صفحه اصلی صنعت مبلمان آمار و اطلاعات صنعت مبلمان

آمار و اطلاعات صنعت مبلمان

۰
آمار و اطلاعات صنعت مبلمان
nowrooz

اگر جزو فعالان صنعت  مبلمان و دکوراسیون هستید آگاهی از آمار و اطلاعات صنعت مبلمان برایتان ضروری است. اگر هم صرفاً به این حوزه علاقه‌مندید باز این آمار می‌تواند برایتان جالب باشد. در این مطلب سعی کرده‌ایم پاسخ سؤال هایی مانند میزان اندازه بازار جهانی مبلمان چقدر است، بزرگ‌ترین تولیدکنندگان و بزرگ‌ترین واردکنندگان کدامند و درآمدشان از این صنعت چقدر است، جایگاه مبلمان اداری و چشم‌انداز آن چیست و سؤال های مشابه را بر اساس اطلاعات درج‌شده در معتبرترین وب‌سایت های مرجع آماری بدهیم. 

اندازه بازار جهانی مبلمان

اندازه بازار جهانی مبلمان بر اساس این که چه کالاهایی به عنوان مبلمان لحاظ شده و داده هایی که هر یک از مراجع تحقیقاتی به‌کار برده‌اند درصدی با هم تفاوت دارد. این رقم و پیش‌بینی میزان رشد آن در سال‌های آتی را بر اساس اعلام چند مرجع معتبر در زیر می بینید: 

استاتیستا (STATISTA)
بر اساس اعلام استاتیستا اندازه بازار مبلمان در سال ۲۰۲۰ معادل  509.8 میلیارد دلار بوده است و پیش بینی می شود تا سال ۲۰۲۷ به رقم ۶۵۰.۷ میلیارد دلار برسد.

گلوبال مارکت اینسایتز (GLOBAL MARKET INSIGHTS
گزارش گلوبال مارکت اینسایتز حاکی از این است که بازار مبلمان در سال ۲۰۱۸ فراتر از ۵۷۵ میلیارد دلار بوده است و این مرکز تحقیقاتی معتقد است بین سال های ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۶ این بازار سالیانه بیش از ۵ درصد رشد مرکب خواهد داشت.

آمار و اطلاعات صنعت مبلمان
نمودار پیش بینی رشد صنعت مبلمان به وسیله Global Market Insight

گراند ویو ریسرچ (GRAND VIEW RESEARCH)
گراند ویو ریسرچ می‌گوید اندازه بازار جهانی مبلمان با نرخ رشد مرکب سالیانه معادل ۱.۵ در صد در سال ۲۰۲۵ به ۷۱۸.۳ میلیارد دلار خواهد رسید

زایون مارکت ریسرچ (ZION MARKET RESEARCH)
بر اساس گزارش موسسه تحقیقات بازار زایون، بازار جهانی مبلمان در سال ۲۰۱۷ حدود ۳۳۱.۲۱ میلیارد دلار ارزش داشته است و پیش بینی می شود تا سال ۲۰۲۴ تقریباً با برخورداری از نرخ رشد مرکب ۲/۵ درصد به رقم ۴۷۲.۳۰ میلیارد دلار برسد.

گستردگی و کانون های  تولید، واردات و صادرات مبلمان در جهان

کامل‌ترین مرجع بررسی در این خصوص گزارش‌های سالیانه سی اس آی آل  (CSIL) است که اکنون ویرایش سال ۲۰۱۸ آن در رسانه‌ها قابل‌دسترس است. در این گزارش با بررسی صد کشور اصلی تولیدکننده مبلمان در جهان شامل ۴۰ کشور در قاره اروپا، ۱۸ کشور در قاره امریکا، ۲۱ کشور در خاورمیانه و افریقا و ۲۱ کشور در آسیا پاسیفیک آمار و اطلاعات صنعت مبلمان در زمینه تولید به شرح زیر نشر شده است:
بزرگ‌ ترین تولیدکنندگان مبلمان جهان : بزرگ ترین تولید کننده مبلمان در جهان چین است و ۳۹٪ از تولید مبلمان را در اختیار دارد. سایر کشورهای مهم تولید مبلمان عبارت‌اند از: ایالات‌متحده، آلمان، ایتالیا ، هند، لهستان و ویتنام.
از سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۸ تولید در آسیا  بیش از دو برابر شد درحالی‌که تغییرات در مناطق دیگر نسبتاً جزئی بود. درنتیجه  در سال ۲۰۱۸ بیش از نیمی از تولید مبلمان جهان در آسیا پاسیفیک اتفاق افتاد.
بر اساس این گزارش ۱۷ درصد مبلمان جهان در امریکا، ۲۶ درصد در اروپا، ۳ درصد در خاورمیانه و افریقا و ۵۴ درصد در آسیا پاسیفیک تولید می‌شود.

