صفحه اصلی صنعت مبلمان خبرهای صنعت مبلمان نوامبر ۲۰۲۰

خبرهای صنعت مبلمان نوامبر ۲۰۲۰

جدیدترین خبرهای صنعت مبلمان جهان
denitte

صنعت مبلمان در سراسر جهان همچنان روزهایی سرشار از بیم و امید را در مواجهه با مشکلات غیرمنتظره که نزدیک یک سال است همه گیری کوید_۱۹ بر اقتصاد کشورها تحمیل کرده، می گذراند. برندها و فعالان صنعت در حین ابراز مشکلاتی که با آن مواجه بوده اند هر یک به نوعی با نوآوری هایی درزمینه تولید و عرضه به مقابله با تبعات منفی این رخداد جهانی برخاسته اند و از رسانه های مختلف برای انعکاس و بازتاب تلاش هایشان کمک گرفته اند. در گزارش خبری این ماه جدیدترین خبرهای صنعت مبلمان جهان را که بیشترین بازتاب را در رسانه های آنلاین انگلیسی زبان داشته اند به صورت خلاصه با شما به اشتراک می گذاریم:

رقابت طلایی مبلمانی ها در جمعه سیاه

از جدیدترین خبر های صنعت مبلمان جهان می توان به حراج جمعه سیاه اشاره کرد. همان طور که انتظار می رفت یکی از مهم ترین رویدادها در ماه نوامبر فروش و تخفیف ویژه بلک فرایدی و رقابت فشرده فروشگاه های آنلاین و آفلاین برای بهره گیری از این فرصت بود. بیشترین تولید محتوا و اطلاع رسانی در این خصوص را می شد در مورد کسب و کارهای بزرگ این حوزه مثل آمازون، هوم دیپات، ایکیا، پاتری بارن، تارگت، والمارت، وی فیر، وست الم و ال مدرن دید که رپورتاژ آگهی هایشان در رسانه های بزرگی مثل سایت Forbes مشاهده می شد.
با توجه به زمان کمی که از رویداد گذشته هنوز تحلیلی در مورد میزان موفقیت این کمپین ها منتشر نشده و احتمالاً در آینده نزدیک با بررسی آمارها معلوم می شود برنده اصلی در این فروش بزرگ کدام یک بودند.
Forbes
۲۸ Nov. 2020

جدیدترین خبرهای صنعت مبلمان جهان
از دید مخاطبان امریکایی میز واقعی یک رهبر چیزی مثل میز رزولوت در کاخ اوال است

دونالد ترامپ خبر ساز این ماه حوزه مبلمان!

ترامپ حتی در جدیدترین خبرهای صنعت مبلمان جهان نیز حضور دارد. وقتی دونالد ترامپ دراواخر نوامبر در یک سخنرانی گفت که اگر الکترال کالج به نفع جو بایدن رأی بدهد او قدرت را ترک خواهد کرد میزی که پشت آن ایستاده بود بیشتر از سخنانش برای بینندگان جذابیت داشت و انعکاس رسانه ای یافت.
آیا دونالد ترامپ ناخودآگاه با استفاده از یک نماد طراحی، شکست را پذیرفت؟ این سؤالی بود که بسیاری وقتی دیدند دونالد ترامپ پشت یک میز کوچک و به برداشت آن ها ضعیف و نامناسب برای موقعیتش سخنرانی می کند به ذهنشان خطور کرد.
چنین چیزی درگذشته بی سابقه بوده است. از دید مخاطبان امریکایی میز واقعی یک رهبر چیزی مثل میز رزولوت در کاخ اوال است. میزی بزرگ که ابهت یک ناو هواپیمابر را دارد و در قلب کنده کاری های عمیق ویکتوریایی اش عقاب سمبل امریکا جا خوش کرده. الوارش از کشتی نیروی دریایی که روزگاری شجاعانه آب های یخزده قطب شمال را درنوردیده بود ساخته شده و روزولت کهولت و ناتوانی اش را پشت آن پنهان کرده بود.
بسیاری به شوخی به ترامپ گفتند «این میزتحریر نیست دونالد، این یک میز کوچک برای غذا خوردن جلوی تلویزیون است» و در نهایت بسیاری از کابران رسانه های اجتماعی این کار ترامپ را بخشی از پذیرش ناخودآگاه شکست از سوی او تفسیر کردند. 
The Guardian
۲۷ Nov. 2020

