صفحه اصلی دکوراسیون و معماری داخلی ۲۵ دوره آموزش آنلاین معماری داخلی

۲۵ دوره آموزش آنلاین معماری داخلی

۳
آموزش آنلاین معماری داخلی
nowrooz

با جستجویی به کمک کامپیوتر احتمالا رد پای طراحان و معماران داخلی، در هر جایی از پیرامونتان توجه شما را جلب خواهد کرد. آنچه آنها انجام می دهند و آنچه از آن الهام گرفته اند، همه جا هست. در تلویزیون، در دکه روزنامه فروشی، در ساختمان ها و حتی شاید در خانه خودتان؛ طراحان و معماران داخلی به فضاهایی که ما زندگی می کنیم، خرید می کنیم، در آنجا غذا می خوریم و حتی جایی که به پزشک مراجعه می کنیم، جان می بخشند. اگر گاهی برای تغییر شکل آشپزخانه تان به طراحی مشغول می شوید و یا مود بردهایی برای دکوراسیون خانه به صورت آنلاین درست می کنید، جای درستی آمدید. به هرحال اخذ مدرک معماری داخلی برای شما ارزشش را دارد. با وجود بسیاری از گزینه های آموزش آنلاین معماری داخلی درست در سرانگشتانتان در رایانه، داشتن مدرک معماری داخلی، بسیار نزدیک تر و در دسترس تر از آنچه فکر می کنید، خواهد بود.

معماری داخلی چیست؟

طراحی و معماری داخلی یک صنعت رو به رشد است که پر از هنر، ریاضیات و تخیل است. رشد این حوزه در ۱۵ سال گذشته به دلیل نمایش های HGTV مانند Fixer Upper و Flip or Flop، چیز عجیبی نیست.

با تشویق رسانه ها برای تبدیل هر فضایی به یک فضای زیبا، مردم برای دیزاین محیط خود، به مشکلاتی در زمینه طراحی بر می خورند. گرچه طراحی، مهارتی لازم در همه جاست اما بسیاری از بهترین آموزشگاه های معماری داخلی در جهان درست در ایالات متحده قرار دارند.

دفترکار و آمار پیش بینی می کند که بین سال های ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۶ شغل معماری داخلی نزدیک به ۳۰۰۰ برابر رشد خواهد کرد. این بدان معناست که در آینده ای نزدیک هزاران نفر دیگر همچون Johanna Gains و Christina El Moussa  به میدان می آیند.

ممکن است شما سوپراستار بعدی که برای طراحی به خانه و زندگی مردم سرازیر می شوند، نباشید اما می توانید به سرعت و به آسانی به یک ستاره برای خانواده یا شغل خود تبدیل شوید.

البته تمام کارطراحی و معماری داخلی جذاب و هیجان انگیز نیست؛ اگر بخواهیم به کارهای غیر سرگرم کننده یک روز طراحان و معماران داخلی اشاره کنیم باید از خواندن نقشه ها، بررسی ساختمان و کدهای ایمنی، به روزرسانی جدید نرم افزار طراحی و تغییر پالت رنگ برای پنجمین بار برای مشتریان نام ببریم. یا مثلا وقتی بازرس آتش نشانی برای بررسی فضا مراجعه کند کاری به هنر بافت های چند رنگ رویایی شما برروی سقف ندارد و تنها بررسی می کند که سیستم آبپاش سقفی را مسدود نکرده باشید. بنابراین هرچقدر آزاد کردن خلاقیت در طراحی و معماری داخلی مهم است به همان اندازه رعایت اصول و قوانین حائز اهمیت است.

علاوه بر آن طراحان خلاق فضاهای عمومی باید به نیازهای افراد با ناتوانی دردسترسی به فضاها آگاه باشند و به آن رسیدگی کنند که این نیز یکی دیگر از کارهای سخت این رشته به ظاهر جذاب است.

آموزش آنلاین معماری داخلی
آموزش آنلاین معماری داخلی

آموزش آنلاین معماری داخلی

اگر به رشته جذاب معماری داخلی علاقمندید بدون تغییر برنامه کاری فعلی یا فیلم دیدن شبانه در کنار خانواده، می توانید به راحتی گواهینامه یا مدرک طراحی را به صورت آنلاین کسب کنید.

این مدرک ها انواع مختلفی دارند که بنا به علاقه شما از توانایی در تولید پالت های رنگی تا استفاده از المان های تزیینی را شامل می شوند. کالج ها با ارائه دوره های مختلف با زمان بندی ها و واحدهای متنوع شما را به دام می اندازند.

در ۲۵ برنامه برتر آموزش آنلاین معماری داخلی ، دوره های آزاد، گواهینامه ها، مدرک کارشناسی، کارشناسی ارشد و حتی دکترا معماری داخلی گنجانده شده است.

این برنامه های آموزش آنلاین معماری داخلی از طریق آموزش از راه دور در دسترس هستند. با این حال، یک برنامه دوگانه که شامل حضور نیمه وقت در دانشگاه نیز باشد، در این فهرست قرار داده شده است.

در حالی که معماری داخلی اغلب به صورت حضوری ارائه می شود و دانشجویان، کارگاه ها و ساخت مدل های سه بعدی را تجربه می کنند، آموزش آنلاین معماری داخلی نیز در سطوح مختلف آموزش طراحی وجود دارد.

برنامه ریزان دوره های آموزش آنلاین معماری داخلی ضمن ارائه واحدهایی برای آموزش نرم افزارهایی که هر معمار مدرنی این روزها از آن استفاده می کند، تفسیر کدهای ساختمان، نقشه خوانی، آشنایی با رنگ، شکل، بافت و نظریه طراحی را نیز در برنامه های خود گنجانده اند.

امکانات حمایتی از طراحان و معماران داخلی آموزش دیده در دوره های آنلاین زیاد است. مثلا در امریکا انجمن تحقیقاتی طراحی محیطی، گواهینامه EDAC  را به طور خاص برای طراحان و معماران داخلی جوانی ارائه می دهد که در زمینه معماری فضاهای مراکز مراقبت های بهداشتی و بیمارستان ها مشغول هستند، یا انجمن طراحان داخلی آمریکا به این طراحان جوایز و بورس های تحصیلی مختلفی اهدا می کند.

آموزش آنلاین معماری داخلی
آموزش آنلاین معماری داخلی

 رتبه بندی دوره های آموزش آنلاین معماری داخلی

در رتبه بندی ۲۵ موسسه ارائه دهنده بهترین دوره آموزش آنلاین معماری داخلی ، کالج ها و دانشگاه هایی قرار دارند که مانند RISD و کالج هنر و طراحی ساوانا، در رشته های هنر و طراحی مشهور هستند.

رتبه بندی زیر درجات و مدراک مختلفی را عنوان می کند که به دانشجویان با هر سطح از آموزش امکان می دهد یک برنامه معماری داخلی معتبر پیدا کنند.

