صفحه اصلی صنعت مبلمان اخباری تلخ و شیرین از دی ماه صنعت مبلمان

اخباری تلخ و شیرین از دی ماه صنعت مبلمان

اخبار صنعت مبلمان دی
nowrooz

در گزارش خبری این ماه، شاهد توجه هر چه بیشتر تولیدکنندگان مبلمان داخلی به نیازهای مشتریان و مخاطبان هستیم، تسهیلات خرید چه در قالب جشنواره های فروش و تخفیف ها و چه در راستای ایجاد دسترسی راحت‌تر مردم به کالاهای موجود در بازار از جمله این اتفاقات مثبت است و انعکاس خبر آن شیرینی بخش گزارش. با بهبود نسبی و موقت شیوع بیماری کووید-۱۹ این ماه شاهد از سرگیری برگزاری نمایشگاه ها بودیم و البته پای نمایشگاه ها و جشنواره های مجازی بالاخره به صنعت مبلمان هم باز شد. برگزاری چند جایزه و جشنواره طراحی و معماری نیز در دستور کار فعالان و مسئولان فرهنگی کشور در این ماه بود که در اخبار صنعت مبلمان دی ماه شرح تفصیلی آنها را خواهیم خواند.

اخبار صنعت مبلمان دی
اخبار صنعت مبلمان دی – رونمایی از سایت جدید پادیران

پادیران از وبسایت جدیدش رونمایی کرد

در اولین مورد از اخبار صنعت مبلمان دی، پادیران از وبسایت جدید و تداوم برگزاری رویدادهای تخصصی خبر داد.
به نقل از واحد بازاریابی پادیران – شرکت پادیران با نگاه به رویکردهای روز دنیا در زمینه طراحی و تولید مبلمان اداری و طراحی فضاهای کاری، از وبسایت جدید خود رونمایی کرد. در این وبسایت علاوه بر امکانات معمول مثل اطلاعات مربوط به پروژه های شاخص اجرا شده و اطلاعات تماس و تاریخچه مختصری از ۴۶ سال فعالیت پادیران، بخش های جدیدی مثل طراحی داخلی و کالکشن برای گسترش مفاهیم روز دنیا در حوزه های معتبر ایجاد شده است. همچنین مقالات تخصصی در این حوزه ها در بخش بلاگ به چشم می خورد.
خبر دیگر از شرکت پادیران اینکه این شرکت به برگزاری سلسله رویدادهای تخصصی خود ادامه می دهد. این سلسله رویدادها با محوریت رویکردهای روز دنیا در حوزه طراحی فضاهای کاری و مبلمان اداری در محل نمایشگاه دائمی این شرکت برگزار می شود. چهارمین ایونت سالیانه پادیران نیز سوم بهمن با حضور تعدادی از اعضای اتاق ها و تشکل های بازرگانی و فعالان اقتصادی با هدف رونمایی از آخرین دستاوردهای مبلمان اداری و سبک های کاری در فضاهای باز برگزار می شود.
به گفته پادیران این شرکت در حال حاضر بزرگترین نمایشگاه دائمی مبلمان و تجهیزات اداری ایران را در شهر تهران و در فضایی بالغ بر ۲۵۰۰ متر مربع در اختیار دارد.

