صفحه اصلی صنعت مبلمان صاحب یک فروشگاه لوکس مبلمان؛ قهرمان مردمی سرما و یخبندان تگزاس

صاحب یک فروشگاه لوکس مبلمان؛ قهرمان مردمی سرما و یخبندان تگزاس

۰
مبلمان لوکس امریکایی
nowrooz

در اولین ماه های سال میلادی جدید یعنی ژانویه و  فوریه ۲۰۲۱، آمریکای شمالی سرمای بی سابقه ای را تجربه کرد و این به معنی برف و باران شدید در ایالت هایی بود که خیلی از مردمشان هیچ خاطره ای از سرما نداشتند. اما در شهر هیوستن ایالت تگزاس – که یکی از شهرهایی که به شدت تحت تاثیر موج سرما قرار گرفت- ، جیم مکینگول (Jim McIngvale) صاحب یک فروشگاه مبلمان لوکس امریکایی، به قهرمان ملی تبدیل شد.
جیم را همه به ادا و اطوارها و عادت های خاصش می شناسند. او یک شو من به تمام معناست. او حتی در تبلیغ تلویزیونی فروشگاهش بازی کرد در حالی که یک تشک پوشیده بود. حالا در این سرما و برف بی سابقه، مکینگول دارد به دلایل دیگری شناخته می شود: او شو روم های بزرگ مبل فروشی اش را به پناهگاهی برای مردم تبدیل کرده است.
البته جیم قبل از این هم سابقه کمک های مردم دوستانه را داشته است. در سال ۲۰۰۵، او مغازه مبلمان لوکس امریکایی اش را به مردمی که از طوفان کاترینا به آن پناه گرفته بودند، باز کرد و در سال های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۹ هم پناهگاهی در برابر طوفان های هاروی و ایملدا بود. حالا او به مردمی کمک می کند که طوفان بی رحم اخیر به خانه هایشان حمله و آب و برقشان را قطع کرده است. دمای هوا زیر صفر است و تعداد زیادی از خانوارها  در این شرایط نمی توانند از امکانات عادی خانه هایشان استفاده کنند. جیم می گوید که «لوجستیک این کار کمی دشوار است، اما می توان از پسش بر آمد. کار اصلی ما باید این باشد که مردم را از سرما نجات دهیم».
شبکه برق ایالت تگزاس از بقیه شبکه ها در کشور جداست و برای همین، نتوانست در شرایط بحرانی سالم بماند. در حالی که شهروندان در تلاش هستند تا سالم، گرم و خشک بمانند، بسیاری از افرادی که شرایط سلامت بحرانی دارند باید به بیمارستان بروند و بیمارستان هم به برق نیاز دارد. همین موضوع، یک خشم عمومی نسبت به عملکرد ایالت در شرایط بحرانی یخ و برف ایجاد کرده است. یکی از اتفاق های بدی که در این میان افتاد، پست فیس بوکی شهردارِی بود که از مردم «تنبل» منطقه درخواست کرده بود خودشان برای دریافت آب و برق اقدام کنند. تیم بوید، شهردار کلرادو پستش را پاک کرد اما دوباره نوشت که از مردمی که به دنبال صدقه هستند، واقعا خسته شده!

مبلمان لوکس امریکایی
از هفته گذشته، حدود ۳۵۰ نفر در سه شعبه فروشگاه زندگی می کنند

