صفحه اصلی صنعت مبلمان اخبار صنعت مبلمان جهان در ماه مارس ۲۰۲۱

اخبار صنعت مبلمان جهان در ماه مارس ۲۰۲۱

اخبار صنعت مبلمان مارس
nowrooz

استفاده از افراد شاخص و شناخته شده در تبلیغ محصولات یک تکنیک قدیمی است اما ماه گذشته بهره مندی ناخواسته شرکت مبلمان کریستوفرنایت هوم از این تکنیک چنان مشتریان را به هیجان وا داشت که سبب شد تمام موجودی محصول خاصی از این برند در چند ساعت در تمام فروشگاه های آنلاین خرده فروشی نظیر آمازون، اوراستاک و والمارت به فروش برسد. این ماجرا که البته شاید خبرسازترین اتفاق صنعت مبلمان در ماه گذشته باشد، اما قطعا مهمترین خبر نبود. انسداد کانال سوئز و گرفتار شدن ۱۰۰ کانتینر مبلمان در راهبندان این شاهراه دریایی کار را به جایی رساند که سازمان بازرگانی بریتانیا در مورد بالارفتن قیمت مبلمان هشدار داد. از اهم اتفاقات حوزه مبلمان در خاورمیانه هم می توان به مشخص شدن زمان برگزاری نمایشگاه بین المللی مبلمان ترکیه و انعقاد قرارداد ششمین شرکت بزرگ مبلمان و دکوراسیون با همکار سوئدیش در آستانه نمایشگاه ایندکس دبی اشاره کرد. مشروح گزارش خبری خوگرنیوز از اخبار صنعت مبلمان مارس را در ادامه بخوانید.

اخبار صنعت مبلمان مارس

صنعت مبلمان نروژ بازار خود را در امریکا توسعه می دهد

تشکل صنعت طراحی نروژ (Norwegian Design Industry) قصد دارد در سال ۲۰۲۱ حضور خود را در بازارهای ایالات متحده گسترش دهد.
صنعت طراحی نروژ با الهام گرفتن از عناصر مختلف طبیعی و بومی نروژ و توجه ویژه به کیفیت محصولات و جایگاه مشتری همواره به گونه ای عمل کرده است که در دنیای طراحی مبلمان مطرح باشد. امسال هم این تشکل قرار است در ماه نوامبر با حضوری قدرتمند در نمایشگاه بین المللی مبلمان معاصر (Internattional Contemporary Furniture Fair) برای ورود به بازار امریکا تلاش کند.
مبلمان نروژ با محصولات چهار برند طراحی داخلی نوآور شامل دای فوسیت (Dyfosit)، فریم اسلو (Framm Oslo)، هی مت (Heymat) و نورثن (Northen) در این نمایشگاه شرکت می کند.
این چهار برند نمونه هایی استثنایی از تولیدکنندگان نروژی به شمار می آیند و هرکدام از آن ها در اصول کسب و کار پایدار، استفاده از فناوری مهندسی و متریال بومی نروژی نمونه هستند. همچنین محصولات مدرن و متمایزی را تولید و صادر می کنند که در ساختشان از طبیعت نروژ الهام گرفته شده است. رویکرد جامع در تولید و همکاری این شرکت ها با طراحان برجسته نروژی راوی موفقیت هریک از آن ها است.
منبع: Furniture World
تاریخ : ۲۶ March 2021

اخبار صنعت مبلمان مارس
اخبار صنعت مبلمان مارس : کشتی های حمل مبلمان در ترافیک ماندند