طراحی کاما دیزاین برای نوآوران حوزه سلامت آغاز شد

در مورد بعدی از اخبار صنعت مبلمان دی، کاما دیزاین باز طراحی یک مرکز نوآوری سلامت الکترونیک را آغاز کرد.
به نقل از روابط عمومی کاما دیزاین – کاما دیزاین که طراحی و اجرای پلنت در کارخانه نوآوری آزادی را در کارنامه خود دارد، بازطراحی یک مرکز نوآوری دیگر را برعهده گرفت. قرار است در فرایند بازطراحی این مرکز علاوه بر ایجاد فضاهای متنوع بیشتر مانند استودیو، آزمایشگاه ها، دفاتر کار اختصاصی و مشترک و همچنین فضاهای نوآوری و معاشرت، ترکیب های جدیدی از سازه های معماری و مبلمان نیز پدید بیایند.
ایجاد نگاه جدید به محل کار و زندگی، توجه به تغییرات سبک زنگی، خلاقیت و کاربردی بودن فضا و مبلمان در عین صرفه جویی اقتصادی از ویژگی های این پروژه ذکر شده است.
در این پروژه با ایجاد نورگیر سقفی و استفاده از چند کانتینر صنعتی و ترکیب آنها با تراس ها و طبقات، امکان استفاده از فضا در چهار سطح طبقه در داخل یک سوله صنعتی مهیا خواهد شد. دفاتر کاری و اداری با این نوع و سبک طراحی داخلی در دوره کرونا در جهان با استقبال بیشتری روبرو بوده اند.

اخبار صنعت مبلمان دی

جشنواره بازار مبل ایران وارد مرحله دوم شد

مورد بعدی از اخبار صنعت مبلمان دی مربوط به بازار مبل است. مرحله دوم یازدهمین جشنواره بازار مبل ایران در حالی برگزار می شود که جوایز مرحله دوازدهم مشخص شد.
به نقل از روابط عمومی بازار مبل ایران- جشنواره امسال بازار مبل ایران در مرحله دوم خود قرار گرفت. سه دستگاه خودروی سراتو و سه دستگاه لوازم خانگی جوایز این مرحله از جشنواره هستند و علاقه مندان تا پایان سال فرصت دارند با خرید از این بازارها، شانس خود را برای برنده شدن در این جشنواره بیازمایند.  
جوایز جشنواره سال ۱۴۰۰ این مجموعه نیز مشخص شد و شش دستگاه خودرو آریزو ۵ از جمله این جوایز خواهد بود.

اخبار صنعت مبلمان دی

جشنواره شادانه کوسن ایتال فوم

در مورد بعدی از اخبار صنعت مبلمان دی، ایتال فوم جشنواره فروش جدیدی را برگزار می کند.
به نقل از روابط عمومی ایتال فوم – شرکت مبلمان ایتال فوم جشنواره فروش کوسن را در بهمن ماه برگزار می کند. ایتال فوم با شناسایی نیاز به تغییر دکوراسیون ارزان و آسان در شرایط فعلی اقتصادی و به منظور «رنگ بخشیدن به خانه ها» این جشنواره را به راه انداخته است. در این جشنواره مخاطبان با خرید کوسن ها می توانند در مجموعه مسابقه ها شرکت کنند و از جوایز نقدی و غیر نقدی آن بهره مند شوند.

اخبار صنعت مبلمان دی

استیل هامون مخاطبان را به بازار مبل دعوت کرد

شرکت مبلمان استیل هامون مخاطبان خود را به خرید از فروشگاه این شرکت در بازار مبل ایران شماره ۱ دعوت کرد.
به نقل از روابط عمومی استیل هامون – علاقه مندان با خرید از فروشگاه این شرکت در بازار مبل ایران می توانند در جشنواره امسال بازار مبل ایران شرکت کنند. در قرعه کشی مرحله دوم این دوره جشنواره که ۲۲ فروردین ماه برگزار می شود، سه دستگاه سراتو و سه دستگاه لوازم خانگی به برندگان اهدا خواهد شد.

اخبار صنعت مبلمان دی
اخبار صنعت مبلمان دی ماه – جشنواره زمستانه نیلپر ادامه دارد.

نیلپر با جشنواره اداری به استقبال زمستان آمد

جشنواره زمستانه مبلمان اداری نیلپر با تخفیف های ۱۲ درصدی آغاز شد.
صندلی اداری، مبلمان اداری، صندلی کودک و نوجوان، صندلی رستورانی و آشپزخانه ای، صندلی صنعتی و آزمایشگاهی و میز اداری شامل این تخفیف ۱۲ درصدی می شوند. خریداران این جشنواره می توانند علاوه بر تخفیف از جوایز نقدی مسابقه اینستاگرامی نیلپر بهره مند شوند.
امکان خرید محصولات مذکور به صورت اینترنتی و با تخفیف جشنواره از فروشگاه اینترنتی خوگر نیز فراهم است.