همانقدر که رکورد اشتغال فارغ التحصیلان در شغل های رویاییشان برای این مراکز آموزشی مهم است، می خواهند خود را در ارائه متد درسی آنلاین معماری داخلی نیز ثابت کنند.

بنابراین اگر حاضرید ساخت چیزهای «خودت بساز» یا همان DIY را کنار بگذارید و استفاده از تلویزیون و یوتیوب را منحصراً به یادگیری علم جدید اختصاص دهید، تا شغلی در زمینه معماری داخلی بیابید، کالج های آمریکایی برنامه های مناسبی برای شما دارند.

این مقاله را بخوانید تا در مورد این حرکت جسورانه بیشتر بدانید:

۱. دانشگاه نیویورک یا NYU

تصور کنید در شهری تحصیل می کنید که ضربان قلب کشور محسوب می شود و همه چیز از تجارت و امور مالی گرفته تا مد و طراحی و معماری در آن جای گرفته است. دانشگاه نیویورک در مرکز چنین شهری قرار دارد.

در سال ۱۸۳۰ آلبرت گالاتین دبیر خزانه داری آن زمان، دانشگاه نیویورک را بنا نهاد تا اطمینان حاصل کند که این شهر برجسته دارای «سیستم آموزش علمی و عملی برای همه» هست.

پردیس این دانشگاه در ۲۳۰ هکتار زمین در قلب شهر نیویورک قرار دارد و به نزدیک ۶۰،۰۰۰ دانشجو خدمت می کنند. در شهری که فضای سبز در آن گنجینه است، محوطه زیبا این دانشگاه همچون یک معدن طلاست. یک واقعیت جالب در مورد NYU این است که رتبه بندی دانشگاه جهانی آموزش عالی تایمز (Times Higher Education World University Rankings)، از نظر پذیرش دانشجویان میلیونر، این دانشگاه را در رتبه هفتم قرار داده است. 

برنامه درسی رشته طراحی و معماری داخلی در دانشگاه نیویورک بر زیباسازی محیط های کاربردی و فنی تاکید دارد. در همه برنامه های درسی این رشته اهمیت معماری پایدار نیز گنجانده شده است. در این واحدهای درسی، کارگاه ها و روش ها و فرآیندهای معماری سنتی به اندازه گرافیک کامپیوتری حائز اهمیتند.

در این دوره، دانشجویان اساس حل مسئله خلاقانه و تحقیقات مربوط به کیفیت و عملکرد محیط های داخلی را یاد می گیرند. برخی از واحدهای درسی دوره های معماری داخلی این دانشگاه شامل مقدمه ای بر معماری داخلی در شهر نیویورک، طراحی، صنعت، سرمایه گذاری و طراحی پایه ای برای معماری داخلی است.

بسیاری از این دوره ها می توانند خارج از دانشگاه و به صورت مجازی طی شوند، اما برخی از این دوره ها به صورت آنلاین کامل نمی شوند و دانشجویان برای شرکت در برنامه باید در نیویورک حضور یابند.

۲. دانشکده طراحی رودآیلند یا RISD

دانشکده طراحی رودآیلند که بیشتر به RISD معروف است در سال ۱۸۷۷ تاسیس شد. این مدرسه متمرکز طراحی ابعادی به اندازه ۱۳ هکتار دارد و در حاشیه کالج هیل و در همسایگی با دانشگاه براون قرار گرفته است؛ این دو موسسه مرکز بسیاری از رویدادهای اجتماعی و همچنین برخی دوره های مشترک دانشگاهی هستند.

اخبار ایالات متحده و گزارش های جهانی، مرتباً این دانشکده را در بین مدارس عالی هنری، بالاتر از دانشکده هنر شیکاگو و دانشگاه ییل قرار می دهند. RISD عضو انجمن دانشکده های مستقل هنر و طراحی است.

RISD به عنوان یکی از بهترین مدارس معماری داخلی در جهان شناخته می شود؛ آنها در برنامه آموزشی خود مدرک و گواهینامه معماری داخلی آنلاین نیز ارائه می دهند. این دوره پیشنهادی شامل یک برنامه گسترده معماری داخلی است که دانشجویان می توانند از طریق آن مدرک کارشناسی هنرهای زیبا یا کارشناسی ارشد دریافت کنند. یکی از دوره های کارشناسی ارشدی که توسط این دانشگاه ارائه می شود مختص دانشجویانی است که از قبل به صورت حرفه ای در این رشته فعالیت می کردند.

۳. دانشگاه لس آنجلس کالیفرنیا یا UCLA

دانشگاه UCLA در سال ۱۹۱۷ به عنوان بخشی از دانشگاه لس آنجلس کالیفرنیا و سیستم دانشگاهی کالیفرنیا تأسیس شد؛ البته آنها همیشه از نظر مالی متکی به خود بودند.

کلاس های آنها در مرکز شهر لس آنجلس و یا در مکان های پراکنده ای از این شهر مانند تورنس برگزار می شود. اما دفتر مرکزی آنها در وست وود، در یک ساختمان بلند قرار دارد که می تواند تمام آنچه دانشجویان نیاز دارند را در خود جای دهد.

انجمن غربی مدارس و کالج ها، تمام دوره های تکمیلی این دانشگاه را به طور کامل به رسمیت شناخته است. آنها بیش از ۵ هزار کورس آموزشی  و ۱۰۰ دوره با اخذ گواهینامه دارند.

یکی از چیزهایی که این دانشگاه را معروف کرده است فارغ التحصیلان دوره های آموزشی سرگرمی این دانشگاه هستند که جوایز اسکار، امی و گرمی را کسب کرده اند.

دانشگاه UCLA برنامه ای را ارائه می دهد که می تواند به عنوان اولین قدم برای دستیابی به یک مدرک کارشناسی ارشد معماری داخلی عمل کند. این دوره با نام سطح مبتدی معماری داخلی، برای کسانی که در حال تحقیقند که آیا به معماری علاقمندند یا خیر، مناسب است.

دانشجویان دیگر آینده این دانشگاه احتمالا در حال حاضر در حال کار به عنوان طراح و معمار داخلی هستند و علاقمندند که مهارت های خود را به روز کنند. دوره پیشنهادی به این دانشجویان دارای ۱۸ واحد درسی شامل چشم انداز تاریخی هنرهای محیطی، مبانی معماری داخلی تجاری و مسکونی و روش طراحی دست آزاد و مفاهیم طراحی ارتباطی است.

دانشجویانی که گواهینامه را با مدرک نمره B یا بهتر دریافت کنند و یا در حال حاضر مدرک لیسانس دارند، برای دوره های پیشرفته کارشناسی ارشد این رشته واجد شرایط خواهند بود.

