صفحه اصلی رویدادها رویدادهای داخلی بازدید از نمایشگاه های هدکس و کیتکس را از دست ندهید!

بازدید از نمایشگاه های هدکس و کیتکس را از دست ندهید!

۰
نمایشگاه هدکس 2020
denitte

می گویند شانس این است که اتفاق مناسب، در زمان و مکان مناسب روی دهد و حالا شانس در خانه تان را زده البته اگر تهرانی باشید و به فکر تغییر دکوراسیون! نمایشگاه هدکس ۹۸ و کیتکس ۹۸ این شانس هستند. نمایشگاه هایی که برترین برندهای مبلمان منزل و دکوراسیون داخلی و مبلمان و تجهیزات نوزاد، کودک، نوجوان را گردهم آورده اند، آن هم در زمان مناسب یعنی حدود یک ماه مانده به آغاز سال نو، ۱۴ تا ۱۹ بهمن ماه و در مکان مناسب یعنی فضای حرفه ای نمایشگاهی با امکانات بسیار یعنی ایران مال. اما چرا این نمایشگاه ها مهم هستند و چرا اگر از آن ها به شانس تعبیر می کنیم اغراق نکرده ایم؟

نمایشگاه های هدکس و کیتکس دقیقا چه هستند؟ هدکس ۲۰۲۰ یا همان نمایشگاه برندهای برتر مبلمان منزل و دکوراسیون داخلی هفتمین دوره خود را برگزار می کند، دوره های پیشین این نمایشگاه در بازار مبل ایران واقع در یافت آباد برگزار می شد و حالا این نمایشگاه در کنار نمایشگاه کیتکس ۲۰۲۰ یعنی دوازدهمین نمایشگاه مبلمان و تجهیزات نوزاد، کودک، نوجوان و مادران باردار، در یک فضای نمایشگاهی کاملا حرفه ای در سطحی بسیار بالاتر به لحاظ اجرا در مساحت بالغ بر ۱۴۰۰۰ متر مربع و با حضور حدود ۱۵۰ مشارکت کننده در حال برگزاری است.

اتفاق مناسب: نمایشگاه هدکس

به لابی مرکز نمایشگاهی یعنی سالن EL که وارد شوید غرفه چشم گیر مبلمان آلموند این نوید را می دهد که با طیف متنوعی از مبلمان منزل روبرو خواهید بود. اما این غرفه را که پشت سر بگذارید سمت راست سالن و در انتهای کانتر پذیرش که مسئولان اجرایی آماده اطلاع رسانی هستند به اولین بخش از نمایشگاه مبلمان منزل می رسید، صنایع چوبی بلوط مبلیران، گروه تولیدی احسانی و صنایع چوبی آمازون برخی از برندهای حاضر در این سالن هستند.

گشتی در تاریخ مبلمان

این روزها همه چیزها دارند صاحب موزه می شوند و همین چند روز پیش بود که خبر گشایش موزه گربه هم منتشر شد. آن وقت چرا مبل ها موزه نداشته باشند؟ شاید خبر نداشته باشید اما مبلمان به عنوان یکی از محصولاتی که نقش طراحی و هنر در آن پررنگ است در بسیاری از نقاط دنیا در گالری های هنری و حتی موزه های هنر جای دارد و موزه هایی مخصوص مبل و صندلی نیز در جهان وجود دارند، مثل موزه دیزاین ویترا. کشور خودمان هم با این قدمت قابل توجه در طراحی و ساخت مبلمان، موزه مبل دارد؛ موزه ای که در سال ۹۲ از طرف سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور به عنوان موزه برتر شناخته شد.

حالا صحبت از این موزه در معرفی هدکس چه جایی دارد؟ قضیه این است که با بازدید از نمایشگاه هدکس می توانید در تاریخ مبلمان ایران و جهان هم قدم بزنید. سالن EL را که با پله برقی به طبقه بالاتر یعنی E1 ترک کنید، ابتدا با بخشی از گنجینه موزه مبل روبرو خواهید شد. منتخبی از آثار این موزه که با تماشای آن ها در عرض چند دقیقه می توانید بخشی از تاریخ مبلمان را ورق بزنید.

