صفحه اصلی صنعت مبلمان تاریخ برگزاری نخستین جشنواره بین المللی و همایش مبل و منبت جهان مشخص شد

تاریخ برگزاری نخستین جشنواره بین المللی و همایش مبل و منبت جهان مشخص شد

۰
نخستین جشنواره بین المللی مبل و منبت

به گزارش خوگرنیوز به نقل از روابط عمومی شورای ملی مبلمان، دکوراسیون و صنایع وابسته «نخستین جشنواره بین المللی برترین های مبل و منبت جهان» ۱۵ مرداد ماه ۹۹ در ملایر برگزار می شود.

ببیست و چهارم فروردین ماه بود که مرکز تحقیقات پیشرفته مبل و منبت دانشگاه ملایر از برگزاری «نخستین جشنواره بین المللی برترین‌ های مبل و منبت جهان» خبر داد. فرهاد قاسمی، دبیر علمی این جشنواره، درگفتگویی با ایرنا زمان احتمالی برگزاری این رویداد را شهریور ماه و پس از کاهش شیوع کرونا عنوان کرده بود. در تازه ترین خبر، تاریخ نهایی برگزاری این رویداد ۱۵ مرداد ماه و آخرین فرصت برای ارسال آثار و مقالات ۳۱ تیرماه اعلام شده است.

منبت برتر، طراحی قالب (کلاف برتر)، برترین و زیباترین رنگ‌آمیزی و برترین دوخت (رویه‌کوبی) محورهای بررسی آثار ارسالی به این جشنواره هستند. همچنین همایش و بخش علمی جشنواره در چهار محور طراحی و مهندسی مبلمان، مواد و تکنولوژی ساخت، مدیریت و بازاریابی مبلمان و حفاظت و اصلاح چوب برگزار می شود و علاقه مندان علاوه بر ارسال مقالات می توانند به عنوان سخنران کلیدی در این همایش مشارکت کنند.

در بخش نمایشگاهی نیز آثار در معیارهای طراحی پارچه، کیفیت رنگ، کنده کاری و منبت، زیبایی و رعایت استانداردهای بین المللی مبلمان و نوآوری در تکنیک های ساخت بررسی و به برگزیدگان در هر بخش گواهینامه و جوایزی نفیس اهدا خواهد شد.

این جشنواره که همزمان با نمایشگاه مبلمان کلاسیک و با حمایت شورای ملی مبلمان برگزار می شود، درصدد است که فرصت های متنوعی را برای تبادل ایده و دانش میان همکاران صنعت مبلمان به ویژه در حوزه منبت، فراهم و به ارتقای کیفیت آثار کمک کند. همچنین تلاش برای مشارکت بیشتر دانشجویان و فعالان این حوزه و برقراری ارتباط با گروه های پژوهشی هنر منبت در سایر نقاط جهان از دیگر اهداف برگزاری این رویداد است.

گفتنی است مرکز تحقیقات مبل و منبت که برگزارکننده این رویداد است، پس از ثبت ملی مبل و منبت ملایر راه اندازی و زمینه ساز ثبت منبت ملایر در فهرست صنایع دستی جهان شد. دانشگاه ملایر با تاسیس این مرکز به دنبال علمی کردن هنر صنعت مبل و منبت است و برای رسیدن به این منظور رشته «مهندسی صنایع مبلمان» را به برنامه دانشگاهی خود افزوده است.

البته به جز ملایر که به عنوان پایتخت مبل و منبت ایران شناخته و جشنواره فروش مبلمان کلاسیک همه ساله در آن برگزار می شود، به طور کلی استان همدان نیز توجه به این هنر صنعت را جدی تر گرفته است. فعالیت های تجاری و علمی آموزشی در حوزه مبلمان در سال های اخیر در سایر شهرهای استان از جمله همدان، سرکان و تویسرکان توسعه یافته اند و تشکل هایی نظیر اتاق بازرگانی استان همدان و اتحادیه درودگران و مبلسازان همدان، فعالان صنعت را در این عرصه همراهی می کنند.

علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر درباره جشنواره می توانند با دبیرخانه جشنواره به شماره ۳۳۳۳۹۸۸۱-۰۸۱ تماس حاصل کنند.

جشنواره بین المللی مبل و منبت
جشنواره بین المللی مبل و منبت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

کاهش ۸۴ درصدی صادرات مبلمان چوبی چین در سه ماه اول سال ۲۰۲۰

صادرات مبلمان چوبی چین در سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ نسبت به همین زمان در سال گذشته با کاهشی م…