۴. دانشگاه کالیفرنیا برکلی

دانشگاه کالیفرنیا برکلی (UC Berkeley Extension) در سال ۱۸۹۱ به عنوان فضایی برای ادامه تحصیل دانشجویان و افراد جامعه تاسیس شد. بسیاری از ساکنین کالیفرنیا وقتی علاقه مند به تغییر شغلند، می خواهند مهارت های جدیدی در خود پرورش دهند، قصد ارتقا شغلی دارند، یا به دنبال غنی سازی  اطلاعات شخصی و یادگیری مادام العمر هستند، به دانشگاه یو سی برکلی روی می آورند.

بسیاری از کلاس های این دانشگاه از امکان تحصیل آنلاین در کنار تجربه کلاس درسی سنتی برخوردارند و دانشجویان می توانند کلاس های حضوری خود را در یکی از سه مکان بلمونت، مرکز شهر سانفرانسیسکو و مرکز شهر برکلی سپری کنند. همه مدرسان این دانشگاه در حوزه خود متخصص هستند و تجربه زیادی دارند.

دانشگاه UC یک دوره معماری داخلی و معماری داخلی همراه با گواهینامه نیز ارائه می دهد؛ دانشجویان در این دوره زیر و بم ساخت فضاهای داخلی زیبا و کاربردی را می آموزند.

هر دانشجو در طی این دوره ها تئوری و تاریخ معماری را با کلاس های استودیویی تلفیق می کند و با مهارت های معماری دیجیتال و دستی درگیر می شود.

دانشجویان پس از گذراندن دوره معماری داخلی در این دانشگاه، صلاحیت های لازم را برای شرکت در آزمون صدور گواهینامه معماری داخلی شورای کالیفرنیا (IDEX)، و همچنین آزمون شورای ملی صلاحیت معماری داخلی (NCIDQE) به دست می آورند. مدرک لیسانس (در هر رشته ای) شرط ضروری برای شرکت در این دوره است.

۵. مدرسه طراحی پارسونز

مدرسه طراحی جدید پارسونز که معمولا تنها با نام «پارسونز» از آن یاد می شود، یک موسسه خصوصی آموزش عالی مبتنی بر طراحی و هنر است که در سال ۱۸۹۶ توسط هنرمند، ویلیام مریت چیس، که به دنبال راه هایی برای توسعه بیان هنری فردی بود،

در محله دهکده گرینویچ نیویورک تأسیس شد. این مدرسه طراحی به طور مداوم در بین بهترین مدارس معماری داخلی دنیا قرار گرفته است.

پارسونز نخستین موسسه تحصیلات تکمیلی در کشور بود که برای معماری داخلی، طراحی گرافیک، طراحی مد و تبلیغات برنامه ریزی می کرد. علاوه بر آن، در پارسونز طیف گسترده ای از دوره ها از جمله طراحی و بوم شناسی شهری، منسوجات، طراحی معماری و مطالعات پژوهشی نیز ارائه می شود.

دانشکده طراحی پارسونز، به عنوان جزئی از مدرسه استراتژی های طراحی پارسونز (SDS)، فوق لیسانس علوم طراحی و مدیریت استراتژیک را نیز ارائه می دهد.

دانشجویان در این دانشگاه چندین انتخاب پیش رو دارند؛ آن ها می توانند دوره ای آنلاین را برای کسب مدرک معماری داخلی سپری کنند یا می توانند به طور کامل در دانشگاه حضور یابند و در کلاس های حضوری شرکت کنند، یا یک قالب ترکیبی از دو مدل ذکر شده را انتخاب کنند.

ممکن است برخی از دانشجویان علاقمند به شرکت در این دوره ها، حرفه ای هایی باشند که به تحقیق در مورد چالش های تجارت از دید طراحی علاقه مند باشند، در حالی که ممکن است دانشجویان دیگری طراحی گرا باشند و علاقه مند باشند مهارت های لازم برای رهبری یک کسب و کار را بیاموزند تا موجب تحول در اقتصاد جهانی شوند. پارسونز به نیاز همه این دانشجویان به خوبی پاسخ می دهد.

۶. دانشگاه کاتهام

دانشگاه کاتهام (Chatham) در سال ۱۸۶۹ با نام اصلی کالج زنان پنسیلوانیا تأسیس شد. این دانشگاه پس از افتتاح در عمارت بری در محله شادیساید در پیتسبورگ، پنسیلوانیا قرار داشت. و پردیس شرقی دانشگاه نیز در محل تلاقی لیبرتی شرقی و شادیساید در زمینی به مساحت ۳۹ هکتار بنا شد.

دانشگاه کاتهام همچنین یک پردیس در ادن هال دارد که در حومه پیتسبورگ واقع شده است. کل ثبت نام دانشجویان این دانشگاه شامل بیش از ۱۰۰۰ دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد و نزدیک به ۱۱۰۰ دانشجوی تحصیلات تکمیلی است. آنها توسط کمیسیون آموزش عالی ایالتی کاملاً معتبر محسوب می شوند.

دانشگاه Chatham فرصت های بسیاری را برای دانشجویان فراهم می کند تا با ساختار علمی منعطف به اهداف خود برسند. آنها یک دوره آنلاین معماری داخلی ارائه می دهند که بسته به نیاز و علاقه دانشجویان می تواند به صورت ترکیبی (آنلاین و حضوری) یا به صورت کاملا حضوری در دانشگاه نیز ارائه شود.

این دوره یک برنامه کارشناسی ارشد معماری داخلی است که بر تئوری طراحی و شناخت انواع مختلف ساختمان تمرکز دارد. دوره مطالعاتی معماری داخلی بر مهارت های تفکر انتقادی، آموزش و تحقیق نیز تأکید دارد. این دوره کارشناسی ارشد معتبر را می توان در یک دوره تمام وقت زیر یک سال به اتمام رساند و چنانچه دانشجویان به انعطاف بیشتری در زمان کلاس ها نیاز داشته باشند، می توانند آن را به صورت پاره وقت تکمیل کنند.

۷. کالج هنر و طراحی ساوانا یا SCAD

کالج هنر و طراحی ساوانا که اغلب به عنوان SCAD شناخته می شود، در سال ۱۹۷۸ تأسیس شد. هنگامی که برای اولین بار کلاس هایی در این دانشگاه برگزار شد، فقط هشت رشته اصلی ارائه گشت.

در سال ۱۹۸۲ ثبت نام به بیش از ۵۰۰ دانشجو افزایش یافت و برنامه ریزی درسی آنها نیز شروع به رشد کرد و از سال ۲۰۱۴،  تعداد دانشجویان ورودی در این دانشگاه از ۱۱۰۰۰ دانشجو فراتر رفت.

محوطه کالج هنر و طراحی ساوانا در قلب ساوانا، جورجیا و نیز در یک فضای دیگری در آتلانتا واقع شده است. علاوه بر آن، دانشگاه SCAD در هونگ کونگ نیز پردیسی دارد که مدرک تحصیلی ساوانا را ارائه می کند.

این دانشگاه فضایی برای مطالعه در خارج از کشور در لاکوست فرانسه نیز دارد.

