صفحه اصلی صنعت مبلمان مبلمان در جهان همچنان به سبب همه گیری کرونا تجارت پررونقی را تجربه می کند

مبلمان در جهان همچنان به سبب همه گیری کرونا تجارت پررونقی را تجربه می کند

۰
مبلمان امریکا
nowrooz

در بسیاری از نقاط دنیا شرکت های تولید مبلمان طی دوران همه گیری کووید رونق گرفتند. بسیاری از مردم خانه های جدید خریدند و منزل تازه را نونوار کردند. فروشگاه های مبلمان امریکایی و اروپایی مانند ویفیر، ناتوزی و بست، طی دوران قرنطینه و جا به جایی های مردم امریکا در دوره همه گیری، به سود رسیدند.
فروشگاه های مبلمان ویفیر، ناتوزی و بست، طی دوران قرنطینه و جا به جایی های مردم امریکا در دوره همه گیری، سودآوری داشتند.

علت رونق مبلمان امریکا در دوران همه گیری

همزمانی ترند شدن خریدهای آنلاین مبلمان با زمان اوج جا به جایی ها و اثاث کشی ها در امریکا حجم سفارش ها را بالا برده و سبب شده، زمان تحویل مبلمان به مشتری ها طولانی تر شود. حتی پیش از اینکه کشتی اور گیون در ماه مارس کانال سوئز را مسدود کند، شلوغی سیستم حمل و نقل امریکا، به تاخیر در تحویل بار منجر شده بود. برای شرکت هایی که در تجارت مبلمان فعال هستند، سفارش های انباشته شده مایه عذاب است اما نشانه خوبی است از بالا رفتن درآمد و ارزش شرکت ها. سهام ویفیر نوسان خاصی نداشته است حال آنکه تلاش دارد بر سطح مقاومت قیمت یعنی ۳۶۹ دلار غلبه کند.
اگر چه پیشرفت بعضی از برندگان دوران همه گیری، نظیر اپلیکیشن های زوم و پلوتون که به سبب دورکاری ها و خانه نشینی بسیار رشد کردند، با عرضه واکسن و خوشبینی ها برای ترمیم اوضاع اقتصادی کند می شود اما وبسایت های فروش آنلاین مبلمان نظیر ویفیر احتمالا همچنان از ترند خرید خانه جدید و نقل مکان ها منتفع می شود. سهام ویفیر سال گذشته، به مدد درآمد بالایش از تابستان تا حالا، % ۴۸۸.۹۸ سود داشته است.
دا داویدسون شرکت مبلمانی دیگری که مستقر در بوستون است و لوازم تزیینی منزل و مبلمانش را در وبسایت های ویفیر، بریچ لین و آل مدرن، به فروش می رساند، شرکتی دیگری است که رشد بسیار خوبی در این دوره داشته است. روند سودآوری این شرکت در ۲۰۲۰ شروع شد، سال گذشته به ازای هر سهم ۵.۰۴% سوداوری داشت، سود سهام آن به ۱۴ میلیارد دلار رسید که یعنی در مقایسه با سال قبل، افزایشی ۵۵ درصدی داشت. این شرکت در ۹ سال گذشته درآمد رشدی دو رقمی داشته است.
۳۱ مارس، دا داویدسون قیمت هدف سهمش را از ۳۲۵ دلار به ۴۵۰ دلار ارتقا داد.

