صفحه اصلی رویدادها رویدادهای داخلی نمایشگاه های مبلمان اداری و مبلمان منزل ۱۴۰۰ برگزار خواهند شد

نمایشگاه های مبلمان اداری و مبلمان منزل ۱۴۰۰ برگزار خواهند شد

نمایشگاه مبلمان منزل 1400
nowrooz

برگزاری سی امین نمایشگاه بین المللی مبلمان منزل (هافکس ۲۰۲۱) و دهمین نمایشگاه بین المللی مبلمان و تجهیزات اداری (آفیس اکسپو ۲۰۲۱) در تیر ماه سال ۱۴۰۰ قطعی شد.

به گزارش خوگرنیوز زمان برگزاری دو نمایشگاه مبلمان منزل و مبلمان اداری که برگزاری آن ها در سال گذشته به علت شیوع بیماری کووید-۱۹ در تهران به تعویق افتاد، مشخص شد. این دو نمایشگاه که به نوعی مهمترین نمایشگاه مبلمان ۱۴۰۰ محسوب می شوند، با مجوزی که اردیبهشت ماه ۹۹ از سازمان توسعه تجارت دریافت کرده بودند، بنا بود در دی ماه ۹۹ برگزار شوند. اما با اوج گرفتن موج سوم همه گیری کرونا در ایران برگزاری آن ها با تاخیر روبرو شد. اکنون زمان برگزاری نمایشگاه مبلمان منزل ۱۴۰۰ و نمایشگاه مبلمان اداری ۱۴۰۰ از ۲۹ تیر تا ۱ مردادماه ۱۴۰۰ اعلام شده است و مطابق سالیان گذشته این دو نمایشگاه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برپا می شوند.

چه کسانی می توانند از نمایشگاه های مبلمان اداری و مبلمان منزل بازدید کنند؟

با توجه به اینکه برگزاری نمایشگاه ها تنها به صورت تخصصی در وضعیت زرد کرونایی و به صورت عمومی در وضعیت های آبی و سفید میسر است، باید دید در زمان برگزاری نمایشگاه، وضعیت شهر تهران در چه رنگی قرار دارد و این نمایشگاه بازدیدکننده تخصصی خواهد داشت یا عمومی.

شرکت های مبلمان چطور می توانند در نمایشگاه حاضر شوند؟

شرکت نمایشگاهی پیشگامان صنعت مبلمان پرشیا -فیپکو- مجری برگزاری این نمایشگاه ها فراخوان ثبت نام حضور در این دو نمایشگاه مبلمان را روز گذشته منتشر کرد. در متن اطلاعیه این فراخوان آمده است: «تحقق این رویداد که باحضور ارزشمند صاحبان دانش و تکنولوژی همراه خواهد بود، فرصت منحصر به فردی برای صادرات محصولات مبلمان ایران به بازار کشورهای هدف صادراتی ایجاد خواهد کرد.»
برگزار کننده در این اطلاعیه عنوان کرده است که در جانمایی غرفه ها علاوه بر تقدم و تاخر در ثبت نام و سنجش ظرفیت ها برای تعاملات بین المللی، امتیازات دیگری نیز منظور می شود. موارد این امتیازات در جدول شاخص های وزنی مشخص شده اند. مهلت نهایی برای ثبت نام و ارسال فرم به ستاد اجرایی نمایشگاه نیز هشتم اردیبهشت ماه اعلام شده است.

بخش های جانبی نمایشگاه های مبلمان چیست؟

گفتنی است دومین رویداد «طراحی مبلمان تهران» نیز همزمان با نمایشگاه هافکس ۲۰۲۱ برگزار خواهد شد. از دیگر برنامه های این دوره از رویداد طراحی مبلمان تهران علاوه بر نمایش آثار برگزیده، گردهمایی تولیدکنندگان و طراحان مبلمان خواهد بود.

نمایشگاه مبلمان منزل 1400
هافکس ۲۰۲۰

محصولات نمایشگاه مبلمان منزل ۱۴۰۰

در هافکس طیف گسترده ای از مبل خانگی مدرن و کلاسیک، سرویس ناهارخوری، سرویس و کالای خواب، بوفه، کتابخانه و ویترین، انواع میز، مبلمان هتلی و رستورانی، مبلمان فضای باز و محصولات ویژه کودک و نوجوان از جمله مبلمان و سرویس خواب کودک و نوجوان در طیف متنوعی از قیمت و کیفیت عرضه می شود.