دانشکده هنر و طراحی ساوانا به عنوان یکی از بهترین مدارس معماری داخلی در جهان شناخته شده اند و توسط رتبه بندی هوش طراحی (DesignIntelligence) به رتبه یک نائل شده است. این کالج همواره توسط انجمن جنوبی کالج ها و مدارس نیز به عنوان دانشگاهی معتبر شناخته شده است.

SCAD  به خاطر ارائه سه برنامه متمایز معماری داخلی آنلاین مشهور است. دوره کارشناسی هنرهای زیبای این دانشگاه شامل ۱۸۰ واحد و دوره کارشناسی ارشد معماری داخلی آن دارای  45 واحد است. علاوه بر آن دوره دیگری که با دریافت مدرک MFA یا کارشناسی ارشد هنرهای زیبای معماری داخلی به پایان می رسد نیز در این دانشگاه برگزار می شود که شامل ۹۰ واحد است و  دانش آموختگان را برای تدریس در سطح دانشکده ها آماده می سازد.

همه برنامه های SCAD بر مهارت های تفکر انتقادی در کنار کار گروهی، ارتباطات و ایجاد فضاهای زیبا و کاربردی تاکید دارد.

۸. کالج کلاری سیج

کالج کلاری سیج در سال ۲۰۰۴ توسط ترزا ناکس، که در آموزش  شغل محور حرفه ای بود، تأسیس شد. ناکس اهل اوکلاهومنز بود و از زمانی که به عنوان یک دستیار دندانپزشکی کار می کرد، شروع به آموزش دانشجویانی کرد که مانند خودش علاقه مند به دستیاری دندانپزشکی بودند. چشم انداز وی در این دوره تدریس، همان چیزی بود که موجب تأسیس کالج کلاری سیج شد؛ یاددهی به دانشجویان در آموزشی شغل محور.

اکنون این دانشگاه به یک موسسه غیر انتفاعی تبدیل شده است و ترزا دیگر مدیر آن نیست؛ در عوض، او در هیئت اجرایی آموزش عالی مشغول به کار است. پردیس این دانشگاه در وسط تولسا، اوکلاهما قرار دارد.

کالج کلاری سیج یک برنامه معماری داخلی ۱۵ ماهه ارائه می دهد که با ارائه دیپلم به پایان می رسد. این دوره می تواند به صورت آنلاین سپری شود.

در این دوره دانشجویان با مبانی معماری مسکونی و تجاری، تئوری رنگ، طراحی ساده برای معماری داخلی، تصور سه بعدی، بازاریابی مشاغل کوچک، اتوکد، طراحی مبلمان، روشنایی و طراحی فضایی و انواع منسوجات آشنا و برای کار در زمینه معماری داخلی فضاهای مسکونی و تجاری آماده می شوند.

این دوره آموزشی یک شبکه ارتباطی را برای دانشجویان فراهم می کند که حتی قبل از فارغ التحصیلی، منجر به یافتن شغل برای آنان می شود. کالج کلاری سیج دارای کمک های مالی و بورسیه های تحصیلی است که برای بسیاری از دانشجویانی که ثبت نام می کنند، اعمال می شود.

۹. دانشگاه نبراسکا-لینکلن

دانشگاه نبراسکا-لینکلن در ایالت نبراسکا، در سال ۱۸۶۹، درست دو سال پس از تشکیل دولت ایالتی، تأسیس شد. پردیس لینکلن پرچمدار سیستم دانشگاهی نبراسکا است.

در طی ۱۵۰ سال گذشته، این مدرسه بر روی بسیاری از ارزش های اساسی مشخص شده در منشور اولیه پایبند نبوده است که مهم ترین آن ها تعهد نبراسکا-لینکلن به آموزش برای همه است. در روزهای اولیه، این بدان معنی بود که دانشجویان می توانند بدون توجه به نژاد، جنسیت، کلاس و یا مشاغل والدین در آنجا تحصیل کنند. اکنون، این موضوع به تعهد فراگیر دانشجویان به کمک مالی به مدرسه و تمکن مالی آن ها برای پرداخت هزینه های آن تغییر کرده است.  

دانشگاه نبراسکا-لینکلن در حال حاضر، دوره های تحصیلی را در ۸ کالج مجزای خود ارائه می دهد؛ کل ثبت نام دانشجویی آنها بیش از ۲۵۰۰۰ دانشجوی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا است.

دانشکده معماری دانشگاه نبراسکا-لینکلن، کارشناسی ارشد رشته معماری را با امکان کسب تخصص در رشته معماری داخلی ارائه می دهد. این یک دوره معماری داخلی آنلاین با ۳۶ واحد درسی است که طی دو تا ۳ سال به اتمام می رسد و بسته به تمایل دانشجویان می تواند تمام وقت یا پاره وقت سپری شود.

در این دانشگاه هر دانشجویی این فرصت را دارد که با کمک یک مشاور، برنامه خود را متناسب با نیازهای شخصی و اهداف شغلی خود تنظیم کند.

یکی دیگر از پیشنهادهای ویژه این دانشگاه، دوره ای است که در آن دانشجویان امکان یادگیری طراحی فضایی برای سالمندان را داشته و با طی دوره مدرک دوگانه معماری داخلی و علم پیری شناسی (شاخه ای از علوم است که درباره پیری و مسائل مربوط به سالخوردگان بحث می کند) را دریافت می کنند.

۱۰. دانشگاه ایالتی کلرادو

 دانشگاه ایالتی کلرادو یک مدرسه دولتی است که در سال ۱۸۷۰ در فورت کالینز، درست در پای کوه های راکی​​، در شمال دنور تأسیس شده است.

دانشگاه ایالت کلرادو که CSU نیز خوانده می شود، دارای بیش از ۱۵۰رشته تحصیلات تکمیلی در آموزش، تجارت، مهندسی و همچنین علوم زیستی و دامپزشکی می باشد. بسیاری از اختراعات و اکتشافات مهم جهانی از آزمایشگاه های CSU بیرون آمده اند؛ از این رو این دانشگاه یکی از دانشگاه های برتر تحقیقاتی محسوب می شود.

فارغ التحصیلان CSU در هر سطحی، شانس دسترسی به پروژه های پیشرو و تامین مالی شده ای را دارند که در حوزه پیشرفت سلامت و همچنین طراحی و زیبایی شناسی در امریکا تعریف شده اند.

دانشگاه ایالتی کلرادو یک دوره معماری داخلی آنلاین را با مدرک فارغ التحصیلی طراحی مبتنی بر شواهد (Evidence-Based Design Graduate Certificate) ارائه می دهد. طراحی مبتنی بر شواهد به این معناست که معمار در ساخت فضاهایی که به نیازهای مشتری پاسخ می دهند، بیش از شهود، بر تحقیق و مطالعات میدانی تمرکز کند. چنین برنامه ای، هم علم و هم هنر را ترکیب کرده و به دانشجویان می آموزد که در ایجاد طرح های خود در کنار زیبایی به کاربردی بودن آن ها توجه ویژه ای داشته باشند. این دوره به دانشجویان تحقیق و ساختن طرح هایی را می آموزد که در افراد نسبت به دنیای ساخته شده پیرامونشان، احساس مثبتی ایجاد کند.