اخبار صنعت مبلمان دی
اخبار صنعت مبلمان دی ماه – افتتاح فروشگاه اینترنتی مبل ملایر

فروش مبلمان شهر جهانی منبت آنلاین شد

بازار مبل ملایر فروشگاه اینترنتی خود را راه اندازی کرد.
به نقل از ایرنا – رئیس هیئت مدیره بازار مبل ملایر از آغاز به کار سایت فروش مبلمان این شهرستان با برَند تجاری «ملایر آگِر» خبر داد.
به گفته یدالله کریمی ۳۰ برَند معتبر که دارای خدمات پس از فروش، تعهد کاری بالا، چهره‌های خوش‌نام، تولیدات خوب و با کیفیت هستند در این فروشگاه حضور دارد.
این فروشگاه همزمان با نخستین سالگرد جهانی شدن مبلمان منبت ملایر در سی ام دی ماه کار خود را رسما آغاز کرد.

اخبار صنعت مبلمان دی
اخبار صنعت مبلمان دی ماه – زمان برگزاری میدکس مشخص شد

زمان برگزاری میدکس مجددا تغییر کرد

نمایشگاه معماری، خانه مدرن و دکوراسیون ۲۷-۳۰ بهمن برگزار می شود
به نقل از ستاد خبری نمایشگاه میدکس– تاریخ برگزاری نمایشگاه میدکس که پیشتر ۹ تا ۱۲ بهمن اعلام شده بود، تغییر کرد و این نمایشگاه ۲۷ تا ۳۰ بهمن ماه برگزار خواهد شد. عبدالکریم جلالی مدیر عامل نمانگر -برگزار کننده نمایشگاه- از حضور ۱۰۰ شرکت و تولید کننده داخلی و برنامه ها ی متعدد جانبی نظیر کارگاه های آموزشی و دیگر فعالیت های صنفی، صنعتی و علمی خبر داد. جلالی همچنین ضمن تشکر از تشکل ها و ایجاد فرصت های جدید تجاری افزود «ستاد برگزاری این نمایشگاه از تشکل ها، شرکت های نامدار و برنامه های تبلیغاتی که موجب افزایش بازدید می شوند تقدیر می کند.»

محورهای نمایشگاه خانه مدرن شامل

دکوراسیون داخلی:

انواع پارکت، پروفیل، قرنیز، کفپوش و دیوارپوش، انواع کاغذ دیواری، پرده، موکت، نورپردازی و تجهیزات روشنایی، لوازم اداری و خانگی با طراحی ویژه، نازک کاری چوب و نرده، حفاظ (فلزات و …)، لوازم ویژه دکوراسیون و تزئینی،مبلمان ورزشی و تفریحی، چوب و … (انواع پوشش سقف)و کالاهای هنری…

معماری و طراحی داخلی:

طراحی و مشاوره سازه و بنا، طراحی و مشاوره معماری، طراحی داخلی اماکن مسکونی، طراحی و مشاوره اماکن اداری و تجاری، طراحی و مشاوره دکوراسیون نمایشگاهی، طراحی و مشاوره نما و محوطه، طراحی و ایده پردازی، تجهیزات مبلمان و سایر لوازم دکوراسیون، طراحی استخر، سونا، طراحی دکوراسیون آشپزخانه،

سازه و مصالح

خانه‌های پیش ساخته چوبی و بتنی، سرامیک، کاشی و پوششهای کف با پوشش های خاص آنتی باکتریال، مصالح پیش ساخته، عایق صوت و انرژی، پوشش های دیوار و سقف، سنگهای تزئینی

فضای باز

سیستمهای کنترل خودکار، درب و شیشه و پنجره، شیشه و محافظ های خورشیدی، فضاهای سبز و گل و گیاه، تجهیزات خاص آبیاری و آبنما، پوشش‌های نما و محوطه، مبلمان باغی،

