صفحه اصلی صنعت مبلمان ایکیا با بحران کرونا چه می کند؟

ایکیا با بحران کرونا چه می کند؟

۲
denitte

شیوع فراگیر بیماری کرونا مشکلاتی همانند کمبود ماسک و تجهیزات پزشکی را برای همه کشورهای جهان به همراه داشت، اما در این روزهای بحرانی شرکت های بزرگ جهان بیکار ننشسته اند و با تولید تجهیزات پزشکی و اقلام بهداشتی عبور از این مشکل بزرگ و جهانی را برای همگان آسان تر کرده اند. ایکیا یکی از آن کمپانی هایی بود که در این راه قدم برداشت و تولید ماسک را در دستور کارش قرار داد، این خبر و اخبار دیگر از رویکرد ایکیا در شرایط بحرونای کرونا را در ادامه خواهید خواند.

تولید ماسک و کمک به مبارزه ای جهانی علیه کرونا

ایکیا در حال تولید ماسک های صورت و سایر وسایل محافظتی برای بیمارستان ها است و به لیست شرکت هایی که برای مبارزه با کرونا ویروس به رفع کمبود تجهیزات پزشکی در تلاش هستند، می پیوندد. این گروه سوئدی که با تولید ماسک برای کارکنان در چین در مراحل اولیه این بیماری همه گیر آغاز به کار کرده ‌است، با چندین تأمین کننده همکاری می کند تا بتواند ماسک هایی را برای کارکنان بهداشت و درمان و همچنین ضد عفونی کننده های دستی، کلاه های ایمنی و پیش بندهای یکبار مصرف تولید کند. به گفته هنریک الم (Henrik Elm) مدیر خرید جهانی ایکیا به رویترز، اولین گروه از تجهیزات بهداشتی و درمانی اروپا ارسال شده است.

کار در خانه و تغییر الگوی فروش

 ایکیا همه فروشگاه هایش در چین را -به جز یک فروشگاه-، بازگشایی کرده است، اما اکثر ۴۳۶ فروشگاه دیگر به طور موقت بسته شده‌اند؛ به گفته الم تقاضا برای مبلمان اداری در حالی ادامه دارد که بسیاری از مردم در این بحران در خانه کار می کنند. او گفته است که الگوی فروش در حال تغییر است. «یکی از حوزه هایی که ما در مقایسه با سایرین، فروش خوبی داریم، مبلمان اداری است. مردم در خانه کار می کنند و با توجه به نیاز خود خرید می کنند؛ بنابراین، تقاضا ها به طور متفاوت توزیع می شود در بعضی از مناطق ما آن را به خوبی حفظ کرده ایم اما در بعضی موارد تأثیر زیادی داشته است.»

توزیع دشوارتر از تأمین

با گسترش ویروس در اروپا و آمریکا و بسته شدن مرزها و یا محدود شدن رفت و آمد مشکل تأمین محصولات افزایش یافته است؛ اما ایکیا با توزیع موجودی به انبارها در چندین مکان توانسته است با این مشکل مقابله کند. به گفته الم انتظار می رود کمبود چوب یا مواد دیگری مانند پلاستیک و منسوجات نداشته باشیم چرا که تقاضای جهانی برای چنین موادی رو به کاهش است. با این وجود یکی از نگرانی ها، داشتن مکانی برای ذخیره کالاهایی است که از قبل سفارش داده شده و در حال انتقال به بازارهایی هستند که ایکیا به طور موقت بسیاری از فروشگاه های خود را در آن ها بسته است. در نتیجه در هفته های آینده در انبار کردن این کالاها محدودیت هایی وجود خواهد داشت. او گفت «فضای انبارها کم است و جایی برای نگه داری این وسایل نخواهیم داشت. محصولاتی که در راه بوده اند، یا بازمی گردند، یا باید انبار شوند.»
خوب است که بدانیم ایکیا تنها یک دهم محصولات خود را تولید می کند و بقیه محصولات را بیشتر از تأمین کنندگان آسیایی و اروپایی خود تهیه می کند. از آنجا که ایکیا و سایر فروشگاه های دیگر با کاهش تقاضای مصرف کننده مواجه شده اند، بسیاری از تأمین کنندگان و سهام داران در جدال با یکدیگر هستند؛ اما ایکیا با پرداخت وام و پرداخت سریع فاکتور و با گرفتن بسته های حمایتی دولتی به سهام دارانش کمک خواهد کرد تا از این بحران عبور کند.

میانگین امتیازات ۵ / ۵. تعداد امتیازات ۳۵۷

۲ نظر

 1. کلاهی

  ۱۳۹۹/۰۵/۱۴ ساعت ۲۰:۵۷

  ایکیا هم باید سود خوبی از فروش محصولات اداری کرده باشه. مخصوصا که روی فروش آنلاین هم سرمایه گذاری زیادی کرده.

  پاسخ دهید

 2. نامین

  ۱۳۹۹/۰۵/۱۴ ساعت ۲۰:۵۸

  تقاضای جهانی مواد اولیه رو به کاهش است اما ایکیا از کار و تقاضا باز نمی ایستد.

  پاسخ دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

رقابت ترکیه و مصر بر سر بازار غرب افریقا

مصر در تلاش است تا با نزدیک کردن روابط خود با سنگال، با گسترش فعالیت و تسلط ترکیه بر بازار…