صفحه اصلی صنعت مبلمان هدف، ما و جای خالی رسانه‌ای که باید پر می ‌شد

هدف، ما و جای خالی رسانه‌ای که باید پر می ‌شد

۰
خوگرنیوز سال ۹۹
nowrooz


«هدف، وسیله را …» همه‌مان ادامه این گزاره را می‌دانیم و احتمالا در چارچوب هنجاری‌مان جایی ندارد. حتی آنقدر برایمان «ناپسند» است، که نمی‌توانیم این خط از «شهریار» را بر دیگر اندیشه‌های توسعه‌طلبانه ماکیاول ببخشیم. جای خالی در این گزاره را اما می‌توان به شکل دیگری پر کرد؛ هدف اگر نه به توجیه وسیله برآید، می‌تواند آن را توضیح دهد؛ همان چیزی که در دانش مدیریت تحت واژه «راهبرد» خلاصه می‌شود. ما نیز در روزهایی که خوگرنیوز را نه به عنوان یک «سایت» که به عنوان «کسب و کار»ی از جنس «رسانه» برای ورود به دنیا آمده می‌کردیم؛ هدفمان را چراغ راه کردیم و اسباب و لوازم سفر چیدیم و خوگرنیوز در سال ۹۹ یک سال پر فراز و کم نشیب را از سرگذراند.

هدفمان «تاثیرگذاری» بود و «هم‌افزایی». در جستجوی بستری شدیم برای جوانه زدن بذر دانش و شکل‌گیری نگاه تخصصی به مقولاتی همچون دکوراسیون که ترند بودنشان راه ابتذال را در ارائه‌شان گشوده بود و پرطرفدار بودنشان، تیغی دولبه شده بود برای مخاطبانشان. می‌خواستیم مخاطب اول و اصلی محتوایی که تولید می کنیم صاحبان صنعت و فعالان حوزه باشند و در کنارش و با هم با مصرف کنندگان نهایی و مخاطبان همه‌مان شفاف و درست سخن بگوییم. اخبار فعالان حوزه‌مان در جهان و ترندهای روز و هر آنچه را که می‌تواند الهام‌بخش باشد و به وسعت دید و تصمیم‌گیری صاحبان صنعت کمک کند، به گوششان برسانیم و از سوی دیگر صدایی باشیم برای تولیدکنندگان و عرضه‌کنندگان داخلی که  نه در سکون، اما در سکوت در حرکتند، بی‌آنکه توجهی به نقش اطلاع‌رسانی‌های حرفه‌ای و واقعیت‌محور و نتایج تاثیرگذارش داشته‌باشند.
ادعای همکاری برای به‌روز شدن، جز با به‌روز بودن محقق نمی‌شود. برای همین در دوره‌ای که با گذشت سه دهه همچنان لقب «ارتباطات» بر تارکش نقش بسته‌است، اسبابمان شد رسانه‌ای بر بستر وب، با بهره‌گیری و تمرکز بر روی مهمترین ابزار رشد آنلاین؛ یعنی «بهینه‌سازی برای موتورهای جستجو». گواه این ادعا البته در سرانگشتان هر کسی است که به جستجوی «صنعت مبلمان»  بنشیند و خوگرنیوز را بر پیشانی مرورگرش ببیند.
در خوگرنیوز یک تحریریه مرکزی پنج نفره، با همراهی همیشگی همکاران حرفه‌ای در واحد طراحی خوگر و کارشناس فنی و به پشتوانه گروهی بیست نفره از همکاران مترجم و نویسنده در سرویس‌های تخصصی «صنعت مبلمان»، «دکوراسیون و معماری داخلی» و «دانش و فناوری» تازه‌ترین اخبار، گزارش‌ها و تحلیل‌ها را از وقایع و روندها در اختیار فعالان صنف و صنعت و دانشگاهیان قرار می‌دهیم و در سرویس «خواندنی‌ها» با مخاطب قرار دادن مصرف‌کنندگان نهایی کالاها و خدمات صنف و صنعت، نیازهای اطلاعاتی و دانشی‌شان را پاسخ می‌دهیم و در بخش «چندرسانه‌ای» نگاهی متفاوت و سرگرم‌کننده به موضوع فعالیت رسانه داریم.
همچنان شبکه‌های اجتماعی را برای تعامل زنده و پویا نگه‌داشتیم چرا که به اهمیت اطلاعات دست اولی که از سمت مخاطب و در قالب بازخورد به ما منتقل می‌شود، آگاهیم. در اینستاگرام جنبه دوست داشتنی مبلمان و دکوراسیون را با مخاطبمان سهیم می‌شویم و در لینکدین آنچه را که از دانش مدیریت می‌تواند برای فعالان صنعت مبلمان الهام بخش باشد، با مطالعه‌‌های موردی به اشتراک می‌گذاریم.
حالا مفتخریم در روزهایی که بهار نویدبخش رخت بر بستن ایام ناگوار است، اعلام کنیم در بازه زمانی ۱۵ ماهه‌ای که چهارپنجم آن در بحران کووید-۱۹ و قرنطینه و در ماه‌های بسیاری در بی‌خبری و کم‌خبری گذشت، به رشد چشمگیری در شاخص‌ها رسیدیم. مسیر رسیدن به هدف اما همچنان پیش رویمان باقی‌‌ست؛ چرا که با یک گل؛ هر چند خوشبو و چشم‌نواز، هیچ بستانی را بهار مهمان نمی‌شود و بهاری شدن همه اهالی جامعه صنف و همکارانمان است آرزویمان.

خوگرنیوز سال 99
اعضای ثابت تحریریه از راست محدثه طالبی؛ دبیر تحریریه، هایده سعیدی؛ سردبیر، کیاندخت بهشتی؛ دبیر شبکه‌های اجتماعی، تینا رحیمی؛ مترجم و نویسنده. جای عضو تحریریه جدیدمان مهدیه امینی و تمامی همکاران پر تعداد دورکارمان در عکس خالی است.

میانگین امتیازات ۵ / ۵. تعداد امتیازات ۳۱۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

بهترین جاکفشی چوبی را برای خانه خود انتخاب کنید

اولین تصویری که در لحظه ورود به هر خانه دیده می شود وسایلی هستند که در قسمت ورودی آن خانه …