چنین برخورهایی، آن هم در شرایط بحرانی حال مردم را بدتر می کند، اما مکینگول (که در آستانه هفتاد سالگی قرار دارد) در مغازه اش مراقب رفتارهای خود و کارمندان است تا این اتفاق حتی یک بار دیگر هم تکرار نشود. همه می توانند به داخل فروشگاه بیایند، از تخت ها و مبل ها استفاده کنند، روی نمایشگرهای بزرگ فیلم یا مسابقه بسکتبال تماشا کنند و غذای گرم بخورند. او می گوید «متوجهیم که مردمی که به این جا پناه آورده اند خشم و ناامیدی زیادی دارند، آن ها شوکه شده اند. روزهای طولانی در خانه هایشان بدون برق و گرما و حتی آب لوله کشی زندگی کرده اند.»
از هفته گذشته، حدود ۳۵۰ نفر در سه شعبه فروشگاه او زندگی می کنند و البته روزی حدود ۸۰۰ نفر به آن جا می آیند تا گرم شوند، قهوه ای داغ بخورند و یا در کافه تریا شام و نهار صرف کنند. این فروشگاه ها از نظر برق قدرتمند هستند و یک ژنراتور با ۱۵۰۰۰ گالون سوخت دیزل دارند، اما به خاطر یخ زدگی لوله ها، فقط یک شیر آب کار می کند. مکینگول توالت های سیار به داخل فروشگاه آورده و یک سیستم سیفون ویژه هم در دستشویی ها طراحی کرده است.

مبلمان لوکس امریکایی
در عرض چند ساعت، مردم از خانه های سردشان به سمت فروشگاه هایش سرازیر شدند

مکینگول، به ماشین هایی که غذای خیابانی می فروشند هم هزینه هایی را پرداخت کرده است تا هر روز برای مردم داخل فروشگاه تاکو، اینچیلادا، همبرگر، هات داگ و بوریتوی صبحانه بیاورند. او می گوید «از کسانی که بیشتر دارد، انتظار بیشتری هم می رود. ما سال هاست که از مردم سود به دست آورده ایم، پس حالا وظیفه ماست که درها را باز کنیم و در طوفان به مردم پناه دهیم». او به خوبی می داند که احتمالا تا مدت های طولانی باید خدماتش را ارائه کند. مردمی که در خیابان از سرما می لرزند و بی خانمان هایی که هر روز به کام مرگ می روند، او را مصمم کرده است که هر چقدر دشوار و طولانی، باید فروشگاه را باز نگه دارد. او خبر را در شبکه های اجتماعی پخش کرد و در عرض چند ساعت، مردم از خانه های سردشان به سمت فروشگاه هایش سرازیر شدند. مکینگول هم با تخت ها و صندلی های گرم و راحت از آن ها استقبال کرد.

مبلمان لوکس امریکایی
پدران و مادران سالمندشان به فروشگاه های مبلمان لوکس امریکایی مکینگول رفته اند

او و کارمندانش، همیشه مراقب این مسئله هستند که همه ماسک زده و از هم فاصله گرفته باشند. بعد از ایجاد یک فاصله گذاری ایمن، آن ها روزانه پتو، سویشرت، دونات و چیپس و البته آب بین همه پخش می کنند.
فلیسیا میتن (Felicia Maten) با دختر بیست و سه ساله و مادر شصت و پنج ساله اش، بعد از ترکیدن لوله های خانه شان، با بیست دقیقه رانندگی خودشان را به فروشگاه رساندند، خانه آن ها آن قدر سرد شده بود که می شد بخار نفس را در  هوای آن دید. بیشتر افرادی که در فروشگاه هستند مثل فلیسیا، خبر را از همسایه ها و دوستانشان شنیده اند و البته با استقبال خیلی گرمی هم مواجه شدند.
زنان و مردانی که با بچه های کوچک، نوزادان چند هفته ای و حتی پدران و مادران سالمندشان به فروشگاه های مبلمان لوکس امریکایی مکینگول رفته اند، همه از مهمان نوازی و کیفیت خوب غذاها تعریف می کنند. شاید هوای بیرون سرد و یخبندان باشد اما داخل، گرم گرم است.

میانگین امتیازات ۴.۸ / ۵. تعداد امتیازات ۲۸۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

مبلمان اداری دست دوم بخریم یا نه؟

همه ما می دانیم که مبلمان، قسمت مهمی از هر فضاست. در خانه ما روی مبل هایمان استراحت می کنی…