انسداد کانال سوئز افزایش قیمت مبلمان را در پی خواهد داشت؟

 اگر چه بسته شدن کانال سوئز به واسطه یک کشتی غول پیکر مشکلی در گوشه ای از دنیا به نظر می رسید اما تبعات و نگرانی هایش به سراسر جهان ازجمله اکثر کشورهای اروپایی وارد کننده مبلمان رسیده بود. بریتانیا یکی از کشورهایی است که بخش بزرگی از وارادتش از کشورهایی نظیر مالزی، اندونزی، ویتنام و چین از این مسیر عبور می کند.
در طول بسته بودن کانال سوئز سازمان بازرگانی بریتانیا در مورد افزایش قیمت محصولات ازجمله مبلمان در این کشور هشدار داد. علت این هشدار این بود که اگر کشتی ها ناچار به دورزدن و طی مسیر طولانی تر برای رسیدن به اروپا می شدند، مصرف کنندگان ناچار بودند بار بخشی از هزینه اضافه را تحمل کنند.
محموله هایی به مقصد بریتانیا شامل ۱۰۰ کانتینر از مبلمان به ارزش ۱.۷ میلیون پوند در این ترافیک دریایی بزرگ گرفتار شده بودند.
بسیاری از دیگر کشورهای اروپایی و برندهای بزرگی مانند ایکیا نیز در وضعیتی مشابه به سر می بردند.

ترکیه برگزاری نمایشگاه ها را از سر می گیرد

هلدینگ سی ان آر (CNR) شرکت بزرگ نمایشگاهی ترکیه از ماه مارس برنامه های نمایشگاهی خود را به قصد بازگشت به شرایط عادی از سر گرفت. برگزارکنندگان در این دوران تابع مقرارت بازگشت به شرایط عادی دولت ترکیه و انجمن بین المللی نمایشگاهی جهان هستند.
از جمله نمایشگاه هایی که طی چند ماه آینده برگزاری خواهد شد می توان به دو نمایشگاه منسوجات خانگی و مبلمان اشاره کرد. این مرکز نمایشگاهی در استانبول در تاریخ ۱۸ تا ۲۲ ماه می میزبان نمایشگاه منسوجات خانگی خواهد بود. پیش بینی می شود این نمایشگاه ۲۰ درصد بزرگتر از نمایشگاه های قبلی باشد و صنعت منسوجات خانگی ترکیه که از نظر تولید و صادرات اولین در اروپا و چهارمین در جهان است، قصد دارد از طریق این نمایشگاه بازار ۱۳ میلیارد دلاری خود را توسعه دهد.
پس ازآن در تاریخ ۳ تا ۸ اگوست نمایشگاه مبلمان IMOB در مرکز نمایشگاهی استابول برگزار خواهد شد. پیش بینی می شود ۷۵۰ شرکت و ۴۲۰۰۰ خریدار از بیش از ۱۳۰ کشور جذب این نمایشگاه شوند. انتظار می رود این نمایشگاه معاملاتی به ارزش ۲ میلیارد دلار امریکا ایجاد کنند و قدرت صنعت مبلمان ترکیه را به نمایش بگذارد.
منبع: Exhibitionworld.co.uk
تاریخ: ۲۲ March 2021

اخبار صنعت مبلمان مارس

زیان هلدینگ بزرگ مبلمان چین از کرونا به سود بدل شد

هلدینگ چینی سامسون، مالک برندهای مبلمان آمریکایی متعدد از جمله یونیورسال فرنیچر (Universal Furniture) لگاسی کلاسیک (Legacy Classic)، ساترن فرنیچر (Southern Furniture)، کرفت مستر (Crafts Master) و بیکر (Baker) اعلام کرد فروشش در سال ۲۰۲۰ رقم ۳۹۷.۶ میلیون دلار بوده است که این عدد کاهش سیزده درصدی را به نسبت سال ۲۰۱۹ نشان می دهد.
سامسون علت این کاهش را مشکل کمبود کانتینر و سختی حمل و ارسال کالا به دلیل همه گیری کرونا دانست. بیش از ۹۵ درصد درآمد این هلدینگ از بازار امریکاست و اکثر میزان باقی مانده درآمد در خود چین حاصل می شود.
سامسون اعلام که در سال ۲۰۲۰ میزان ۱۲.۷ میلیون دلار از دولت ایالات متحده و مبلغ ۴۷۹ هزاردلار از چین برای پرداخت تعهداتش کمک مالی و یارانه ای دریافت کرده است.
مشکلات زنجیره تامین سامسون همچنان ادامه دارد اما این هلدینگ معتقد است اگرچه فروش در نیمه اول سال ۲۰۲۰ به میزان قابل توجهی کاهش یافت، اما ایجاد تنوع در کانال های فروش و بهبود بازار مسکن ایالات متحده، سامسون را دوباره در مسیر درست قرار داد.
منبع: Woodworkingnetwork
تاریخ : March 26, 2021