یک نمایشگاه برای تمام سلیقه ها

اگر بخواهید در یک نگاه با تمامی برندهای حاضر در نمایشگاه آشنا شوید کافی است پس از تماشای موزه مبل به سمت شرق سالن نگاه کنید تا در بنری نام و لوگوی شرکت کنندگان را ببینید. اولین غرفه ای که در این سالن با آن روبرو می شوید غرفه مبلمان تیس است، مبلمان محیط آرا، گروه صنعتی نظری، مبلیران اصل، سالویا، لیدروود برخی دیگر از تولیدکنندگانی هستند که در این سالن حضور دارند و می توانید شاهد انواع سبک ها باشید از مبلمان استیل و کلاسیک با منبت کاری هایی چشم نواز تا انواع مبلمان مدرن و معاصر.

به جز ست های مبل استیل و کلاسیک، می توانید نمونه های سرویس های نهارخوری، انواع تخت، سرویس خواب (کمد، دراور، میزهای پاتختی) و کالای خواب (تشک های طبی، فنری و بالش)، مبلمان صوتی و تصویری (میز تلویزیون)، مبلمان فضای باز، تجهیزات دکوراسیون داخلی، لوستر و آباژور دکوری را نیز در این سالن پیدا کنید.

آثار هنری و صنایع دستی

البته کار بخش مبلمان منزل به این محصولات محدود نمی شود و در طبقه بالا یا همان سالن E2 بخش فرش با تنوع جذابی در طرح و ابعاد و اندازه دستباف و ماشینی در بخش غربی واقع شده است و در جنوب غربی سالن هم می توانید تابلو فرش ها را ببینید، دیگر آثار هنری، محصولات تزیینی، صنایع دستی نیز در بخش جنوبی غرفه دارند.

اتفاق مناسب: نمایشگاه کیتکس

باقی مساحت سالن E2 به کیتکس یا همان نمایشگاه برندهای برتر مبلمان و تجهیزات کودک، نوزاد، نوجوان و مادران باردار اختصاص دارد. در این بخش انواع سرویس خواب و مبلمان اتاق کودک با حضور برندهایی چون ساحل چوب، بالسا و گامرون حضور دارند. بسیاری از محصولاتی که برای سیسمونی نوزاد لازم است هم در این سالن پیدا می شود، کالسکه، صندلی غذا، صندلی خودرو، انواع اسباب بازی ها و بازی های فکری، پوشاک و دیگر ملزومات کودک و نوجوان.

اسب های چوبی، ماشین ها و موتورهای کوچک، زمین بازی فوتبال و گلف کوچک و به بیان بهتر بخش هایی از یک شهر مینیاتوری هر کسی را به وجد می آورد و اینجا جایی است که هر بازدید کننده ای دلش می خواهد یک بار دیگر به دنیای کودکی بازگردد. حضور شهربازی سیار در این سالن و اجرای نمایش های محیطی از دیگر جذابیت های این سالن است که کودکانی را که بادکنک به دست و شاد و خوشحال وارد نمایشگاه شدند سرگرم می کند و اوقات خوبی را حین گشت و گذار برایشان ایجاد می کند.

اتفاق مناسب: سمینارهای علمی و نمایشگاه دیزاین

در حاشیه این نمایشگاه مجموعه سمینارهای تخصصی علمی رایگان در طبقه سوم شمالی E3 بخش B2B Hall برگزار می شوند. حمایت مالی برگزاری این هجده سمینار (سه سمینار در هر روز) بر عهده انجمن صنفی مبلمان و دکوراسیون استان تهران است و «مدرسه بازاریابی تهران»، «مؤسسه تاک؛ تربیت اوتیسم کارآمد»، گروه «مشاوران طراحی خط سفید داک» و «مرکز آموزش علمی – کاربردی انجمن صنفی مبلمان و دکوراسیون تهران» در برگزاری این سمینارها که در سه سرفصل «مدیریت و بازاریابی»، «روانشناسی و علوم تربیتی» و «معماری داخلی» برگزار می شوند، مشارکت داشته اند.

نمایشگاه گروهی «دیزاین؛ میز، صندلی و روشنایی» با حدود سی اثر از طراحان نیز در سالن B2B برقرار است. آثاری جذاب و تماشایی از هنر هنرمندان جوان و باتجربه ایرانی که در رشته هایی نظیر طراحی صنعتی، گرافیک، معماری و معماری داخلی تحصیل کرده اند. این آثار منتخب جشنواره ای با همین عنوان بوده که نمایشگاه هدکس با هنرگزاری ندا اکبری آن را برگزار کرده است. مبل های سوزن دوزی شده، آثار مدرن با ترکیب فلز و شیشه، آباژورهای بتنی و مسی، ترکیب فرش سنتی ایرانی و روشنایی بخشی از آثار غافلگیرکننده ای است که در این بخش می توانید آن ها را ببینید و از نزدیک با طراحانشان آشنا شوید. برخی از آثار این نمایشگاه در طبقه EL به نمایش در آمده اند.

