صفحه اصلی صنعت مبلمان تجربه فعالان مبلمان هند در دوران کرونا و نقش امنی چنل در پساکرونا

تجربه فعالان مبلمان هند در دوران کرونا و نقش امنی چنل در پساکرونا

۰
فعالان صنعت مبلمان هند
nowrooz

چطور تجربه خرده فروشی امنی چنل (Omni-channel) صنعت مبلمان را در جهان پسا کرونا متحول می سازد؟ نشریه خرده فروشی هند (Indian Retailer) در مقاله ای به این موضوع پرداخته است. این نشریه در یادداشتی به قلم ماهش م (Mahesh M) تجربه فعالان صنعت مبلمان هند را از رویکرد امنی چنل مورد واکاوی قرار داده است. این رویکرد روش ها و یا اصطلاحا کانال های مختلف خرید را در اختیار خریداران قرار می دهد. ماهش خود از فعالان صنعت مبلمان هند و مدیر عامل کریت سیتی (Creaticity) است که بزرگترین مال یا بازار مبلمان در استان پونا است. پونا هشتمین شهر بزرگ کشور هند است و دومین شهر مهم ایالت مهاراشترا پس از کلان شهر بمبئی محسوب می شود و  جمعیتش در سال ۲۰۲۰ جمعیتش حدود هفت میلیون نفر تخمین زده می شود. در ادامه یادداشت ماهش در موضوع رویکرد امنی چنل در صنعت مبلمان هند و نقشش در پساکرونا را خواهیم خواند.
به دنبال کوید ۱۹ و تبعات قرنطینه خانگی، سبک زندگی، خرید و تعاملات ما شکلی جدیدی به خود گرفته است. دورکاری را می توان یکی از بزرگترین تحولات این دروه دانست، به طور فزاینده ای کمپانی ها بیشتر و بیشتری به آن روی می آورند و به احتمال یقین این رویکرد با آنها باقی خواهد ماند.
اپیدمی صنایع را نیز به حال خود رها نکرده و تحولاتی در تعدادی از صنایع ایجاد کرده است و آنها را وادار نموده تا خلاقیت بیشتری از خود نشان دهند، صنعت مبلمان نیز از این امر مستثنی نبوده است.
صنعت مبلمان شاهد کاهش قابل توجه ای در فروش و کند شدن چشمگیر سرعت عملیات به خصوص در اوایل اجرای طرح قرنطینه خانگی بود. الگو دورکاری جرقه ای برای کسب و کارهای غیر آنلاین صنعت مبلمان شد. حتی وقتی بعد از چندین ماه، بازارها دوباره باز شدند مردم همچنان در خانه ماندن را در پیش گرفتند زیرا وحشت و اضطراب ابتلا به کرونا را داشتند. پس دورکاری همچنان به قوت خود باقی ماند.
با این تحول، دورکاری، مجالی فراهم شد تا کسب و کارها به سمت دنیای دیجیتال بروند و به فروش آنلاین مبلمان روی آورند. همراه با مردمی که به سمت خرید آنلاین سوق پیدا می کردند برندها و خرد فروش ها نیز اقدام به سرمایه گذاری در امکانات دیجیتال نمودند.

فعالان صنعت مبلمان هند
پیر و جوان به خرید اینترنتی روی آورده اند

ظهور فروش آنلاین مبلمان

با تبدیل شدن فضای خانه ها به محل کار و رونق دورکاری صنعت مبلمان با افزایش کم نظیری در فروش مواجه شده است: بخش عمده ای از کارکنان شرکت های هندی اقدام به تهیه مبلمان مناسب دورکاری و دفتر خانگی کرده اند از جمله: میز لپ تاپ و کامپیوتر، صندلی اداری، میز مطالعه، بین بگ یا کاناپه کیسه ای و صندلی رکلاینر (صندلی یا مبلی که پشتی و قسمت پایین آن متحرک است و کاربر می تواند پشتی آن را بخوباند و قسمت پایینی آن را به عنوان زیرپایی به بالا بیاورد). میزان قابل توجهی از این افزایش نیز به تقاضای فزاینده برای صندلی های گیمینگ اختصاص دارد، کلوپ های بازی یا گیمینگ به دلیل شیوع کرونا به شدت از رونق افتاده و مشتریان آنها این تفریح را به داخل خانه های خود برده اند.
نه فقط نسل جوان (متولدین  1982-2004) و نسل زد (نسل اینترنت) به خرید اینترنتی مبلمان روی آوردند بلکه اخیرا قدیمی ترها و مشتریان سنتی نیز  به استفاده از مدل خرید آنلاین تمایل پیدا کرده اند. پیش بینی شده بود که صنعت تجارت الکترونیک هند تا ۲۰۲۶  به بازاری با ارزش ۲۰۰ میلیارد دلار آمریکا تبدیل شود اما ظاهرا خیلی زودتر از حد موعد به این جایگاه دست یافته است. بنیاد تساوی حقوق برند هند (IBEF)، بنیادی که هدفش اطلاع رسانی جهانی در مورد برندهای هندی است، در گزارش تحقیقاتی خود به این موضوع اشاره کرده است.                                                                                                                   

