صفحه اصلی صنعت مبلمان سه علت روی آوردن نسل هزاره در هند به اجاره مبلمان و لوازم خانگی

سه علت روی آوردن نسل هزاره در هند به اجاره مبلمان و لوازم خانگی

اجاره لوازم خانگی
nowrooz

 خرید یا اجاره لوازم خانگی؟ این سؤالی است که معمولا نسل جوان با شروع زندگی مستقل فردی یا شغلی در زمان مبله کردن خانه از خود می پرسند. شاید فکر می کنید مسلما خرید هر آنچه نیاز دارید فوق العاده جالب و سرگرم کننده است اما به نظر می رسد امروزه این نوع نگرش تغییر کرده و اجاره لوازم خانگی راه و روش تازه ای در زندگی نسل هزاره است.
در سال های اخیر این موضوع باعث افزایش تقاضا و رونق گرفتن بازار اجاره لوازم خانگی در هند شده است. طبق گزارش سرویس تحقیقاتی نستر (Research Nester)‌ پیش بینی می شود تا سال ۲۰۲۵ ارزش بازار اجاره مبلمان و لوازم خانگی در این کشور به ۱.۸۹ میلیارد دلار برسد. برای نسل هزاره مستقل بودن و خارج از عرف جامعه عمل کردن خیلی بیشتر از صرفه جویی و پس انداز کردن پول اهمیت دارد.

اجاره لوازم خانگی
از میان هر ۱۰ نفر ۷ نفر ترجیح می دادند که به جای خرید مبلمان آن را اجاره کنند

اجاره لوازم خانگی نتیجه تغییر سبک زندگی

این فرایند را می توان به نوعی نتیجه تغییر در سبک و سیاق زندگی و یا به بیانی ساده تر تغییر در هزینه ها تلقی کرد. طبق یک نظرسنجی از هزار دانشجویی که دور از خانواده خود زندگی می کردند از میان هر ۱۰ نفر ۷ نفر ترجیح می دادند که به جای خرید مبلمان یا حتی لوازم خانگی مورد نیازشان آن را اجاره کنند. این طرز تفکر به ماهیت شغلی ناپایدار آن ها برمی گردد چرا که آن ها نمی خواهند به یک جغرافیای خاص محدود شوند. بنابراین با توجه به موقعیت های کاری پیش آمده به مکان های مختلف نقل مکان می کنند. البته این نگرش تنها مختص افراد شاغل نیست بلکه دانشجوهای مشغول به تحصیل هم آن را می پسندند.
بنابراین تفاوت های بین نسلی و تغییر در فرهنگ ها و ارزش ها باعث شده تا نسل هزاره هم متفاوت از نسل های گذشته خود فکر کنند و علاقه چندانی به مالکیت مبلمان یا حتی لوازم خانگی نداشته باشند. در عوض آن ها به جای اضافه کردن متعلقاتشان بیشتر روی آینده شغلی و استقلال مالی خود متمرکز شده اند. این تغییر الگوی ذهنی در مقایسه با نسل های گذشته به این معنا است که نسل هزاره از دردسرهای جانبی خرید مبلمان خبر دارند و نمی خواهند زیر بار آن بروند.
این دردسرها شامل مواردی مثل پیدا کردن مبلمان مناسب و طبیعتا گران تر، پرداخت هزینه حمل و نقل در زمان جا به جایی یا پیدا کردن خریدار مناسب برای آن ها با کمترین ضرر و زیان و هزینه های جانبی بیشتر و غیره می شوند. بنابراین اجاره مبلمان و لوازم خانگی انعطاف پذیری و آزادی بیشتری در اختیار آن ها قرار می دهد و در صورت یافتن یک موقعیت کاری مناسب امکان جا به جایی برایشان راحت تر و مقرون به صرفه تر خواهد بود. به طور کلی سه دلیل عمده برای روی آوردن نسل هزاره به مقوله اجاره مبلمان و لوازم خانگی وجود دارد که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

استفاده از مبلمان اجاره ای مقرون به صرفه تر است

حتما می دانید قیمت یک قطعه مبلمان چقدر بالا است و اگر بخواهید خانه خود را به طور کامل مبله کنید خرید مبلمان و لوازم دیگر تا چه اندازه هزینه بَر خواهد شد. حتی گاهی در خریدهای اقساطی هم مبلغ پیش پرداخت بسیار بالا است. بنابراین اجاره لوازم خانگی اقتصادی تر از خریدن آن ها است چرا که نیازی به پیش پرداخت های سنگین یا سرمایه گذاری های بزرگ ندارد. هزینه اجاره ماهیانه لوازم خانگی به قدری مناسب است که حتی دانشجویان هم از پس آن بر می آیند.
بنابراین نسل هزاره ترجیح می دهند به جای سرمایه گذاری های سنگین روی خرید وسایل اجاره ماهیانه کمی برای لوازم مورد نیازشان پرداخت کنند. به علاوه همانطور که قبلا اشاره شد اجاره لوازم خانگی برای دانشجویان هم گزینه بسیار مناسبی است به خصوص اگر چند نفر از آن ها به صورت اشتراکی در یک خانه زندگی کنند. به این ترتیب اجاره ماهیانه مبلمان و لوازم خانگی بین آن ها تقسیم می شود و از نظر اقتصادی برایشان کاملا مقرون به صرفه خواهد بود.