اخبار صنعت مبلمان مارس

قراردادی سرنوشت ساز در آستانه نمایشگاه ایندکس دبی امضا شد

کی پی اس (KPS)، یکی از بزرگترین پیمانکاران طراحی داخلی اروپا و خاورمیانه با امضای قراردادی با مبلمان کی آی (KI) دسترسی مشتریانش به طیف کامل محصولات این شرکت را در دبی امکان پذیر کرد.  به گفته مدیر عامل کی پی اس این قرارداد در آستانه نمایشگاه ایندکس دبی به تحکیم جایگاه این شرکت در خاورمیانه کمک خواهد کرد.
شرکت کی آی از سال ۱۹۴۱ در حوزه مبلمان تجاری فعال است و در حال حاضر با بیش از سالانه ۷۰۰ میلیون دلار فروش و ۳۰۰۰ نیروی انسانی ششمین تولید کننده بزرگ این حوزه در جهان به شمار می رود. طیف محصولات این شرکت فضاهای اداری، دانشگاهی، آموزشگاهی، درمانی و بهداشتی و سایر زمینه های تجاری را در بر می گیرد. مقر اصلی شرکت در وسکانسین امریکاست و شرکت در لندن هم ستاد دارد.
کی پی اس نیز یک شرکت سوئدی مستقر در دبی و پیمانکار فضاهای داخلی ِتکنولوژی محور است. بیش از ۳۰ سال است که این شرکت خانوادگی در زمینه فضاهای تجاری کار می کند. کی پی اس در ۹ کشور در اروپا و خاورمیانه حضور و محبوبیت زیادی دارد. KPS با گردش مالی سالانه ۱۵۰ میلیون دلار و بیش از ۵۰۰ کارمند، تاکنون بیش از ۱۵ میلیون فوت مربع (معادل ۱.۳۹۴.۰۰۰) مترمربع فضای تجاری را طراحی و بازسازی کرده است.
مدیران هر دو شرکت این را یک همکاری برد_برد می دانند که در نهایت به سود مشتریان است که از محصولات متنوع تر و با کیفیت و راه حل های مناسب استفاده کنند.
منبع: www.zawya.com
تاریخ: ۲۲ March, 2021

