صفحه اصلی صنعت مبلمان مطالعه موردی شفاف سازی در مورد افزایش قیمت مبلمان

مطالعه موردی شفاف سازی در مورد افزایش قیمت مبلمان

۰
افزایش قیمت مبلمان
nowrooz

افزایش قیمت مبلمان موضوعی است که ما هر روزه با آن سر و کار داریم. چه صاحب کسب و کاری باشیم و چه در جایگاه خریدار و مشتری محصول یا خدمات. یکی از معضلات و البته ناچاری ها مواجه شدن با افزایش قیمت است. برای تولیدکنندگان و صاحبان کسب و کارها افزایش قیمت در چند بخش نمود بیشتری دارد اول افزایش قیمت مواد اولیه و در مرحله دیگر افزایش نرخ ارز و در مرحله آخر افزایش قیمت تمام شده محصول نهایی که باید به مشتری عرضه کنند. مشتریان نیز به طور طبیعی به افزایش قیمت واکنش نشان می دهند ممکن است اعتراض کنند، خرید را به تعویق بیندازند یا از آن صرف نظر کنند. معمولا در پی افزایش قیمت ناگهانی محصولات تصور گران فروشی و سواستفاده از عدم مدیریت ها و نظارت ها در افکار عمومی شکل می گیرد. اینجاست که روابط عمومی ها ( در تشکل های صنفی یا شرکت ها و گروه های پشتیبانی و بازاریابی در سازمان هایی که روابط عمومی ندارند) که واسط مخاطبان و ارائه دهندگان کالا و خدمات هستند نقشی مؤثر و حیاتی دارند.
روابط عمومی ها و گروه هایی که وظیفه پاسخگویی به مخاطبان را بر عهده دارند نباید منتظر سؤالات و یا اعتراضات بمانند. بلکه با برنامه ای پویا باید خواست های احتمالی مخاطبان را پیش بینی کنند و با شفاف سازی سبب تداوم اعتماد مخاطبان وفادار به برند و شکل گیری اطمینان و حسن نیت در مخاطبان بالقوه شوند. در مطالعه موردی اطلاعیه صنایع مبلمان های پوینت را در مورد افزایش قیمت ها بررسی می کنیم که نمونه ای خوب و کارآمد از شفاف سازی در مورد علت افزایش قیمت محصولات این شرکت است.

پیشینه شرکت صنایع مبلمان های پوینت

صنایع مبلمان های پوینت شرکتی است با ۶۳ سال سابقه. این شرکت را یک بانوی کارآفرین در سال ۱۹۵۸ در منطقه های پایونت در کارولینای شمالی تأسیس کرد. های پوینت که پایتخت مبلمان جهان شناخته می شود مرکز اصلی و تاریخی تولید و تجارت مبلمان در آمریکاست. صنایع مبلمان های پوینت که کارش را با ساخت استند تلویزیون آغاز کرد حالا در حوزه های متنوعی از تولید و عرضه مبلمان خانگی و اداری تا تعمیر و … فعالیت می کند. این شرکت بنا دارد یکم ماه می قیمت تمام محصولاتش را ۶ درصد افزایش دهد و خبر این افزایش قیمت را از یک ماه پیش به این صورت اطلاع رسانی کرده است:
صنایع مبلمان های پوینت (HFPI) (High Point Furniture Industries) تولیدکننده مبلمان اداری یکم ماه می قیمت تمام محصولاتش را ۶% افزایش خواهد داد.

