صفحه اصلی صنعت مبلمان همه چیز در مورد مبلمان مدرن ایتالیایی

همه چیز در مورد مبلمان مدرن ایتالیایی

۰
مبلمان مدرن ایتالیایی
nowrooz

هنگامی که مردم به  فکر تعویض مبلمان خود می افتند، مبلی را می خواهند که زود خراب نشود و در واقع پول آن ها به سرعت از بین نرود. یکی از بهترین انتخاب ها برای سرمایه گذاری شما بر روی مبلمان، انتخاب مبلمان مدرن ایتالیایی است. اگر می خواهید بیشتر با مبلمان مدرن ایتالیایی آشنا شوید و دلایل محبوبیت آن میان مردم را بدانید، این مطلب را از دست ندهید.

مبلمان مدرن ایتالیایی

تاریخچه مبلمان ایتالیایی

در تاریخ و طبق نوشته های مکتوب، مبلمان لوکس و دکوراتیو لوئیس – که همان مبل های مجلل و یا در واقع استیلی هستند که در بیشتر خانه های ایرانی یافت می شوند و سبکی کلاسیک دارند – از قرن ۱۷ و ۱۸ میلادی تا مبلمان های آرت دکو و هنرنو در دهه های ۱۹۱۰ تا ۱۹۳۰ همه متعلق به فرانسه بوده اند؛ اما در دهه های پایانی قرن بیستم رقیبی تازه نفس و خلاق پا به عرصه مبلمان می گذارد و صنعت مبلمان را تغییر می دهد. ایتالیا و طراحانش به قدری بر این صنعت تاثیرگذاشته اند که امروزه به عنوان صادرکننده اصلی مبلمان و اکسسوری های کلاسیک امروزی و مدرن شناخته می شوند. طبق گفته کارشناسان مشهوری چون پائولا آنتونلی (Paola Antonelli) در هیچ کجای دنیا نمی توان تنوعی هم رقیب، چه از نظر تصور ذهنی و چه از نظر واقعیت و نتایج عملی محصولات ایتالیایی پیدا کرد.

۳ دلیل برای سرمایه گذاری بر مبلمان های مدرن ایتالیایی

همان طور که کمی قبل گفتیم، یکی از بهترین انتخاب ها برای سرمایه گذاری شما بر روی مبلمان، انتخاب مبل های مدرن ایتالیایی است. مبلمان مدرن ایتالیایی تنوع زیادی دارد و همین امر باعث می شود تا نظر هر سن و سبکی را به سوی خود جذب کند. اگر یک ست مبلمان ایتالیایی تهیه کرده باشید، نمونه مبل خود را در کمتر جایی می توانید پیدا کنید. وقتی صحبت از طراحان ایتالیایی می شود، خلاقیت و نوآوری از اولین صفت هایی هستند که به ذهن هر کس خطور می کند. در ادامه دلایلی را برای شما بازگو می کنیم که در انتخاب مبلمان آینده شما تاثیر می گذارد.

مبلمان مدرن ایتالیایی
این مبل ها از متریال های مرغوبی ساخته می شوند

زیبا جلوه دادن خانه شما

حتی اگر قصد جا به جایی خانه را هم ندارید اما می خواهید خودتان و اطرافیانتان را شگفت زده کنید، انتخاب مبلمان مدرن ایتالیایی می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. هر ست از مبلمان مدرن ایتالیایی شامل نسخه های محدودی است و همین امر موجب می شود تا مبلمانی کم نظیر و خیره کننده داشته باشید. این مبل ها از متریال های مرغوبی ساخته می شوند که همین امر موجب طول عمر زیاد آن ها است. طراحی های منحصر به فرد و خیره کننده از نشانه های اصلی طراحان صنعتی ایتالیایی محسوب می شود.