مبلمان امریکا

برایند سود و زیان ناتوزی هم صعودی است

سهام شرکت ناتوزی، تولید کننده ایتالیایی مبل راحتی چرمی و پارچه ای، از اول سال تاکنون ۳.۳۵% افت پیدا کرده که کمی مایوس کننده است. با این حال ماه گذشته ۲.۶۲% افزایش داشت.
پاییز ۲۰۲۰ در ایتالیا، همراه با بازگشایی کارخانه ها و فروشگاه ها، سودی معادل ۲۶۲.۳۵% به دست آورد اما اوایل دوره همه گیری به شدت با کاهش سود روبرو بود.
منحنی دوره های زمانی ده و پنجاه روزه ناتوزی هم، مانند ویفیر، نوسان خاصی را نشان نمی دهد. منحنی ها در نیمه فوریه به هم نزدیک شدند و این رویه هنوز هم ادامه دارد. از آنجایی که سرمایه گذاران نهادی نرخ سهام را ثابت نگه می دارند، چنین بازار کسادی اغلب نشان از درامدهای آتی دارد.
ناتوزی در فوریه، بخش فوم انعطاف پذیر پلی یورتان خود را به مبلغ ۷.۱۸ میلیون دلار با ویتا گروپ، مستقر در بریتانیا، معامله کرد.
ناتوزی نتایج ربع آخر و نیز کل سال ۲۰۲۰ را ششم آوریل منتشر کرد. در ربع سال اخیر شرکت گزارشی از زیان ۰.۴۷ % دلاری به ازا هر سهم، از سود ۹۸.۹ میلیون دلار داد، که ۳% از سال گذشته بیشتر است.

ارزش سهام شرکت مبلمانی بست چهارصد برابر افزایش یافت

بست، تولید کننده مبلمان و تزیینات خانه مستقر در ویرجینیا، درامدی معادل ۰.۴۰ دلار به ازا هر سهم در ربع سال اول را گزارش داد که بالاتر از براورد ۰.۲۴ % به ازا هر سهمی بود که تحلیلگران انتظار داشتند و در هر چهار ربع سال گذشته خلاف نقطه نظرات وال استریت پیش رفت.
شرکت ۱۱۳.۷ میلیون دلار سود برد که از پیش بینی ها، با اختلاف کم ۰.۴۷ دلاری، بیشتر بود.
سهام در ابتدا شکاف قیمتی بالاتری را تجربه کرد که متاثر از اخبار بود. اما در پایان فصل تا ۰.۳۷ یا ۰.۰۹ دلار از ۲۴.۱۸ پایین آمد.
سهام افزایش بهای زیادی را نشان می داد، افزایش ۴۷۲.۰۷ % طی سال گذشته.
شرکت بست در بیانیه مطبوعاتی خود از درآمد هایش، گفت: «طی ربع اول سال مالی ۲۰۲۱ سفارشات با سرعتی بالا ادامه پیدا کرد. تمام کانال های فروش، افزایش معامله را ثبت کردند که نتیجه آن جهش ناگهانی ( اسپایک) چهل و چهار درصدی سفارش های نهایی شده سال به سال است.»
این شرکت به سفارش کار می کند؛ یعنی به روشی که اصطلاحا به آن «اول بفروش بعد بساز» می گویند. به این نحو که ابتدا مشتری سفارش مبلمان می دهد و بعد شرکت آنرا می سازد و به دست مشتری می رساند. بست برنامه افتتاح کارخانه رویه کوبی مبلمان دیگری در نیوتن کالیفرنیای شمالی را دارد که ساخت و ساز ان اول ژوئن آغاز میشود.
بست ۱۲ مارس از الگوی فنجانی نمودار، در حجم بالاتر از حد متوسط، خارج شد. پس از ان افت کرد و در حال حاضر بالای میانگین متحرک ده روزه و پنجاه روزه اش تجارت می کند. شکل کنونی آن فنجانی است اما خیلی زود است که بتوان نتیجه گرفت که آیا ممکن است همینطور ادامه و دسته فنجان را شکل دهد یا احتمالا دوباره به الگوی دو دره تنزل پیدا کند.

برگرفته از : کیت استالتر
۲ آوریل ۲۰۲۱

میانگین امتیازات ۳.۹ / ۵. تعداد امتیازات ۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

نگاهی موشکافانه به آثار بی نظیر پیر کاردین در طراحی مبلمان و معماری

اگر از علاقه مندان صنعت مد و فشن باشید قطعا نام پیر کاردین (Pierre Cardin) به گوشتان آشناس…