تاسیسات

سیستم‌های پالایش تصفیه هوا، سیستم‌های تصفیه آب، مواد، رسوب زداها و…، تجهیزات ویژه استخر وسونا، تهویه مطبوع و تجهیزات بهینه سازی شده (سرمایش و گرمایش)، لوله و اتصالات شیرآلات بهداشتی،پوشش‌ها و طرح‌های ویژه بام.
این نمایشگاه ۲۷ تا ۳۰ بهمن ماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار خواهد شد و زمان بازدید از ساعت ۹ تا ۱۷ خواهد بود. با توجه به شرایط ویژه ناشی از بیماری کووید-۱۹ خوگرنیوز هرگونه تغییر احتمالی در مورد عمومی یا تخصصی بودن بازدید از این نمایشگاه و زمان آن را اطلاع رسانی خواهد کرد.

اخبار صنعت مبلمان دی

مبلمان در اولین نمایشگاه مجازی صادرات ایران به عراق حضور دارد

مدیرکل دفتر عربی و آفریقایی سازمان توسعه تجارت از برگزاری اولین نمایشگاه مجازی اختصاصی صادرات کالای ساخت ایران به عراق از ۱۳ تا ۱۹ بهمن سال جاری خبر داد.
به نقل از ایرنا- «فرزاد پیلتن» نخستین نمایشگاه مجازی اختصاصی صادرات کالای ساخت ایران به عراق به منظور افزایش فرصت های صادراتی و معرفی کالاهای ایرانی از طریق برگزاری نمایشگاه از ۱۳ تا ۱۹ بهمن‌ماه تحت نظارت دفتر عربی آفریقایی سازمان توسعه تجارت برگزار خواهد شد.
مبلمان و دکوراسیون خانه و آشپزخانه از جمله موضوعات این نمایشگاه مجازی هستند که مشارکت‌کنندگان در آن از تسهیلات حمایتی سازمان توسعه تجارت ایران برخوردار خواهند بود.
این نمایشگاه که دارای مجوز از سازمان توسعه تجارت ایران است، موضوعات دیگری نظیر لوازم و تجهیزات ساختمان، مواد شوینده و بهداشتی، دارو و تجهیزات پزشکی، غذایی و صنایع مرتبط، انواع ماشین‌آلات، پلاستیک و صنایع وابسته، تمام صنایع مورد نیاز عراق و توریسم سلامت را در بر می گیرد.
مشارکت‌کنندگان می توانند اطلاعات شرکت خود، محصولات، تیزر و بروشور را در سامانه این نمایشگاه بارگذاری کنند و ارائه دهند.
پیلتن در خصوص مخاطبان این نمایشگاه گفت: «با توجه به اینکه نفوذ شبکه‌های اجتماعی و اینترنت در کشور عراق و به ویژه اقلیم کردستان بسیار بالاست، امیدواریم که برگزاری این نمایشگاه مجازی بتواند فرصت مناسب و کم‌هزینه‌ای برای معرفی بیشتر محصولات کشور به بازار عراق و برقراری ارتباط میان شرکت‌های ایرانی و تجار عراقی فراهم کند.»
علاقه‌مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند به پورتال سازمان توسعه تجارت ایران مراجعه کنند.