اخبار صنعت مبلمان مارس
اخبار صنعت مبلمان مارس : زیان هرمان میلر

هرمان میلر همچنان از درخانه ماندن مردم ضرر می کند

هرمان میلر با ارائه گزارش فروش سه ماهه منتهی به ۲۷ فوریه ۲۰۲۱ خود، گفت ۵۹۰.۵ میلیون دلار فروش داشته که ۱۱.۳ درصد کمتر از مدت مشابه سال گذشته است.
این شرکت همچنین از ۵۶۶.۱ میلیون دلار سفارش جدید خبر داد که نسبت به سال گذشته ۱۳.۱ درصد کاهش داشته است. هرمان میلر کاهش قابل توجه تقاضا در بازار مبلمان تجاری آمریکای شمالی را علت این مسئله دانست.
قراردادهای بین المللی هرمان میلر با افزایش یک درصدی فروش و کاهش پنج درصدی حجم سفارش ها در بیشتر بخش ها ثابت مانده است.
این شرکت در بیانیه ای گفت: «در اوضاع جهانی شاهد نشانه هایی برای خوش بینی هستیم. در مناطقی که تأثیر همه گیری در حال حاضر کاهش یافته است، مشتریان ما در حال از سرگیری سرمایه گذاری در محل کار خود هستند و این به ما اطمینان می دهد که در مناطق دیگر شاهد عقب نشینی های همه گیری خواهیم بود».
این شرکت سود سه ماهه ۴۳.۳ میلیون دلار یا ۷۰ سنت رابه ازای هر سهم رقیق شده گزارش کرده است که در مقایسه با سود ۳۷.۳ میلیون دلار یا ۶۴ سنت برای هر سهم رقیق شده یک سال پیش بوده است.
هرمان میلر گفت که بخش خرده فروشی این شرکت در سال گذشته قوی عمل کرده است. بر اساس گزارش هرمان میلر، تقاضای مداوم برای مبلمان اداری خانگی عامل اصلی این رشد بود و رشد سفارش در این گروه بیش از ۳۲۶ درصد بود.
شرکت در بیانیه ای اعلام کرد: «از منظر سفارش ها برای نیمه دوم سال آینده افزایش پیش بینی می کنیم و در حوزه هزینه ها هم همانند سایر صنایع تحت فشار افزایش قیمت به خصوص در رابطه با قیمت فولاد هستیم. ما آماده ایم با بهبود وضعیت جهانی از ظرفیت افزایش تقاضا در بازارهای جهانی استفاده کنیم. معتقدیم بهبود وضعیت همراه با انتظار ما برای حرکت پایدار در خرده فروشی و مدل توزیع جهانی و چند کاناله نوید بخش موقعیت مستحکمی برای ما پس از فروکشی تبعات همه گیری است».
منبع : Mibiz.com
تاریخ: March 18, 2021

اخبار صنعت مبلمان مارس

مبلمان یکی از معروفترین کتاب های کودک ساخته شد

کتاب مهتاب لالا (Goodnight Moon) خاطره ساز بسیاری از کودکان و بزرگسالان است. به همین دلیل استودیو فورت میکرز (Fort Makers) در نمایشگاهی به نام «خانه شب به خیر» (Goodnight House) نمونه واقعی محصولاتی را که در عکس های زیبا و رنگین این کتاب تصویرسازی شده اند، به نمایش گذاشته است.
برای تولید اقلام و محصولات مختلف به کار رفته در فضاهای این کتاب از تختخواب، منسوجات دست بافت، چراغ خواب سرامیکی تا صندلی راکینگ، چهارپایه، کمد کنار تختخواب به شکل ابر، قفسه ها و نقاشی ها از هنرمندان متعددی کمک گرفته شده است.
منبع: Wallpaper.com
تاریخ: ۱۹ March, 2021

اخبار صنعت مبلمان مارس

اجاره مبلمان در هند ۲۰۲۱ چشم انداز جدیدی خواهد بود

تقریباً یک سال است که زندگی مردم در همه جای جهان  از جمله هند به دلیل همه گیری کرونا آشفته است. در طول این مدت عرضه کنندگان مبلمان در هند آسیب بسیاری دیده اند اما دریچه ای به نام فروش آنلاین در این کشور هم مانند سایر نقاط جهان رشد کرده است. درحالی که جهان خود را برای روال جدید زندگی عادی آماده می کند، کسب و کارهای اجاره مبلمان نیز که این روزها به یکی از بخش های مهم صنعت و خدمات مبلمان بدل شده اند، برای تحول آماده اند. صاحبنظران پیش بینی می کنند در سال ۲۰۲۱ حوزه اجاره مبلمان در هند شاهد این روندها خواهد بود و فرصت های جدیدی در این رابطه ایجاد خواهد شد:

رشد اجاره مبلمان اداری

اجاره مبلمان اداری در هند امری متداول خواهد بود. طبیعی است که در دوران رکود اقتصادی اولویت شرکت ها کاهش هزینه ها است. به همین دلیل هم انتخاب مبلمان اجاره ای می تواند یک تصمیم کاملا منطقی باشد.

رونق اجاره مبلمان دفتر کار خانگی

با جا افتادن فرهنگ دورکاری و کار مجازی شاهد رونق تقاضا برای مبلمان خانگی اجاره ای خواهیم بود.

