صفحه اصلی صنعت مبلمان اخبار صنعت مبلمان جهان – ژانویه ۲۰۲۱

اخبار صنعت مبلمان جهان – ژانویه ۲۰۲۱

اخبار صنعت مبلمان ژانویه
nowrooz

صنعت مبلمان جهان سال جدیدی را شروع کرد که در آن انعکاس تلاش و بارقه های امید به چشم می خورد. درخبرهای این ماه هم سرمایه گذاری های جدید و برنامه های استراتژیک دیده می شود، هم همکاری و رقابت در سطوح کشورها و برندها که لازمه رشد است. درکنارش همیاری و نیکوکاری هم حرف هایی برای گفتن دارد. با هم گزیده ای از پرانعکاس ترین اخبار صنعت مبلمان در ژانویه ۲۰۲۱ در رسانه های آنلاین را مرور می کنیم.

برند ژاپنی – جهانی مبلمان موجی هم به موج مبلمان اجاره ای پیوست

در اولین مورد از اخبار صنعت مبلمان در ژانویه به ژاپن می رویم. برند ژاپنی – جهانی مبلمان موجی (Muji) که محصولات مینمالیستی اش محبوبیت زیادی دارد همواره به دنبال گسترش دامنه محصولات و خدمات خود بوده است. این برند مطرح علاوه بر افتتاح اولین هتل موجی در محله گینزای (Ginza) توکیو، عرضه آب آشامیدنی رایگان در فروشگاه های بزرگ و فروش سری محصولات گیاهی جایگزی گوشت به تازگی اولین سرویس مبلمان اجاره ای خود را در ژاپن عرضه می کند.
با استفاده از این سرویس که در ۱۸۲ فروشگاه در سراسر ژاپن قابل دسترسی است، مشتریان می توانند از بین چهار تخت در اندازه های مختلف، دو میز، سه صندلی و چهار مدل شلف طبقه ای، مبلمان مورد نظر خود را انتخاب کنند. مدت زمان اجاره مبلمان هم  بین یک تا چهار سال است و  طولانی ترین مدت قرارداد، ارزان ترین نرخ ماهانه را دارد. مثلا اگر فردی یک صندلی موجی  را برای چهار سال اجاره کند، بسته به نوع صندلی، هزینه ماهانه  آن فقط بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ ین برایش تمام می شود. هزینه حمل و نقل اثاثیه هم با صورتحساب ماه اول محاسبه می شود.
پس از پایان قرارداد، مشتریان می توانند مبلمان اجاره ای را پس دهند، قرارداد خود را تمدید کنند (به استثنای قراردادهای چهار ساله) یا مبلمان را بخرند. مبلمان برگشتی، پس از بازسازی و تعمیرات احتمالی دوباره اجاره داده می شود یا به عنوان مبلمان دست دوم فروخته می شود.
سیستم مبلمان اجاره ای راهکار فوق العاده مناسب برای افرادی است که مدت کوتاهی در ژاپن اقامت دارند، زیرا قیمت مبلمان در ژاپن بسیار گران است. همچنین برای افرادی که همیشه علاقه مند بوده اند از مبلمان موجی در خانه خود استفاده کنند اما هزینه خرید آن را بیش از حد سنگین و کمرشکن می دانند، استفاده از مبلمان اجاره ای این برند فرصت مناسبی در اختیارشان قرار می دهد.

مرجع: timeout.com
تاریخ: ۲۶ ژانویه ۲۰۲۱

اخبار صنعت مبلمان ژانویه
رئیس اتحادیه بازرگانان صنعت مبلمان عنوان کرد که صادرات ترکیه در سال ۲۰۲۰ افزایش داشته

آیا صنعت مبلمان ترکیه برنده بزرگ دوران کروناست؟

دومین مورد از اخبار صنعت مبلمان در ژانویه مربوط به کشور همسایه ترکیه است.نوری گورجان (Nuri Gurcan)، رئیس اتحادیه بازرگانان صنعت مبلمان عنوان کرد که صادرات ترکیه در سال ۲۰۲۰ علیرغم چالش های موجود، بالغ بر ۳.۵ میلیارد دلار بوده که نسبت به سال گذشته تغییری نداشته است.
ترکیه در سال گذشته به عنوان هشتمین صادر کننده بزرگ مبلمان در جهان شناخته شد که بسیار نزدیک به آمریکا با رقم ۴.۷ میلیارد دلار و کانادا با ۳.۷ میلیارد دلار بود.
گورجان می گوید: «اگر در سال ۲۰۲۱ به هدف خود، یعنی فروشی معادل ۴ تا ۵.۴ میلیارد دلار برسیم به جایگاه هفتم صعود خواهیم کرد.»
مشروح خبر را دراین لینک بخوانید.
خبر افتتاح مرکز تجاری ترکیه در شیکاگو را نیز می توانید در این لینک بخوانید.