مبلمان مدرن ایتالیایی
با انتخاب مبلمان مدرن ایتالیایی دیگر نیازی به رعایت اصول نگهداری سخت و طاقت فرسا ندارید

نگهداری آسان

مردم هنگامی که مبلی خریداری می کنند توقع دارند سال های زیادی برای آن ها کار کند و در نهایت هم بتوانند آن را با قیمت بالایی به فروش برسانند. اگر می خواهید به این خواسته برسید، در مرحله اول باید از مبل ها به خوبی نگه داری کنید و این کار ممکن است برای همه به راحتی آب خوردن نباشد. البته با انتخاب مبلمان مدرن ایتالیایی دیگر نیازی به رعایت اصول نگهداری سخت و طاقت فرسا ندارید و می توانید به راحتی از مبل های خود محافظت کنید. پارچه این مبل ها به گونه ای است که اگر لک شود، به آسانی تمیز می شود و مبل شما مانند روز اول خود برق می زند.

مبلمان مدرن ایتالیایی
هنگام خرید مبلمان مدرن ایتالیایی دست شما کاملا باز است

تنوع بالا در طرح و متریال

یکی از مشخصه های اصلی مبلمان مدرن ایتالیایی تنوع در طرح و متریال های به کار رفته در آن است که دل هر مشتری ای را می تواند به دست آورد. در هنگام خرید مبلمان مدرن ایتالیایی دست شما کاملا باز است و می توانید طبق نیاز و سلیقه خود مبلمانی لوکس یا ساده و ظریف را انتخاب کنید.

مبلمان مدرن ایتالیایی

به چه علت باید مبلمان مدرن ایتالیایی را برای خرید انتخاب کنیم؟

اگر به فکر خرید مبلمان مدرن ایتالیایی هستید، بهتر است با برخی از خصوصیات این نوع مبلمان بهتر آشنا شوید تا تصمیم گیری برایتان آسان شود.

مبلمان ایتالیایی با کیفیت است

ست های مبلمان ایتالیایی در سال ۲۰۲۰ حدود ۳۶۶۱۰ میلیون دلار فروش داشته اند؛ که نشان دهنده ساختار، کیفیت و تنوع بالای متریال های به کار رفته در آن ها است. تولید کنندگان ایتالیایی همیشه از بهترین مواد استفاده می کنند و این  اطمینان را به مردم می دهند که برای پول آن ها ارزش قائل هستند. البته خود مردم با گذشت زمان متوجه می شوند پولی که برای این محصولات داده اند کاملا ارزشش را داشته است.

مبلمان مدرن ایتالیایی ساختاری بی عیب و نقص دارد

ایتالیا به چندین دلیل به کالاهای لوکس شهرت دارد و یکی از دلایل این شهرت،  همین است که صنعتگران ایتالیایی بهترین مواد را برای تولید محصولات خود بکار می برند. بنابراین می توانید مطمئن باشید که در تولید مبلمان ایتالیایی از بهترین چرم، چوب، سنگ و پارچه استفاده می شود.

برندهای مطرح ایتالیایی که مبلمان تولید می کنند

مبلمان مدرن ایتالیایی
نمونه مبلمان کاوالی هوم

روبرتو کاوالی هوم (Roberto Cavalli Home)

این زیر مجموعه از برند روبرتو کاوالی – که به طور رسمی در سال ۲۰۱۲ راه اندازی شده است – طیف گسترده ای از مبلمان و اکسسوری های داخلی را با همکاری متخصصان این صنعت ارائه می دهد.

مبلمان مدرن ایتالیایی
نمونه مبلمان کازا

فندی کازا (Fendi Casa)

کاتالوگ لوکس فندی کازا شامل وسایل تمام قسمت های خانه می شود. محصولات این برند باعث می شوند  مدرنیته به طور کامل و یکپارچه در سرتاسر خانه شما جریان داشته باشد. در واقع این برند قسمتی از خانه مد رم است و به همین دلیل خانه شما را لوکس و مدرن می کند.

مبلمان مدرن ایتالیایی
نمونه مبلمان آرمانی کازا

آرمانی کازا (Armani Casa)

آرمانی کازا یکی از بهترین برندهای مرتبط با مبلمان لوکس ساخت کشور ایتالیا است. آرمانی کازا با تولیدات حرفه ای و با کیفیت خود، اوج طراحی ایتالیایی به رخ جهانیان می کشد و از لحاظ مد در طراحی معاصر بسیار عالی عمل می کند.

