صفحه اصلی صنعت مبلمان خبرهای صنعت مبلمان دسامبر ۲۰۲۰

خبرهای صنعت مبلمان دسامبر ۲۰۲۰

اخبار صنعت مبلمان در دسامبر 2020
denitte

در ماه های گذشته صنعت مبلمان ایران با مسئله کمبود فوم روبرو بود، مسئله ای که پای پتروشیمی ها برای ارائه مواد اولیه را هم به ماجرا باز کرد اما جالب است بدانید کمبود فوم نه فقط در ایران که در انگلیس نیز به بزرگترین چالش فعالان مبلمان تبدیل شده است. در گزارش خبری آخرین ماه میلادی سال ۲۰۲۰ این موضوع و راهکارهای فعالان انگلستان برای حل این چالش را مرور می کنیم. همچنین در این گزارش جدیدترین خبرها از برندهای برتر مبلمان نظیر ایکیا و استیل کیس و پیشرفت های مبلمان در کشورهای در حال توسعه ای نظیر ترکیه و ویتنام را خواهیم خواند. با اخبار صنعت مبلمان دسامبر ۲۰۲۰ همراه باشید.

اخبار صنعت مبلمان در دسامبر 2020
عوامل مختلفی به کمبود شدید مواد اولیه در صنعت مبلمان کمک کرده است

مسئله کمبود فوم در پارلمان انگلیس مطرح شد

موضوع کمبود فوم در بخش تولید مبلمان انگلیس که در پارلمان مطرح شده است اولین اخبار صنعت مبلمان دسامبر ۲۰۲۰ است. هیلاری بن نماینده مجلس که عضو حزب کارگر است اواخر ماه گذشته (نوامبر) سوالی کتبی در مورد کمبود فوم و تخته خرده چوب به پارلمان ارائه داد. او از «ندیم زهاوی» وزیر بازرگانی خارجی، انرژی و استراتژی صنعتی پرسیده بود که او چه اقداماتی در مورد تأثیر کمبود فوم و تخته خرده چوب بر صنعت مبلمان انگلیس کرده است. ندیم زهاوی در پاسخ این سوال گفته است که مسئله  از طریق مکاتبات و همچنین تعامل با بخش مبلمان انگلیس با این وزارتخانه مطرح شده است و در دست پیگیری است.
عوامل مختلفی به کمبود شدید مواد اولیه در صنعت مبلمان کمک کرده است ، طوفان های متوالی در خلیج مکزیک ، چرخش های سالانه در کارخانه های شیمیایی در اروپا و مسائل فنی در کارخانه های دیگر از جمله این عوامل هستند. این مشکلات موجب افزایش هزینه این مواد شده است. مواردی از مشکل در تهیه برخی از مواد شیمیایی مورد نیاز برای تولید فوم نیز گزارش شده که  یک مسئله تجاری است و احتمالاً نتیجه افزایش تقاضای جهانی برای این مواد است. وی در پایان خاطر نشان کرده که به پیگیری خود و همکاری با صنعت مبلمان برای درک بهتر از شرایط ادامه خواهد داد.
پیش از طرح این موضوع در پارلمان، کنفدراسیون مبلمان انگلیس (BFC) نگرانی هایش از این موضوع را به دولت هم اعلام کرده بود. همچنین مجمع تولیدکنندگان مبلمان انگلیس (BFM) نیز به اعضای زنجیره تأمین نامه نوشتند تا اقداماتی برای مقابله با افزایش قیمت ها و کمبود مواد فوم انجام دهند. جاناتان هندلد، رئیس BFC، می گوید: «این یک مسئله ملی است. تولیدکنندگان مبلمان در سراسر انگلیس با چالش های یکسانی برای تهیه مواد برای کارخانه های خود و حفظ تولید رو به رو هستند که این امر در عملکرد و توانایی انجام سفارشات تأثیرگذار است. ما باید صنعت خود را درک کنیم و اطمینان حاصل کنیم که چه زمانی می توانیم به حالت عادی و قیمت های قبلی برگردیم. ما از اینکه این مسئله در پارلمان مطرح شده استقبال می کنیم و به اقدامات فوری برای حل مسئله ادامه خواهیم داد.»
تاریخ : ۷ دسامبر ۲۰۲۰
منبع: Furniture News

اخبار صنعت مبلمان در دسامبر 2020
بامبلی مستقیماً با ساکنین هر فضا کار می کند تا نسخه هایی را که برای زندگی و زندگی روزمره آنها منطقی است ایجاد کند.

