صفحه اصلی صنعت مبلمان محبوبترین تجهیزات و مبلمان دفتر کار خانگی

محبوبترین تجهیزات و مبلمان دفتر کار خانگی

مبلمان دفتر کار خانگی
nowrooz

در آخرین گزارش کارشناسان حوزه بهبود کیفیت فضای خانه دیدگاه های قابل تأملی در مورد طراحی محیطی کارآمد و مطلوب برای دفاتر کار خانگی ارائه شده است. گزارشی از فیکسر (Fixr.com) در مورد دفترکارخانگی در سال ۲۰۲۱، چند توصیه کلیدی و ارزشمند را مطرح کرده است که به کاربران در زمینه طراحی بهینه یک دفتر کار خانگی کمک می کند. این گزارش نشان می دهد که در دفاتر کار خانگی چه عناصری پرطرفدارتر از بقیه انواع دفاتر کاری هستند. در مطلب پیش رو می خواهیم به مقوله تجهیزات و مبلمان دفتر کار خانگی و دلیل محبوبیت آن ها نگاهی بیندازیم.

مبلمان دفتر کار خانگی
میز، صندلی و شلف ها اصلی ترین عناصر مورد نیاز برای طراحی یک دفتر کار خانگی است.

۱. مبلمان مهمترین عنصر دفتر کار خانگی

در طراحی دفاتر کار خانگی عوامل و عناصر زیادی دخیل هستند اما هر وقت صحبت از مهمترین عناصر دفتر کار خانگی می شود ۷۶ درصد از کارشناسان معتقدند که مبلمان مناسب در صدر همه آن ها قرار دارد.
میز، صندلی و شلف ها اصلی ترین عناصر مورد نیاز برای طراحی یک دفتر کار خانگی هستند. هر چند در اختیار داشتن فضای کافی و محیط مناسب هم از مهمترین عوامل در طراحی دفتر کار خانگی است اما با وجود این سه قطعه مبلمان شما می توانید به راحتی یک فضای قابل قبول برای کار کردن در خانه مهیا کنید.  
مهمترین نکته ای که باید در مورد میز کار مد نظر داشته باشید محل استقرار آن در اتاق است. کارشناسان صنعتی معتقدند که قرار دادن میز در کنار پنجره بهترین گزینه است چرا که در این موقعیت تا حد امکان از نور طبیعی خورشید بهره مند می شوید. بنابراین میز کار خود در کنار پنجره مستقر کنید. قرار دادن میز در  مقابل و  رو به روی پنجره هم تمرکز شما را بر هم می زند و هم  باعث می شود نور مستقیم خورشید چشم هایتان را آزار دهد.
در واقع نور  اتاق باید در همه حال متعادل باشد چرا که این موضوع مهمترین عامل برای محافظت از چشم های شما است.  پس بهتر است میز کارتان را در نواحی پر نور یا کم نور یا  جایی که تمرکز شما را مختل می کند قرار ندهید.

مبلمان دفتر کار خانگی
انتخاب یک صندلی ارگونومیک با کیفیت، فضای دفاتر کار خانگی را به موقعیت واقعی اداری نزدیکتر می کند

۲.  صندلی های ارگونومیک ضروری ترین مبلمان دفتر کار خانگی

به گفته کارشناسان استفاده از  صندلی های با کیفیت و ارگونومیک  یکی از عناصر کاملا ضروری برای یک دفتر کار خانگی است. استفاده از یک صندلی ارگونومیک شرایط راحت و مطلوبی برای شما فراهم می کند و به این ترتیب می توانید ساعات طولانی  و بدون احساس درد در نواحی کمر یا گردن کار کنید. صندلی های ارگونومیک  بدن را در وضعیت مناسبی  نگه می دارند و از صدمات ناشی از پوزیشن های نامناسب و خستگی مفرط جلوگیری می کنند. 
همچنین انتخاب یک صندلی ارگونومیک با کیفیت فضای دفاتر کار خانگی را به موقعیت واقعی اداری نزدیک تر می کند و در نتیجه باعث افزایش بهره وری و فعالیت های ذهنی بیشتر شما می شود.
یکی دیگر از مواردی که علاوه بر صندلی ارگونومیک  نباید نادیده گرفته شود و از عناصر مکمل این صندلی ها است صفحه کلید و پایه های نگهدارنده  لپ تاپ است. کارشناسان معتقدند که استفاده از این قطعات در کنار هم منجر به افزایش بهره وری و بهینه سازی شرایط کاری در خانه می شود. در واقع  مجموعه  متشکل از صندلی ارگونومیک، صفحه کلید و پایه نگهدارنده لپ تاپ ضروری ترین مبلمان دفتر کار خانگی به شمار می آیند. 

۳. اتاق ناهارخوری پرطرفدارترین فضا برای دفاتر کار خانگی

بیشتر افراد در خانه خود اتاق اضافه یا مجزایی برای تبدیل آن به دفاتر کار خانگی ندارند.  بنابراین، یکی از موارد ضروری در این موقعیت چند منظوره کردن اتاق ها و سازگار کردن شرایط آن با فضای کاری یک دفتر خانگی است.
۴۱ درصد از کارشناسان می گویند وقتی قرار است برای یک اتاق کاربری های مختلف تعریف شود معمولا بیشتر مردم اتاق ناهارخوری را انتخاب می کنند. چرا که در شرایط فعلی رفت و آمد مهمانان به میزان قابل توجهی کم شده  است و از این اتاق نسبت به گذشته کمتر برای دورهمی ها استفاده می شود. همچنین در صورت نیاز می توان از میزها و صندلی های اتاق ناهار خوری یا فضای آن استفاده کرد.
ممکن است در خانواده ای بیش از یک نفر مجبور به دورکاری باشند یا فرزندان دانشجو یا دانش آموز داشته باشند که به شکل مجازی درس می خوانند. بنابراین، استفاده از یک فضای مشترک باعث حواس پرتی آن ها می شود. متخصصان طراحی داخلی برای بهبود چنین وضعیتی استفاده از پاراوان یا پارتیشن های متحرک را به عنوان مناسب ترین مبلمان دفتر کار خانگی پیشنهاد می کنند. ۳۴ درصد آن ها عقیده دارند که این جدا کننده ها یکی از مؤثرترین روش ها برای تفکیک فضا و افزایش تمرکز است.