مبلمان مدرن ایتالیایی
نمونه مبلمان ناتوزی

ناتوزی (Natuzzi)

برند ناتوزی یا با گویش ایتالیایی ناتوتزی، یک شرکت مبلمان ایتالیایی است که در سال ۱۹۵۹ توسط مدیر ارشد اجرایی و طراح گروه پاسکواله ناتوتزی (Pasquale Natuzzi) تاسیس شده است. این برند مبلمان، صندلی و اکسسوری اتاق نشیمن را طراحی و تولید می کند و بزرگترین کارخانه ایتالیایی و صادرکننده در صنعت این کشور محسوب می شود. در سال ۱۹۹۳، برند ناتوزی تنها شرکت مبلمان خارجی بود که در لیست وال استریت جای داشت.

مبلمان مدرن ایتالیایی
نمونه مبلمان ادرا

ادرا (Edra)

ادرا تکامل تکنولوژی مدرن و هنر سنتی است. این محصولات نتیجه ادغام تحقیق درباره تکنولوژی و متریال نوآورانه و ساخت های تخصصی هستند که با دقت بی نظیری ساخته می شوند. همین امر موجب می شود تا محصولی بی نظیر به دست مصرف کننده برسد. تولیدات این برند از مبلمان و کابینت های شخصی سازی شده تا محصولات مناسب اماکن عمومی چون موزه های بین المللی را پوشش می دهد.

مبلمان مدرن ایتالیایی
نمونه مبلمان آنتونیو لوپی

آنتونیو لوپی (Antonio Lupi)

بالاترین کیفیت محصولات، اهمیت به مشتری و داشتن گروه عظیمی از علاقه مندان، همگی از نشانه های این برند ایتالیایی هستند. این برند دارای لاین خیاطی شخصی است تا در صورت نیاز، سفارشات را با توجه به نیازهای مشتری شخصی سازی کند.

مبلمان مدرن ایتالیایی
نمونه مبلمان میسونی

میسونی (Missoni)

طبق گفته میسونی هوم، پارچه اصول و پایه این برند است؛ ادغامی از احساسات بصری و لامسه که به کمک نور و رنگ، بازی جذابی را آغاز می کنند. ترکیبی از پارچه های مات با ابریشم براق در کنار گلدوزی های لایه ای می تواند محصولی خیره کننده ایجاد کند. این فلسفه که پارچه تاثیرگذارترین و اصلی ترین عنصر این برند است، باعث می شود تا میسونی از سایر رقبا جدا شود و در دسته برندهای لوکس و خاص قرار گیرد.

مبلمان مدرن ایتالیایی
نمونه مبلمان پلیفرم

پلیفرم (Poliform)

این برند یکی از بازیگران برجسته و اصلی صنعت مبلمان در سراسر جهان است. پلیفرم بهترین گزینه برای کسانی محسوب می شود که به دنبال مبلمان مدرن ایتالیایی می گردند؛ چرا که تمامی محصولات این برند طبق سبک زندگی معاصر طراحی و تولید می شوند. این برند همچنین در پروژه های بزرگ تجاری و مسکونی بسیاری مشارکت داشته.

سخن پایانی

احتمالا تا به حال متوجه شده باشید که مبلمان ایتالیایی سنت و پیشینه جذابی دارد. انعطاف پذیری در طراحی و تنوع بالای این محصولات، باعث شهرت و محبوبیت فعلی مبلمان مدرن ایتالیایی شده است. همچنین بهتر است بدانید که طراحان با تجربه ایتالیایی، همواره تمامی مبلمان های این سبک را طبق اصول خاصی طراحی می کنند. در نهایت و با وجود تمام این نکات اگر به فکر خرید مبلمان مدرن ایتالیایی هستید، به نظر می رسد انتخاب درستی داشته اید.

میانگین امتیازات ۴.۶ / ۵. تعداد امتیازات ۲۶۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

مبلمان اداری دست دوم بخریم یا نه؟

همه ما می دانیم که مبلمان، قسمت مهمی از هر فضاست. در خانه ما روی مبل هایمان استراحت می کنی…