اثاثیه ای که درسقف پنهان می شود

مورد دوم اخبار صنعت مبلمان دسامبر ۲۰۲۰ مربوط به شرکت بامبل بی است. بامبل بی اسپیسیز (Bumblebee Spaces) یک شرکت راه اندازی خانه های هوشمند مدولار است که توسط اپل و تسلا اداره می شود. این شرکت تولید کننده انواع مبلمانی است که در هنگامی که به آنها نیازی نیست در سقف پنهان می شوند. بامبل بی طرح اولیه خود را که در سال ۲۰۲۰ ارائه کرده بود در انتهای این سال ارتقاء بخشیده است.
بامبل بی با هدف رفع مشکلات کمبود فضای مسکونی و ازدحام افراد در آپارتمان های کوچک شکل گرفت.  مورتی می گوید، از همان ابتدا، این شرکت برروی  هزینه فزاینده قیمت ها، به ویژه در شهرها متمرکز بود. وقتی افراد توانایی تهیه فضای کافی را ندارند مجبور به اقامت در خنه هایی می شوند که خیلی کوچک هستند، خصوصاً وقتی که ناچاره به کار در خانه در هنگام شیوع ویروس کرونا باشند، این امر منجر به «شرایط زندگی نامساعد» می شود.
رفع مشکل فضا یا احتیاج به ساختن مناطق جدید دارد که «برای محیط زیست وحشتناک است» یا باید تمرکز  را بر ایجاد امکاناتی برای استفاده بهتر از فضای موجود گذاشت که این شرکت روش دوم را انتخاب کرده است.
یکی از مکان هایی که با طرح های بامبل بی طراحی شده است، یک محل اقامت در سانفرانسیسکو است. هرکسی که در این ساختمان واحدی بخرد، امکان ارتقا با بامبل بی را دارد.
مورثی به بیزینس اینسایدر گفت، بامبلی مستقیماً با ساکنین هر فضا کار می کند تا نسخه هایی را که برای زندگی و زندگی روزمره آنها منطقی است ایجاد کند. این امر بیش از هر زمان دیگری بسیار مهم است زیرا افراد در طی همه گیری در شرایط سختی قرار گرفته اند.
تختخواب یکی از بارزترین نمونه های چگونگی تغییر شکل بامبل بی در یک فضای کوچک ، مانند استودیو یا آپارتمان یک خوابه است.
بعد از بلند شدن فرد، تختخواب تا زمانی که دوباره به آن احتیاج پیدا کند و فضای آن را آزاد کند داخل سقف قرار می گیرد.
مورتی می گوید کلید بامبل بی این است که این فناوری حول زندگی کاربر کار می کند. به گفته مورتی عقل متعارف این است که کیفیت بهتر زندگی برابر با یک خانه بزرگتر است. اما او و بامبل بی تلاش می کنند در  همان فضای کوچک یک زندگی کارآمد و مطلوب را فراهم کنند.
او می گوید که واقعاً به نحوه کار میز افتخار می کند. این می تواند به عنوان یک میز ایستاده ، یک میز نشیمن معمولی عمل کند ، یا کاملاً سالم بماند و در سقف قرار گیرد.
زمان هایی که به مبلمان و وسایل مختلف نیاز است متغیر و کوتاه است. بنابراین؛ این اقلام در حالت عادی فضای هدر رفته ایجاد می کند حال این سیستم مدولار است ، بنابراین ساکنان می توانند فقط آنچه را که واقعاً استفاده و نیاز دارند اضافه کنند.
تیم بامبل بی در ابتدا نگران بودند که ممکن است سیستم به عنوان «فضای ذخیره سازی بیش از حد سرریز شده» پایان یابد، اما همه قطعات مجازی و قابل جستجو هستند.
تاریخ : ۲۶ دسامبر ۲۰۲۰
منبع: businessinsider.com

اخبار صنعت مبلمان در دسامبر 2020
این کشور جنوب شرقی آسیا به عنوان یکی از اصلی ترین برندگان درگیری دو ابرقدرت امریکا و چین است

