صفحه اصلی صنعت مبلمان افزایش صادرات مبلمان ترکیه در سال همه گیری کرونا

افزایش صادرات مبلمان ترکیه در سال همه گیری کرونا

افزایش صادرات مبلمان ترکیه
nowrooz

آنکارا، ترکیه: به گفته کارشناسان صنعت مبلمان، ترکیه توانست در سال ۲۰۲۰ با وجود همه گیری ویروس کرونا، عملکرد صادرات قدرتمند خود را دراین حوزه حفظ کند . افزایش صادرات مبلمان ترکیه چشمگیر بوده است.
نوری گورجان (Nuri Gurcan)، رئیس اتحادیه بازرگانان صنعت مبلمان عنوان کرد که صادرات ترکیه در سال ۲۰۲۰ علیرغم چالش های موجود، بالغ بر ۳.۵ میلیارد دلار بوده که نسبت به سال گذشته تغییری نداشته است.
ترکیه در سال گذشته به عنوان هشتمین صادر کننده بزرگ مبلمان در جهان شناخته شد که بسیار نزدیک به آمریکا با رقم ۴.۷ میلیارد دلار و کانادا با ۳.۷ میلیارد دلار بود.
گورجان می گوید: «اگر در سال ۲۰۲۱ به هدف خود، یعنی فروشی معادل ۴ تا ۵.۴ میلیارد دلار برسیم به جایگاه هفتم صعود خواهیم کرد.»

افزایش صادرات مبلمان ترکیه
به طور کلی افزایش صادرات مبلمان ترکیه خیلی هم دور از انتظار نبوده است

عوامل موثر در بازار

ترکیه همچنین سیزدهمین تولید کننده بزرگ مبلمان در جهان است و گورجان معتقد است دستیابی به چنین ارقام چشمگیر و قابل توجهی، علیرغم مشکلات موجود، مدیون توانایی آنها در فعال نگه داشتن بازار فروش بوده و به طور کلی افزایش صادرات مبلمان ترکیه خیلی هم دور از انتظار نبوده است.
او می گوید در سالی که گذشت بازارهای اصلی صادرات مبلمان ترکیه کشورهای عراق، آلمان، عربستان سعودی، آمریکا، اسرائیل، فرانسه، لیبی، انگلستان، رومانی و هلند بوده اند.
او اضافه می کند: « در سال ۲۰۲۰ به خصوص رشد قابل توجهی در صادرات به آمریکا داشته ایم.»
طبق گفته گورجان، از آنجا که چین مرکز اصلی شیوع ویروس کرونا بود سال گذشته حضور کمرنگی داشت، از طرفی هزینه های سرسام آور حمل و نقل باعث شد کشورهای اروپایی خیلی جدی تر به ترکیه توجه کنند.
کوری کالیسکان (Koray Caliskan) رئیس مودوکو (Modoko)، قدیمی ترین نمایشگاه مبلمان ترکیه هم از رکورد بی سابقه صادرات این کشور در سال گذشته  قدردانی کرد و گفت مبلمان ترکیه یکی از بخش هایی است که واکنش سریع و مناسبی نسبت به تغییرات بازار، در اثر همه گیری کرونا، از خود نشان داد.
او می گوید بازیگران این بخش برای پاسخگویی به تقاضاهای موجود در ایام قرنطینه، امکانات خرید آنلاین را راه اندازی کردند.
او همچنین می گوید: «ما مقدمات برگزاری یک نمایشگاه مجازی را آماده کرده ایم که در هر حوزه ای برای اولین بار ۳۶۵ روز طول خواهد کشید.»

مرکز نمایشگاه در آمریکا

کالیسکان خاطر نشان می کند که در طول دو دهه گذشته، صادرات ترکیه ۱۸ برابر شده است.
او با تاکید بر آنکه این بخش به دنبال روش هایی برای دستیابی به فروش بیشتر به آمریکا است، می گوید: «در حال حاضر ما باید روی چگونگی افزایش صادرات، به ازای هر کیلوگرم متمرکز شویم.»
مودوکو می خواهد در سال ۲۰۲۱ یک نمایشگاه مبلمان در آمریکا برگزار کند، دقیقا مشابه نمایشگاه قبلی در دبی.
کالیسکان می گوید: «ما در مراحل نهایی افتتاح نمایشگاه در آمریکا هستیم. با برپایی این نمایشگاه، ما به راحتی می توانیم محصولات خود را به کشورهای آمریکای لاتین صادر کنیم.»
او می گوید علاوه بر تقویت صادرات، این بخش می خواهد مبلمان ترکیه را معرفی کند و ارزش نام تجاری خود را در خارج از کشور بالا ببرد.
کالیسکان می گوید: «ما در صنعت مبلمان خود هر ساله شاهد افزایش صادرات هستیم و در سال گذشته هم بروز همه گیری کرونا خللی در آن ایجاد نکرد.»  

میانگین امتیازات ۵ / ۵. تعداد امتیازات ۱۱۳

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

بررسی ویژگی های مبل چستر به همراه عکس مبل چستر ترک

مبل چستر نوعی مبلمان کلاسیک است که قدمت زیادی دارد. اولین بار این مبل به دستور یکی از رهبر…