صفحه اصلی صنعت مبلمان تورم تولیدکننده مبلمان و چوب در سال ۹۹ چه میزان بوده است؟

تورم تولیدکننده مبلمان و چوب در سال ۹۹ چه میزان بوده است؟

۰
چشم انداز صنعت مبلمان
nowrooz

مرکز آمار ایران شاخص قیمت تولیدکننده بخش صنعت در سال ١٣٩٩ را اعلام کرد و با توجه به گزارش این مرکز شاخص قیمت تولیدکننده بخش صنعت در سال ۱۳۹۹ (یا تورم تولیدکننده ۹۹) به ٣٨۶,١ رسید که در مقایسه با سال ١٣٩٨، ١٣٩.٩ واحد افزایش داشته است.

شاخص بهای تولیدکننده یا تورم تولید کننده چیست و چه فرقی با تورم دارد؟

شاخص بهای تولیدکننده یا شاخص PPI (Producer Price Index) نوعی شاخص قیمتی است. این شاخص مانند شاخص بهای مصرف‌کننده (CPI) برای شناخت جریان افزایش یا کاهش قیمت ها مورد بررسی قرار می گیرد و در سنجش اقتصادی هم مؤثر است. این شاخص تغییرات قیمت‌ هایی را که تولیدکنندگان در ازای فروش کالاها و خدمات خود دریافت می کنند اندازه گیری می کند. شاخص بهای تولید کننده به اقتصاددانان و صاحبان امر کمک می کند پیش از اینکه کاهش یا افزایش قیمت به صورت عملی و برای مصرف کننده مشخص شود این تغییرات را پیش بینی کنند. به بیان دیگر، هر تغییری در شاخص بهای تولیدکننده پس از مدتی در شاخص بهای مصرف کننده نیز پدیدار می شود.

شاخص بهای تولیدکننده در سال ۹۹

مطابق گزارش مرکز آمار درصد تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده بخش صنعت در سال ۹۹ نسبت به سال قبل به ۵۶,٨ درصد رسید. به عبارتی، میانگین قیمت دریافتی تولیدکنندگان مواد صنعتی به ازای فروش محصولاتشان در داخل کشور در سال ١٣٩٩ نسبت به سال ١٣٩٨، ۵۶.٨ درصد افزایش دارد.

شاخص بها یا تورم تولید کننده در حوزه مبلمان در سال ۹۹ چه قدر بوده است؟

«تولید مبلمان» ۶٨.۴ درصد و «تولید چوب و محصولات چوبی و چوب پنبه» ۵٧.٨ درصد تغییر شاخص قیمت تولیدکننده در سال ١٣٩٩ نسبت به سال ١٣٩٨ ( تورم تولیدکننده در سال ١٣٩٩) داشته­ اند.
همچنین «مواد شیمیایی مورد استفاده در داروسازی و محصولات دارویی گیاهی» کمترین شاخص را در میان بخش های صنعتی داشته اند و بیشترین شاخص مربوط به «تولید فلزات پایه» بوده است.

میانگین امتیازات ۰ / ۵. تعداد امتیازات ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

با پالت های چوبی، دیگر هزینه زیاد برای خرید مبل نپردازید

با افزایش قیمت مبلمان، افراد زیادی به ساختن این وسایل در خانه روی آورده اند. یکی از وسایلی…