اری، این بار با دفتر کار خانگی جیبی به میدان می آید

اری (Ori) شرکت دانش بنیانی که به ارائه مبلمان مبتنی بر فناوری برای بهبود زندگی در خانه های کوچک شهرت دارد، در این ماه از محصول جدیدش رونمایی کرد. این محصول یک دفتر کار خانگی هوشمند به نام «دفتر کار جیبی» است. اری با طراحی و تولید این محصول سعی می کند راه حلی برای خانه های کوچک و دغدغه فراگیر دورکاری در دوران شیوع گسترده کرونا ارائه دهد. 
تنها کافی است دکمه ای را فشارد دهید تا میز کاری که امکان کار کردن به صورت نشسته یا ایستاده را به شما می دهد با تمام امکانات جانبی به سرعت مقابلتان نمایان شود. با این میز تمام امکاتات مورد نیاز در یک دفتر کار مثل اتصالات و تجهیزات برق، کابل، مانیتور، محل ذخیره سازی اسناد و مدارک و جای کافی برای صندلی در اختیار کاربر قرار می گیرد. پس از پایان کار روزانه این ایستگاه کاری باز با همان فشار یک دکمه به راحتی جمع می شود و به صورت یک فضای کوچک در پشت ست تلویزیون و کتابخانه قرار می گیرد تا حال و هوای کار روزانه و زمان استراحت کاملاً از هم جدا شود. 
خریداران محصولات اری بیشتر از مصرفکنندگان نهایی، پیمانکاران ساخت و اجاره یا فروش آپارتمان های کوچک هستند که آن ها را به تعداد زیاد و برای تجهیز فضاهای در دست اقدامشان تهیه می کنند. 
اگر می خواهید در مورد اری بیشتر بدانید اینجا را کلیک کنید
Business Wire
۱۲ Nov. 2020

جدیدترین خبرهای صنعت مبلمان جهان
توجه فیلیپکارت به سطح استطاعت مالی مشتریان و ارائه تسهیلاتی مثل پرداخت اقساطی بدون بهره است

دورخیز استارتاپ هندی برای بازار مبلمان فصل عروسی

همیشه ردپایی از هند در جدیدترین خبرهای صنعت مبلمان جهان وجود دارد. فلیپکارت (Flipkart) بزرگ ترین بازیگر تجارت الکترونیک داخلی هند، متوجه شد که طی چند ماه گذشته جستجوی وسایل مبلمان در این سایت افزایش یک و نیم تا دو درصدی را نسبت به همین ایام در سال قبل نشان می دهد. این تغییر بیانگر تمایل مصرف کنندگان بالقوه برای خرید آنلاین مبلمان به خصوص در آستانه ماه هایی است که مراسم ازدواج بیشتری در هند برگزار می شود؛ یعنی از دسامبر تا مارس. بررسی نتایج جستجو نشان می دهد که این افزایش در شهرهای کوچک بسیار بیش از شهرهای بزرگ است. تختخواب و مبل که در صدر جستجوها هستند معمولاً برای خرید عروسی زیاد موردتوجه می گیرند و همچنین مبلمان ارزان قیمت و چند منظوره مثل کاناپه های تختخواب شو در این جستجوها جایگاه بالایی دارند.
برای پاسخگویی به این تقاضای رو به رشد، فلیپکارت از ظرفیت بیش از ده هزار تأمین کننده خود استفاده کرد و با ارائه اطلاعات از انواع محصولات موردنیاز و طیف قیمت موردنظر جویندگان از آن ها برای تأمین این محصولات کمک خواست. افزایش تأمین کنندگان درشهرهای کوچک که نسبت به نیاز و ترجیحات مشتری در حوزه خودشان هم آگاه تر هستند و امکان ارائه خدماتی مثل نصب را هم دارند، بخشی از استراتژی فیلپکارت برای پاسخگویی به نیاز است. با این تمهیدات این استارتاپ امید دارد که بتواند در حین استفاده از این فرصت امکان خرید و راحت و به صرفه را هم برای مخاطبانش فراهم کند.
توجه فیلیپکارت به سطح استطاعت مالی مشتریان و ارائه تسهیلاتی مثل پرداخت اقساطی بدون بهره یا پرداخت مدت دار که تقریباً بیش از نیمی از مشتریان از آنها استفاده می کنند، مزیت رقابتی این استارتاپ است و موجب محبوبیتش شده است. 
Doordarshan News
۳۰ Nov. 2020

