صفحه اصلی رویدادها رویدادهای داخلی پنجمین دوره کنگره بین المللی یوسرن به میزبانی ایرانمال به خط پایان رسید

پنجمین دوره کنگره بین المللی یوسرن به میزبانی ایرانمال به خط پایان رسید

nowrooz

پنجمین کنگره بین المللی شبکه جهانی آموزش و پژوهش های علمی (یوسرن ۲۰۲۰) که هفدهم تا بیستم آبان ماه در مجموعه ایران مال برقرار بود، با معرفی برگزیدگان جایزه یوسرن به کار خود پایان داد.

اختتامیه پنجمین کنگره بین المللی یوسرن، شبکه جهانی آموزش و پژوهش های علمی (Universal Scientific Education and Research Network) بیستم آبان ماه در کتابخانه جندی شاپور بازار بزرگ ایران (ایران مال) با حضور نمایندگان و سفرای کشورهای روسیه، آلمان، ایتالیا، بلژیک، چین، پرتقال، استرالیا، اوکراین، فنلاند، اسلوونی، بلغارستان و بنگلادش برگزار و جوایز دانشمندان برگزیده در پنج حوزه علوم فرمال ریاضی و کامپیوتر، علوم فیزیکی و شیمی، علوم بیولوژی، علوم پزشکی و علوم اجتماعی اهدا شد و سفرای کشورهای پژوهشگران برگزیده، به نمایندگی از آن ها جوایز را دریافت کردند.
کنگره یوسرن ۲۰۲۰ با شعار «علم بدون مرز» به میزبانی ایران مال در دو شکل حضوری و مجازی، از هفدهم تا بیستم آبان ماه برقرار بود و بیش از ۱۰۰ دانشگاه و مرکز علمی از ۳۵ کشور جهان در آن مشارکت داشتند. از مجموعه برنامه های برگزار شده در این دوره از کنگره می توان به سخنرانی ۱۲۹ استاد دانشگاه از کشورهای مختلف و برپایی کارگاه های آموزشی اشاره کرد. وبینار «مینیاتور تاک» بخش دیگری از این کنگره بودند. مینیاتور تاک‌ سخنرانی‌های کوتاه ۶ دقیقه‌ای هستند که در کنار آن یک هنرمند به ارائه اثر هنری اجرایی (پرفورمنس) می‌ پردازد و بدین ترتیب علم و هنر به زیبایی در کنار هم قرار می ‌گیرند.

ایران مال میزبانی حرفه ای برای کنگره بین المللی

مرکز نمایشگاهی ایران مال به عنوان یک مرکز نمایشگاهی تخصصی با طراحی و معماری داخلی کاربردی و کاملا متناسب، در ۱۵ سالن مجزا کارگاه ها و همایش های حضوری را در سطحی حرفه ای و بین المللی برگزار کرد. مهمانان، دانشمندان و پژوهشگران خارجی نیز در مصاحبه ها و گفتگوها رضایت خود از مرکز برگزاری رویدادها را اعلام و بعضا از وجود چنین مکانی در ایران ابراز شگفتی و هیجان کردند. طراحی و معماری داخلی کتابخانه جندی شاپور ایرانمال – سالن برگزاری اختتامیه- نیز از ابتدای گشایش آن مورد توجه همگان بوده است.
به منظور رعایت پروتکل های بهداشتی این کنگره به صورت هایبرد مدل یعنی ترکیبی از برنامه های حضوری و مجازی برگزار شد. همچنین مرکز نمایشگاهی ایرانمال به عنوان میزبان برگزاری کنگره، در بخش حضوری پروتکل جامع بین المللی نظام سلامت رویدادها (ICHPEC) را طراحی و پیاده سازی کرد. این پروتکل در برگیرنده دستورالعمل هایی است که وزارت بهداشت، سازمان بهداشت جهانی (WHO)، انجمن جهانی صنعت نمایشگاهی (UFI) و انجمن جهانی مراکز کانونشن و برگزاری رویداد ( AIPC ) آن ها را تدوین کرده اند. همچنین دستورالعمل های اجرایی در این مرکز ضوابطی را برای هر پنج گروه مرکز نمایشگاهی، مجریان برگزاری، پیمانکاران، مشارکت کنندگان و مدعوین، شامل می شد.