صنعت مبلمان ویتنام در برهه ای حساس

در مورد بعدی از اخبار صنعت مبلمان دسامبر ۲۰۲۰ سری به ویتنام می زنیم. تولید کنندگان مبلمان ویتنام که با تهدید تعرفه ای آمریکا روبرو شده اند در مقابل تحقیقات ایالات متحده در مورد صنعت الوار و مدیریت ارز عقب نشینی می کنند.
 این کشور جنوب شرقی آسیا به عنوان یکی از اصلی ترین برندگان درگیری دو ابرقدرت امریکا و چین است که تولیدات خود را پس از اعمال  تعرفه های تجاری دونالد ترامپ در مورد کالاهای چینی ، به آنجا سرازیر کرد. در نتیجه ، تجارت ویتنام با ایالات متحده رشد زیادی کرد. طبق داده های دولت ایالات متحده ، صادرات مبلمان ویتنام به امریکا  در ماه اکتبر نسبت به ماه مشابه چهار سال قبل ، درست قبل از پیروزی ترامپ در انتخابات، ۱۸۰ درصد افزایش داشته است. اکنون، خود این کشور در معرض شلیک قرار گرفته است و بازرسان قانونی حوزه تجارت چوب و ارز در ایالات متحده موجی از اضطراب را در صنعت مبلمان این برنده بزرگ ایجاد کرده اند.
موضوع تحقیق دو بخش  جداگانه است، همان مکانیزمی که دولت ترامپ برای راه اندازی تعرفه های جنگ تجاری ۳۶۰ میلیارد دلاری کالاهای چینی استفاده کرده است. در اوایل ماه جاری به این کشور برچسب اختلال ارزی خورد. خزانه داری ایالات متحده ادعا کرد که ویتنام برای کاهش قیمت صادرات خود در بازارهای ارز مداخله کرده است. این امر می تواند به افزایش تعرفه های کل صادراتی ویتنام منجر شود. تحقیق دوم در مورد ادعای قصور تجارت چوب (استفاده از منابع غیر قانونی و قاچاق در تامین چوب) است که می تواند موجب برخی محدودیت ها و افزایش تعرفه ها برای ورود کالا به کشور شود. لازم به دکر است که بسیاری از برندهای معروف و معتبر مبلمان مثل لیزی بوی پایگاه های خود در چین را به ویتنام منتقل کرده اند و در صورت افزایش تعرفه ها آن ها هم از این مسئله آسیب خواهند دید. این مسئله نگرانی شدیدی را در فعالان این صنعت در ویتنام ایجاد کرده و گرچه معتقدندکه گواهی بر این ادعاها وجود ندارد اخبار را با نگرانی دنبال می کنند.

ایکیا بعد از ۷۰ سال نشر کاتالوگ خود را متوقف می کند

در اخبار صنعت مبلمان دردسامبر ۲۰۲۰ تقریبا مثل همیشه ردپایی از ایکیا نیز دیده می شود. غول مبلمان سوئدی ایکیا در حال پایان دادن به چاپ کاتالوگ معروف خود است و می گوید: این مجموعه ضخیم انتشارات حاوی مبل ، دستگیره و لوازم خانگی ارزان قیمت «میراث ۷۰ ساله خارق العاده ای» به جا خواهد گذاشت. این کاتالوگ به افراد بسیاری  در سراسر جهان این فرصت را داده است کهمحیط اطراف خود را دوباره تصور کنند، از قفسه ها و صندلی های جدید گرفته تا یک آشپزخانه کاملاً نو. کنراد گروس ، از مدیران ایکیا می گوید «برای مشتریان و همکاران ، کاتالوگ ایکیا نشریه ای است که احساسات ، خاطرات و شادی زیادی به همراه می آورد.» گراس گفت، این کاتالوگ یکی از منحصر به فردترین و شاخص ترین محصولات ما بوده است که باعث الهام بخشیدن به میلیاردها نفر در سراسر جهان شده است. برای بسیاری از مشتریان ، کاتالوگ ایکیا به عنوان یک نقشه راه شناخته شده است ، و به خریداران یک لیست آرزو می دهد تا به آنها کمک کند تا در فروشگاه های بزرگ و پر از محصول ایکیا تمرکز خود را حفظ کنند.
گراس گفت مردم مانند گذشته از کاتالوگ استفاده نمی کنند و با اشاره به تغییراتی که در نحوه استفاده از رسانه و خرید لوازم و مبلمان منز وجود دارد افزود ایکیا در حال افزایش سرمایه گذاری های دیجیتالی است. به نظر ایکیا «این یک تصمیم احساسی اما منطقی بود».
کاتالوگ ایکیا از ۲۸۵،۰۰۰ نسخه در سال اول به ۲۰۰ میلیون نسخه در ۲۰۱۶ افزایش یافت که پرتیراژترین سال آن است. در اوج خود، ایکیا نزدیک به ۷۰ نسخه از کاتالوگ را به ۳۲ زبان مختلف تولید کرد. نسخه ۲۰۲۰ دارای ۲۰۰ صفحه بود.
ایکیا می گوید سال گذشته  فروش آنلاین آن در سراسر جهان ۴۵ درصد افزایش یافته است، خریداران بیش از ۴ میلیارد بازدید از وب سایت ایکیا داشتند. گروس گفت ، تصمیم به حذف تدریجی کاتالوگ بخشی از برنامه این شرکت برای «دیدار با مشتریان در هر کجا هستند» است.
این خبر برای بعضی از طرفداران ایکیا چندان خوشایند نبود و آنها معتقدند که کاتالوگ برای برنامه ریزی بهتر برای خرید از وب سایت ضروری است! مشهورترین نظر در مورد پست این شرکت در فیس بوک می گوید «من هر ساله مشتاقانه منتظر این کاتالوگ بودم. این مرا ناراحت می کند …».
ایکیا پاییز سال آینده یک کتاب نهایی یادبود برای اختتام چاپ کاتالوگ هایش چاپ خواهد کرد.
تاریخ: ۷ دسامبر ۲۰۲۰
منبع: .npr.org

اخبار صنعت مبلمان در دسامبر 2020
مودوکو با وجود بیماری همه گیر کوید_۱۹ با تمام ظرفیت به فعالیت خود ادامه می دهد.