مرجع: Anadolu News Agency
تاریخ: ۲۶ ژانویه ۲۰۲۱

اخبار صنعت مبلمان ژانویه
سال ۲۰۲۰ بهترین سال کاری برای کاتاپیلا بوده است

همه با هم برای تحقق یک رویای مبلمانی

در مورد بعدی از اخبار صنعت مبلمان در ژانویه سراغ مبلمان گربه ها می رویم! یک طراح مبلمان برای گربه ها که بر اساس تجربه شخصی اش وارد این مسیر شده توانست با کمک علاقه مندان به طرحش از طریق سرمایه گذاری اشتراکی (crowdfunding)  به هدف خود برای تامین مالی تولید گسترده این محصولات برسد.
شرکتکاتاپیلا (Catapilla) به دنبال راهی برای جمع آوری ۱۰۰۰۰۰ پوند بود تا سرمایه و توان مالی لازم را برای افزایش تولید، فروش، توزیع و صادرات مبلمان گربه به دست بیاورد.
در زمان انتشار خبر، یعنی ۲۹ ژانویه، بیش از ۱۰۶۰۰۰ پوند سرمایه جمع شد و اکنون برای این کار سرمایه ای بیش از حد انتظار دارد.
در سال ۲۰۱۷ اندی ساتون (Andy Sutton) بنیانگذار و مدیر ارشد اجرایی کاتاپیلا، پس از آنکه متوجه شد گربه پیرش برای وارد شدن از پنجره به زحمت افتاده است، یک رمپ برای او طراحی کرد و ساخت. وقتی دوستانش آن را در خانه او دیدند و از او خواستند که چنین مبلمانی را هم برای آنها درست کند، او تصمیم گرفت شرکت کاتاپیلا را راه اندازی کند.
سال ۲۰۲۰ بهترین سال کاری برای کاتاپیلا بوده است.
ایده کاتاپیلا و تولید این محصولات از جانب شرکت هایی مثل ترانسفورم کامیونیکشن(Transform Communications )، دیجیتال مارکتینگ (Exposure Ninja) و شرکت هلپینگ هَند (Helping Hand Company) حمایت می شود.

مرجع :insider
تاریخ: ۲۹ ژانویه ۲۰۲۱

اخبار صنعت مبلمان ژانویه
انصاری با بیش از ۳۳ سال تجربه در حوزه فناوری به این شرکت می پیوندد

محمد انصاری به برند امریکایی_ایرانی مبلمانMoe’s  می پیوندد

ونکوور، استان بریتیش کلمبیا (British Columbia ): برند آمریکایی- ایرانی Moe’s، محمد انصاری را به عنوان مدیر ارشد فناوری و نایب رئیس تجارت الکترونیکی معرفی کرد.
انصاری با بیش از ۳۳ سال تجربه در حوزه فناوری به این شرکت می پیوندد. او تا همین اواخر مدیر فناوری اطلاعات در شرکت بست بای (Best Buy)، بزرگترین شرکت خرده‌فروشی وسایل الکترونیکی در آمریکا و کانادا بود. قبل از آن مدیر ارشد برنامه های مایکروسافت و قبل تر از آن هم نزدیک به ۱۳ سال مدیر ارشد تجارت الکترونیکی در بست بای بود.
او همچنین پیش از آن تجربه کار در شرکت اکسنچر (Accenture)، یکی از بزرگترین شرکت‌های مشاور جهان و شرکت بیمه خانواده (Family Insurance Solutions) در بریتیش کلمبیا را دارد. 
انصاری در سمت جدید خود در کنار مدیر عامل شرکت، مو سمیعیان  (Moe Samieian Jr.)، کار می کند.
سمیعیان می گوید: «تعریف پست مدیریت ارشد فناوری (CTO) در این شرکت یک حرکت بنیادی بود، چرا که  ما بخش عمده ای از برنامه های راهبردی توسعه شرکت را بر مبنای بهبود کارایی و تجربه مشتری ها در استفاده از فناوری قرار داده ایم. در اینجا مسئولیت اصلی او توسعه، سرپرستی و برقراری ارتباط در بخش فناوری شرکت است.»
انصاری می گوید: «فرهنگ رایج بین ما این است که همیشه افراد و فرایندها بر فناوری اولویت خواهند داشت، درواقع افراد و استعدادهای آنها است که نقشه راه  شرکت را تعیین می کند. این شرکت افراد بسیار مستعدی را در تمام بخش های خود در اختیار دارد و ما بر مبنای رشد سریع شرکت، در نظر داریم از بهترین فناوری های ممکن استفاده کنیم و خود را با تغییرات سریعی که می دانیم در بازار اتفاق می افتد، هماهنگ کنیم.»