فعالان صنعت مبلمان هند
یک کسب و کار باید حضور قدرتمندی در اینترنت داشته باشد

نقش رو به رشد وب سایت کسب و کارها

شبکه های آنلاین مسیرهای رشد جدیدی را در پیش روی کسب و کار ها قراد داده اند و آنها نیز برای پیش روی در این مسیرها  ناچارند از این پس توجه بیشتری به وب سایت های رسمی خود نشان دهند. در دوره ای که اولین کاری که هر مشتری قبل از خرید انجام می دهد، جستجو در گوگل است کسب و کارها باید یک وب سایت مختص خود را داشته باشند و آن را به عنوان یکی از مزیای کسب و کارشان عرضه کنند ایجاد یک وب سایت ضرورتی حیاتی برای کسب و کارها است.
یک کسب و کار برای دست یابی به این هدف ابتدا باید بازارپردازی (بخشی از بازاریابی که با افزایش فروش از راه آگهی و حراج  و قیمت گذاری و آراستن فروشگاه و غیره سرو کار دارد) دیجیتال را الویت بندی کند سپس باید حضوری قدرتمند در شبکه های آنلاین و اینترنت از خود نشان دهد. سرمایه گذاری در ارائه فعالیت های چون پادکست، وبینیار، تورهای تولیدی مجازی برای محصولات و شو روم های در کسب و کار معجزه می کند. عملی کردن این طرح ها نه تنها به اطلاع رسانی در مورد برند و محصولاتی تولیدی یک کسب و کار تقویت می کند بلکه کل سفر خرید را بسیار نتیجه بخش می سازد و بهترین تجربه خرید را به مشتری عرضه می دارد.

نیاز به زنجیره تامین قدرتمند

همانطور که خرده فروشی آنلاین مبلمان سرتاسر هند و فعالان صنعت مبلمان هند را تحت سیطره خود در می آورد کسب و کارهای مبلمان نیز باید به منظور تضمین سرعت و یکپارچکی در سفارش، یک زنجیره تامین قوی ایجاد کنند. آنها باید خود را به بهترین ابزارهای دیجیتال و استراتژهای پاسخگویی مجهز کرده تا بتوانند از عهده هر رویداد غیر منتظره و  اختلالاتی که بتواند عملیات فروش را متوقف کند برآیند و به آن رسیدگی کنند. برخی جوانب مانند بهینه سازی ظرفیت تولید، مدیریت تقاضا، ریسک مقطعی شفافیت سازی در مورد عملیات شرکت و غیره را باید با دقت نظر بسیار بیشتری مورد بررسی قرار دهند تا از اختلالات پیش بینی نشده جلوگیری به عمل آید. در نهایت تمام این عوامل هستند که تصمیم  می گیرند کدامیک از کسب و کارها شکوفا گردیده و جزء کسب و کارهای موفق و برتر شوند.

فعالان صنعت مبلمان هند
هر برند به دنبال امضا خود در طراحی محصولات جدید است

رویکرد طراح-محور و کیفیت در مقیاس بزرگ

با وجود سیل عظیمی از شرکت ها و برندها در سرتاسر هند خرده فروشان باید محصولاتی منحصر به فرد تولید کنند و محصولات فعلی خود را توسعه دهند، با طراحی و ویژگی های متمایز، و اطمینان حاصل کنند که هیچ یک از رقبا از محصولات آنها کپی نمی کنند تا در این بازرا رقابتی گسترده دوام بیاورند. سوای این آنها باید همچنین بر کیفت تولیدات خود در مقیاسی بزرگ تر متمرکز شوند، تولیداتی که به راحتی قابل تهیه و مقرون به صرفه باشند. به منظور دستابی به این هدف نقش وزارت کارآفرینی خرد، کوچک و متوسط  بسیار حیاتی است که تمرکزش بر دسترسی آسان به منابع تامین مالی، توسعه مهارت و توانایی های صنایع دستی است. این رویه نه تنها فروش محصولات خانگی را افزایش می دهد بلکه باعث جذب برندهای خارجی برای سرمایه گذاری در این زمینه می شود.

