صفحه اصلی صنعت مبلمان رقابت ترکیه و مصر بر سر بازار غرب افریقا

رقابت ترکیه و مصر بر سر بازار غرب افریقا

۰
رقابت ترکیه و مصر بر سر بازار غرب افریقا
denitte

مصر در تلاش است تا با نزدیک کردن روابط خود با سنگال، با گسترش فعالیت و تسلط ترکیه بر بازار غرب آفریقا مقابله و از آن جلوگیری کند و در این حین رقابت ترکیه و مصر بر سر بازار غرب افریقا به وجود آمده است.
به نقل از المانیتور به گفته یکی از اعضای کمیته امور آفریقا در مصر،  مصر در حال سازماندهی و سفر به سنگال است تا در مورد آینده و تعمیق کشاورزی، و پروژه های زیربنایی و اصلی در زمینه روابط تاریخی و برادرانه بین برادران آفریقایی (مصر و سنگال) با مسئولیت این کشور وارده مذاکره بشود.
در سال گذشته میلادی، مصر در تلاش بود تا در زمینه پروژه های آب و فاضلاب همکاری مشترکی با سنگال داشته باشد، همچنین این دو کشور در مورد تجارت پارچه، تجهیزات ساختمانی، فرش و مبلمان و افزایش سرمایه گذاری مصر در جهانگردی و انرژی خورشیدی بحث و مذاکره کرده اند.
مستحکم سازی این روابط و مذاکرات در حالی صورت می گیرد که چندی پیش مولوت چاوش اوغلو، وزیر خارجه ترکیه از سفارت تازه تاسیس ترکیه در  داکار -پایتخت سنگال- بازدید کرد و می توان گفت رقابت ترکیه و مصر بر سر بازار غرب افریقا به طور رسمی آغاز شده است.
ترکیه که از طریق کمک های بشر دوستانه، سیاسی و اقتصادی به روابطش با آفریقا غربی ادامه دهد، در نظر دارد تجارت خود را با این منطقه از ۲۵۰ میلیون دلار در سال ۲۰۱۹ به ۴۰۰ میلیون دلار افزایش دهد.
رئیس جمهور سنگال، مکی سال (Macky Sall) گفته است که رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه، یک دوست است و ترکیه نقش حیاتی در ایجاد زیرساخت ها در کشورش داشته است.
ترکیه کمک های پزشکی،  ماسک و ضدعفونی کننده هایی را برای کمک به سنگال در زمینه جلوگیری از شیوع ویروس کرونا توزیع کرده است.
مصر یکی از اعضای کلیدی مورد حمایت ایالات متحده، عربستان و امارات متحده عربی محسوب می شود و به دلیل نگاه مطلوبی که قطر و ترکیه به اخوان المسلمین دارد، مخالف آنهاست. اخوان المسلمین نام گروه و جنبشی سیاسی با سابقه ۹۳ ساله است. اعضای این گروه پس از سرنگونی حسنی مبارک بر مسند قدرت در مصر نشستند اما پس از دو سال دولت فعلی مصر آن را منحل اعلام کرد.
همچنین مصر و ترکیه شاخ لیبی (بخش شمالی کشور) و گاز طبیعی موجود در دریای مدیترانه شرقی را نیز تصرف و تحت نظارت خود قرار داده اند.
مصر در تلاش است تا با نفوذ ترکیه در سراسر منطقه، از جمله در لبنان مقابله کند. ترکیه بعد از انفجار بندر بیروت در تابستان گذشته چندین هواپیما حامل کمک پزشکی به این کشور ارسال کرده بود.
منبع: المانیتور
تاریخ: ۱۳ ژانویه ۲۰۲۱

میانگین امتیازات ۵ / ۵. تعداد امتیازات ۱۳۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

صاحب یک فروشگاه لوکس مبلمان؛ قهرمان مردمی سرما و یخبندان تگزاس

در اولین ماه های سال میلادی جدید یعنی ژانویه و فوریه 2021، آمریکای شمالی سرمای بی سابقه ا…