تقاضا برای مبلمان چند منظوره:

در سال های اخیر این نوع مبلمان مثل انواع مبل تختخواب شو یا میزهای متحرک و چند منظوره بیشتر مورد توجه قرار گرفته است. در سال ۲۰۲۱، مبلمان چند منظوره، قابل تبدیل یا قابل حمل به طور فزاینده ای در بازار اجاره مبلمان هند چه در بخش اداری و چه خانگی جا باز خواهد کرد.

اهمیت شهرهای رده دو و سه

در سال ۲۰۲۱ شهرهای رده دو و سه نقش مهمی در اقتصاد حوزه اجاره مبلمان خواهند داشت. تا چند سال پیش، بازار اجاره مبلمان در هند بیشتر در شهرهای ردیف اول متمرکز بود. با این حال، با گسترش سریع اینترنت و دستگاه های تلفن همراه، این سناریو تغییر کرده است و در شهرهای کوچکتر نیز این نیاز به وفور مشاهده می شود.
با توسعه سبک زندگی جدید و حضور فرشته های سرمایه گذار در بازار استارتاپ هند بیش از هر زمان دیگری این حوزه رقابتی خواهد شد و فناوری و نوآوری در خط مقدم ارزش افزوده بیشتر در فضای اجاره مبلمان باقی خواهد ماند.
منبع: Yourstory.com
تاریخ: ۱۱th Mar 2021

اخبار صنعت مبلمان مارس

چاپ سه بعدی بتنی در محصولات مبلمانی نوآورانه به کار گرفته می شود

فیلیپ آداتز (Philipp Aduatz) مبلمانی بتونی خلق کرده است که برخلاف انتظار به هیچ وجه سختی متریال و سیمانی بودن آن به نظر نمی رسد. این محصول جدیدترین کار این طراح به حساب می آید که در همکاری با شرکت استرالیایی چاپ سه بعدی سیمان به نام اینکرمنتال تری دی (Incremental3D)  تهیه شده است.
چاپ سه بعدی بتن کمک بزرگی به طراحان می کند تا بتوانند ایده های خود را با سرعت و دقت مجسم کنند و به ترکیب های مورد نظر دست یابند. اینکرمنتال تری دی کشف کرد که به منظور دستیابی به یک طیف رنگی (گرادینت) در بتن، رنگ باید در فرایند چاپ به صورت به طور مستقیم به داخل نازل اضافه شود. این مسئله اجازه می دهد رنگ به صورت موضعی و نقطه به نقطه اعمال شود. این تکنیک نوعی نوآوری محسوب می شود و در مقایسه با سایرروش ها نه تنها زیبایی بیشتر بلکه سرعت بیشتری هم دارد.
آدواتز در بیانیه مطبوعاتی خود گفت که اعتقاد دارد گرادینت از نظر درک محیط و بازتاب دیجیتالی آن به دلیل زیبایی شناسی، جایگاه خاصی در طراحی دارد. او در این پروژه می خواهد با استفاده از فن آوری های نوآورانه ساخت، از این امکان در محصولات کاربردی استفاده کند.
به نظر می رسد شرکا توانسته اند با یکدیگر راه حلی برای ترکیب بتن با مواد دیگر ارائه دهند که به دلیل عدم انسجام بتن کار مشکلی است.
منبع: ۳dprint.com
تاریخ: March 26, 2021

اخبار صنعت مبلمان مارس
اخبار صنعت مبلمان مارس : مصاحبه اپرا وینفری با شاهزاده هری و مگان مارکل