این برنامه دانشجویان را در موقعیتی عالی برای دستیابی به گواهینامه EDAC، یا ساخت یک پروژه برای دریافت جایزه انجمن تحقیقات طراحی محیط زیست (EDRA) قرار می دهد.

آموزش آنلاین معماری داخلی
آموزش آنلاین معماری داخلی

۱۱. دانشگاه سامفورد

دانشگاه سامفورد برای اولین بار کلاس های خود را در سال ۱۸۴۱ به عنوان یک مؤسسه خصوصی مسیحی برگزار کرد. این دانشگاه در ابتدا با نام کالج هاوارد تأسیس شد و هشتاد و هفتمین کالج یا دانشگاه قدیمی در کشور محسوب می شود. سامفورد در هوموود، آلاباما، حومه بیرمنگام واقع شده است.

دانشگاه سامفورد به عنوان یک نهاد مذهبی خصوصی در جنوب، پیشتاز لغو تبعیض های نژادپرستانه بود و اولین دانشجوی آفریقایی آمریکایی خود را در سال ۱۹۶۷ پذیرش کرد که موج جدیدی از یک پارچگی را برپا ساخت.

در حال حاضر این دانشگاه بیش از ۱۶۶ رشته کارشناسی دارد که بیشتر کلاس های آنها کمتر از ۲۰ دانشجو دارد. اخبار ایالات متحده و گزارشات جهانی، آن ها را در رتبه سوم دانشگاه های منطقه ای در جنوب رتبه بندی کرده است. کل میزان ثبت نام دانشجو در این دانشگاه نزدیک به ۵۵۰۰ نفر است.

دانشگاه سامفورد یک دوره آنلاین معماری داخلی ارائه می دهد که به دریافت مدرک کارشناسی ارشد مطالعات طراحی (MSDS) منجر می شود. این دوره مطالعاتی خاص به دانشجویان این امکان را می دهد تا در حوزه علاقمندی و تخصص در طراحی خود تحقیق کنند. این مدرک زمینه قرار گیری فارغ التحصیل را در یک شغل آکادمیک در زمینه آموزش معماری فراهم می سازد. تفکر و تحلیل انتقادی در این دوره به اندازه تحقیق برای یافتن راه حل های طراحی مورد توجه قرار می گیرد. این دوره به ۲۴ ماه مطالعه دقیق نیاز دارد که شامل  طراحی، تحقیق و آموزش است.

۱۲. دانشگاه ایالتی بال

دانشگاه ایالتی بال در سال ۱۹۱۸ توسط برادران Ball که صنعتگر و موسس شرکت Ball هستند، تأسیس شده است. این دانشگاه یک موسسه دولتی آموزش عالیست که در مونسی، ایندیانا در فضایی به اندازه ۱۱۴۰ هکتار زمین واقع گشته و دارای دو پردیس در شهرهای ایندیاناپولیس و فیشر است.

طبقه بندی آموزش عالی کارنگی، دانشگاه ایالتی بال را به عنوان یک موسسه دکترا که فعالیت تحقیقاتی را در سطح بالایی انجام می دهد، طبقه بندی کرده است. این موسسه از هشت دانشکده مجزا تشکیل شده و در فضای دانشگاه دارای بیش از ۴۰۰ باشگاه و سازمان زندگی دانشجوییست. تعداد ثبت نام دانشجویان این دانشگاه نزدیک به ۲۳۰۰۰ دانشجو است.

دانشگاه ایالتی بال یک برنامه آنلاین معماری داخلی را ارائه می دهد که منجر به دریافت مدرک کارشناسی ارشد معماری داخلی می شود. برنامه درسی این دوره تحصیلی به گونه ای طراحی شده است که پایه و اصول لازم برای تبدیل شدن به یک طراح و معمار داخلی دارای صلاحیت را به دانشجویان بیاموزد.

دروس این دانشگاه سختگیرانه است و کلاس های آن بر تحقیق، اصول تئوری و موضوعاتی مانند روانشناسی محیط، تئوری طراحی، ارگونومی، مهارت های ارتباطات گرافیکی و همچنین نیازهای فرهنگی و کاربردی تمرکز دارد.

فرمت آنلاین این کلاس ها دانشجویان را قادر می سازد که زمان کلاس ها را با برنامه زمانی خود هماهنگ سازند. این دوره به صورت تمام وقت در مدت دو سال تکمیل می شود؛ در غیر این صورت، دانشجویان می توانند برنامه را در مدت سه سال به پایان برسانند.

۱۳. کالج گودارد

کالج گودارد یک دانشکده خصوصی است که دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می دهد. این دانشگاه در پلین فیلد (Plainfield)، ورمونت، در ۲۰ مایلی شرق پایتخت ایالت مونپلیه واقع شده است. دانشجویان در گودارد از شیوه آموزشی جان دیوی تبعیت می کنند که مبتنی بر اصول آموزش خود محور است.

فلسفه آموزشی دیوی بیان می کند که افراد فقط آنچه را که از درون می پذیرند یاد می گیرند، بنابراین دانشجویان را ترغیب می کنند تا مسیر مطالعاتیشان را خود ایجاد کنند.

دانشجویان با کمک اساتید و مربیان، برنامه درسی خود را ایجاد می کنند و آنچه را که بیشتر علاقه مندند در دوره درسی شان وجود داشته باشد، می آموزند.

دیوی همچنین معتقد بود که آموزش یک موضوع اخلاقی است. بنابراین تحصیلات گودارد نیز با این الزام همراه است که دانشجویان چیزهای زیادی را در مورد خود بیاموزند.

پردیس Plainfield ورمونت مملو از ساختمان هایی است که توسط دانشجویان فارغ التحصیل معماری و طراحی همانجا ساخته شده است. ساختمان هایی عجیب که منعکس کننده فلسفه های گدارد در مورد کار تیمی متعادل و اکتشافات خلاقانه فردی هستند.

کالج گودارد یک دوره کارشناسی ارشد هنرهای زیبا (MFA) در هنرهای میان رشته ای به صورت دانشجو محور ارائه می دهد، که هنر را به عنوان یک عمل متحول کننده می آموزد. با راهنمایی استادان هنرمند، دانشجویان این دوره MFA را با مواد درسی دلخواه خود سپری می کنند. (MFA در این دانشگاه یک مدرک خود محور است و به همین دلیل برای دانشجویانی که پیشینه کار در معماری داخلی را دارند مناسب است.)

