صفحه اصلی صنعت مبلمان شناخت ترندهای جدید مصرف مبلمان؛ ضرورت صنعت و مشتریان

شناخت ترندهای جدید مصرف مبلمان؛ ضرورت صنعت و مشتریان

ترند مبلمان جهان
nowrooz

خانه؛ پناهگاه روزهای پراضطراب، دفترکار دوران دورکاری و مدرسه و دانشگاه آموزش‎های از راه دور و فروشگاه خریدهای آنلاین. این شاید دقیق ترین تعریفی باشد که می توان این روزها از مفهوم خانه ارائه کرد. در سالی که از سرگذراندیم، خانه، این اختیاری ترین چهار دیواری، به معنای واقعی کلمه و بیش از همیشه «محل زندگی» بود، توجه ها را به خود جلب کرد و رفتارها را تغییر داد. تغییر سبک زندگی روندهای مهم جدیدی در مصرف کنندگان محصولات مبلمان ایجاد کرد که آگاهی از آن برای هر تولیدکننده یا عرضه کننده ای ضروری است.

ترند مبلمان جهان
پدیده مبلمان اجاره ای تقریبا در تمام کشور ها دیده می شود

 مبلمان اجاره ای ترند خاورمیانه تا اسکاندیناوی

این روزها افراد بسیاری تمایل دارند در هنگام تجهیز خانه یا محل کارشان با صرف هزینه کمتر دکوراسیون و مبلمان ایده آل تری داشته باشند و در هنگام جابه جایی به محل جدید هم نیاز به حمل اثاثیه و بار و انطباق مبلمان قدیمی با فضای جدید نداشته باشند.  نیاز این افراد به مبلمان اجاره ای مورد توجه استارتاپ های زیادی قرار گرفته که معتقدند که با جلوگیری از خارج شدن مبلمان از رده مصرف در کوتاه مدت کمک شایانی به محیط زیست می کنند .امروزه  استفاده از مبلمان اجاره ای در کشورهای هلند، بلژیک، آلمان، امریکا، ژاپن و سوییس به نحو قابل توجهی رایج شدهاست و در بازار کشورهایی مثل امارات متحده عربی نیز رواج این گرایش گزارش شده. برندهای بزرگ مثل ایکیا و وست الم هم این روند را به رسمیت شناخته و تمهیداتی برای ورود به بازار اجارهای اندیشیده اند.

ترند مبلمان جهان
این مبلمان کم جا در عین حال چند کاربرد دارند

 مبلمان های کم جا از داستان های تخیلی تا واقعیت

تبدیل یک اتاق ۲۰ متری به فضایی با مبلمان و کارایی ۵۰ متری چیزی است که بسیاری از افراد این روزها خواهانش هستند. درست مثل فیلم های تخیلی که با فشار یک دکمه یک تختخواب، میزکار یا کتابخانه از داخل سقف یا از فضای داخلی کمد خارج می شود. این چیزی است که دیگر تنها در تخیل نیست. برای مثال استارتاپ اُری با همکاری دانشگاه ام آی تی تاکنون تعداد بسیاری از آن را تولید کرده و فروخته است. شرکت بامبل بی هم که به اپل و تسلا وابسته است، محصولات جدیدی در این حوزه ارائه داده است. به زودی شاهد نسل های جدیدی از این محصولات رباتیک هم خواهیم بود.

ترند مبلمان جهان
برند های معروف مبلمان دست دوم را خریده و آن ها را بازسازی می کنند

دست اول بازی مبلمان دست دوم

هم طرفداران محیط زیست و هم افرادی که به فکر صرفه جویی اقتصادی هستند، از استفاده از مبلمان دست دوم طرفداری می کنند. این تقاضا در یکی دو سال اخیر تا حدی رشد داشته که حالا ایکیا نخستین فروشگاه محصولات دست دوم خود را در در سوئد افتتاح کرده و به زودی تعداد این فروشگاه ها را افزایش خواهد داد. ایکیا برای این منظور مبلمان قدیمی خود را خریداری کرده و آن ها را پس از بازسازی دوباره به فروش می گذارد. ایکیا در این مسیر تنها نیست و بسیاری از شرکت های بزرگ دیگر هم در این مسیر قدم برداشته اند.

مبلمان انعطاف پذیر محبوب زندگی های انعطاف پذیر

در دورانی که در آن تحولات سریع و مداوم اتفاق می افتد، مثل همین روزها، طراحان داخلی و طراحان محصول باید مراقب موج نیازهای جدید باشند و فضاهایی را طراحی کنند که با چنین ضریب تغییر بالایی هماهنگ باشد.
مبلمان انعطاف پذیر انعکاسی از این دغدغه و الگوی فکری و رفتاری معاصر است. مبلمانی که می توان آن را به راحتی جابه جا کرد، سازگاری بالایی با محیط و نیاز کاربر دارد و هر قطعه آن برای چند عملکرد مناسب است. این ویژگی ها باعث می شوند محصول چندکاربرد داشته باشد و مصرف کننده آن ها می تواند با توجه به نیازهای مختلف فضا را تجهیز و از آن بهره برداری کند که به بهینه سازی فضای داخلی کمک می کند؛ چیزی که بسیاری از کاربران این روزها خواهانش هستند.

ترند مبلمان جهان
این قفسه ها کاملا از چوب های غذا خوری ساخته شده اند


دورریختنی های دوست داشتنی

مبلمان بازیافتی چیزی فراتر از تعمیر و بازسازی محصولات قدیمی و استقاده مجدد از آن است. چیزی مثل تولید صندلی و مبل از پوشاک بازیافتی آدیداس به وسیله «آدیداس کانفیرمد» با همکاری برند «دارن مانلی» یا استفاده از چاپ استیک های دور ریخته شده برای تولید مبلمان به وسیله فیلیپس باک. چیزی که امروز طرفداران زیادی دارد و با قیمت هایی بسیار بیش از محصولات نو مشابه به فروش می رسد.

میانگین امتیازات ۵ / ۵. تعداد امتیازات ۳۶۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

مبلمان اداری دست دوم بخریم یا نه؟

همه ما می دانیم که مبلمان، قسمت مهمی از هر فضاست. در خانه ما روی مبل هایمان استراحت می کنی…