صفحه اصلی صنعت مبلمان نرخ تورم ماهانه مبلمان و لوازم خانگی بیش از شاخص کل است

نرخ تورم ماهانه مبلمان و لوازم خانگی بیش از شاخص کل است

۰
ارسال خبر

نرخ تورم ماهانه در مهرماه ۱۳۹۹ به ۷ درصد رسید. رقمی که در دوسال اخیر بی سابقه بوده است. در میان گروه های متفاوت کالاها، «مبلمان و لوازم خانگی» از جمله گروه هایی است که برخی محصولاتش در زمره «کالاهای تورم ساز» قرار گرفته‌ است. نرخ تورم ماهانه این گروه نیز ۸.۱ تا ۸.۶ اعلام شده که بیش از نرخ شاخص کل است.

به گزارش خوگرنیوز مطابق گزارش مرکز آمار ایران نرخ تورم نقطه به نقطه در انتهای مهرماه ۵/ ۴۱ درصد و نرخ تورم متوسط را ۲/ ۲۷ درصد بوده است و به نظر می رسد با رکوردهای اخیر در افزایش قیمت ها، در قله تورمی دوسال اخیر قرار گرفته ایم. به طوری که نرخ تورم ماهانه در مهرماه امسال به مانند مهرماه سال ۹۷ به سطح ۷ درصد رسیده و نسبت به نرخ تورم ماهانه شهریور دوبرابر شده است و البته برخی کالاهای زودمصرف تنها در یک ماه ۱۶ درصد افزایش قیمت داشته اند.
نرخ تورم ماهانه گروه «مبلمان، لوازم خانگی و نگه داری معمول آن ها» که ضریب اهمیت ۳.۹ دارد، ۸.۲ درصد گزارش شده است. همچنین تورم نقطه به نقطه این گروه ۴۸.۲ تا ۵۰.۲ و تورم سالانه حدود ۳۲ درصد اعلام شده است که هر دوی این نرخ ها از نرخ شاخص کل بیشتر هستند.
در میان کالاهای گروه «مبلمان و لوازم خانگی» افزایش قیمت «بخاری گازی، فرش ماشینی، لوازم پلاستیکی آشپزخانه، یخچال فریزر و ظروف شیشه‌ای آشپزخانه» بیشترین تاثیر را بر افزایش نرخ تورم ماهانه این گروه داشته است.
۱۲ گروه «خوراکی ها و آشامیدنی ها»، «دخانیات»، «پوشاک و کفش»، «مسکن، آب، برق، گاز و سایر سوختها»، «مبلمان و لوازم خانگی و نگهداری معمول آنها»، «بهداشت و درمان»، «حمل و نقل»، «ارتباطات»، «تفریح و فرهنگ»، «آموزش»، «هتل و رستوران» و «کالاها و خدمات متفرقه» گروه هایی هستند که شاخص بهای مصرف کننده، شاخص قیمت کالاها و خدمات مصرفی خانوارهای کشور در بین آنها تقسیم بندی و محاسبه می شود و البته هر گروه ضریب اهمیت متفاوتی دارد.


میانگین امتیازات ۵ / ۵. تعداد امتیازات ۶

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

ثبت نام رقابت جوایز برترین های مبلمان جهان (FLA) آغاز شد

به گزارش خوگرنیوز به نقل از شورای ملی مبلمان و دکوراسیون ایران و صنایع وابسته، ثبت نام رقا…