های پر طرفدار حال حاضر است در اکثر فروشگاه های برند می توان مبلمان هوکر را پیدا کرد. همچنین سالانه دو بار هوکر از جدیدترین و پرفروشترین مبلمانش در بازار های پوینت)  (High Point رو نمایی می کند. اکثر فروشنده های مبلمان در این بازار سفارش های خود را ثبت ه و بعد از مدتی آن ها را دریافت می کنند.
یکی از اصلی ترین همراهی های هوکر با تغییرات، فروش مبلمان به صورت آنلاین است. تولیدات هوکر را می توان از پلتفرم هایی مانند آمازون، ویفیر و سایت خود هوکر تهیه کرد.

و سخن آخر این که هوکر یک نمونه خوب از برندی قدیمی است که ثابت کرده می توان از تغییرات اقتصادی و تکنولوژی به نفع خود استفاده کرد بدون این که چهره برند از بین رفته یا خدشه دار شود. موضوعی که تولیدکنندگان داخلی نیز باید به آن توجه کنند.

میانگین امتیازات ۵ / ۵. تعداد امتیازات ۱۰۸

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

۶ مبل ال ارزان که دکوراسیون منزل شما را ارتقا می بخشند

مبل ال به دو دلیل در لیست پرطرفدارترین مبلمان منزل قرار گرفته است. دلیل اول به استفاده بهی…