صفحه اصلی صنعت مبلمان عضویت ایران در کنفدراسیون جهانی مبلمان

عضویت ایران در کنفدراسیون جهانی مبلمان

۱
عضویت ایران در کنفدراسیون جهانی مبلمان
ارسال خبر

در دهم خرداد ماه امسال، کنفدراسیون جهانی مبلمان جلسه کاری خود را در شهر چنگدو چین برگزارکرد. در این جلسه شی شیانگ نان (Xu Xiangnan) رییس شورای اتحادیه های مبلمان آسیا (CAFA) و رییس کل شورای ملی مبلمان چین (CNFA) به ریاست کنفدراسیون جهانی مبلمان انتخاب شد. همچنین لیندا تو (Linda Tu) نایب رییس کافا نیز به عنوان دبیر و دکتر کیسی لو (Casey Loo) مشاور کافا، نایب رئیس بخش انتشارات اتحادیه بین المللی مبلمان و رئیس گروه رسانه ای APS، به عنوان مشاورِ این کنفدارسیون منصوب شدند.

نمایندگان ۴۵ سازمان از سراسر جهان در این نشست شرکت کردند. این سازمان ها شامل مؤسسات دولتی، انجمن های صنفی و نهادهای مرتبط با صنعت مبلمان از کشورهای آسیایی، اروپایی، آمریکای شمالی، آمریکای جنوبی و آفریقایی بودند.

جلسه کنفدراسیون با سخنرانی خوش آمدگویی شی شیانگ نان آغاز گردید. وی در سخنرانی خود با اشاره به اهمیت مشارکت های بین المللی در این حوزه گفت: «صنایع مبلمان سراسر جهان با هم ارتباط تنگاتنگی دارند. این صنعت باید مدیریتی یک پارچه و جهانی داشته باشد. در کنار تقسیم مسئولیت ها، منافع صنعتی هم باید مشترک باشد. با خدمت رسانی، مشارکت و حمایت همگانی از صنعت مبلمان، هر کدام از ما نه تنها باعث ارتقاء صنایع مبلمان در کشور خود خواهیم شد، بلکه به پیشرفت بین المللی آن نیز کمک خواهیم کرد.»

عضویت ایران در کنفدراسیون جهانی مبلمان
عضویت ایران در کنفدراسیون جهانی مبلمان

وی همچنین افزود: «همه ما باید با علم به نیازهای امروز و سلیقه مردم، مسئولیت حمایت از نسل های آینده را هم بر عهده بگیریم. وظیفه تک تک ماست که رونق مشترک صنعت جهانی مبلمان را رواج دهیم. ما باید برای ساخت آینده ای روشن دست در دست یکدیگر بگذاریم و با شفاف سازی، یکپارچگی، همکاری و داشتن منافع متقابل این صنعت را بیش از پیش به منصه ظهور برسانیم.»

در ادامه این جلسه، نمایندگان سازمان های مربوطه خود را معرفی و نامه تأیید عضویت در کنفدراسیون جهانی مبلمان را امضا کردند. مظفر علیخانی دبیر اجرایی شورای ملی مبلمان و دکوراسیون ایران و صنایع وابسته نیز از کشور ما در این جلسه حضور داشت و با امضای این نامه عضویت این شورا در کنفدراسیون جهانی تایید شد.

در قدم بعدی، اعضای کنفدراسیون جهانی مبلمان پیش نویس نظام نامه این کنفدراسیون را مورد بحث قرار دادند و در آخر شی شیانگ نان به اتفاق آرا برای ریاست کنفدراسیون انتخاب شد.

کنفدراسیون جهانی مبلمان در سال ۲۰۰۷ در شانگهای چین با کمک ۱۹ سازمان مبلمان تأسیس شد. اولین کشورهای عضو از قاره های آسیا، اروپا، آمریکای شمالی و آمریکای جنوبی بودند. نشست کاری امسال، فعالان این صنعت را از سراسر جهان دور هم جمع کرد تا زمینه افزایش تفاهم متقابل بین کشورهای مختلف ایجاد شود. نیت کنفدراسیون فراهم کردن یک بستر مبادله بین المللی است که برای همه اعضا برابر باشد و تمامی اعضا بتوانند به یکدیگر کمک کنند. کنفدراسیون جهانی مبلمان اینچنین نقش خود را در توسعه پایدار صنعت مبلمان در تمامی کشورها و مناطق ایفا می کند.

برگرفته از : فرنیچراندفرنیشینگ

میانگین امتیازات ۵ / ۵. تعداد امتیازات ۳۳

یک نظر ارسال شده است

  1. خادمی

    ۱۳۹۸/۱۲/۱۷ ساعت ۱۶:۱۵

    ایران بالاخرهتو یه چیزی با جهان همکاری کرد

    پاسخ دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

خبرهای صنعت مبلمان نوامبر ۲۰۲۰

صنعت مبلمان در سراسر جهان همچنان روزهایی سرشار از بیم و امید را در مواجهه با مشکلات غیرمنت…