از دانشجویان انتظار می رود که کورس درسی و استودیوهای خودمحور را در ۵ ترم و ۶۰ واحد درسی تکمیل کرده و یک دوره رزیدنتی ۹ روزه اجباری را هر ترم در پردیس VT در Plainfield یا در پردیس خواهر آن در بندر تاونسند واشنگتن سپری کنند.

۱۴. دانشگاه برناو

دانشگاه برناو یک دانشگاه خصوصی است که در سال ۱۸۷۸ تأسیس شده است. پردیس اصلی آنها در گاینزویل، جورجیا واقع شده است و پردیس های دیگر آن نیز در ایالت آگوستا، فیربورن، نورکروس و دو در منطقه مترو آتلانتا قرار دارد.

 ثبت نام سالانه این دانشگاه نزدیک به ۳۵۰۰ دانشجو است. این دانشگاه مدرک های مختلفی از کاردانی تا دکترا ارائه می دهد.

گزارش های جهانی و اخبار آمریکا، برناو را به مدت شش سال متوالی در بین ۱۵ دانشگاه برتر آموزش عالی در جنوب شرقی رتبه بندی کرده است.

دانشگاه برناو یک دوره آنلاین معماری داخلی نیز ارائه می دهد که دانشجویان می توانند از طریق آن کارشناسی ارشد هنرهای زیبا (MFA) را در رشته معماری داخلی به صورت آنلاین کسب کنند و مهارت و اعتبارات لازم  برای تدریس در سطح کالج در این رشته را بدست آورند.

دانشجویان یاد می گیرند که چگونه از روش تحقیق به صورت عملی استفاده کنند و پایان نامه ای را بر اساس برنامه های درسی و علایق شخصی تهیه کنند. علاوه بر آن پس از طی این دوره، دانشجویان یاد می گیرند که چگونه یک برنامه درسی را برای دانشجویان کارشناسی طراحی و اجرا کنند و کار خود را با تدریس معماری داخلی به عنوان جزئی از برنامه های درسی خود  محک زنند. در دانشگاه برناو دانشجویان فرصتی برای گذراندن دوره های انتخابی بر اساس علاقه های شخصی خود نیز خواهند داشت.

۱۵. دانشکده طراحی داخلی نیویورک

دانشکده طراحی داخلی نیویورک در سال ۱۹۱۶ به عنوان یک موسسه خصوصی غیرانتفاعی آموزش عالی با هدف آموزش انحصاری رشته معماری داخلی تاسیس شد.

دوره های کارشناسی این دانشگاه شامل: گواهینامه طراحی داخلی پایه ای (BID)، دانشیاری علوم کاربردی در معماری داخلی (AAS) و لیسانس هنرهای زیبا در معماری داخلی (BFA) است. چهار مدرک تحصیلات تکمیلی نیز که توسط این دانشگاه ارائه می شود شامل کارشناسی ارشد معماری داخلی (MFA-1 و MFA-2)، کارشناسی ارشد مطالعات حرفه ای در طراحی روشنایی داخلی و کارشناسی ارشد معماری داخلی محیط های پایدار است. هر یک از این دوره ها مختص گروه های خاصی از دانشجویان است که در مراحل مختلف شغلی و زندگی خود قرار دارند.

پردیس این دانشگاه در قسمت  جنوب شرقی منهتن، نیویورک، در ساختمان های متعددی که در خیابان مادیسون و میدوتاون قرار دارند، و همچنین در ضلع شرقی منهتن در خیابان ۱۷۰ شرقی واقع شده است. در سال ۲۰۱۰ آنها یک مرکز جدید فارغ التحصیلان (LEED-Platinum) در خیابان پارک جنوبی و خیابان بیست و هشتم افتتاح کردند.

رتبه بندی هوش طراحی (DesignIntelligence) دوره های آموزشی این دانشگاه را به مدت پنج سال در میان پنج دوره برتر معماری داخلی قرار داده است.

مدرسه معماری داخلی نیویورک به عنوان یکی از بهترین مدارس معماری داخلی در جهان به ویژه برای کسانی که به دنبال دوره معماری داخلی آنلاین هستند، شناخته می شود. NYSID مناسب دانشجویانی است که نیاز به برنامه های درسیآن آنلاین و منعطفی دارند که از نظر کیفیت و دقت برنامه های درسی، چیزی از کلاس های سنتی کم نداشته باشد.

دانشجویان این دوره ها می توانند سخنرانی ها را به راحتی از منزلشان تماشا کنند، با اعضای هیئت علمی ارتباط برقرار می کنند، در مباحث از طریق صفحات گفتگو شرکت کنند و با همکلاسی های خود ارتباط برقرار کنند.

دانشجویان دانشکده معماری داخلی نیویورک می توانند از بین دو سبک یادگیری آنلاین یکی را انتخاب کنند، یکی از این سبک ها خودآموزی است که شامل کلاس های فردی است و فراگیر می تواند هر زمان که خواست به راحتی وارد آنها شود. دیگر سبک آموزش این دوره ها، برگزاری کلاس همزمان است که مختص دوره کارشناسی ارشد مطالعات حرفه ای در محیط های داخلی پایدار است.

۱۶. کالج منطقه ای تایدواتر

کالج منطقه ای Tidewater یک موسسه جامع دو ساله آموزش عالی در خیابان همپتون جنوبی در ویرجینیا است. (کالج منطقه ای که به انگلیسی Community College گفته می شود یک نوع مؤسسه آموزشی است که دوره های آموزشی دوساله ارائه می دهد و عمدتاً دانشجویانی را پذیرش می‌کنند که از همان منطقه باشند. این موسسات با مالیات مردم همان منطقه حمایت می‌شوند)

این کالج در سال ۱۹۶۸ زمانی تاسیس شد که یک خیر از منطقه ای به نام فرد دبلیو بیزلی، کالج فردریک را تعطیل کرد و این زمین را به مؤسسه مشترک المنافع ویرجینیا برای تأسیس کالج منطقه ای Tidewater واگذار کرد. آنها هم اکنون پردیس هایی در ویرجینیا بیچ، سافوک، نورفولک، پورتسموث و چزاپایک دارند که همگی توسط انجمن جنوبی دانشکده ها و کمسیون مدارس، معتبر شناخته شده اند.

ثبت نام بیش از ۳۴۰۰۰ دانشجو، آنها را به عنوان نوزدهمین تولیدکننده مدرک کاردانی در کشور تبدیل کرده است. البته آنها دارای رتبه دوم در تعداد دانشجویان کارشناسی کشور نیز هستند.

کالج منطقه ای Tidewater دوره کاردانی علوم کاربردی در معماری داخلی را ارائه می دهد؛ دانشجویان این دوره با استفاده از نرم افزارها و تکنیک های معماری، ساخت فضاهای خلاقانه و کاربردی را یاد می گیرند.