افزایش صادرات ترکیه به اتحادیه اروپا

قدیمی ترین فروشنده نمایشگاه مبلمان ترکیه مودوکو (Modoko) قصد دارد با یک نمایشگاه مجازی ۳۶۵ روزه ۳۵۰ میلیون دلار به صادرات مبلمان ترکیه به کشورهای اتحادیه اروپا که در حال حاضر ۱.۴ میلیارد دلار است، اضافه کند.
کورا چالیشکان، رئیس مودوکو در گفتگو با آژانس آنادولو گفت که این شرکت تولیدکنندگان مبلمان کوچک و متوسط ​​(SME) را گرد هم آورده است و خدمات خود را در ۳۵۰ فروشگاه در مساحت ۱۵۰،۰۰۰ متر مربع ارائه می دهد.
چالیشکان با بیان اینکه ترکیه قصد دارد تا سال ۲۰۲۳ از نظر صادرات مبلمان درمیان پنج کشور اول جهان قرار گیرد، افزود: مودوکو پروژه های قابل توجهی را طی چند سال آینده راه اندازی خواهد کرد. وی همچنین خاطرنشان کرد که مودوکو با وجود بیماری همه گیر کوید_۱۹ با تمام ظرفیت به فعالیت خود ادامه می دهد.
«نمایشگاه مجازی ما که یک سال به طول خواهد انجامید ، در پایان این ماه آغاز می شود. نمایشگاه مجازی به صورت کشوری خواهد بود و با آلمان آغاز می شود. سیصد برند تجاری مودوکو محصولات خود را به نمایش می گذارند. صادرات مبلمان ما به کشورهای اتحادیه اروپا سال گذشته ۱.۳ میلیارد دلار بود که پیش بینی می شود امسال به ۱.۴ میلیارد دلار افزایش یابد. ما با نمایشگاه مجازی قصد داریم این رقم را سال آینده حداقل ۲۵ درصد افزایش دهیم و ۳۵۰ میلیون دلار اضافی به صادرات ترکیه کمک کنیم.»
مودوکو سهم ۲۰ درصدی از صادرات مبلمان ترکیه به بیش از ۴۰ کشور دارد و چهل درصد از نیازهای مبلمان بزرگترین استان ترکیه _ استانبول_ را تأمین می کند و ۵۰۰۰ کارمند دارد.
چالیشکان با بیان اینکه این نمایشگاه مجازی کشورهای با ارزش افزوده بالا را مورد توجه قرار می دهد، خاطرنشان کرد: آنها پس از آلمان با انگلیس ، فرانسه و ایتالیا همکاری را آغاز خواهند کرد.
رئیس مودوکو گفت: «ما قصد داریم صادرات خود را به آلمان حداقل ۱۰۰ میلیون دلار افزایش دهیم.»
مودوکو در اکتبر ۲۰۱۹ اعلام کرده بود قصد دارد یک نمایشگاه مبلمان در ایالات متحده برای فروش کالاها و کمک به هدف تجاری دو جانبه ۱۰۰ میلیارد دلاری دو کشور افتتاح کند. گفته می شود نمایشگاه حداقل ۱۵۰۰۰ متر مربع مساحت دارد و دارای ۸۰ برند تجاری است که تمام نیازهای یک کسب و کار شامل  مدیریت ، فروش ، خدمات ، تدارکات ، تبلیغات و حقوقی را شامل می شود.
دولت ترکیه از کاهش مالیات مبلمان برای حمایت از صنعت مبلمان داخلی، در ژانویه خبر داد. مالیات بر ارزش افزوده  مبلمان به از ۱۸٪  به ۸٪ کاهش یافته است.
تاریخ: ۱۰ دسامبر ۲۰۲۰
منبع : Daily Sabah

اخبار صنعت مبلمان در دسامبر 2020
استیل کیس گزارش داد که این حملات موجب تاخیر در حمل و نقل ۶۰ میلیون دلار کالا در سه ماهه آخر سال شد

خسارت های حملات سایبری به استیل کیس

یک حمله سایبری که به مدت دو هفته فعالیت های بین المللی استیل کیس(Steelcase) را متوقف کرد، در شرایطی که این شرکت درگیر دست و پنجه نرم کردن با مشکلات  ناشی از  همه گیری کووید_۱۹ است عرصه را به او تنگ تر کرد. استیل کیس گزارش داد که این حملات موجب تاخیر در حمل و نقل۶۰ میلیون دلار کالا در سه ماهه آخر سال شد. این تاخیر به نوبه خود  باعث بخشی از افت ۳۵ درصدی درآمد سه ماهه سوم شده است. به گزارش استیل کیس ۶ درصد از این کاهش را می توان به تاخیر در حمل و نقل مربوط به خاموش شدن مربوط به حمله سایبری نسبت داد. ۵۰ میلیون دلار از محموله هایی که به تاخیر دچار شده مربوط به قاره امریکا و ۱۰ میلیون دلار برای مشتریان در اروپا ، خاورمیانه و آفریقا (EMEA) بوده است.
جیم کین، مدیرعامل استیل کیس صبح روز جمعه در تماس تلفنی با تحلیلگران گفت: «در آن دوره، زمان تحویل ما برای سفارشات جدید بیش از حد معمول بود و ممکن است ما به همین دلیل برخی از مشتریان خود را از دست داده  باشیم. ما تخمین می زنیم که در سه ماهه سوم سال حدود ۶ میلیون دلار هزینه اضافی متحمل شده ایم که البته قابل توجه است» به نظر کین، واحد آی تی شرکت به موقع قادر به شناسایی باج افزار و مهار آن شده است.  
تاریخ: ۱۸ دسامبر ۲۰۲۰
منبع: mibiz.com