اخبار صنعت مبلمان دی

نمایشگاه های تخصصی «مبلمان و لوستر» در کرمانشاه، همدان و شیراز برگزار شد

هفتمین نمایشگاه تخصصی مبلمان و لوستر در کرمانشاه از ۲۹ دی ماه تا چهارم بهمن ماه برقرار خواهد بود.
به نقل از ایسنا- این نمایشگاه به مدت شش روز در محل دائمی نمایشگاه‌های کرمانشاه واقع در انتهای پارک شاهد برگزار خواهد شد و ساعت بازدید از نمایشگاه نیز ۱۵ تا ۲۰ اعلام شده است.
در این نمایشگاه تولیدکنندگان و عرضه کنندگان مبلمان استان در ۵۵ غرفه به عرضه انواع مبلمان، لوستر و چراغ‌های تزیینی و صنایع چوبی می پردازند. توجه به نیاز مصرف کننده و فراهم کردن فضای رقابتی برای افزایش تنوع از اهداف برگزاری این نمایشگاه عنوان شده است. نمایشگاه تخصصی مبلمان و لوستر کرمانشاه با نظارت و همکاری اتحادیه کابینت کاران و درودگران کرمانشاه در فضایی به وسعت دو هزار متر مربع برپا شده است.
همچنین نمایشگاه تخصصی مبلمان و لوستر همدان با تعویق ۴ ماهه برگزار شد.
به نقل از ایلنا این نمایشگاه با حضور ۳۸ واحد شرکت‌کننده از استان‌های تهران، البرز، اصفهان و همدان و با اولویت شرکت کنندگان بومی استان ۲۱ تا ۲۶ دی ماه برگزار شد.  
رعایت پروتکل ها و بررسی و ثبت در اپلیکیشن ماه از اقدامات برگزار کنندگان جهت پیشگیری از شیوع بیماری کووید-۱۹ هنگام برگزاری این نمایشگاه بوده است.
نمایشگاه تخصصی مبلمان شیراز نیز از ۲۳تا ۲۷ دی ماه در محل نمایشگاه بین المللی فارس برقرار بود. به منظور رعایت هر چه بیشتر پروتکل ها حضور در نمایشگاه شیراز تنها با بلیط های رایگان از پیش تهیه شده میسر بود تا از ازدحام جمعیت جلوگیری شود. استعلام کد ملی، استفاده از ماسک و تب سنجی هنگام ورود از دیگر اقدامات پیشگیرانه برگزار کنندگان این نمایشگاه بود.

نمایشگاه بین المللی لوازم خانگی برگزار شد

بیستمین نمایشگاه بین المللی لوازم خانگی در تهران برگزار شد.
این نمایشگاه پنجم دی ماه با حضور سعید شیرکوند معاون فرهنگی امور اقتصادی و زیربنایی معاون اول زئیس جمهوری در محل دائمی نمایشگاه های بین اللمللی تهران آغاز به کار کرد.

اخبار صنعت مبلمان دی

یک نماینده مجلس پیشنهاد داد: مبلمان از شمول قوانین کار و مالیاتی خارج شود

مجتبی توانگر در یادداشتی که ابتدای دی ماه در روزنامه رسالت منتشر شد پیشنهاد داده است مبلمان از شمول قوانین کار و مالیاتی خارج شود.
مجتبی توانگر، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون تلفیق بودجه در یادداشتی با عنوان «بودجه ۱۴۰۰ آینده فروشانه بحران ساز و زمین سوخته» به تحلیل بودجه ارائه شده از سوی دولت پرداخته است. وی همچنین در انتهای این یادداشت پیشنهاداتی را برای رونق تولید و خروج از وضعیت رکود تورمی مطرح کرده است که از جمله آن ها می توان به «خروج از شمول قوانین کار و مالیاتی واحدهای تولیدی اشتغالزا مانند صنعت پوشاک، مبلمان و سایر صنایع سبک و به ویژه صنایع کوچک» اشاره کرد.
بخش پایانی یادداشت توانگر به این شرح است:
«دولت به جای صدقه دهی به اقشار آسیب پذیر، بایستی شرایطی را ایجاد کند تا تولید رونق و اشتغال مولد افزایش پیدا کند. به منظور خروج از رکود تورمی، رونق تولید، ایجاد اشتغال و افزایش درآمدهای اقتصادی، ارزی و مالیاتی، راهکارهای زیر پیشنهاد می گردد:
واقعی سازی (کاهش) قیمت ارز آزاد و نیمایی
معافیت مالیات بنگاه ها و ارزش افزوده کامل بنگاه های تولیدی خرد و کوچک
معافیت مالیاتی ۵۰ درصدی بنگاه های تولیدی متوسط
لغو کامل همه معافیت های مالیاتی بنگاه های متوسط و بزرگ تولیدکننده و صادرکننده مواد خام و اولیه
مقابله با خام فروشی صادراتی با لغو معافیت مالیات ارزش افزوده و اخذ عوارض از صادرات مواد خام و اولیه
واقعی سازی قیمت نهاده های واحدهای تولیدی (نفت، گاز، سنگ معدن و انرژی الکتریکی) متناسب با افزایش قیمت ارز نیمایی در دوره ۱۴۰۰-۱۳۹۶
تسهیل، پرداخت یارانه و اعطای جوایز صادراتی به صادرات کالاهای مصرفی، سرمایه ای و ماشین آلات (با رانت منابع پایین)
افزایش معنی دار میزان مالیات های ثروت و املاک و مستغلات
اخذ مالیات از فعالیت های سفته بازانه و سوداگرانه
مقابله با فرار مالیاتی واردات کالاها
خروج از شمول قوانین کار و مالیاتی واحدهای تولیدی اشتغالزا مانند صنعت پوشاک، مبلمان و سایر صنایع سبک و به ویژه صنایع کوچک»

