صفحه اصلی صنعت مبلمان مبلمان اداری انعطاف پذیر هرمان میلر روانه بازار می شود

مبلمان اداری انعطاف پذیر هرمان میلر روانه بازار می شود

مبلمان اداری انعطاف پذیر
nowrooz

مبلمان اداری انعطاف پذیر جدید هرمان میلر (Herman Miller) با همکاری اینداستریال فسیلیتی (Industrial Facility) تجربه ای تازه و تعریفی نو از فضاهای اداری ارائه می دهد.
مجموعه مبلمان اداری به نام OE1 با استفاده از متریال های پایدار و رویکردی چند منظوره و منعطف نیازهای امروزی دفاتر اداری را تأمین می کند.

مبلمان اداری انعطاف پذیر

سام هچت (Sam Hecht) و کیم کالین (Kim Colin) مجموعه مبلمان اداری انعطاف پذیر OE1 را در رونمایی از این محصول معرفی کردند. میز اداری بلند و چرخ دار که در تصویر می بینید می تواند سطحی تا دوبرابر اندازه اش را برای کارهای مشترک در اداره ها ارائه دهد.
هرمان میلر با استخدام طراحان اینداستریال فسیلیتی، سام هچت و کیم کالین در بخش مبلمان اداری از آنها خواست تا در مورد فضای کار و سیستم های چندمنظوره تجدید نظر کنند و مبلمانی اداری انعطاف پذیر با تجهیزات لازم و متناسب با زندگی اداری معاصر ارائه دهند.
مجموعه مبلمان اداری فضای کاری OE1 که مخفف Office Essentials به معنای ضروریات اداری است برای شرکت بزرگ هرمان میلر طراحی شده است و مجموعه ای از میزهای مدولار، دیوارهای متحرک (پارتیشن)، ایستگاه های کاری با قابلیت تنظیم ارتفاع، ترولی های مخصوص نظم دهی وسایل و… است. هچت و کالین تلاش کرده اند تا در این مجموعه مبلمان اداری تمامی نیازهای فضاهای کاری امروزی را پوشش دهند.

مجموعه مبلمان اداری معاصر هرمان میلر و اینداستریال فسیلیتی

همکاری این دو شرکت آمریکایی از سال ۲۰۰۶ آغاز شد. در آن زمان شرکت اینداستریال فسیلیتی در نقش مشاور با شرکت هرمان میلر بحثی ریشه ای در مورد ویژگی های مثبت طراحی معاصر داشتند. بعد از آن شرکت اینداستریال فسیلیتی قطعاتی مانند مجموعه مبلمان وایر فریم (Wireframe) و مجموعه تجهیزات و لوازم روی میز کار با نام فرم ورک (Formwork) را برای هرمان میلر طراحی کردند. در آوریل ۲۰۱۷ از هچت و همکارانش خواسته شد تا با بررسی وضعیت مبلمان اداری دست به باز تعریف و طراحی محیط های اداری بزنند. هچت می گوید: «پیش از آن ما محصولاتی طراحی می کردیم که مرتبط با فعالیت و نوع کارکرد آنها بود اما هرمان میلر از ما خواست که با توجه به مکان دست به طراحی بزنیم.» آنها پس از یک سال تحقیق در مورد خصوصیات و ویژگی های فضاهای کاری با استفاده از یافته ها و طراحی مبلمان اداری را آغاز کردند. هچت می گوید که به دلیل تعارض مستقیم با فعالیت های گذشته آنها پروژه در ابتدا بسیار گیج کننده بود. اما او معتقد است که «طراحان می توانند سیگنال هایی گویا از آینده را در عصر حاضر به مردم نشان داده و به گونه ای آنها را اولویت بندی کنند.»

مبلمان اداری انعطاف پذیر
بخشی از مجموعه مبلمان اداری اینداستریال فسیلیتی: ایستگاه های کاری با قابلیت تنظیم ارتفاع که باعث افزایش سرعت کار می شود و تنها فضای محدودی از دید کاربر را مسدود می کنند

مبلمان اداری انعطاف پذیر طراحی شده با رویکرد پایدار

این پروژه یکی از مهمترین پروژه های شرکت اینداستریال فسیلیتی تا امروزاست. ساخت این مجموعه چهار سال زمان برد و در مجموع برای ۱۳ کاربرد متفاوت در محیط کار، ۹۲ محصول طراحی شد که ۷ تا از آنها ثبت اختراع شدند. متریال های این پروژه همه از مواد جدید از جمله فولاد بازیافت شده، پلاستیک های بازیافتی موجود در اقیانوس و متریال های زائد فرآیندهای تولیدی شرکت هرمان میلر هستند. متریال ها مورد استفاده به طور مداوم در حال آزمایش و بهبود هستند.