اخبار صنعت مبلمان در دسامبر 2020
پلتفرم اولیه شامل محصولات ۲۲ برند تجاری بود که می خواستند مخاطبان بیشتری در سراسر جهان داشته باشند.

گروه صنعت مبل سنگاپور پلت فرم دیجیتال را راه اندازی می کند

شورای صنایع مبلمان سنگاپور  (SFIC)پس از راه اندازی یک پلتفرم دیجیتال جدید در اوایل پاییز امیدوار است رشد این پایگاه جدید در ماه های آینده شتاب بیشتری بگیرد. پلتفرم Creativ-Space.com اولین بار در اوایل ماه اکتبر توسط این شورا در همکاری با چند نهاد دولتی راه اندازی شد. پلتفرم اولیه شامل محصولات ۲۲ برند تجاری بود که می خواستند مخاطبان بیشتری در سراسر جهان داشته باشند. مقامات اظهار داشتند که امیدوارند طی دو سال آینده این مشارکت را با صد برند داخلی گسترش دهند.
شواری صنایع مبلمان سنگاپور می گوید این ابتکار منعکس کننده هدف صنعت برای بردن تخصص ، توانایی و دانش فنی مبلمان داخلی در منطقه و در سطح بین المللی است. بازیکنان مبلمان سنگاپور قبلاً قابل اعتماد و اطمینان و تأثیرگذار بوده اند. این سیستم عامل باعث افزایش سرعت آنها در بازار می شود و در عین حال همکاری های بیشتری را بین رشته ها و شرکای تجارت مبلمان ایجاد می کند. مارک یونگ، رئیس شورا گفت: این ابتکار به دلیل چالش های مداوم مرتبط با همه گیری جهانی به موقع انجام شده است.
وی گفت: «راه اندازی Creativ-Space در نتیجه تجزیه و تحلیل عمیق نقاط قوت صنعت مبلمان سنگاپور و موقعیت های مناسب بود.با ادامه وضعیت کوید_۱۹ فعلی ، ما معتقدیم این ابزار بازاریابی دیجیتال صنعت را قادر می سازد تا بر کانالهای سنتی مانند نمایشگاه مبلمان و سفرهای بازاریابی غلبه کند تا به مشاغل و مشتریان تجاری نزدیک شود.» مقامات این شورا گفتند که قبل از همه گیری ، این سازمان ابتکاراتی را آغاز کرده است که به شرکت های کوچک و متوسط محلی کمک می کنداز موج دیجیتال برای تقویت رقابت و گسترش بازارهای خود استفاده کنند. همه گیری ، نیاز صنعت به استفاده از راه حل های دیجیتالی با هدف دستیابی به بازارهای جدید و موجود را تسریع می کند.
از جمله ویژگی هایی که Creativ-Space را از دیگر ساختار های مشابهش متمایز می کند ویترین محصول سه بعدی، پنجره های نمایشی مجازی و نمایشگاه های فیزیکی، نشر اخبار مربوط به محصولات و ویژگی های محصولات ارائه شده از طریق خبرنامه های اختصاصی و سیستم درخواست قیمت هایی است که منجر به فروش فوری می شود. داشبورد تجزیه و تحلیل این پلتفرم به شرکت ها کمک می کند ترافیک وب را ردیابی کنند.
تاریخ : دسامبر ۲۰۲۰
منبع: Furniture Today

اخبار صنعت مبلمان در دسامبر 2020
اخبار صنعت مبلمان دسامبر ۲۰۲۰ – این شبکه غیرانتفاعی در کارولینای شمالی مستقر است

برندگان جایزه مبلمان WOW 2020 اعلام شدند

شبکه توسعه رهبری زنان در صنایع خانگی و مبلمان (WithIt) در سال ۱۹۹۷ برای حمایت و تقویت فعالیت زنان در حوزه تولید و عرضه مبلمان تشکیل شد. این شبکه غیرانتفاعی در کارولینای شمالی مستقر است و از جانب شرکت های برجسته در سراسر صنعت از جمله حامیان مالی ویژن و پلاتین پشتیبانی می شود. این مرکز شبکه‌ای برای  توسعه فرصت‌های رهبری، راهنمایی، آموزش و شبکه سازی برای زنان حرفه ای صنایع خانگی و مبلمان است.
در ماه نوامبر، هیأتی متشکل از پنج داور با بررسی درخواست ها برندگان جایزه WOW 2020 را به شرح زیر اعلام کردند:

  • جایزه تعالی فروش: Tami Capriottiمشاور بازاریابی
  • جایزه مربیگری: Gail Doby
  • جایزه رهبر آینده: شرکتهای مبلمان Madeline Brown ، Sherrill
  • جایزه رهبری: Meganne Wecker ، مبلمان Skyline
  • جایزه آموزش: Sydney Vigotov، Crypton Cry
  • جایزه چشم انداز: Kimberly Ward ، بنیانگذار شبکه طراحان داخلی سیاه

در تکمیل این خبر از اخبار صنعت مبلمان دسامبر ۲۰۲۰ گفتنی است «لوری کلی» رئیس شبکه توسعه رهبری زنان در صنایع خانگی و مبلمان امریکا از این که تعداد زیادی از زنان استثنایی چنین کارهای مهمی را برای شرکت های خود و مشاغل جمعی انجام می دهند ابراز خوشحالی کرد و گفت «ما به دریافت کنندگان این جایزه بسیار افتخار می کنیم و مشتاقانه منتظر جشن گرفتن با هر یک از آنها در موفقیت های بیشترشان و شناسایی همه دستاوردهای برجسته آنها هستیم.»
۲۲ دسامبر ۲۰۲۰
منبع: furninfo.com

اخبار صنعت مبلمان در دسامبر 2020
در تکمیل اخبار صنعت مبلمان دسامبر ۲۰۲۰ باید اذعان اشت این روزها فروشگاه های زیادی با عرضه کنندگان کوچک کار نمی کنند.

سال ۲۰۲۰ سال تغییر بزرگ برای امریکایی ها

در اخبار صنعت مبلمان دسامبر ۲۰۲۰ این بار، بنیانگذار و مدیرعامل چند شرکت مبلمان و تحلیلگر اقتصادی Jerry Epperson در مورد تجاربش از سال ۲۰۲۰ در نشریه فرنیچر تودی در حوزه مبلمان امریکا چنین می گوید:
من فکر می کردم که واقعیت عبور از سال ۲۰۲۰ خوشحال کننده خواهد بود ، اما حالا که این سال تمام می شود، می توانم بگویم سالی که گذشت چند چیز خوب، برخی اتفاقات بد و برخی تغییرات را که باید اتفاق می آورد با خود داشته است. این موارد بدون هیچ ترتیبی به شرح زیر هستند:
«ما در سال ۲۰۲۰ تعداد زیادی از فروشگاههای مبلمان و اثاثیه منزل خود را از دست داده ایم. در کنار آن  ۱۱۰،۰۰۰ رستوران تاکنون بسته شده اند و البته طبق اعلام مرجع کسب وکار رستورانها ۵۰۰.۰۰۰ رستوران دیگر در حال سقوط آزاد هستند. رویدادهای ورزشی، عروسی ها، کنسرت ها و بسیاری دیگر از گردهمایی ها هم زخم تیغ رویدادهای این سال را بر پشت خود دارند. از سال ۱۹۷۰ تا کنون در هر دهه بیش از ۳۰ تا از کسب و کارهایی که میان ۱۰۰ کسب و کار برتر بوده اند به دلایل مختلف از گردونه فعالیت خارج شده اند.
در تکمیل این خبر از اخبار صنعت مبلمان دسامبر ۲۰۲۰ باید اذعان اشت این روزها فروشگاه های زیادی با عرضه کنندگان کوچک کار نمی کنند. این به آنها اجازه می دهد تا تمرکز بیشتری بر روی زنجیره های بزرگتر بگذارند که برای فروشگاه هایشان بهتر است. من می دانم که چنین تصمیمی باعث صرفه جویی در هزینه آنها می شود اما چیزی در این مورد من را آزار می دهد، این است که اغلب فروشگاهای های بزرگ ما هم ابتدا فروشگاه های کوچکتری بودند. من شروع اشلی و راه اندازی ایکیا در امریکا در اواسط دهه ۱۹۷۰ و ابعاد این کسب و کارها در آن زمان را به خوبی به یاد می آورم.
اگر این موج آینده است، ما به سمت اتفاقی می رویم که برای داروخانه ها، مواد غذایی، فروشگاه های رفاهی، فروشگاه های سخت افزار، تئاترها و بسیاری دیگر افتاد. این روزها، فروشگاه های مبلمان بزرگ تمایل به فروش سبک های مشابه با قیمت های تقریباً یکسان دارند که اغلب از همان کارخانه ها تهیه می شوند زیرا تامین شان محدود به تولیدکنندگانی است که می توانند حجم کافی برای آنها حمل کنند. فروشگاه های کوچک و متوسط می توانند از هزاران فروشنده باقیمانده خرید کنند.
از سوی دیگر در دهه ۱۹۷۰، واردات سهم کمی از صنعت مبلمان را شامل می شد سهمی که کمتر از ۱۰٪ بود. همین مقدار اهم از نظر محصولات چوب و روکش و مواد اولیه را در بر می گرفت. در طول زمان هم میزان واردت هم از نظر مقدار و هم از نظر تنوع رشد کرد. بدون شک این از نظر مالی به نفع  مصرف کننده آمریکایی است، اما در سطح دیگری باعث شدهکارفرمایان و حامیان مالی جامعه را از دست بدهیم. سال گذشته ۶۰ ٪ مبلمان خانگی فروخته شده در ایالات متحده وارداتی بوده است (مبلمان چوبی ۸۶٪  و مبلمان پارچه ای ۴۶٪ افزایش داشته است).
سال ۲۰۲۰ ثابت کرد که اگر شرایط بحرانی و به اندازه کافی تهدیدآمیز باشد، آمریکایی ها می توانند خود را در خانه حبس کنند و در امان بمانند. آیا فکر می کردید که این کار انجام شود؟ من باور نمی کردم که آمریکایی ها تشویق شده باشند که یک ابزار الکترونیکی را با خود در همه جا حمل کنند و احساس کنند که هر سال یا دو سال یک بار به یک وسیله جدید احتیاج دارند اما این کار را می کنند. شاید بزرگترین تغییر سال ۲۰۲۰ در صنعت مبلمان خانگی باشد که در نهایت برای مصرف کنندگان ما اهمیت پیدا می کند. آنها وقت بیشتری را در خانه های خود می گذرانند و فناوری که اکثر ما می توانیم به آن دسترسی پیدا کنیم به ما امکان می دهد تقریباً همه کارهایی را که از خانه نیاز داریم انجام دهیم. بله، همه ما.»
تاریخ : ۲۸ دسامبر ۲۰۲۰
منبع: Furniture Today