همکاری بزرگ مصر و اوکراین در حوزه مبلمان

جدیدترین خبرهای صنعت مبلمان جهان نوامبر همکاری های بین المللی را نیز شامل می شود. در جلسه ای که بین عالی ترین مقامات مصر و اکراین درحوزه تجارت برگزار شد، دو طرف همکاری های اقتصادی، علمی و فنی در صنعت مبلمان در بازه زمانی سه ماهه اول ۲۰۲۱ را بررسی کردند. با این همکاری مصر به بزرگ ترین شریک تجاری اوکراین در آفریقا تبدیل و همکاری مصر و اوکراین در صنعت مبلمان وارد مرحله جدیدی شد.
مشروح این خبر به نقل از المانیتور را می توانید در اینجا بخوانید.

دکوراسیون داخلی در برزیل انعطاف پذیر می شود!


در دورانی که در آن تحولات سریع و مداوم اتفاق می افتد مثل همین روزها، طراحان داخلی باید مراقب موج نیازهای جدید باشند و فضاهایی را طراحی کنند که با چنین ضریب تغییر بالایی هماهنگ باشد. 
مبلمان انعطاف پذیر انعکاسی از این دغدغه و الگوی فکری و رفتاری معاصر است. مبلمانی که می توان آن را به راحتی جابجا کرد، سازگاری بالایی با محیط و نیاز کاربر دارد و هر قطعه آن برای چند عملکرد مناسب است. این ویژگی ها باعث چند منظوره یا چند کار برده بودن محصول می شوند و مصرف کننده آن ها می تواند با توجه به نیازهای مختلف فضا را تجهیز و از آن بهره برداری کند که به بهینه سازی فضای داخلی کمک می کند.
آرک دیلی با همین دیدگاه کارهای هشت طراح برزیلی را که توانسته اند این دیدگاه را در کارخودشان به خوبی اجرا کنند، معرفی کرده است.
ArchDaily
۲۵ Nov. 2020

جدیدترین خبرهای صنعت مبلمان جهان
علیرغم رواج دورکاری و نیاز به مبلمان برای تجهیز دفترهای کار خانگی شرکت های بزرگ تولید کننده مبلمان اداری بازیکنان خوبی برای حضور در این عرصه نبوده اند

فراز و فرود شرکت های مبلمان اداری در دوران کرونا به روایت رویترز

رویترز در گزارشی مشکلات شرکت های بزرگ مبلمان اداری در مواجهه با کرونا را بررسی می کند. بر اساس این گزارش علیرغم رواج دورکاری و نیاز به مبلمان برای تجهیز دفترهای کار خانگی شرکت های بزرگ تولید کننده مبلمان اداری بازیکنان خوبی برای حضور در این عرصه نبوده اند و متضرر شده اند. گزارش کامل را می توانید اینجا بخوانید.