مبلمان دفتر کار خانگی
نزدیک به ۶۸ درصد کارشناسان هم استفاده از میزهای چوبی را پیشنهاد می کنند

۴. میزهای چوبی محبوب ترین مبلمان دفتر کار خانگی

هر میز از هر جنس مزایا و معایب خود را دارد اما در این میان میزهای چوبی یکی از پرطرفدارترین مبلمان دفتر کار خانگی است. نزدیک به ۶۸ درصد کارشناسان هم استفاده از میزهای چوبی را پیشنهاد می کنند چرا که بسیار بادوام هستند و اگر از آن ها به درستی نگهداری شود تا مدت ها برای شما کار می کنند. سطح میزهای چوبی نسبت به انواع فلزی یا فایبرگلاس برای کاربردهای روزانه خوشایندتر و راحت تر است.

۵. محبوبیت رو به رشد میزهای ایستاده به عنوان مبلمان دفتر کار خانگی

با توجه به افزایش آگاهی مردم  نسبت به عوارض ناشی از سبک زندگی کم تحرک میزهای ایستاده یکی از مبلمانی است که هم در اداره ها و هم در خانه به عنوان مبلمان دفتر کار خانگی محبوبیت بیشتری پیدا کرده است. میزهای ایستاده  امکان انجام کارهای مختلف مثل نوشتن، مطالعه، یا کار با رایانه را در حالت ایستاده فراهم می کنند.
استفاده از مبدل های میز ایستاده هم گزینه مناسبی است چون به کاربر اجازه می دهد با توجه به نیاز خود ارتفاع میز را تنظیم کند و بین حالت های «نشسته» و «ایستاده»  قرار دهد. از مزایای کار کردن در حالت ایستاده این است که ایستادن باعث افزایش جریان خون و تحریک بیشتر مغز و در نهایت افزایش بهره وری می شود. به علاوه میزهای ایستاده جای کمتری را اشغال می کنند و برای صرفه جویی در فضا گزینه بسیار مناسبی هستند.

۶. استفاده بهینه از فضاهای کوچک در دفاتر کار خانگی

بیشتر مردم برای طراحی دفاتر کار خانگی فضای محدودی در اختیار دارند و با کمبود جا دست و پنجه نرم می کنند. بنابراین، کارشناسان توصیه هایی برای استفاده بهینه از این فضاها دارند.
میز تحریرهای مبله تاشو (Armoire Desk) برای دفاتر کار خانگی گزینه های جالبی هستند چرا که آن ها یک میز کار همیشگی به حساب می آیند. این میزها شبیه یک قطعه مبلمان با چند کمد دردار و کشو هستند و می توان در زمان های غیر کاری میز تاشوی آن را جمع کرد و درهای کمد را بست. به این ترتیب تجهیزات جانبی دفاتر کار خانگی شما در فضای داخلی آن پنهان می شوند. به علاوه کمد و کشوهای جانبی این مبلمان دفتر کار خانگی فضای مناسبی برای جاسازی وسایل دیگر اتاق است.


در همین طیف از مبلمان محبوبیت میزهای توکار داخل کمد (Closet Desk) هم به عنوان اکسسوری دفتر کار خانگی رو به افزایش است. ساخت یک میز کار در داخل کمدهای دیواری هم یک میز کار در اختیار شما قرار می دهد و هم یک فضای ذخیره سازی که به راحتی می توان برای جلوگیری از آشفتگی بصری در زمان های غیر کاری در کمد دیواری را بست.
استفاده از گزینه های قابل حمل مثل جعبه ها یا سبدهای دسته دار که گنجایش یک لپ تاپ را دارند از پرطرفدارترین انواع مبلمان دفتر کار خانگی به شمار می آید. چرا که به این ترتیب کاربر می تواند در هر جای خانه مستقر شود و قدرت مانور بیشتری داشته باشد.
از دیگر گزینه های محبوب به عنوان اکسسوری دفتر کار خانگی می توان به میزهای قابل حمل اشاره کرد. این میزهای سبک، تاشو و چند منظوره که قابلیت تنظیم ارتفاع هم دارند انعطاف پذیری و کارایی بیشتری در اختیار کاربران قرار می دهند. به این ترتیب با استفاده از این مدل مبلمان می توان از کمترین فضا به شکلی بهینه استفاده کرد.

کلام آخر

اکسسوری و مبلمان دفتر کار خانگی باید با توجه به فضایی که در اختیار دارید و  نیاز کاری شما در نظر گرفته شوند. بنابراین، بهتر است قبل از طراحی یک دفتر کار خانگی این مؤلفه ها را ارزیابی کنید تا با انتخابی مناسب و هوشمندانه فضایی شیک، راحت و کاربردی برای دفتر کار خانگی خود آماده کنید.

میانگین امتیازات ۵ / ۵. تعداد امتیازات ۱۳۲

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

پرده اتاق خواب و معرفی بهترین مدل های سال ۱۴۰۰

نصب پرده های مدرن دکور اتاق خواب شما را بهتر از قبل می کند. اگر درصدد تغییر دکوراسیون اتاق…