آمار و اطلاعات صنعت مبلمان
نمودار صادرکنندگان و وارد کنندگان اصلی مبلمان

بزرگ ترین وارد کنندگان مبلمان : بر اساس این گزارش واردکنندگان اصلی مبلمان در جهان ایالات‌متحده امریکا، آلمان، فرانسه، انگلستان و کانادا هستند.
بزرگترین صادر کنندگان مبلمان :کشور صادرکننده اصلی مبلمان کشور چین است که با فاصله زیاد از  آلمان، لهستان، ایتالیا و ویتنام قرار دارد.
سال ۲۰۱۹ سال مناقشات قابل توجهی میان چین و امریکا بود و در سال ۲۰۲۰ نیز به دلیل همه گیری کوید ۱۹ اختلالاتی در صنعت مبلمان در سراسر جهان ایجاد شد که پیش بینی می شود در سال ۲۰۲۱ جبران شود.

مقایسه تطبیقی شاخص‌های صنعت مبلمان در کشورهای مختلف

سایت استاتیستا اطلاعاتی در خصوص میزان درآمد، پیش‌بینی میزان رشد، درآمد سرانه هر فرد و پیش‌بینی میزان رشد فروش آنلاین در هر کشور ارائه کرده است که به گفته خود این سایت برخی بر اساس بررسی دقیق و برخی تنها بر اساس محاسبات الگوریتمی و بدون تحقیق قطعی است. در جداول زیر مقایسه میان سیزده کشور به انتخاب خوگر نیوز را می‌بینید.

عوامل تاثیر گذار بر بازار مبلمان

عوامل تأثیرگذار بر صنعت مبلمان متعدد هستند و در گزارش‌های منابع مختلف به آنها اشاره‌شده. تقریباً در تمامی این گزارش‌ها و تحلیل‌ها عوامل زیر به چشم می‌خورند:
– افزایش درآمدها و بالا رفتن استطاعت مالی خریداران بالقوه
– گسترش شهرنشینی همراه با رشد فناوری
– رشد املاک و مستغلات و افزایش ساخت‌وساز مسکونی و تجاری
– رشد صنعت گردشگری و نیاز بیشتر به اقامتگاه‌ها و کانون‌های پذیرایی و تفریحی نیازهای نسل جدید من‌جمله تمایل به استقلال در مسکن

بازار مبلمان اداری

آمار و تحلیل‌ها در خصوص بازار مبلمان اداری هم همانند مبلمان از سوی تحلیلگران متعددی ارائه‌شده و اعداد کاملاً با یکدیگر هماهنگ نیستند حتی گاهی فاصله زیادی دارند. در زیر چند مورد از این آمار را مرور می‌کنیم:

سی اس آی آل (CSIL)
به گزارش سی اس آی آل مصرف جهانی مبلمان اداری بیش از ۵۱ میلیارد دلار است که حدود ۱۲٪ از کل مبلمان جهان را تشکیل می‌دهد.
بر اساس برآوردهای اولیه CSIL برای سال ۲۰۱۹، بازار مبلمان اداری تقریباً پایدار است و در فاصله سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ رشد قابل‌توجهی را تجربه نکرده است.

استاتیستا (STATISTA)
استاتیستا با بیان این‌که بازار جهانی مبلمان اداری در سال ۲۰۱۹ میزان ۱۰۹ میلیارد بوده است  پیش‌بینی می‌کند این رقم تا سال ۲۰۲۳ به ۱۳۳ میلیارد دلار برسد.  به‌زعم این مرجع تحقیقاتی رشد بخش مبلمان اداری توسط عواملی مانند توسعه محصولات نوآورانه و همچنین رونق استفاده از مبلمان مدرن و باکیفیت ارگونومیک توسط دفاتر انجام می‌شود. بر اساس آمار استاتیسا در سال ۲۰۱۸، فروش مبلمان اداری در مقایسه با سال ۲۰۱۷ به میزان  4.9٪ افزایش ‌یافته‌است. 