فعالان صنعت مبلمان هند
مقایسه امنی و مولتی چنل

چرخش امنی چنل

علاو بر این خرده فروشان باید در نظر داشته باشند که به رغم رشد عظیم مدل های کسب و کار آنلاین، تجربه فروش غیر آنلاین یا همان فروش حضوری هرگز منسوخ نمی شود و همچنان نقش کلیدی خود را در دستیابی به موفقیت برای یک کسب و کار حفظ خواهد کرد. فعالیت آنلاین کسب و کار در دوره اپیدمی به تنهایی برای تضمین موفقیت کافی نیست. بنابراین باید آنها از تجارت امنی چنل (omni-channel) استفاده کنند تا بتوانند بهترین هر دو مدل کسب و کار (آنلاین و غیر آنلاین) را به مشتریان خود عرضه دارند. اگرچه در طی این سال ها  بازار مدل کسب و کار آنلاین رونق بیشتری یافته است و رویدادهای غیر منتظره ای چون کوید ۱۹ نیز بر محبوبیت این مدل افزوده اند اما کسب و کارها باید بدانند که وقتی پای خرید درمیان است هیچ چیز نمی تواند جایگزین عناصر لمس و حس را در خرید شود.
ناگفته نماند خرده فروشی امنی چنل یا تجارت امنی، یا همان کانال همه کاره رویکردی یکپارچه برای فعالیت های بازاریابی، فروش و عملیات است. در خرده فروشی امنی چنل داده های کلیه کانال ها به منظور یکپارچگی همه این فعالیت ها به اشتراک گذاشته می شود  به این ترتیب هر مشتری بدون توجه به نحوه انتخاب تعامل با یک برند خدمات شخصی سازی شده و یکپارچه ای را دریافت می کند امنی چنل به مصرف کنندگان این فرصت را می دهد تا از طریق چند کانال خرید کنند و تجربه خرید کاملا یکپارچه از اولین لحظه آشنایی با محصول تا انتهای فرایند خرید را برای مشتری فراهم می آورد.
با به کارگیری رویکرد امنی چنل، مشتریان می توانند در طی سفر خرید آنلاین خود  خدمات ۲۴X  7 (اصطلاحی در کشورهای غربی که عبارت است از ارائه خدمات یا در دنیای سایبر به روز شدن در ۲۴ ساعت از شبانه روز و در تمام ۷ روز هفته.) دریافت کنند، به عبارتی دیگر با رویکرد امنی چنل کسب و کار ها  می توانند به صورت شبانه روزی به مشتریان خود خدمات رسانی کنند که این خدمات می تواند سفارش دادن و پرسش هر گونه سوالی در هر زمانی از طریق چت و ویدئو کال باشد. در عین حال کسب و کارها باید با راه اندازی تعداد فروشگاه های بیشتر در بازارهایی که مشتریان به آنها دسترسی دارند تجربه خرید واقعی را نیز برای مشتریان فراهم آورند. ایجاد یک تجارت ترکیبی برای برندها بسیار مهم است تا بتوانند در دنیای پسا کرونا طعم شیرین موفقیت را بچشند.

کلام آخر

بازار مبلمان خانگی و فعالان صنعت مبلمان هند در تدارک به صدا در آوردن زنگ نرخ رشد مرکب سالانه ۱۲.۹۱% در بین سال های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۴ است که آن را باید مدیون توسعه سریع و نوآوری در هند بداند. از سوی دیگر دیگر بازار جهانی ارزش بازار هند را ۱.۱ تریلیون دلار آمریکا برآورد می کند. مقایسه این دو آمار نشان می دهد که هم اکنون چه مقدار ظرفیت رشد در بازار هند نهفته است. صنعت مبلمان هند فرصت رشدی بی پایان و عظیم دارد که خصوصا جوانه زدن تقاضای مبلمان راحتی که در دوران کرونا توجهات بیشتری را به خود جلب کرده است آن را تقویت می کند.
به منظور استفاده از فرصت های رشد نهفته در آینده پیش رو برندها و فعالان صنعت مبلمان هند باید بر چهار عامل متمرکز شوند: نخست ایجاد یکپارچگی در بازار گسسته و چند پاره هند از طریق استاندارد سازی ، دوم تجارت ترکیبی که ادغامی از عوامل احساسی و عملکردی را برای ایجاد یک تجربه خرید به مشتری عرضه می دارد، سوم تاکید بر فروش و کیفیت تولیدات خانگی به وسیله ابتکار عمل های چون هندی کالای هندی بخر و پروژ خودکفایی هند (طرح بزرگ ملی دولت هند). آخر آوردن صنعت دستی هند به خط مقدم با کوششی هماهنگ برای ایجاد ظرافت در طراحی تولیدات و تقاضاهای جانبی برای این دست محصولات. با نگاهی بر رفتار اندیشمندانه مشتریان پیشرفت گرای هندی، متوجه خواهید شد که رویکردی که تمام عوامل ذکر شده را مد نظر قرار داده باشد می تواند نقش محوری در جهان پس کرونا در صنعت مبلمان ایفا کند و به رونق یافتن برندها کمک خواهد کرد.

میانگین امتیازات ۴.۶ / ۵. تعداد امتیازات ۲۸۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

همکارى ایکیا با تسلا براى تولید مبلمان هوشمند

تا به حال چقدر به تلفیق مبلمان و وسایل خانه خود با تکنولوژی های در اختیارتان فکر کرده اید؟…