صفحه اصلی صنعت مبلمان مشاغل صنف مبلمان و دکوراسیون مشمول تعطیلی طرح فاصله گذاری اجتماعی می شوند یا خیر؟

مشاغل صنف مبلمان و دکوراسیون مشمول تعطیلی طرح فاصله گذاری اجتماعی می شوند یا خیر؟

۰
فاصله گذاری اجتماعی صنف مبلمان

سردرگمی شروع فعالیت های کاری مشاغل از یک ناهماهنگی به وجود آمد، جایی که پس از بیانیه ستاد ملی مقابله با کرونا و کمیته اجتماعی و انتظامی این ستاد مبنی بر تداوم طرح فاصله گیری اجتماعی و لزوم رعایت آن به منظور قطع زنجیره انتقال کرونا، وزارت صمت بخشنامه ای ابلاغ کرد. بخشنامه ای که در پاسخ به استعلام معاونت‌های تخصصی به استان ها ابلاغ شد و در آن اعلام شده بود تولید تعطیلی بردار نیست. پس از ابلاغ این بخشنامه و نامه سعید نمکی وزیر بهداشت، به رئیس جمهور و رسانه ای شدن ابهامات، سرانجام شب گذشته، کارگروه اطلاع رسانی ستاد ملی کرونا اطلاعیه جدیدی منتشر کرد، در این اطلاعیه این چنین آمده است:

۱ ــ واحد‌های توزیعی، خدماتی و تجاری که مشمول ممنوعیت و محدودیت تردد و تجمع هستند و رسته‌های آن‌ها قبلاً در اطلاعیه‌های کمیته اجتماعی ستاد ملی کرونا اعلام شده است تا اطلاع بعدی این کمیته تعطیل خواهند بود.

۲ ــ فعالیت همه واحد‌های تولیدی (با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی اعلام شده از سوی ستاد ملی کرونا) از تاریخ ۱۶ فروردین ماه بلامانع خواهد بود.

با توجه به مفاد این اطلاعیه، واحدهای تولیدی صنف مبلمان و دکوراسیون در صورتی که تمامی پروتکل های بهداشتی اعلام شده از سوی ستاد ملی کرونا می توانند به فعالیت خود ادامه دهند.

اما واحدهای خدماتی، توزیعی و تجاری صنف مبلمان و دکوراسیون (فروشگاه ها و یا سایر مراکز خدماتی و تجاری صنف، مانند دفاتر طراحی و نظایر آن) از آنجا که جزو صنوف غیر ضروری محسوب شده و در فهرست «مشاغل و اماکنی که باید تعطیل شوند» می گنجند، تا ۲۳ فرودین ماه، مجاز به فعالیت نیستند. این فهرست به پیوست اطلاعیه شماره یک کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا در آغاز اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی کاهش زنجیره انتقال بیماری کرونا منتشر شده بود و نهایتا نتیجه اینکه فاصله گذاری اجتماعی صنف مبلمان در دو سطح انجام می شود.

میانگین امتیازات ۰ / ۵. تعداد امتیازات ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

صنعت مبلمان ترکیه و سرمایه گذاری های جدید در بحبوحه کرونا

صنعت مبلمان ترکیه در میان همه گیری ویروس کرونا به واسطه سرمایه گذاری های جدید و مشاغلی که…