نمایشگاه مبلمان منزل 1400
آفیس اکسپو ۲۰۲۰

محصولات نمایشگاه تجهیزات و مبلمان اداری ۱۴۰۰

گیشه، کانتر، میز شامل میز مدیریتی، کارمندی، کارشناسی، کارگروهی، ست مدیریتی شامل میز مدیریتی، میز کنفرانس و کردنزا، فایلینگ، کتابخانه و جازونکن اداری، پارتیشن، مبل اداری، صندلی عمومی شامل انتظار، فرودگاهی، اجتماعات و .. صندلی اداری شامل صندلی مدیریتی، کارمندی و کارشناسی، اپراتوری، صندلی آمفی تئاتر و مبلمان بیمارستانی و اتاق کار خضوصی از جمله محصولاتی هستند که در بخش مبلمان اداری به نمایش در می آیند.

نمایشگاه مبلمان منزل 1400
اختتامیه هافکس و آفیس اکسپو ۲۰۲۰

در دوره قبلی نمایشگاه های مبلمان منزل و مبلمان اداری چه گذشت؟

بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی مبلمان منزل (هافکس ۲۰۲۰ و یا هافکس ۹۸ ) و نهمین نمایشگاه مبلمان و تجهیزات اداری (آفیس اکسپو ۲۰۲۰) از ۴ تا ۷ دی ماه ۱۳۹۸ در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برقرار بودند. این نمایشگاه ها در دوره گذشته با حضور حمیدزادبوم معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، بهمن ‌حسین زاده مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌ های بین‌ المللی جمهوری اسلامی ایران، حسن احمدیان رئیس هیئت مدیره اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان مبلمان و همچنین اعضای هیئت مدیره این اتحادیه و اعضای هیئت مدیره بسیاری از تشکل های صنعت مبلمان از جمله شورای ملی مبلمان و دکوراسیون ایران و صنایع وابسته، اتحادیه درودگران و مبل سازان استان تهران و شرکت تعاونی درودگران و مبل سازان آغاز شدند و خاتمه یافتند.
در دوره پیش ۱۱ هیئت تجاری از عراق، افغانستان، ارمنستان، تاجیکستان، آذربایجان، قزاقستان، عمان و قطر به بازدید از این نماشگاه ها آمدند که هزینه این سفرها از سود برگزاری نمایشگاه تامین شد.
توجه به موضوعات صادراتی از جمله مباحث مهم در جریان برگزاری نمایشگاه های دوره قبل بود و امکان حضور فعالان صنعت مبلمان در اکسپوی دبی ۲۰۲۰ و جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ دبی، راه اندازی میز مبلمان در وزارت صنعت، معدن و تجارت تشکیل کارگروه طراحی در اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان مبلمان مسئله برندینگ خبرها و وعده هایی بودند که در اختتامیه آن دوره از نمایشگاه مطرح شد. هر چند، به فاصله کمتر از یک ماه از برگزاری این نمایشگاه و با آغاز بحران کرونا، به نظر می رسد در یک سال گذشته تمرکز روی برخی موضوعات مانند صادرات کمرنگ تر از پیش شده است و فعالان صنعت با مشکلات اساسی تری رو به رو بودند.

کمی بیشتر در مورد رویداد طراحی مبلمان تهران

در دوره قبل نمایشگاه های مبلمان، اولین رویداد طراحی تهران برگزار شد که در آن ۱۷ اثر به صورت محصول، پرتوتایپ و شیت از پنج طراح و دو گروه طراحی به نمایش در آمدند. مبل «عطار» اثر بهمان دیزاین و صندلی «گیس» اثر گروه هامون از آثاری بودند که در این بخش بیشتر توجه بازدیدکنندگان را به خود جلب کردند.

برگزیدگان دوره پیشین نمایشگاه

رقابت برندهای حاضر در نمایشگاه از دیگر بخش های جانبی آن است. در دوره گذشته لیوتاب، آرتمن، ساجیران، صنایع نظری، مبلمان اداری کنول، تک موسی چوب ارس، مبلمان اداری شمالی و نفیس کاران چوب در بخش اداری به عنوان برترین شرکت ها در رسته های مختلف محصولات برگزیده شدند.
همچنین در بخش خانگی چوب و هنر، آرا طرح آرتمن، اعتماد، دلتاگراف، آرام گستر، ساحل چوب، پازل، راسپینا، اوهر و وستا به عنوان شرکت های برگزیده در سبک های منتوع مدرن، کلاسیک پرآرایه و کلاسیک کم آرایه انتخاب شدند.

علاقه مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت فرم ها برای ثبت نام مشارکت در نمایشگاه و یا همچنین بازدید از نمایشگاه می توانند به وبسایت مجری برگزاری نمایشگاه مراجعه کنند.

میانگین امتیازات ۵ / ۵. تعداد امتیازات ۳۱۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

فروشگاه های مبلمان مجددا تعطیل شدند

همزمان با اجرای مجدد طرح فاصله گذاری اجتماعی و مطابق اطلاعیه های ستادهای ملی و استانی مبار…