این مدرک معماری داخلی آنلاین و مقرون به صرفه تمام پایه و اساس دروس مدارس معماری عادی را تنها با بخشی از هزینه آن ها به دانشجویان می آموزد. علاوه بر آن مباحثی مانند تئوری رنگ، برنامه ریزی فضا، نمایش بصری، تخمین و مستندات ساختمانی در این دوره آموزشی پوشش داده می شود. دانشجویان می توانند کلاس های صبح، عصر و حتی آنلاین را انتخاب کنند. افرادی که از این دوره ها فارغ التحصیل می شوند صلاحیت حضور در مسند شورای ملی معماری داخلی را خواهند داشت.

۱۷. آکادمی دانشگاه هنر

آکادمی دانشگاه هنر در ابتدا در سال ۱۹۲۹ تاسیس شد. شعار این آکادمی آن است که توسط هنرمندان برای هنرمندان ساخته شده است.

گرچه بخش اعظم دوره های این دانشگاه بصورت آنلاین انجام می شود، اما فضای فیزیکی آن ها در سانفرانسیسکو، کالیفرنیا واقع شده است،. نام این دانشگاه در ابتدا آکادمی دانشکده هنر بود و به عنوان نهادی برای تبلیغات هنری تأسیس شده بود.

سالانه نزدیک به ۱۲۰۰۰ دانشجو در این دانشگاه ثبت نام می کنند. مدارک تحصیلی ارائه شده توسط این دانشگاه شامل مدرک کاردانی، لیسانس و کارشناسی ارشد نزدیک به ۲۵ موضوع است. آنها همیشه یک سیاست پذیرش باز داشته اند، به این معنی که ۱۰۰ درصد از متقاضیان آنها پذیرش می شوند.

آکادمی دانشگاه هنر دوره های آنلاین خود را در رشته های طراحی و معماری داخلی نیز ارائه می دهد. این دوره ها طیف وسیعی از مدارک از جمله کارشناسی هنرهای زیبای معماری داخلی و معماری، کارشناسی ارشد هنرهای زیبا در معماری داخلی و معماری و یک کاردانی را شامل می شود.

دوره های آنلاین این دانشگاه برای دانشجویانی طراحی شده است که نیاز به برنامه ای منعطف دارند و خواهان آنند که بتوانند دوره های خود را از منزل پیگیری کنند. تنها کاری که برای شروع این دوره ها نیاز دارید اتصال به اینترنت و رایانه است. برنامه درسی هر دوره شامل مبانی سازماندهی فضایی، روشنایی، مواد و معماری داخلی است.

۱۸. کالج هنر و طراحی کوهستان راکی Rocky Mountain

کالج هنر و طراحی کوهستان راکی، در سال ۱۹۶۳ توسط هنرمند و معلمی به نام فیلیپ جی استیل تأسیس شد. این دانشگاه در فضایی به اندازه ۲۳ هکتار در لاکودود، کلرادو، حومه دنور، در منطقه آرتز واقع شده است. نام این دانشگاه از نام یک منطقه تاریخی ملی اقتباس شده است.

در کالج هنر و طراحی کوهستان راکی دوره هایی ارائه می شود که هم به صورت سنتی و در محوطه دانشگاه برگزار می گردند و هم گزینه ای برای برپایی کلاس ها به صورت آنلاین داردن؛  این دوره ها به گونه ای سازماندهی شده اند که دوره های آنلاین و دوره های حضوری کاملا با هم مطابقت داشته باشند و دانشجویان آنها بتوانند با هم کار کنند. برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد این کالج کاملاً توسط کمیسیون آموزش عالی و شورای اعتبار سنجی معماری داخلی معتبر شناخته شده است.

کالج هنر و طراحی Rocky Mountain یک دوره کارشناسی هنرهای زیبای حضوری و همچنین آنلاین ارائه می دهد که رشته های مختلفی اعم از معماری، طراحی گرافیک، طراحی محیط زیست و طراحی صنعتی را در یک رشته گرد آورده است. در این دوره دانشجویان طراحی به کمک رایانه، برنامه ریزی فضایی، طراحی روشنایی و همچنین شناخت رفتارهای انسانی و محیطی را فرا خواهند گرفت.

ارتباط هر دانشجو با اساتید هیئت عملی که در حوزه های صنعتی حرفه ای هستند توسط این دانشگاه تضمین شده است.

در کالج کوهستان راکی فرصت های بسیاری برای دانشجویان وجود دارد تا ارتباطات عملی و مشارکتی خود را تقویت کنند و خدماتی ارائه دهند که دنیا را به مکانی زیبا تر تبدیل کند.

۱۹. دانشگاه ویسکانسین-استوت

دانشگاه ویسکانسین-استوت در سال ۱۸۹۱ تأسیس و عضوی از سیستم دانشگاهی ویسکانسین شد. این دانشگاه توسط شخصی به نام جیمز هاف استوت که یک نجیب زاده بود، تاسیس و در سال ۲۰۰۷ توسط هیئت مدیره آنجا به عنوان »دانشگاه پلی تکنیک ویسکانسین» معرفی گشت.

دانشگاه ویسکانسین-استوت یکی از دو موسسه ویژه ای در سیستم دانشگاهی ویسکونسین است که دوره هایی را ارائه می دهد که کاملاً مناسب ورود افراد به مشاغلی در صنعت، اقتصاد خانگی، فناوری و حرفه های کاربردی است. محوطه دانشگاهی این مجموعه در یک فضای روستایی به اندازه ۱۲۴ هکتار در منومونی، ویسکانسین واقع شده است.

دوره های پیشنهادی دانشگاه ویسکانسین-استوت شامل بیش از ۵۰ رشته کارشناسی، ۲۶ رشته کارشناسی ارشد و دو رشته تحصیلات تکمیلی پیشرفته و همچنین یک دکترا است.

این دانشگاه یک برنامه کارشناسی ارشد هنرهای زیبا MFA را در قالب طرحی ترکیبی ارائه می دهد؛ در این دوره ۶۰ ساعته معتبر، مهارت های حل مسئله با یک تئوری آموزشی نوآورانه در کنار هم آموزش داده می شوند. این مهارت ها نه تنها دانشجویان را به عنوان مربی آماده می کند، بلکه باعث تقویت توان هنری آنها نیز می گردد.

مدرک نهایی این دوره ها، درهای تدریس در محیط های آموزشی مختلف را به روی فارغ التحصیلان باز خواهد کرد. انعطاف پذیری بسیاری از دوره های ارائه شده در این برنامه، امکان حضور بسیاری از افراد شاغل را نیز فراهم ساخته است. دانشجویان این دانشگاه می توانند در یک فضای کارگاهی و آزمایشگاهی اختصاصی کار کنند.

دانشگاه ویسکانسین-استوت فرصت هایی برای تحصیل در خارج از کشور را نیز برای دانشجویان فراهم ساخته است.