زمان مناسب: ۱۴ تا ۱۹ بهمن ماه از ساعت ۱۱ صبح تا ۹ شب

زمان برگزاری نمایشگاه هدکس از این جهت مناسب است که اگر قصد تغییر دکوراسیون برای عید را داشته باشید، الان بهترین زمان برای خرید و سفارش مبلمان است. هم مدل های جدید آمده اند و هم هنوز آنقدر به عید نزدیک نیست که قیمت ها سیر صعودی داشته باشند. از طرف دیگر می توانید روی تخفیف نمایشگاهی هم حساب کنید. برخلاف ساعت رایج نمایشگاه ها در فصل سرد، این نمایشگاه به دلیل بهره مندی از تهویه مطبوع و سیستم گرمایشی محدودیتی در پایان بخشیدن به زمان بازدید تا پیش از شب را ندارد و تا ساعت ۹ شب مشارکت کنندگان به ارائه خدمات مشغول هستند و حتی اگر شاغل باشید و در طول روز فرصت حضور در نمایشگاه را نداشته باشید، می توانید پس از غروب برای بازدید اقدام کنید.

مکان مناسب: ایران مال

چرا ایران مال مکان مناسبی برای برگزاری نمایشگاه است؟ سوای اینکه سالن نمایشگاهی این مرکز یک سالن با استانداردهای بین المللی است، خود ایران مال هم ویژگی هایی دارد که به آن برتری می دهد. ایران مال از مرکز تهران دور است و در غرب ترین نقطه شهر تهران قرار دارد و شاید این دوری به درستی به عنوان یک ویژگی منفی تعبیر شود، اما از طرف دیگر دسترسی به ایران مال که انتهای اتوبان همت قرار دارد، سخت نیست و مسیر به هیچ عنوان ترافیک سطح شهر را ندارد. نکته دیگر در مورد ایران مال این است که این مرکز تجاری، تفریحی سرگرمی علاوه بر مرکز نمایشگاهی، از چندین رستوران، کافه، بازار بزرگ تجاری، کتابخانه، مسجد، سینما و هایپرمارکت برخودار است که نزدیکی همه این ها در کنار هم باعث می شود در مدت زمانی که به قصد بازدید از نمایشگاه به این مرکز آمده اید دغدغه خاطر دیگری نداشته باشید و با استفاده از این مراکز از زمان بهترین بهره ببرید و حتی یک روز کامل را در این مرکز بگذارنید.

دسترسی به نمایشگاه و ایران مال

نرم افزارهای مسیریاب به راحتی شما را تا مرکز ایران مال راهنمایی می کنند، اما برای حضور در سالن نمایشگاهی بهترین راه این است که وارد پارکینگ GR شوید و از آن جا با آسانسور به راحتی وارد مرکز نمایشگاهی شوید. اگر از تاکسی و تاکسی های اینترنتی استفاده می کنید؛ می توانید از خروجی خرازی به سمت در مرکز تفریحی و سینمای ایران مال بروید و از آنجا وارد ساختمان مرکز نمایشگاهی شوید. نشانه ها و علائم راهنمایی به سمت مرکز نمایشگاهی کم است و بزرگی و پیچیدگی معماری و طراحی فضا ممکن است کمی سردرگم کننده به نظر برسد اما مأموران اطلاعات و انتظامات نمایشگاه و پارکبان ها آماده راهنمایی شما به سمت مرکز نمایشگاهی هستند و اگر برای بازدید از این نمایشگاه به ایران مال می روید این کلمات یعنی مرکزنمایشگاهی، لابی مرکز نمایشگاهی یعنی E0 یا EL ، هدکس E1، کیتکس E2 و نمایشگاه دیزاین؛ میز، صندلی، روشنایی B2B Hall را به خاطر بسپارید تا به درستی به سمت این نمایشگاه هدایت شوید.

میانگین امتیازات ۵ / ۵. تعداد امتیازات ۳۷۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

آینده صنعت نمایشگاه

نمایشگاه ها به عنوان محلی برای تعامل، یادگیری و البته خرید، نقشی اساسی در صنعت لوازم منزل …