صفحه اصلی صنعت مبلمان نقد و بررسی سرویس جدید آمازون در خصوص خدمات نصب مبلمان

نقد و بررسی سرویس جدید آمازون در خصوص خدمات نصب مبلمان

۰
خدمات نصب مبلمان
nowrooz

همانطور که می دانیم آمازون یک شرکت تجارت الکترونیک چند ملیتی است که به فروش مستقیم کتاب یا موسیقی، فیلم، لوازم خانگی، وسایل الکترونیکی، اسباب بازی و بسیاری کالاهای دیگر مستقیما یا به عنوان واسطه بین خرده فروشان و میلیون ها مشتری می پردازد. هدف این شرکت کمک به مصرف کنندگان در یافتن، کشف و خرید هر چیزی و توانمند سازی مشاغل و تولیدکنندگان محتوا با استفاده از اینترنت است. در طی همه گیر شدن ویروس کرونا به دلیل ماندن مردم در خانه و دورکاری تجارت الکترونیکی سر به فلک کشید و حتی باعث پیشرفت فروش آنلاین اقلام بزرگی چون مبلمان شد. تا جایی که در سال ۲۰۲۰ فروش آنلاین مبلمان و لوازم منزل ۴۱٪ افزایش یافته است. انتظار می رود که این افزایش با این شور و اشتیاق مردم همچنان ادامه یابد. در حدی که رانندگان تحویل کالا در میان افزایش تجارت الکترونیکی در طی شیوع ویروس کرونا تحت فشار زیادی بوده اند.
طبق گزارش های اخیر آمازون در حال آزمایش یک سرویس برتر در خصوص خدمات نصب مبلمان است که این سرویس با آنچه که وی فیر و دیگران قبلا ارائه داده اند رقابت می کند. (شرکت تجارت الکترونیکی آمریکایی وی فیر (Wayfair) که در سال ۲۰۰۲ تأسیس شد به صورت اینترنتی مبلمان و کالاهای خانگی می فروشد و مهمترین و بزرگترین شرکت در این حوزه اختصاصی است.) اما مزیت و تفاوت اصلی سرویس جدید آمازون این است که رانندگان هنگام تحویل وظیفه مونتاژ و نصب لوازم را بر عهده دارند. قطعا ارائه چنین خدمات برتری در جذب هر چه بیشتر مشتریان تأثیر چشمگیری خواهد داشت. سهام وی فیر فروشگاه اینترنتی مبلمان پس از انتشار خبر خدمات نصب مبلمان فرو ریخت. هنوز جزئیاتی مربوط به هر گونه قیمت گذاری احتمالی یا تاریخ راه اندازی سرویس در دسترس نیست. حتی آمازون به درخواست سایت اینسایدر برای اظهار نظر در مورد این موضوع نیز پاسخ نداد.

خدمات نصب مبلمان
مشتریان هنگام تحویل کالاهای عمده آمازون به دلیل وضعیت مونتاژ نشده بسیار ناراضی بودند

علت تصمیم آمازون برای راه اندازی خدمات نصب مبلمان

افزایش تقاضا برای کالاها باعث افزایش تحویل و تأخیرهای چند هفته ای شد همچنین بررسی های اخیر نشان داد که مشتریان هنگام تحویل کالاهای عمده آمازون به دلیل وضعیت مونتاژ نشده بسیار ناراضی بودند و باید با یک نصاب دیگر برای مونتاژ محصول در یک زمان اضافی دیگر هماهنگ می شدند تا به خانه آن ها بیاید. پس این شرایط فرصتی برای آمازون ایجاد کرد تا به کمک سرویس خدمات نصب مبلمان تحویل کالا را ارزان و آسان کند.

معرفی سرویس خدمات نصب مبلمان

این سرویس به مشتریان امکان می دهد که هنگام تحویل کالای خود آن را نصب شده تحویل بگیرند. به این صورت که رانندگان آمازون جعبه ها را باز و وسایلی مانند کاناپه و تخت را مونتاژ می کنند. پس از ارائه خدمات نصب مبلمان در صورت عدم رضایت مشتری محصول در جا مرجوع می شود. این سرویس به مشتریان امکان می دهد از طریق وب سایت برای جمع آوری مبلمان یا حتی نصب پنکه های سقفی و تلویزیون های دیواری خود نصاب خود را انتخاب کنند. خدمات نصب مبلمان در تعداد محدودی از شهرها قابل دسترس است و آمازون قصد دارد این سرویس را در ویرجینیا نیز راه اندازی کند.
در نهایت با راه اندازی خدمات نصب مبلمان این شرکت فروش آنلاین مبلمان و لوازم خانگی که در سال ۲۰۲۰ با ۴۱٪ افزایش به ۳۶.۱ میلیارد دلار رسیده برای سال ۲۰۲۱ فروش به ارزش ۳۷.۳ میلیارد دلار تخمین زده شده است.

میانگین امتیازات ۵ / ۵. تعداد امتیازات ۲۱۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

همکارى ایکیا با تسلا براى تولید مبلمان هوشمند

تا به حال چقدر به تلفیق مبلمان و وسایل خانه خود با تکنولوژی های در اختیارتان فکر کرده اید؟…