اخبار صنعت مبلمان ژانویه
مصر در حال مقابله با گسترش فعالیت ترکیه است

ترکیه یا مصر، کدام برنده بازار مبلمان غرب افریقا خواهد شود؟

مصر در تلاش است تا با نزدیک کردن روابط خود با سنگال، با گسترش فعالیت و تسلط ترکیه بر بازار غرب آفریقا مقابله و از آن جلوگیری کند. به گفته المانیتور دو کشور چه از طریق رایزنی های سیاسی و چه به واسطه کمک های انسان دوستانه تلاش دارند راه خود را به بازار این کشور هموار کنند. اخیرا یکی از اعضای کمیته امور آفریقا در مصر در حال سازماندهی و سفر به سنگال است تا در مورد آینده و تعمیق کشاورزی، و پروژه های زیربنایی و اصلی در زمینه روابط تاریخی و برادرانه بین برادران آفریقایی (مصر و سنگال) با مسئولیت این کشور وارده مذاکره بشود.
مشروح این خبر را در این لینک بخوانید.

اخبار صنعت مبلمان ژانویه
این شرکت به همراه هر میز، برچسب هایی از تصاویر بعضی  از شخصیت های کارتونی تهیه کرده

کودکان محرومی که حالا پشت میز خودشان می نشینند

سن دیگو، کالیفرنیا: مبلمان مارتین (Martin Furniture) متخصص در تولید مبلمان اداری خانگی ۱۰۰۰ میز تحریر را به کودکان نیازمند آمریکا و مکزیک اهدا می کند.
سرآغاز این حرکت در تعطیلات کریسمس و با اهدای ۱۰۰ میز تحریر به یکی از مدارس ابتدایی در چولا ویستای (Chula Vista) کالیفرنیا رقم خورد. همچنین این شرکت از اول ژانویه، صد میز اضافی را به پرورشگاه های منطقه تیجوآنای (Tijuana ) مکزیک، که کارگاه های تولیدی آنها در آنجا واقع شده، اهدا کرده است.
این شرکت همچنین در نظر دارد برای کارمندانی که بچه مدرسه رو دارند، میز تحریر تولید کند. آنها می خواهند حداکثر ۱۰۰۰ میز را به مرور زمان، در اختیار کودکان نیازمند قرار دهند.
ایده اهدای میز از آنجا شکل گرفت که گیل مارتین (Gil Martin)، بنیانگذار شرکت مارتین و مدیرعامل سابق آن، مقاله ای خواند که در آن یک پدر و پسر برای یک کودک نیازمند میزتحریرساخته بودند. و سرانجام پس از تولید ده ها هزار میز و دیگر لوازم دفاتر خانگی در طول سال های متمادی، برنامه این شرکت زمانی محقق شد که مارتین دریافت کودکان، حتی در زمان شیوع بیماری و همه گیری کرونا، همچنان به آموزش و یادگیری در خانه ادامه داده اند.
این شرکت همچنین به همراه هر میز، برچسب هایی از تصاویر بعضی  از شخصیت های کارتونی و تلویزیونی  و آرم های مختلف تهیه کرده است تا هر کودک بتواند میز تحریر خود را با برچسب های مورد علاقه اش شخصی سازی کند.

