صفحه اصلی صنعت مبلمان آینده صنعت نمایشگاه

آینده صنعت نمایشگاه

آینده صنعت نمایشگاه
denitte

نمایشگاه ها به عنوان محلی برای تعامل، یادگیری و البته خرید، نقشی اساسی در بازاریابی و توسعه در بسیاری از صنایع به ویژه صنعت لوازم خانگی و مبلمان ایفا می­ کنند. با این حال، امسال این نمایشگاه ها مجبور به تعویق، لغو و یا روی آوردن به سمت برگزاری مجازی شدند. از طرفی آن دسته از کسب و کارها که به صورت حضوری فعالیت می ­کردند مجبور به تصمیم گیری مجدد در مورد دکوراسیون خود و رعایت کردن اصول بهداشتی مطابق پروتکل ها شدند. وبسایت مجله HFN در مقاله ای تلاش کرده است تا آینده صنعت نمایشگاه را از دید برگزارکنندگان آن ها بررسی کند. این وبسایت امریکایی که خود را تنها منبع نوآوری و الهام بخشی در عرصه خرده فروشی های لوازم خانگی و منزل [در کشورش] می داند، همچنین درباره فعالیت های، مجریان نمایشگاهی در سال گذشته از آن ها پرسیده است؛ چه فعالیت هایی که انجام داده اند و چه مواردی که از آن ها بازماندند.

آینده صنعت نمایشگاه
فرصت های جدیدی نیز با محدودیت ها به وجود آمد

از محدودیت های سال گذشته چه درس هایی گرفته شد؟

باب ماریکیچ، مدیرعامل و برگزارکننده در آتلانتا، لاس وگاس و فروشگاه های های-پوینت (High Point)

در زمان شروع همه گیری ویروس کرونا، درباره وضعیت مشتریانمان تحقیقی انجام دادیم تا از وضعیت آن ها، سلامت کسب و کارشان و برنامه ای که برای شرکت در بازار و تامین منابع لازم به صورت ایمن دارند مطلع شویم. تحقیق دیگری که از برگزارکنندگان نمایشگاه ها انجام شد، نشان داد که با توجه به لزوم وجود کسب و کارهای امروزی، باید با شرایط به وجود آمده در اثر همه گیری تطبیق پیدا کنیم. در نهایت به این نتیجه رسیدیم که ضمن ادامه دادن برنامه بازارهای حضوری خود، نگاهی به آینده صنعت نمایشگاه و توسعه روش هایی برای داشتن گردهمایی های ایمن تر نیز داشته باشیم.

تیم هارت، معاون ارشد گروه خرده فروشی امرالد و برگزارکننده رویداد NY Now

از نظر تیم هارت، موارد زیر، مهمترین درس‌هایی هستند که پس از ایجاد محدودیت ها در دوران همه گیری باید به آن ها توجه کرد:

  • تمرکز روی اهداف اصلی که می تواند جامعه خریداران را با روحیه ای ماجراجویانه در کنار هم جمع کند.
  • به کارگیری خلاقیت و نوآوری در جهت رسیدن به این اهداف. خریداران و برندها همواره نیاز دارند تا یک جا جمع شوند و لازم است تا در راه رسیدن به این شرایط پر اهمیت، از خودمان انعطاف نشان دهیم.
  • چه نمایشگاه ها به صورت حضوری برگزار شوند و چه دیجیتال، در حقیقت این ارزش ها، سبک های زندگی و داستان های پس زمینه برند ما هستند که به شور و اشتیاق خریداران پاسخ می دهند و آن ها را به خرید ترغیب می کنند.
  • سال گذشته واقعا سال سختی بود اما همگی می توانیم با تمرکز روی حل مسائل، ادامه کسب و کار با راه های جدید و کار روی احتمالات آینده صنعت نمایشگاه که تنها راه حرکت به جلو هستند، متعهد و باانگیز باقی بمانیم.

نیکولت نومن، نایب رئیس شرکت Messe فرانکفورت

همه گیری اخیر، برگزارکنندگان نمایشگاه ها را با چالش های کاملا جدیدی مواجه کرده است اما فرصت هایی نیز پیش روی همه قرار گرفته. ما نیاز داریم برای اجرای ایده های جدید، منعطف و درعین حال به مقدار کافی شجاع باشیم. چنین ایده هایی، همکاری های جدید و بهبود دهنده کسب و کارها را خلق می کنند و حتی بعد از همه گیری نیز قطعا همراه صنعت نمایشگاه خواهند بود. به هر حال یک چیز برای ما قطعی است: در دراز مدت هیچ ملاقاتی دیجیتالی نمی تواند جایگزین مراجعه حضوری و تجربه فیزیکی محصولات در نمایشگاه ها شود؛ اما می توانیم از آن به عنوان یک مکمل خوب بهره ببریم و نگاهی رو به جلو برای آینده صنعت نمایشگاه داشته باشیم.