اخبار صنعت مبلمان دی

علیرضا عباسی: مواد اولیه تولید مبلمان در انحصار دلالان است

رئیس اتحادیه درودگران استان تهران با تاکید بر لزوم نظارت بر نحوه تولید و توزیع مواد اولیه تولید مبلمان، گفت: دلالان و واسطه ها با خریدهای میلیاردی مواد اولیه از تولید کنندگان، بازار مواد اولیه را انحصاری کرده اند.
به نقل از فارس – علیرضا عباسی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی این خبرگزاری، با اشاره به مشکل در تامین مواد اولیه گفت: با توجه به اینکه نظارتی بر نحوه توزیع مواد اولیه توسط تولید کنندگان داخلی و واردکنندگان وجود ندارد لذا در تامین مواد اولیه با مشکلات بسیاری مواجه هستیم.
عباسی همچنین عنوان کرده است که دلالان با خریدهای میلیاردی تولیدات داخل و احتکار، نیاز را در بازار به وجود می آوردند و با انحصاری کردن بازار کالا را به قیمت بسیار گران به فروش می رسانند.
عباسی همچنین توقف واردات کالاهایی نظیر پارچه های مبلی را علت دیگر گرانی ها دانست.
گفتنی است مواد اولیه تولید مبل از جمله پارچه، ام دی اف و سایر موارد از جمله یراق آلات ماه هاست با اخلال در نظام توزیع مواجه هستند.

اخبار صنعت مبلمان دی

سمقاور پایتخت جدید منبت ایران شد

روستای سمقاور به عنوان «پایتخت منبت ایران» ثبت ملی شد.
به نقل از ایسنا – وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گواهی‌ روستای ملی صنایع دستی سمقاور را به استاندار استان مرکزی اعطا کرد این روستا به عنوان پایتخت منبت ایران ثبت شد.
آیین ثبت ملی این روستا نیز در  ۲۲ دی ۹۹ برگزار شد. و این روستا اولین روستای استان مرکزی است که در حوزه صنایع دستی گواهینامه روستای ملی دریافت کرده است.