جدیدترین خبرهای صنعت مبلمان جهان
این محصول جدید مناسب دفتر کار خانگی یا یک استودیوی خلاق کوچک است و به یک اندازه برای استفاده در خانه یا محل کار مناسب است

مبلمانی که پرینت هم می کند

برند معروف HPدر این ماه از محصول جدید خود به نام DesignJet Studio رونمایی کرد. اچ پی می گوید این محصول تجربه چاپ جدیدی را برای معماران، طراحان و سایر افراد خلاق به ارمغان می آورد. نکته جالب این است که این محصول بیشتر شبیه یک قطعه مبلمان است تا تجهیزات اداری؛ یک مزیت بسیار خوشایند در این حال و هوای کار کردن از خانه و بسیار هوشمندانه.
برخلاف پرینترهای حرفه ای قبلی که از نظر هزینه و بازده بیشتر مصرف سازمانی داشتند، به گفته HP DesignJet Studio این محصول جدید مناسب دفتر کار خانگی یا یک استودیوی خلاق کوچک است و به یک اندازه برای استفاده در خانه یا محل کار مناسب است. ساختار سفید براق که با یک سطح رویه چوبی یا فلزی که در صورت لزوم به عنوان سطح کار هم قابل استفاده است آن را بسیار زیبا و هماهنگ کرده. اندازه جمع وجور و یکپارچه سازی سبد چاپگر -که در صورت لزوم وصل می شود-هم از ویژگی های این محصول هستند.
Designboom
۱۹ Nov. 2020

همکاری آدیداس با تولید کننده مبلمان بازیافتی از پوشاک

آدیداس کانفیرمد (ADIDDAS confirmed) با برند «دارن مانلی» که برای تولیداتش در حوزه بازیافت مشهور است برای تولید ۱۰ مدل صندلی و مبل از پوشاک بازیافتی این برند همکاری کرده است. این صندلی ها قرار است به عنوان بخشی از تبلیغات آدیداس برای معرفی اپلیکیشن کانفیرمد مورد استفاده قرار گیرد و به کسانی که این اپ را دانلود می کنند، هدیه داده شود.
Hypebeast
۲۶ Nov. 2020

ایکیا و مجموعه محصول جدید چند منظوره

و البته که ایکیا در جدیدترین خبرهای صنعت مبلمان جهان حضور دارد. در سالی که همه گیری کوید-۱۹ بی رحمانه هجوم آورده و تعداد قابل توجهی از افراد از خانه کار می کنند، جای تعجب نیست که بسیاری از این افراد در میان تماس های زوم و اسکایپ خود درباره شروع زندگی در یک شهر کوچک یا مهاجرت به مکانی دیگر به مدت یک سال خیال پردازی کنند. از آنجاکه شرکت های بیشتری سیاست های دورکاری را تا سال آینده یا حتی به طور نامحدود گسترش می دهند، این ایده بیش از هر زمان دیگری وسوسه انگیز است
چه بمانید و چه بروید، این روزها یک چیز قطعی است: انعطاف پذیری در همه ابعاد زندگی از جمله اسباب و اثاثیه و مبلمان آن ضروری است. به همین دلیل هم ایکیا با تمرکز بر این ایده مبلمان انعطاف پذیر و چند کاربردی مجموعه جدید خود RÅVAROR را معرفی کرد. همه محصولات این مجموعه بیش از یک کار انجام می دهند، مانند نیمکت چرخ دار که دارای فضای باز برای قرار دادن وسایل است (۷۹ دلار)، یا میز عسلی که درواقع یک جعبه ذخیره سازی است (۶۴.۹۸ دلار)، یا سینی غذایی که به یک پایه لپ تاپ تبدیل می شود (۲۹.۹۹ دلار).
تمام قفسه بندی ها و قفسه های کمد موجود در این مجموعه دارای چرخ هایی برای تحرک و انعطاف پذیری بیشتر هستند. اکثر کالاها در محدوده ۲۹ تا ۱۴۹ دلار است و RÅVAROR که از مواد با دوام مانند فولاد، چوب، پارچه و پشم ساخته شده است، به مصرف کننده این اطمینان را می دهد که می تواند آنها را از یک خانه به خانه دیگر ببرد.
Apartment Therapy
Nov 10, 2020

میانگین امتیازات ۵ / ۵. تعداد امتیازات ۱۱۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

اتاق نشیمنی با مبلمان چندمنظوره

بسیاری از افراد فکر می کنند که برای آپارتمان های کوچک نمی توان مبلمانی در نظر گرفت و چیدن …