یوسرن

کنگره ای به وسعت ایران از تهران تا هرمزگان

در یوسرن ۲۰۲۰ مراکز علمی و آموزشی از اقصا نقاط ایران برگزاری بخش های مجازی را برعهده داشتند که از آن جمله می توان به پانل علمی Marine Pharmaceutics and Biotechnology با محوریت بهره وری هرچه بیشتر از منابع دریایی در تهیه و تولید محصولات دارویی به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان اشاره کرد. این پانل با همکاری اساتید دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان و با حضور اساتید مدعو از دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و همچنین مرکز تحقیقات اکولوژی خلیج فارس و دریای عمان برگزار شد. همچنین دانشکده‌ علوم پزشکی آبادان به عنوان یکی از حامیان پنجمین کنگره جهانی یوسرن، مجری برگزاری وبینارهای روز سوم همایش بود.

یوسرن شبکه پرشتاب جهانی با بنیانگذاری ایرانی

یوسرن یک شبکه جهانی پژوهشی و علمی و یک سازمان مستقل است که نیما رضایی، از دانشمندان یک درصد برتر دنیا، آن را در سال ۲۰۱۵ بنیان نهاد و مدیریت فعلی کنگره را نیز برعهده دارد. این همایش که هر ساله با سخنرانی دانشمندان برتر و برندگان جایزه نوبل برگزار می ‌شود، هدف گسترش آموزش و پژوهش علمی اخلاق محور و بشردوستانه و پیشرفت علم در اهداف غیرنظامی را در ۲۲ رشته علمی دنبال می کند. شبکه جهانی یوسرن از ۹۰ گروه آموزشی و پژوهشی فعال دارد. بیش از ۴۵۰ نفر از دانشمندان یک درصد برتر رشته های مختلف و ۱۶ نفر از برندگان نوبل و ابل در میان اعضای یوسرن قرار دارند. همچنین بیش از ۱۳ هزار و ۴۰۰ نفر عضو دانشگاهی شامل دانشجویان و اساتید از ۱۲۰ کشور از طریق این شبکه به مشارکت های علمی و پژوهشی می پردازند.
بخش دیگری از این کنگره «جایزه بزرگ یوسرن» است که این جایزه به دانشمندان و پژوهشگران جوان اختصاص دارد و هر ساله پژوهشگران زیر ۴۰ سال با دستاوردهای علمی خود برای دریافت آن به رقابت می پردازند. برگزیدگان علاوه بر جایزه اصلی، تندیس‌، مدال و هدیه ویژه USERN، ثبتنم رایگان در تمام رویدادهای علمی و اجتماعی در طول کنگره و عضویت افتخاری ۳ ساله در شورای مشورتی را هم دریافت می کنند.
یوسرن برگزاری بیش از ۵۰۰ رویداد علمی، نگارش ۸۰۰ مقاله، شرکت تشکیل ۹۰ دپارتمان بین رشته ای، عقد تفاهم نامه های بین المللی، تاسیس دفاتر داخلی و خارجی را در کارنامه خود دارد. گفتنی است تهران (ایران)، خارکوف (اوکراین)، رجیو کالابریا (ایتالیا) و بوداپست (مجارستان) تاکنون میزبان یوسرن بوده اند ودر اختتامیه این دوره از یوسرن، ترکیه به عنوان میزبان یوسرن ۲۰۲۱ انتخاب شد.

میانگین امتیازات ۴ / ۵. تعداد امتیازات ۱۰۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

دزد شهر به مبلمان زده است!

پس از گذشت هشت سال از روزهایی که «کلید» به نمادی جریان ساز تبدیل شده بود، با دیگر یک کلید،…