اخبار صنعت مبلمان دی

مسابقه طراحی مبلمان ایرانی بنه برگزار می شود

ثبت نام دومین مسابقه طراحی مبلمان ایرانی بنه به یاد شادروان دکتر بیژن شیری آغاز شد.
شورای ملی مبلمان و دکوراسیون دومین مسابقه طراحی مبلمان ایرانی بنه را به یاد شادروان دکتر بیژن شیری برگزار می کند. موضوع این مسابقه – جشنواره مبلمان خانگی است و رسته های مبلمان نشیمن، پذیرایی و ناهارخوری، فضای کار خانگی، اتاق خواب و تک صندلی را در بر می گیرد.
طراحی اصیل و اجرایی، نوآوری و خلاقیت و دربرگیری مراحل فرایند طراحی از الزامات آثار ارسالی برای راهیابی به داوری عنوان شده اند و داوری این رقابت را عبدالرضا محسنی، فاطمه طاهری، سیدرضا لاهیجی، مرجان احرابی فر، ایمان مقصودی، مازیار رضایی، داوود ربیع و مجید کریمی برعهده خواهند داشت. مدیر جشنواره داوود ربیع و دبیر جشنواره فاطمه طاهری هستند.
این مسابقه در جریان جشنواره ای با همین نام و در پلتفرم آنلاین اکتیران پلاس برگزار می شود و علاقه مندان تا برای ارسال آثار ۳۰ بهمن فرصت دارند. همچنین داوری و اعلام نتایج بیستم اسفند خواهد بود.

اخبار صنعت مبلمان دی

جایزه انجمن معماری جهانی در دست طراحان ایرانی قرار گرفت

جایزه سی‌وششمین دوره‌ی انجمن معماری جهانی (World Architecture Awards) به طراحی فضای آموزشی روستایی برای سیستان و بلوچستان رسید.
به نقل از ایسنا – محسن موسوی عضو عیئت علمی دانشگاه مازندارن و سرپرست تیم طراحی این پروژه گفت در طراحی این پروژه علاوه بر توجه به چالش‌های اقلیمی، فرهنگ‌سازی و آموزش مردم روستا ، رسیدن به یک الگوی ساخت کم هزینه و دوستدار طبیعت در نظر گرفته شده است. پایداری اقتصادی در این طرح برای اشتغال‌زایی، کشت پایا و تولید کمپوست برای کمک به اقتصاد مردم روستا برنامه‌ریزی شده است‌؛ همچنین به موضوع رایحه درمانی و باغ‌شفابخش پرداخته شده است.
همچنین در این طرح از نرم‌افزارهای مرتبط با آنالیز داده‌های آب‌وهوایی ایستگاه‌های هواشناسی و پیشنهادهای طراحی آنها استفاده شده است.
در این طرح مفهومی طراحی محیطی پساکرونا به عنوان چالش روز و حتی چالشی که در آینده شاید با آن یا شبیه آن روبه‌رو باشیم مد نظر بوده است.
سیل های اخیر، ورود گاندوها به بخش های مسکونی، استفاده حداکثری از نور خورشید از موضوعات مورد توجه دیگر در این طرح بوده است.

اخبار صنعت مبلمان دی
اخبار صنعت مبلمان دی ماه – جایزه ملی معماری انقلاب اسلامی در دستور کار شورای عالی انقلاب فرهنگی

