صفحه اصلی صنعت مبلمان آشنایی با فازل و ارائه تعریف جدیدی از ساخت و حمل مبلمان

آشنایی با فازل و ارائه تعریف جدیدی از ساخت و حمل مبلمان

۰
تعریف جدیدی از ساخت و حمل مبلمان
nowrooz

فازل (FUZL) یکی از استارتاپ های نوظهوری است که در حوزه مبلمان فعالیت دارد و از طریق تامین مالی جمعی یا همان کرادفاندینگ (Crowdfunding) تامین سرمایه می کند. فازل تلاش خود را از همان مراحل اولیه تا تولید کالا، عرضه و خدمات پس از فروش و فراتر از آن بر اصل تعهد و ثبات متمرکز کرده است. به عبارتی می توان گفت فازل، در حال ارائه تعریف جدیدی از ساخت و حمل مبلمان است.

تعریف جدیدی از ساخت و حمل مبلمان
متریال های به کار رفته صد در صد طبیعی هستند

خصوصیات مبلمان فازل

مبلمان فازل به شکلی طراحی شده که قابل مونتاژ است و به شکل کم جا بسته بندی می شود. جنس چوب آن از تخته سه لا است و صد در صد متریال های به کار رفته در مبلمان از مواد طبیعی ساخته و از منابع موجود در خود انگلستان تهیه می شود؛ بنابراین به هیچ وجه وارداتی نیستند. فازل سفارش محور است یعنی تنها با سفارش مشتری اقدام به تولید مبلمان می کند. این کار از یک سو باعث کاهش در هزینه های حمل و نقل و از سوی دیگر موجب کاهش هزینه های تولید می شود. درست به همین خاطر است که گفته می شود فازل در حال ارائه تعریف جدیدی از ساخت و حمل مبلمان است.

تعریف جدیدی از ساخت و حمل مبلمان
 قابلیت ترمیم و بازسازی مبلمان، آن هم به دفعات، یکی از ویژگی های محصولات فازل است

نیمکت، صندلی و میزهای فازل طوری طراحی شده اند که اثری از چسب مصنوعی، لاک و الکل در هیچ یک از قطعات آن ها دیده نمی شود. همچنین قطعات مبلمان فازل به وسیله پیچ و مهره سرهم نمی شوند؛ بلکه برای متصل کردن آن ها به یکدیگر از یک گیره اتصال استفاده می شود. در ضمن همانند روش سنتی، دستورالعمل مونتاژ قطعات در صفحه چاپی همراه با محصول ارائه نمی شود و آموزش سرهم کردن قطعات به صورت آنلاین به خریدار نمایش داده خواهد شد.
 قابلیت ترمیم و بازسازی مبلمان، آن هم به دفعات، یکی از ویژگی های محصولات فازل است که سعی دارد با آن طراحی محیطی – که شامل برنامه ریزی و تولید محصولات در ارتباط متقابل با برگشت پذیری سیستم های طبیعی است – تولیداتش را متمایز سازد.

تعریف جدیدی از ساخت و حمل مبلمان
فازل خصوصا به استفاده از تولیدات مونوکوت در تعمیر و بازسازی مبلمان خود تاکید دارد

فازل در انتخاب رویه چوب مبلمان خود بسیار دقیق و حساس است و برای اینکه پوشش مبلمان تولیدی اش بهترین عملکرد را داشته باشد، با روبی مونوکوت (Rubio Monocoat) همکاری نزدیکی دارد. مونوکوت تولید کننده تخصصی بین المللی روغن چوب است که روغن های چوب کاملا طبیعی، غیر سمی، بسیار با دوام و بدون ترکیبات آلی فرار عرضه می کند. فازل خصوصا به استفاده از تولیدات مونوکوت در تعمیر و بازسازی مبلمان خود تاکید دارد. رویه چوب مبلمان فازل کاملا کار دست، عاری از ترکیبات آلی فرار و تهیه شده از روغن های غذایی سالم و رنگ های طبیعی است. پالت رنگ های تولیدات فازل فعلا از رنگ های سیاه، زرد، قرمز گوجه ای، سبز و کرم تشکیل شده.

یکی دیگر از ویژگی منحصر به فرد مبلمان فازل، بسته بندی صدرصد ارگانیک آن است. فازل در بسته بندی مبلمان خود از نوارهای کاغذی قابل بازیافت و کاغذهای بسته بندی اریگامی استفاده می کند. شیوه بسته بندی اریگامی آن به شکلی است که نیاز به نایلون حباب دار ضربه گیر ندارد و به بهترین شکل محصول را از آسیب احتمالی حفظ می کند.
با دانستن تمام این نکات، حالا می توان تعریف جدیدی از ساخت و حمل مبلمان را که فازل در حال ارائه آن است درک کرد.  

میانگین امتیازات ۴.۴ / ۵. تعداد امتیازات ۲۳۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

مبلمان اداری دست دوم بخریم یا نه؟

همه ما می دانیم که مبلمان، قسمت مهمی از هر فضاست. در خانه ما روی مبل هایمان استراحت می کنی…