اجاره لوازم خانگی
بیشتر شرکت های مبلمان اجاره ای سرویس های رایگانی برای تحویل و بارگیری وسایل دارند

اجاره کردن لوازم خانگی نقل مکان به جای جدید را آسان تر می کند

همانطور که گفتیم الویت اصلی نسل هزاره پیدا کردن موقعیت های شغلی بهتر است بنابراین کاملا طبیعی است که بارها به جاهای جدید نقل مکان کنند. پس اگر تمام وسایل خانه را خریداری کرده باشند طبیعتا در هر جا به جایی یا باید آن ها را بفروشند که کاری بسیار سخت و زمان برخواهد بود یا باید دردسر اسباب کشی را به جان بخرند که علاوه بر زحمت بیشتر هزینه های حمل و نقل هم به دنبال دارد. بنابراین اجاره لوازم خانگی نقل مکان به جای جدید را آسان تر می کند چون علاوه بر آنکه هیچ کدام از دردسرهای پیدا کردن مشتری برای فروش مبلمان یا بسته بندی وسایل و اسباب کشی را ندارد کم هزینه تر هم خواهد بود. به علاوه بیشتر شرکت های مبلمان اجاره ای سرویس های رایگانی برای تحویل و بارگیری وسایل دارند!

اجاره لوازم خانگی
می توانید مبلمان خانه خود را به روز کنید و از مدل های جدیدتر استفاده کنید

به روز کردن مبلمان اجاره ای بسیار راحت است

خرید مبلمان به معنای یک سرمایه گذاری طولانی مدت است. هیچ کس حاضر نیست هر ۶ ماه یک بار مبلغ هنگفتی برای تغییر دکوراسیون و مبلمان خانه پرداخت کند. مگر آنکه خیلی ثروتمند باشد. خرید مبلمان به این معنا است که شما باید تا مدت های مدید مثلا ۱۰ تا ۱۵ سال از آن ها استفاده کنید.
بنابراین اگر در این فاصله به خانه جدید نقل مکان کنید ممکن است سبک و ابعاد مبلمان شما با فضای جدید هماهنگ نباشد. یا اگر بعد از گذشت چند سال تصمیم بگیرید آن ها را عوض کنید و مبلمان جدیدتر بخرید با توجه به هزینه های بالا و محدودیت های مالی احتمالا از این کار منصرف می شوید. اما با استفاده از مبلمان اجاره ای با چنین مشکلاتی رو به رو نمی شوید و به راحتی می توانید مبلمان خانه خود را به روز و از مدل های جدیدتر استفاده کنید. این موضوع یکی از مهمترین عواملی است که نسل هزاره مبلمان اجاره ای را ترجیح می دهند چون برایشان هزینه و بار مالی اضافه ای در پی ندارد. خانه جدید، مبلمان جدید و دکوراسیون جدید! عالی به نظر می رسد.
به این ترتیب تعجبی ندارد که نسل هزاره ترجیح می دهند مبلمان و لوازم خانگی را اجاره کنند. آن ها همه وسایل مورد نیازشان را با کمترین مبلغ دریافت می کنند و علاوه بر صرفه جویی در هزینه ها از مزایای مبلمان اجاره ای مثل تحویل و بارگیری رایگان استفاده می کنند. بنابراین با توجه به روند رو به رشد تقاضا برای اجاره لوازم خانگی و عرضه مناسب آن در هند پیش بینی می شود که در آینده نزدیک این بازار رشد چشمگیری داشته باشد.

میانگین امتیازات ۵ / ۵. تعداد امتیازات ۲۶۹

۲ نظر

 1. امیر

  ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ ساعت ۱۹:۳۵

  آیا پلتفرم آنلاین شناخته شده ای برای این کار در هند یا هر کشوری وجود دارد؟

  پاسخ دهید

  • تحریریه خوگرنیوز

   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ ساعت ۱۴:۲۵

   همراه عزیز خوگرنیوزی برای آشنایی با پلتفرم های مطرح اجاره مبلمان در هند می‌تونید این مطلب رو بخونید:
   https://zaya.io/ssr6a
   و در مورد ترند اجاره مبلمان و شرکت های فعال این حوزه مطالب زیادی در خوگرنیوز منتشر شدند و پیشنهاد ما به طور ویژه این دو مقاله است:
   https://zaya.io/ddgk4
   https://zaya.io/1biwv

   پاسخ دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

بهترین جاکفشی چوبی را برای خانه خود انتخاب کنید

اولین تصویری که در لحظه ورود به هر خانه دیده می شود وسایلی هستند که در قسمت ورودی آن خانه …