ریسرچ نستر (RESEARCH NESTER)
بر اساس تحلیل ریسرچ نستر پیش‌بینی می‌شود بازار جهانی مبلمان اداری تا پایان سال ۲۰۲۴ با رشد سالانه ۷.۶ درصد به ۸۷.۶ میلیارد دلار برسد. به دلیل ، تقاضای جهانی برای مبلمان اداری در حال افزایش است در نتیجه انتظار می‌رود که بازار جهانی مبلمان اداری با سرعت قابل‌توجهی در آینده رشد کند. عواملی مانند افزایش اشتغال و ظهور فضاهای اداری جدید در سراسر جهان و رشد مثبت تولید ناخالص ملی جهانی احتمالاً عوامل محرک رشد بازار جهانی مبلمان اداری در آینده هستند. علاوه بر این، توسعه و در دسترس بودن مبلمان اداری پیشرفته و متکی بر تکنولوژی، ارزش‌افزوده قابل توجهی را در بازار مبلمان اداری ایجاد می‌کند.
آسیا پاسیفیک بزرگ‌ترین بازار مبلمان اداری در سال ۲۰۱۹ بود و به نظر می‌رسد همین منطقه در دوره پیش‌بینی یعنی تا سال ۲۰۱۴  فرصت های رشد بسیار خوبی را به فروشندگان بازار ارائه خواهد داد. چین و ژاپن بازارهای اصلی مبلمان اداری این منطقه هستند. رشد بازار در این مناطق سریع‌تر از رشد بازار سایر مناطق خواهد بود. انتظار می‌رود فضای اداری رو به رشد و متعاقباً افزایش تعداد کارمندان، به‌طور عمده در کشورهایی مانند ایالات‌متحده، انگلیس و هند، در طول دوره پیش‌بینی بازار مبلمان اداری را تحت تاثیر مثبت قرار دهد.

ایکس ریسرچ (X RESEARCH)
بر اساس گزارش ایکس ریسرچ بازار مبلمان اداری از چند سال گذشته شاهد رشد مداوم بوده است. در سال ۲۰۱۸، صنعت مبلمان اداری از ارزش ۵۶ میلیارد دلار فراتر رفته است. برای این صنعت رشد مرکب سالانه  5.3٪ در طی سال‌های ۲۰۱۹-۲۰۲۳  پیش‌بینی شده است که بر اساس آن ارزش بازار جهانی مبلمان اداری تا سال ۲۰۲۳ به ۷۶.۸ میلیارد دلار خواهد رسید. در سال ۲۰۱۸ مبلمان اداری حدود ۱۵.۶٪ از بازار جهانی مبلمان را به خود اختصاص داده است.
در سال ۲۰۱۸، آسیا پاسیفیک سهم بازار ۴۳.۸٪ را به خود اختصاص داده و انتظار می‌رود پیشگامی خود را در دوره پیش‌بینی ادامه دهد. کشورهایی مانند ژاپن، هنگ‌کنگ، استرالیا، ژاپن و سنگاپور از رشد بازار بالایی در منطقه آسیا اقیانوسیه برخوردار هستند. علاوه بر این، پیش‌بینی می‌شود که هند، مالزی، ویتنام، فیلیپین و سایر کشورهای درحال‌توسعه در منطقه نیز در افزایش تقاضا برای محصولات مبلمان اداری نقش داشته باشند.
بر اساس همین گزارش انتظار می‌رود  بازار مبلمان اداری اروپا با سرعت قابل‌توجهی در دوره پیش‌بینی رشد کند. در سال ۲۰۱۸، کشورهای شرقی و اروپای غربی مانند آلمان، لهستان، فرانسه، اسپانیا و انگلیس بیشترین سهم بازار را در بازار مبلمان اداری اروپا به‌دست آوردند.

آمار و اطلاعات صنعت مبلمان
مقایسه قیمت های اقلام مبلمان در کشورهای مختلف

محصولات اداری مختلف در این گزارش به بخش‌های گران‌قیمت، متوسط و ارزان‌قیمت تقسیم می‌شود که از این میان، بازار مبلمان اداری باقیمت متوسط بزرگ‌ترین بازار در سال ۲۰۱۷ را به خود اختصاص داده و انتظار می‌رود که درصد قابل‌توجهی از رشد مربوط به این گروه باشد.

میانگین امتیازات ۵ / ۵. تعداد امتیازات ۱۰۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

نگاهی موشکافانه به آثار بی نظیر پیر کاردین در طراحی مبلمان و معماری

اگر از علاقه مندان صنعت مد و فشن باشید قطعا نام پیر کاردین (Pierre Cardin) به گوشتان آشناس…