اخبار صنعت مبلمان در دسامبر 2020
اخبار صنعت مبلمان دسامبر ۲۰۲۰ – تأمین مبلمان برای پاسخگویی به این تقاضای فزاینده برای عرضه کنندگان آسان نبوده است

سرمایه گذاری پر دردسر Loves Furniture

در اخبار صنعت مبلمان دسامبر ۲۰۲۰ هنوز هم آثار کوید_۱۹ دیده می شود. لاوز فرنیچر(Loves Furniturr)  شرکت جدیدی که احیای فروشگاه های مبلمان آرت ون  (Art Van) را به عهده گرفته است اکنون به دلیل مشکلات مربوط به همه گیر شدن کووید_۱۹ برای پرداخت به برخی از تامین کنندگان و پر کردن موجودی فروشگاه های خود دچار مشکل شده است. مک پیترز مدیرعامل جدید که یکی از مدیران قدیمی مبلمان در کارولینای شمالی است در این مورد می گوید:  
به دلیل این که خانواده ها بیشتر از هر زمان دیگری وقت خود را  در خانه می گذرانند تقاضای مصرف کننده برای مبلمان در طول کوید_۱۹ زیاد بوده است اما همه گیری منجر به مشکلات زنجیره تامین شده است که باعث تأخیر طولانی در تحویل مبلمان می شود. این مشکل به  لاوز که در وارن مستقر است و مجموع ۳۲ فروشگاه آن در میشیگان، اوهایو و پنسیلوانیا که نزدیک به ۹۵۰ کارمند از جمله بسیاری از کارگران سابق آرت ون مشغول به کار هستند، آسیب زده است.
این مشکل فقط مربوط به لاوز نیست و بسیاری از مشاغل مبلمان در سراسر ایالات متحده و حتی جهان تقاضای زیادی را در طول بیماری همه گیر مشاهده کرده اند ، زیرا مردم سفرهای تعطیلات خود را لغو می کنند ، دفاتر خانگی ایجاد می کنند و به طور کلی زمان و هزینه بیشتری را در خانه صرف می کنند. اما تأمین مبلمان برای پاسخگویی به این تقاضای فزاینده برای عرضه کنندگان آسان نبوده است. به گفته اتحادیه مبلمان خانگی آمریکا، گروهی از تولیدکنندگان و واردکنندگان مبلمان خانگی  اخیراً اختلالاتی را در زنجیره های تأمین خود گزارش داده که منجر به هزینه های بیشتر و زمان تحویل طولانی تر می شود. در خبری که در ماه نوامبر توسط بخشی از اتحاد به نام Specialized منتشر شد گفته شده است «تقاضا برای مبلمان در حالی افزایش می یابد که همه گیری ترمز مواد اولیه، تولید نیروی انسانی، حمل و نقل، توزیع و تقریباً هر منبع مورد نیاز برای ساخت، حمل و تحویل مبلمان شده است.»
۷ دسامبر ۲۰۲۰
مرجع: Detroit Free Press

اخبار صنعت مبلمان در دسامبر 2020
اخبار صنعت مبلمان دسامبر ۲۰۲۰ – این ست چهارتایی در حال حاضر با قیمت بیش از ۴۵۰۰ پوند در پامونو ، یک وب سایت مبلمان قدیمی و معاصر به فروش می رسد.