مسئله کلیدی اینجاست که OE1 یک سیستم به هم پیوسته نیست بلکه این مجموعه مبلمان اداری انعطاف پذیر مجموعه ای از قطعات است که هم به تنهایی و هم در ارتباط با قطعات دیگر می توانند مورد استفاده قرار بگیرند این در حالیست که در اغلب پروژه ها طراحان با ایجاد پیوستگی میان پروژه ها اجزای تولیدی را کاهش می دادند و آنها را بهینه سازی می کردند.
برای تولید متریال های مورد استفاده در این پروژه تحقیقات زیادی صورت گرفت. مجموعه مبلمان OE1 بایستی به شیوه ای مؤثر، پایدار و مقرون به صرفه کار می کرد. هچت تخته وایت برد را مثال می زند: «برای مثال تخته های وایت برد باید این حس را بدهند که به اندازه کاغذ سبک و به اندازه در محکم هستند و این به فرآیندی طولانی طراحی و مهندسی احتیاج داشت.» در این پروژه عمده محصولات از فولاد ساخته شده است که یکی از قابل بازیافت ترین متریال ها در جهان است.

مبلمان اداری انعطاف پذیر
مجموعه مبلمان اداری هرمان میلر، مجموعه ای از مبلمان، مخصوص ایستگاه های کاری مختلف و انحصاری است که در آن حریم خصوص در محیط کار، تمرکز و بهره وری شخصی افراد در اولویت قرار دارد. اجزای این مجموعه مجهز به پنل های مخصوص اکوستیک هستند

از عناصر بسیار مهم در مورد مبلمان انعطاف پذیر میزان سرعت و چابکی آن ها است. برای دستیابی به این مفهوم طراح قطعات را در سه سطح مختلف طراحی کرده است: یک دقیقه ای، یک ساعته و یک روزه. یک تخته وایت برد یا یک کمد مخصوص اسناد به دلیل کاربرد های مختلف و در مناطق متفاوت اداره می توانند در دسته یک دقیقه ای ها قرار بگیرد. یک پارتیشن نیز می تواند سریع منتقل شود اما چون این مورد کمتر پیش می آید چرخ ها به گونه ای طراحی شده اند که کمتر مورد توجه قرار گرفته و محکم و استوار به چشم بیایند. باقی اجزای یک روزه به راحتی می توانند مانند یک واحد برروی پالت ها قرار گرفته و جا به جا شوند.
از آنجا که به دلیل کووید-۱۹ بسیاری از دفاتر اداری در سرتاسر جهان در بهترین زمان های سال تعطیل شده اند ایده بازگشت به مبلمان اداری انعطاف پذیر ایده ای کارآمد و مطلوب است. هچت در یک نتیجه گیری نهایی اعلام می کند که: «دفاتر اداری را نمی توان مکان خاصی متصور شد به این دلیل که من ممکن است با کسی تماس بگیرم و بگویم من در دفترم هستم در حالی که در خانه ام و این به معنی این است که من در حال انجام کارم نه لزوما در دفتر اداری و در محیط مخصوص کارهستم. مجموعه OE1 می تواند درست مانند یک دوست؛ در هرنوع محیطی حضوری کاربردی پررنگ و قابل اعتماد داشته باشد.»

مبلمان اداری انعطاف پذیر
میزکاری با سه سطح ارتفاع قابل تنظیم در مجموعه مبلمان اداری OE1
مبلمان اداری انعطاف پذیر
میزهای مستطیلی مجموعه مبلمان اداری OE1 می توانند به راحتی در کنارهم قرار گرفته اند تا تجهیزات، نمایشگرها و نمیکت ها در اطراف آن قرار بگیرند.
مبلمان اداری انعطاف پذیر
هچت و کالین، طراحان همکار در این پروژه، پارتیشن هایی با جا به جایی سریع را طراحی کرده اند که می توانند به سرعت فضاهایی جدیدی برای جلسات طوفان فکری و اشتراک ایده، سطوح با قابلیت نوشتن و تبدیل شدن به صفحات نمایش را در محیط های مختلف ایجاد کنند
مبلمان اداری انعطاف پذیر
میزهای با قابلیت اشتراک مجموعه مبلمان اداری OE1
مبلمان اداری انعطاف پذیر
صفحات و پنل های مخصوص برنامه ریزی پروژه ها که مانند دیگر اجزای این مجموعه پایه های چرخ دار دارند
مبلمان اداری انعطاف پذیر
صفحات کاری باریک در مجموعه OE1
مبلمان اداری انعطاف پذیر
ترولی های موجود در این مجموعه با صفحات نازک طراحی شده است و مانند دیگر اجزای مجموعه برای راحتی دسترسی پایه های چرخدار دارد
مبلمان اداری انعطاف پذیر
یکی دیگر از دیوایدرهای این مجموعه

میانگین امتیازات ۴.۸ / ۵. تعداد امتیازات ۲۰۴

۲ نظر

 1. امیر

  ۱۴۰۰/۰۲/۰۱ ساعت ۱۰:۱۰

  لذت بردم

  پاسخ دهید

  • تحریریه خوگرنیوز

   ۱۴۰۰/۰۲/۰۱ ساعت ۱۱:۰۳

   ممنون از توجهتون 🙂

   پاسخ دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

با پالت های چوبی، دیگر هزینه زیاد برای خرید مبل نپردازید

با افزایش قیمت مبلمان، افراد زیادی به ساختن این وسایل در خانه روی آورده اند. یکی از وسایلی…