جایزه ملی معماری انقلاب اسلامی به جمع جوایز معماری می پیوندد؟

پارک ملی علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی جهاد دانشگاهی و بنیاد ملی معماری انقلاب اسلامی برگزاری «جایزه ملی معماری انقلاب اسلامی» را پیشنهاد دادند.
به نقل از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی – چهارمین جلسه شورای هنر شورای عالی انقلاب فرهنگی ابتدای دی ماه به ریاست سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و با حضور دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، وزیر آموزش و پرورش و سایر اعضاء حقیقی و حقوقی به صورت حضوری و نیمه حضوری در محل دبیرخانه این شورا برگزار شد.
از جمله موضوعات مطرح شده در این جلسه برگزاری جایزه ملی معماری انقلاب اسلامی بود. محمدحسین ایمانی خوشخو دبیر شورای هنر شورای عالی انقلاب فرهنگی در این خصوص گفت: علی‌رغم توفیقاتی که در ۴۰ سال انقلاب اسلامی به دست آورده‎ایم متأسفانه در حوزه معماری اسلامی به دلایل مختلفی توفیقاتی نداشته‌ایم. همچنین هنر معماری در کشور متولی اصلی ندارد.
او یکی از راه‌هایی که ممکن است منجر به احیاء معماری اسلامی شود، استفاده از ابزار تشویق در این حوزه مانند برگزاری و اهدای جوایز عنوان کرد. وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در خصوص اهدای این جایزه گفت: «با اصل جایزه ملی معماری انقلاب اسلامی موافقت وجود دارد اما ضرورت دارد که اعتبارسنجی جایزه، در سطحی باشد که اثرگذار و جریان ساز شود. همچنین این جایزه باید در جامعه علمی جایگاه داشته باشد.»
عاملی استاد گروه ارتباطات دانشگاه تهران اشاره کرد که با این جایزه نمی‌توان وضعیت معماری موجود در کشور را اصلاح کرد برنامه ای جامع با حضور همه ذی نفعان و متخصصان نیاز است.
همچنین دکتر امیر محمدخانی رئیس بنیاد معماری انقلاب اسلامی هم یکی از جدی‌ترین راهکارهای اصلاح وضعیت معماری موجود را تعیین جایزه ملی معماری انقلاب اسلامی دانست.
این جایزه که در دستور کار شورای عالی انقلاب فرهنگی است از جوانب گوناگون و از جانب حاضرین در جلسه بررسی و در پایان مقرر شد که پیش‌نویس اساسنامه جایزه ملی معماری انقلاب اسلامی تهیه و در جلسه آتی شورای هنر ارائه شود.

دکتری طراحی صنعتی بین المللی شد

در مورد بعدی از اخبار صنعت مبلمان دی، دکتری بین الملل طراحی صنعتی در ایران اولین ترم خود را پشت سر گذاشت.
رشته طراحی صنعتی که یکی دوسالی است پایش به دفترچه انتخاب رشته دکتری نیز شده است، امسال بین المللی شد و در نیم سال اول تحصیلی ۱۳۹۹-۱۴۰۰ کار خود را آغاز کرد. دکتری بین المللی طراحی صنعتی برای نخستین بار در ایران و در پردیس بین المللی کیش دانشگاه تهران با حضوراساتید برجسته بین المللی راه اندازی شده است.
این دوره به زبان انگلیسی و با هدف ارتقای سطح علمی طراحی صنعتی آغاز به کار کرده است و بدون کنکور دانشجو می پذیرد. ترنس لاو از دانشگاه وسترن استرالیا، سالواتوره زینگاله از پلی تکنیک میلان، بریژیت ولف از ووپرتال آلمان، انمیک ون بوین و کاریکه سونولد از دلفت هلند از جمله مدرسان این دوره تحصیلی هستند.

اخبار صنعت مبلمان دی

و بازهم کارگاه های مبلمان در آتش سوختند

آخرین مورد از اخبار صنعت مبلمان دی خبری تکراری اما غم انگیز است. از ابتدای انتشار گزارش های ماهانه صنعت مبلمان هر ماه متاسفانه با خبر آتش سوزی کارگاه های مبلمان روبرو هستیم. این خبر گرچه شاید تکراری بنظر برسد اما انتشار مکرر آن می تواند توجه بیشتری را به خود معطوف کند.
در دی ماه نیز متاسفانه شاهد دو سانحه آتش سوزی خبرساز در کارگاه های تولیدی مبلمان بودیم، ۱۳ دی ماه با مشارکت ۵ ایستگاه آتش نشانی در اصفهان از ورود حریق سنگین کارگاه مبلسازی در رهنان به خانه های مسکونی مجاور جلوگیر شد و ۱۸ دی ماه کارگاه دیگری در سلماس آذربایجان غربی دقایقی در آتش سوخت و نهایتا با تلاش ماموران آتش نشانی خاموش شد.

میانگین امتیازات ۵ / ۵. تعداد امتیازات ۲۱۲

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

نگاهی موشکافانه به آثار بی نظیر پیر کاردین در طراحی مبلمان و معماری

اگر از علاقه مندان صنعت مد و فشن باشید قطعا نام پیر کاردین (Pierre Cardin) به گوشتان آشناس…