بازار داغ خرید و فروش مبلمان قدیمی ایکیا

و اما در آخرین اخبار صنعت مبلمان دسامبر ۲۰۲۰ پیشنهاد می کنیم که مبلمان قدیمی خود را دور نینیدازید، ممکن است ثروت زیادی در خانه داشته باشید. از زمانی که ایکیا طرحی را برای خرید و فروش مجدد مبلمان دست دوم یا ناخواسته مشتریان خود در ماه نوامبر آغاز کرد ، طرح های کلاسیک که در گذشته ارزان خریداری شده اند به کالاهای ضروری گران تبدیل شدند. برخی از مجموعه داران حاضرند هزاران پوند برای قطعات قدیمی فروشگاه زنجیره ای سوئدی بپردازند، از جمله گروهی از کالاها که در دهه ۱۹۹۰ فروششان رایج بود.
مجموعه چهارتایی صندلی ویلبرت، محصولی از ام دی اف و ملامین چندرنگ است که ایکیا در اوایل دهه ۱۹۹۰ آن را به مبلغ ۶۰ پوند می فروخت. این ست چهارتایی در حال حاضر با قیمت بیش از ۴۵۰۰ پوند در پامونو، یک وب سایت مبلمان قدیمی و معاصر به فروش می رسد. صندلی های ویلبرت فقط تولید کمی داشتند. بنابراین، بعید است امروز در خانه های زیادی در انگلیس موجود باشد. اما حتی برخی از مبلمان ایکیا که دارای تولیدات گسترده ای بوده اند هم مشتریان خوبی دارند که چندین برابر قیمت اولیه برای دست یافتن به آن ها هزینه می کنند.  صندلی های سیم فلزی جارپن که در سال ۱۹۸۶ حدود ۱۲ پوند فروخته می شدند هم اکنون قیمتشان ۳۰۰ پوند یا بیشتر است . صندلی های پلی اورتان هاسلو قابل انعطاف برای استفاده در محیط داخلی و فضای باز که در دهه ۱۹۹۰ محبوبیت داشتند، هم اکنون هر چهار عددش به قیمت ۶۷۵ پوند خریدار دارد
یکی از مدیران پامونو می گوید: «محبوب ترین قطعات ایکیا مربوط به دهه ۱۹۸۰ و ۱۹۹۰ است. من فکر می کنم علتش این است که ایکیا در این دوره شروع به تعریف خود به عنوان برندی با هدف مخاطبان جوان، شهری و معاصر کرد. این محصولات در ضمن حفظ کیفیت نسبتاً مینیمالیستی و چشم نواز و رنگارنگ هستند.»
 طرح ابتکاری خرید محصولات قدیمی به وسیله ایکیا که به افراد این امکان می دهد قطعات استفاده شده یا ناخواسته را تحویل دهند ، ماه گذشته در فروشگاه های سراسر انگلیس و ایرلند راه اندازی شد. شرکت کنندگان کوپن هایی را برای خرید در فروشگاه دریافت می کنند که ارزش آنها با توجه به شرایط اقلام برگشت خورده محاسبه می شود ، کالاهای خریداری شده سپس برای فروش مجدد در فروشگاه قرار می گیرند.
اولین شعبه ایکیا در انگلیس در سال ۱۹۸۷ افتتاح شد. اثاثیه ای که طی دهه های ۱۹۶۰ و ۱۹۷۰ در جاهای دیگر فروخته شد، به شدت از گرایش های مدرن قرن میانه دانمارک که امروزه در سطح جهانی رایج شده اند. وام گرفته شده است. جیلیس لوندگرن، که طراح کتابخانه بیلی بود و از او به عنوان الهام بخش انقلابی مبلمان بسته بندی شده یاد می شود. پشت بسیاری از خلاقیت های اولیه ایکیا بود که به عنوان کلاسیک های مدرن شناخته می شدند صندلی ایمپالای او در سال ۱۹۷۲، با یک قاب فولادی لوله ای و پارچه های های قرمز یا طلایی هم اکنون از طریق یکی از وب سایت های فروش مبلمان لاکچری در نیویورک با قیمت ۶۲۱۰ پوند به فروش می رسد.
تاریخ : ۲۹ دسامبر ۲۰۲۰
منبع: the Gurdian

میانگین امتیازات ۰ / ۵. تعداد امتیازات ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

اخباری تلخ و شیرین از دی ماه صنعت مبلمان

در گزارش خبری این ماه، شاهد توجه هر چه بیشتر تولیدکنندگان مبلمان داخلی به نیازهای مشتریان …