افزایش قیمت مبلمان
شرکت مبلمان های پوینت

توضیح صنایع مبلمان های پوینت در مورد افزایش قیمت مبلمان هایش

این شرکت درباره افزایش قیمت محصولات خود گفته است: «با وجود اینکه اقتصاد ما در حال ریکاوری است اما در زنجیره تأمین خود با چالش های غیرمنتظره ای مواجه شده ایم. تقاضای جهانی برای مواد اولیه به صورت تصاعدی رو به افزایش است و این افزایش بیش از همه تولیداتی را که در ساخت آنها از چوب و فلز استفاده می شود تحت تأثیر قرار داده است. رویدادهای آب و هوایی نیز کمبود جدی را در تولیدات نفت محور به همراه داشته است.
قیمت فلز ۲۵ درصد افزایش را نشان می دهد، محصولات چوبی ۱۲ تا ۱۵ درصد، فوم/ اسفنج ۴۰ درصد افزایش یافته است. اگر این موارد شما مشتریان عزیز  را برای افزایش قیمت متقاعد نمی کند باید اضافه کنم که هزینه حمل و نقل نیز افزایشی بیش از ۲۵ درصدی را نشان می دهد. ما در صنایع مبلمان های پوینت برای کنترل قیمت و مدیریت مؤثر و کارآمد منابع هر آنچه که در توان داریم انجام می دهیم. و مهمتر اینکه قویا خود را به تولید محصولاتی با همان سطح کیفیت و قیمت مناسب متعهد می دانیم که شما مشتریان روی آن حساب کرده بودید.». 

افزایش قیمت مبلمان سایر برندهای امریکایی

وودورکینک نتورک یا شبکه صنایع چوب که این خبر را منتشر کرده است نیز به عنوان یک رسانه تخصصی در توضیح و تکمیل این خبر و اطلاعیه آورده است که: کمبود مواد اولیه در زمان بسیار نامناسبی برای این شرکت و سایر تولیدکنندگان مبلمان آمریکایی اتفاق افتاد. بسیاری از آنها با یک افزایش سریع و ناگهانی در تقاضا مواجه هستند. مبلمان شهری از دسامبر ۲۰۱۹ تا دسامبر۲۰۲۰  شاهد افزایش ۲۷ درصدی و یک افزایش ۱۵ درصدی برای کل سال ۲۰۲۰ بعد از پایان سال ۲۰۱۹ بوده است.
کاهش منابع از اوایل ماه مارس آغاز شد. چرا که متأسفانه ارتباط با بسیاری از کارخانه های واقع در تگزاس و لوئیزیانا که دو ماده شیمیایی مورد استفاده فوم عمدتا در آنها تولید می شود به دنبال یخبندان شدید اواخر فوریه قطع شد.

افزایش قیمت مبلمان
از سرعت کاهش کمبود منابع در سه هفته آینده کاسته خواهد شد

این امر برای بسیاری از سازندگان مبلمان کاهش در تولید را به همراه داشت مانند: کرفتسمن (Craftsman)، سنچری فرنیچر (Century Furniture)، مبلمان می سی سی پی (Mississipp-Based Affordable Furniture) وسلی هال (Wesley Hall) برای مدت یک هفته تولید خود را کاهش داد وسلی معتقد است که از سرعت کاهش کمبود منابع در سه هفته آینده کاسته خواهد شد.

افزایش قیمت مبلمان در ایران و عدم اطلاع رسانی ها

در سال ۹۹ صنعت مبلمان ایران در چند مرحله با پیک افزایش قیمت رو به رو بود. افزایش قیمتی که لزوما نه خواست فعالان صنعت بود و نه به سود و نفع آن ها. مشکل تهیه فوم همانطور که در آمریکا و به دلیل یخبندان و قطع راه های ارتباطی روی داد در ایران نیز به سبب تحریم ها و عدم نظارت ها ایجاد شد. با این حال کمتر اطلاعیه یا توضیحی را شاهد بودیم که با مخاطب قرار دادن مردم و مشتریان به شرح علت وضعیت نابسامان صنعت بپردازد و از در شفافیت و ایجاد تعامل با مخاطب وارد گفت و گو شود. توضیحی هم اگر بود گلایه ها و شکواییه های رؤسای اتحادیه ها و فعالان صنعت بود به وضعیت بغرنجی که به آن دچار شده بودند و پاسخ خواستن از دیگری نه پاسخگویی به مخاطبان. مطالعه موردی اطلاعیه این شرکت می تواند نمونه خوبی از نحوه اطلاع رسانی در مورد افزایش قیمت ها و همراه کردن مخاطبان با این افزایش قیمت به شکلی منطقی باشد. نظر شما چیست؟

میانگین امتیازات ۵ / ۵. تعداد امتیازات ۲۴۶

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

بهترین جاکفشی چوبی را برای خانه خود انتخاب کنید

اولین تصویری که در لحظه ورود به هر خانه دیده می شود وسایلی هستند که در قسمت ورودی آن خانه …