صفحه اصلی صنعت مبلمان بیم و امیدهای سردبیر فرنیچر تودی برای صنعت مبلمان

بیم و امیدهای سردبیر فرنیچر تودی برای صنعت مبلمان

۰
آینده صنعت مبلمان امریکا
nowrooz

شاید وقتی عنوان این سرمقاله را می خوانید، پیش فرض شما این باشد که این مقاله بر معضلات جهانی یا داخلی در مورد آینده صنعت مبلمان آمریکا تمرکز دارد. شاید هم انتظار دارید که در مورد مدیریت تامین و موجودی در زنجیره تامین باشد. این یادداشت که سردبیر نشریه آمریکایی فرنیچر تودی چند ماه پیش آن را به رشته تحریر در آورده است، هم بر این موارد تاکید دارد و هم بر موضوعات دیگر. بیل مک لاکلین (Bill McLoughlin) به بهانه حادثه بسته شدن شاهراه دریایی کانال سوئز و چالش هایی که برای صنعت مبلمان ایجاد کرد، دلایلی را که سبب شده است تولیدکنندگان و فروشندگان با مشکل تامین مواد اولیه رو به رو شوند، بررسی می کند؛ به نظر شما بین این دلایل و مشکل زنجیره تامین در آمریکا و ایران مشابهاتی وجود ندارد؟ برای رسیدن به پاسخ این پرسش یادداشت مک لاکلین را که مخاطبش تولیدکنندگان و خرده فروشان مبلمان هستند، بخوانید:

همین حالا که این مقاله را می نویسم کانتینر کشتی که بزرگتر از بلندای بزرگترین ساختمان ایالات متحده است کاملا در انسداد جریان ترافیک کانال سوئز این آبراه حیاتی گیر افتاده است. ابتدا وقتی آن را می خواندم گمان بردم یک شوخی بیش نیست اما متاسفانه حقیقت دارد.
این اخبار حاکی از وخامت اوضاع دارد، تامین کننده اصلی فوم ایالات متحده آمریکا به تازگی قربانی حمله سایبری شده است و این حمله سایبری، تجارت آمریکا را هر چند گذرا برای مدتی کوتاه متوقف کرده است، توقف های بیشتری را نیز موجب خواهد شد و منجر به تخصیصات به بخش هایی می شود که در سال کنونی بیش از حقشان سهم دریافت کرده اند.
شاید این توقف ها در تجارت ایالات متحده ناشی از افزایش قیمت ها یا هزینه های اضافی است که در راس لیست مشکلات ویژه موجود و پیش بینی شده مشتریان احتمالی شما قرار دارد. شاید سفارشاتی باشند که شما برای تعهدات فروش خود داده اید و تازه به دستان رسیده اند و قیمت آن ها بالاتر از مظنه زمانی شده است که شما سفارش داده بودید. شما به تامین کننده خود اعتراض می کنید و با احترام به شما می گویند اگر نمی خواهید مشکلی نیست اما خرده فروشان دیگری هستند که با اشتیاق و تمایل زیاد حاضرند با همین قیمت این اجناس را سفارش دهند تا برایشان بفرستیم.

آینده صنعت مبلمان امریکا

یا احتمالا به دلیل آن است که خریداران یا مشتریان شما هزینه های بسیار مختلفی را در هنگام خرید در نظر می گیرند:  2% برای این، ۶% برای آن، ۵.۵% برای سایر موارد و بی هیچ مشکلی این روند را ادامه می دهند.
احتمالا در این اوضاع، نامه ای از جانب تامین کننده خود دریافت کرده اید که در آن عنوان شده است دیگر نمی توانند به بخشی از کشور شما کالا ارسال کنند یا با خرده فروشان در سطح شما همکاری کنند. به گمانم این اولین نامه این چنینی نیست که دریافت کرده اید و حالا در وضعیتی قرار گرفته اید که نه تنها با وجود دردسر و مشکل برای دریافت کالا هنوز امیدوارید که تامین کنندگان به شما جنس بفروشند بلکه مجبور هم هستید بررسی کنید و ببینید که کدام تامین کننده می تواند این کمبود ایجاد شده از سوی شرکتی (تامین کننده) که شما را کنار گذاشته است، جبران کند.
از طرف دیگر، کووید-۱۹ همچنان به پرسه زنی خود ادامه می دهد و گونه های جدیدی از آن نیز پدیدار می شوند، مسابقه ای به راه انداخته است، آیا می توان قبل از وقوع موج دیگری تعداد کافی از مردم را واکسیناسیون کرد. بنابراین،کل معضل پاندمی به واکسیناسیون بستگی دارد و احتمالا وقتی این مقاله را می خوانید تمام ذهنتان درگیر مسئله پاندمی است.

آینده صنعت مبلمان امریکا

به نظر شما کدام می تواند دلیل این شرایط پیش آمده باشد؟ ذخیره موجودی تامین کننده هاست یا افزایش قیمت، هزینه های اضافی، کنار کشیدن (عدم تمایل به همکاری) تامین کننده ها یا حتی پاندمی؟
صنعت مبلمان جهان هم اکنون با چالش های بسیاری دست و پنجه نرم می کند. هیچکدام به این سرعت و حالا حالا ها حل نخواهند شد، هیچ کدام یک شبه رفع نمی شوند. دست کم در کوتاه مدت شاید شرایط برای عده ای بهتر و برای عده ای بدتر از این هم شود.
با این وجود به این قدم هایی که برداشته می شود، اقداماتی که صورت می گیرد و تدابیری که اجرایی می شوند در هر شکلی که باشند تا آینده صنعت مبلمان آمریکا یا به طور کل صنعت مبلمان را به سطح  نرمال جدیدی برگردانند، اطمینان داشته باشید. هر روز در حال مذاکره با شرکت های مختلف هستیم تا ببینیم چطور می توانیم ظرفیت بیشتری ایجاد کنیم. زنجیره تامین در هم گره خورده است اما هنوز با ورشکستگی فاصله زیادی دارد. روند نابسامان قیمت گذاری آرام می گیرد ولو در سطحی بالاتر اما در نهایت ثبات پیدا خواهد کرد. همانند پاندمی بر سر خیلی مسائل، به جز رفع کامل آن ها، اختلاف نظر وجود دارد.»

میانگین امتیازات ۵ / ۵. تعداد امتیازات ۲۱۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

نگاهی موشکافانه به آثار بی نظیر پیر کاردین در طراحی مبلمان و معماری

اگر از علاقه مندان صنعت مد و فشن باشید قطعا نام پیر کاردین (Pierre Cardin) به گوشتان آشناس…