آینده صنعت نمایشگاه
در دوران همه گیری اولویت مشتریان مهم ترین عامل است

چه کارهای بهتری را می­توانستید در دوران همه گیری انجام دهید؟

ماریکیچ

من فکر می ­کنم ما بهترین کارها را در زمان همه گیری انجام دادیم و تمام تصمیم ها را با استفاده از بهترین اطلاعات موجود در آن زمان گرفتیم. قبل از هر کاری که انجام دادیم و یا ندادیم، سلامت و ایمنی مشتریان و کارمندانمان در اولویت قرار دادیم و این نقطه عطفی شد که در طول همه گیری، به طور مداوم از آن استفاده کردیم.

کریستی فوربز، مدیر، معاون ارشد ۴۱ Madison و سازمان دهنده بازار NY Tabletop

با نگاهی به گذشته و شروع همه گیری، من واقعا نمی توانم بگویم که می­شد کارها را طور دیگری انجام داد. هیچ یک از ما هرگز در چنین شرایطی قرار نگرفته بودیم و برای همه ما دنیای جدیدی بود. همگی مشکلات مشترکی داشتیم و منتظر اطلاعات و راهنمایی هایی بودیم که روز به روز از طرف مقامات و دولت ها منتشر می شدند و در طی ساعت ها و دقایق تغییر می­کردند. ما به سرعت تمام دستورالعمل های سلامت و ایمنی را رعایت کردیم و همچنان برای آینده صنعت نمایشگاه به آن ها پایبندیم.

نومن، Messe فرانکفورت

پاسخ دادن به این سوال کار سختی است؛ چرا که ما همچنان در دوره همه گیری هستیم و در این زمان نمی توان ارزیابی قطعی و نهایی انجام داد. در حال حاضر برنامه ریزی هایی که قبل از دوران همه گیری رواج داشتند، با پروتکل های بهداشتی منطبق نیستند. بنابراین؛ فعلا باید بدون آن ها ادامه دهیم و تا جایی که می توانیم منعطف باشیم.
در این مورد هیچ درست و غلطی وجود ندارد؛ بلکه مساله این است که دائما فرصت ها و ریسک ها را بسنجید، چیزهای جدید را امتحان کنید، از آن ها بیاموزید و در صورت لزوم آن ها را تغییر دهید. در حال حاضر یادگیری با سعی و خطا، اهمیت زیادی دارد.
اولویت ما در تمامی برنامه ریزی ها، حفظ ایمنی و سلامت همه شرکای تجاری است.

آینده صنعت نمایشگاه
نمونه ای از یک رویداد مجازی

فکر می کنید کدام یک از رویه ها و یا تغییرات جدید، برای مدت زمان طولانی یا حتی دائمی باقی بمانند؟

دِرِک میلر، رئیس انجمن بین المللی لوازم خانگی (IHA) و سازمان دهنده برنامه خانه الهام گرفته شده (The Inspired Home)

رویدادهای مجازی، وبینارها و تعاملات آنلاین توسعه بیشتری پیدا خواهند کرد و در آینده صنعت نمایشگاه قسمت مهمی از آموزش و همکاری در این صنعت و فرآیند خرید و فروش خواهند بود. البته دیجیتالی کردن همه چیز، پایان کار نخواهد بود؛ این ها فعالیت های مکملی هستند که از رویدادهای فیزیکی پشتیبانی می­ کنند؛ چه به صورت همزمان و چه در زمان هایی در طول سال که اجتماعات و جلسات حضوری غیر ممکن هستند.

سیندی موریس، رئیس و مدیر عامل شرکت DMC و سازمان دهنده رویداد های بازار خانه و هدیه دالاس

الگوی خرید همواره در حال تغییر بوده و همه گیری اخیر، واقعا به آن شتاب داده است. خریداران تمایل دارند تا محصولات را طبق برنامه ریزی خودشان بررسی کنند. این موضوع می تواند برای فصل بعدی فروش یا در مورد طراحان داخلی، برای پروژه بعدیشان، معنادار باشد.
برای سال ۲۰۲۱ می­توانیم بازارهای آنلاین و فیزیکی با موقعیت و شرایط مناسب را در اختیار خریداران قرار دهیم.

جولیا اوهرک، مدیر نمایش نمایشگاه کالاهای مصرفی Messe فرانکفورت

زمان های ویژه مانند دوران همه گیری اخیر، نیازمند بهترین ترکیب ممکن از نمایشگاه های حضوری و دیجیتال هستند. تجربه زنده نمایشگاه در محل آن، همواره ترجیح داده می­ شود و این موضوع در بحث های ما با برگزارکنندگان، انجمن ها و همکارانمان نیز بازتاب پیدا کرده است.
در حال حاضر در تلاش برای توسعه تجربه دیجیتال کاملا جدیدی برای سال ۲۰۲۱ هستیم. همچنین ویژگی های جدید به نفع تمامی شرکت کنندگان خواهند بود. بلیط این رویداد شامل پخش های زنده، مسابقات ترتیب داده شده و گفتگوها می­شود. در هر حال هدف ما این است که مشتریان ما حتی در شرایط همه گیری، توسعه کسب و کارشان را داشته باشند و این رسالت ما در سطح جهانی است.