مبلمان مصاحبه اپرا و مگان مارل نایاب شد

ظاهرا بینندگان مصاحبه جنجالی اپرا وینفری با شاهزاده هری و مگان مارکل همانقدر که به خود مصاحبه توجه نشان دادند حواشی اش را هم زیر نظر داشتند. از جمله این حواشی محل برگزاری مصاحبه بود؛ باغی پشت خانه دوست خانوادگی این زوج بود با مبلمانی خاص.
نشیمن هایی که در این مصاحبه از آن استفاده شده بود صندلی کلوپ فضای باز برند کریستوفرنایت هوم است که در بسیاری از خرده فروشی ها عرضه شده. تمام موجودی این محصول چند ساعت پس از پخش مصاحبه، در سایت های های آمازون، اوراستاک، والمارت به فروش رسید.
این مجموعه مبلمان دو تکه، که به طور معمول ۵۵۴ دلار قیمت دارد، از مجموعه مبلمان منزل ستاره سابق “Brady Bunch” کریستوفرنایت است. بازیگر نقش پیتر در “The Brady Bunch”، در اینستاگرام گفت که از علاقه ای که پس از مصاحبه به این مبلمان نشان داده شده است بسیار متعجب شده. وی نوشت: «من افتخار می کنم که صندلی های پاسیو از مجموعه من به محل نشستن جذاب ترین و مشهورترین افراد تاریخ معاصر تبدیل شده اند».
منبع: Businessinsider.com
تاریخ : ۱۲ March, 2021

اخبار صنعت مبلمان مارس
اخبار صنعت مبلمان مارس : مبلمان ماریا شاراپوا

مبلمان ماریا شاراپوا وارد بازار شد

یک سال پس از آن که خانه ماریا شاراپوا که با الهام از سبک دکوراسیون ژاپنی طراحی شده در رسانه های اجتماعی مورد توجه قرار گرفت، این ستاره تنیس رسما به جرگه طراحان مبلمان پیوست. او یک مجموعه مبلمان به سبک مدرن میانه قرن شامل شش قطعه محصول را با همکاری برند Rove Concepts روانه بازار کرده است.

این مجموعه از عشق ماریا به هنر و مسافرت الهام گرفته شده و از مواد طبیعی مانند چوب گردو و کنف در طراحی و تولید آن استفاده شده است. نتیجه یک مجموعه اتاق نشیمن منسجم است که به راحتی می تواند با هر قطعه موجود ترکیب و مطابقت داشته باشد. شاراپووا در مصاحبه ای با Architectural Digest می گوید اقلام این مجموعه به اندازه کافی متنوع هستند و به مردم اجازه می دهند آنها را منطبق با سلیقه خودشان استفاده کنند.

شاراپووا همچنین دو پارچه منحصر به فرد برای مجموعه خود که شامل یک نوار پارچه ای و یک مخمل سبز زیتونی می شود، طراحی کرده است.
منبع : Housebeautiful.com
تاریخ : ۲۴ March

اخبار صنعت مبلمان مارس
اخبار صنعت مبلمان مارس

مسافرت یک مجموعه مبلمان خبرساز شد

اخیرا یک کمیپ تبلیغاتی از مبل های مسافر خبرساز شد. داستان از لغو یک نمایشگاه و یک فروشنده مبلمان با ذوق شروع شد که مبلمان هایش را پشت یک کامیون گذاشت تا آن ها را در سفر به شهرهای مختلف (از نیویورک به سن دیگو، سپس از طریق کالیفرنیا و آن طرف تا تورنتو) به مشتریان بالقوه نشان دهد و با آن ها مذاکره کند. در طول مسیر او تصمیم گرفت از منظره های چشمگیری که می بیند به عنوان بک گراند عکاسی برای محصولات خود استفاده کند و نتیجه ترکیب یک محصول هنری، صنعتی با این منظره های بکر شگفت انگیز بود که در عین حال تنهایی بشر در مقابل طبیعت را حکایت می کرد.
منبع: Wallpaper.com
تاریخ: ۱۰ March 2021

میانگین امتیازات ۵ / ۵. تعداد امتیازات ۲۳۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

برنامه تلویزیونی دکوراسیون با محوریت هیجان طراحی در صنعت مبلمان

«طراحان ماهر آینده» نام جدیدترین برنامه تلویزیونی دکوراسیون پرطرفدار است. اجرای این برنامه…