منبع : Furniture Today
تاریخ: ۲۷ ژانویه ۲۰۲۱

تصاویر مبلمان مشترک ایکیا و ایسوس راگ (ASUS ROG) لو رفت

و البته که در اخبار صنعت مبلمان در ژانویه هم اسم ایکیا به چشم می خورد. در سال ۲۰۲۰ ایسوس و ایکیا برای طراحی مشترک مبلمان بازی، با همدیگر اعلام همکاری کردند. گرچه قرار بود اولین قطعه از این سری تولیدات مبلمان بازی، در تاریخ ۲۹ ژانویه رونمایی شود اما ایکیا تصاویر اکثر محصولات را در وب سایتی بارگذاری و زودتر از موعد منتشر کرد.
به نظر می رسد تصاویر منتشر شده در سایت ایامگوتا (iamgotta)، بیشتر مبلمان مشترک ایکیا و ایسوس را نشان می دهد، چون اکثر آنها ویژگی محصولات راگ مثل آرم راگ و ال ای دی های آن را دارند و به رنگ های سیاه، خاکستری یا سفید با نوارهای قرمز یا آبی هستند.
همانطور که در تصاویر دیده می شود، ایکیا صندلی های بازی سه گانه را عرضه خواهد کرد. یکی از آنها سیاه است و پشتی توری و دسته های آهنی قرمز رنگ دارد. یک صندلی سیاه دیگر هم وجود دارد که شباهت بیشتری به صندلی های بازی معمولی دارد و از چرم مشکی و نوارهای آبی ساخته شده است. به نظر می رسد طراحی صندلی آخر که سفید و آبی است بیشتر از بقیه ارگونومیک باشد.
همچنین سه مدل میز بازی عرضه خواهد شد. یکی به رنگ مشکی با نوارهای قرمز یا آبی و دیگری سیاه یا سفید، که  ارتفاع آن را می توان به صورت دستی تنظیم کرد. آخرین میز بازی خیلی به میز اسکارستای ایکیا (Ikea Skarsta) شباهت دارد، اما مشکی است و پایه هایی مشابه تم راگ و یک کنترلر برای تنظیم ارتفاع دارد. میزهای اسکارستای ایکیا، هم برای نشستن و هم ایستادن مناسب هستند.
علاوه بر میز و صندلی های مخصوص بازی، یک زیرانداز کف، پِگ بوردهای چوبی با نوارهای ال ای دی و یک دِراور دو کشویی کوچک هم وجود دارد. از لوازم دیگر که متعلق به این سری از محصولات است می توان به  پایه نگهدارنده فنجان، بالش هوشمند، پایه هدست، پد موس، یک پوستر، یک چراغ رومیزی ال ای دی حلقه ای شکل و پایه متحرک رایانه اشاره کرد.
قیمت بعضی از محصولات هم در تصویر وجود دارد. به گزارش سایت کیتگورا (KitGuru) در حال حاضر، بیشتر این اقلام در چین به فروش می رسند، اما احتمال دارد پای بعضی از آنها به بازارهای غربی هم باز شود.

مرجع: kitguru.net
تاریخ : ۲۸ ژانویه ۲۰۲۰

اخبار صنعت مبلمان ژانویه
این کشور برنامه ریزی کرده است تا ارزش صادرات چوب ویتنام به ۱۴ میلیارد دلار برسد

برنامه ریزی بلندمدت ویتنام برای افزایش صادرات چوب

و اما مورد آخر اخبار صنعت مبلمان در ژانویه مربوط به کشور ویتنام است. به گفته نگوین کوک تری (Nguyen Quoc Tri) مدیر کل اداره جنگلداری ویتنام ، بخش جنگلداری این کشور برنامه ریزی کرده است تا ارزش صادرات چوب، محصولات جنگلی و صنعت مبلمان ویتنام در سال ۲۰۲۱ به ۱۴ میلیارد دلار برسد. 
کوک تری در کنفرانسی درباره عملکرد دولت در سال ۲۰۲۰ و برنامه های اصلی ۲۰۲۱ که ۶ ژانویه در هانوی برگزار شد بیان داشت: «این بخش همچنین منطقه جنگلی موجود را برای بهبود تولید، کیفیت، ارزش و استفاده موثر از محصولات توسعه خواهد داد.” به گفته او علیرغم تمامی مشکلات ارزش صادرات چوب و محصولات چوبی در سال ۲۰۲۰ رشد قابل توجهی داشته است.  
مشروح این خبر را می توانید در این لینک بخوانید.

میانگین امتیازات ۵ / ۵. تعداد امتیازات ۱۲۲

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

مبلمان اداری دست دوم بخریم یا نه؟

همه ما می دانیم که مبلمان، قسمت مهمی از هر فضاست. در خانه ما روی مبل هایمان استراحت می کنی…