آینده صنعت نمایشگاه
یک نمایشگاه مجازی مبلمان

موفقیت نمایشگاه های مجازی را چطور ارزیابی می کنید؟

اوهرک، Messe فرانکفورت

با وجود خرید بلیط ها و ورود به سایت در هر بخش می­ توانیم به طور مستقیم تعداد افراد حاضر در پلتفرم های مجازی را محاسبه کنیم. اندازه گیری تعداد در اینجا کار ساده ای است اما مهم تر از آن ما به دنبال تخمین کیفیت به عنوان معیاری اساسی در برنامه های بهبود برای آینده هستیم.
برای رسیدن به این مهم، ما تحقیق هایی را روی برگزارکنندگان و بازدیدکننده ها انجام می دهیم و این نتایج در برنامه ریزی رویدادهای جدید تاثیرگذار خواهد بود.
ما اینجا در حال آزمودن زمینه های جدید هستیم و تخصص خود را در زمینه سازماندهی رویدادهای فیزیکی با رویکرد توسعه هرچه بیشتر سرویس های دیجیتال به کار می بریم. یک شبکه کارآمد که توسط نرم افزار یکپارچه مبتنی بر هوش مصنوعی پشتیبانی می­شود، برای ما در اولویت قرار دارد. این نرم افزار به طور خودکار میزان علاقه مندی بازدیدکننده ها و برگزارکنندگان را نسبت به رویدادها مشخص می­ کند. ما با وجود پخش زنده، تجربه شرکت در نمایشگاه های مجازی را برای بازدیدکننده محسوس می کنیم و قابلیت گفتگو در پخش زنده امکان تعامل مستقیم با دیگر شرکت کنندگان را فراهم می کند. با استفاده از قابلیت جستجوی دیجیتال، بازدیدکنندگان می توانند تمامی اطلاعات مربوطه شامل پروفایل برگزارکننده، محصولات و راه های ارتباطی را پیدا کنند. بهتر از همه، این امکانات در مدت برگزاری نمایشگاه تجاری به صورت شبانه روزی در دسترس هستند و این امکان را برای بازدیدکننده واقعی فراهم می کنند تا روی بازدید متمرکز شده و سپس پخش های زنده جالب را دنبال کنند.

تیم هارت، گروه خرده فروشی Emerald

فرآیند دیجیتالی شدن همانند یک ماراتن است نه یک دوی سرعت؛ پس مهم است که از مشتریان بازخورد بگیرید و در کوتاه مدت بر اساس آن اقدامات لازم را انجام دهید. ارزش واقعی این کار در یک بازه میان مدت (۶ ماه و بیشتر)، قابل مشاهده خواهد بود.
ماموریت ما ارائه برندهای جدید به خریداران، چه به صورت حضوری و چه دیجیتال، است.

آینده صنعت نمایشگاه
خریداران هنوز وجود دارند اما به شکلی متفاوت تر از قبل

بهترین حدس شما درباره زمان بازگشت خریداران چه زمانی است؟

ماریکیچ، IMC

خریداران همین حالا هم به بازارها بازگشته اند و مهمتر از آن، آماده انجام معاملات هستند. امروزه خریداران بیشتر و بیشتری با مسافرت و شرکت در نمایشگاه ها راحت هستند و همچنین با پروتکل های جدید سلامتی و ایمنی وفق پیدا کرده اند.
همانگونه که شرایط دچار تغییر می شود، ما نیز با آن تطابق پیدا می­کنیم. ما به رعایت پروتکل های بهداشتی با اطلاعات موجود به دست آمده توسط متخصصان سلامت عمومی و دولت ادامه خواهیم داد؛ تجربه نمایشگاه ها را مطابق با نیاز مشتریان بهینه و فرصت های زیادی را برای آنان فراهم خواهیم کرد.

موریس، DMC

ما رویدادهای کارآمد و ایمن را برای ماه ها برگزار کرده ایم و همچنین پیش بینی می کنیم که ماه ژانویه، مانند پاییز و زمستان گذشته، حضور پرشوری در همه نمایشگاه ها تجربه کنیم. در واقع بازگشت ما سریع بوده است و ترافیک روزانه ۸۵% در حالت معمول و ۶۵% تا ۸۵% در خلال نمایشگاه داشته ایم. علاوه بر این در نمایشگاه های بزرگتر، شاهد ترافیک ثابت ورودی طی رویداد افتتاحیه و اولین دوشنبه و سه شنبه آن بوده ایم. ما در حال ارائه فرصت های خرید بیشتری در طی سال به خریداران هستیم.

میانگین امتیازات ۵ / ۵. تعداد امتیازات ۱۱۲

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

کلیشه برعکس خرید مبلمان هندی ها

هند به کشور هفتاد و دو ملت معروف است. جایی که مردمی با زبان ها، فرهنگ ها، ادیان و اقوام مخ…