۲۰. کالج منطقه ای تولسا یا TCC

کالج منطقه ای تولسا در سال ۱۹۷۰ با نام اصلی کالج تولسا جونیور تأسیس شد. این کالج یک مدرسه دولتی است که دوره جامعی دو ساله ارائه می دهد. آنها برجسته ترین موسسه آموزش عالی دو ساله در ایالت اوکلاهما هستند و در هر ترم حدود ۲۵۰۰۰ دانشجو را پذیرش می کنند.

TCC  دارای چهار محوطه دانشگاهی مجزا و یک مرکز همایش در کلان شهر تولسا است. آنها سالانه ۲۸۰ عضو هیئت علمی تمام وقت و ۵۳۶ استادیار را استخدام می کنند. این دانشگاه به خاطر تعداد مدارک اعطا کرده در کلیه رشته ها، جزء سه درصد برتر کالج های منطقه ای در سطح کشور محسوب می شود.

کالج تولسا یک دوره معماری داخلی آنلاین را ارائه می دهد که منجر به دانشیاری در علوم کاربردی معماری داخلی می شود. این دوره جزء برنامه توسعه نیروی کار در کالج منطقه ای تولسا قرار دارد. دانشجویان این دوره انواع مهارت های مهم و لازم برای موفقیت در صنعت معماری داخلی از جمله ایجاد سفارشات خرید، ایزومتریک، دوره های تاریخی طراحی، تهیه نقشه برای فضای داخلی از جمله نقشه های زمین و نقشه های فضایی، روشنایی، منسوجات و طراحی به کمک رایانه را فرا خواهند گرفت.

هر دانشجو در یک کارآموزی میدانی شرکت خواهد کرد تا تجربه کاری مفیدی کسب کند. این برنامه آموزشی می تواند دانشجویان را برای انتقال به دوره دانشگاهی چهار ساله آماده کند.

آموزش آنلاین معماری داخلی
آموزش آنلاین معماری داخلی

۲۱. کالج ایالتی فلوریدا در جکسونویل یا FSCJ

کالج ایالتی فلوریدا در جکسونویل، که با عنوان FSCJ نیز شناخته می شود، در سال ۱۹۶۶ تأسیس شد. این کالج در ابتدا با عنوان کالج ایالتی فلوریدا جونیور تأسیس شد، اما در سال ۱۹۸۶ مسئولان کالج تصمیم گرفتند با تغییر نام آن به کالج عمومی فلوریدا در جکسونویل، جنبش کالج منطقه ای را دنبال کنند.

در سال ۲۰۰۹، قانونگذاری ایالتی فلوریدا تشخیص داد که کمبود کالج های ۴ ساله در ایالت وجود دارد و به این ایالت اجازه داد تا برخی از کالج های منطقه ای را به موسسات چهار ساله تبدیل کند که FSCJ یکی از آن هاست.

این کالج در حال حاضر چهار پردیس فیزیکی دارد که در منطقه جکسونویل، فلوریدا با فضاهای دانشگاهی اضافی در منطقه ساحل اول قرار دارد. تعداد کل ثبت نام آنها ۵۲۰۰۰ دانشجو است.

FSCJ یک گواهینامه فنی آنلاین معماری داخلی را به طور خاص ارائه می دهد؛ این دوره دانشجویان را قادر می سازد تا در چهار دوره از جمله اصول معماری داخلی، مطالعات منتخب در معماری داخلی، مواد و منابع و اصول معماریی داخلی بصورت عمیق اطلاعات کسب کنند.

اگر دانشجویان به تکمیل این دوره علاقه مند باشند، می توانند برای شرکت در دوره تکنولوژی های معماری داخلی در دانشکده علوم نیز در خواست پذیرش دهند. اگر تمام کلاس ها در بازه زمانی ورود دانشجو ارائه شده باشد، این برنامه می تواند در مدت زمان کمی به پایان برسد. همه دوره های این کالج بر رنگ و بافت، اصول اولیه طراحی، مقیاس و تناسب تأکید دارند.

۲۲. کالج ایالتی پالم بیچ

کالج ایالتی پالم بیچ که در ابتدا کالج منطقه ای پالم بیچ نام داشت، در سال ۱۹۳۳ تأسیس شده است. این کالج اولین کالج منطقه ای ایالت فلوریدا بود و برای اولین بار کلاس هایی را در دبیرستان پالم بیچ (Palm Beach) که در پالم بیچ غربی قرار دارد، ارائه داد.

هدف اصلی این مدرسه ارائه مهارت های اضافی به دانشجویان دبیرستانی بود و به آنها امکان می داد تا در دوران رکود بزرگ به راحتی وارد صنعت شوند.

این کالج در حال حاضر چهار فضای دانشگاهی دارد که محوطه اصلی آن در کشور پالم بیچ ایالت فلوریدا در زمینی به اندازه ۱۱۴ هکتار قرار گرفته و فضاهایی با خدمات کامل دارد. یکی از پردیس های این کالج در Belle Glade، یکی در Palm Beach Gardens، یکی در بوکا راتون و دیگری در Loxahatchee قرار دارند.

کالج ایالتی پالم بیچ یک برنامه آنلاین معماری داخلی ارائه می دهد که تعداد بیشماری از مهارت های لازم برای موفقیت در صنعت طراحی را آموزش می دهد. دانشجویان در این دوره نحوه برقراری ارتباط موثر، تفکر انتقادی، حل مسئله خلاقانه، حرفه ای بودن و درک زیبایی شناختی را یاد می گیرند.

دانشجویان کالج ایالتی پالم بیچ با دریافت مدرک علمی دانشیاری فناوری معماری داخلی دوره را به پایان می رسانند. توصیه می شود دانشجویانِ تمام وقت، چهار ترم و دو تابستان را برای تکمیل دروس دوره اختصاص دهند. فارغ التحصیلان این دوره پس از اتمام آن، برای به دست آوردن شغل های سطح بالای رشته خود آماده خواهند بود.

۲۳. موسسه هنر و طراحی نیویورک یا NYIAD

موسسه هنر و طراحی نیویورک یکی از مدارس آنلاین پیشرو برای متخصصان خلاق است که اولین بار در سال ۱۹۸۵ با نام مدرسه معماری داخلی شفیلد درهای خود را به روی داوطلبین باز کرد. دوره آموزشی اول آنها که در آغاز تنها دوره آنها بود و به آن هنر و تجارت معماری داخلی گفته می شد، یک دوره مکاتباتی بود. در سال ۲۰۱۲ این موسسه تغییر چشمگیری کرد و از آموزش مکاتباتی به آموزش آنلاین تغییر رویکرد داد.

موسسه هنر و طراحی نیویورک از سال ۲۰۱۵ دوره های جدید بیشتری را ارائه داد که شامل سبک شخصی، اتوکد، طراحی منظر، طراحی گل، طراحی خلاق، طراحی گرافیکی و صحنه بندی خانگی است.

بیشتر دیدگاه این موسسه ایجاد فرصت های یادگیری برای دانشجویان خلاقی است که به فرصت های یادگیری منعطف نیاز دارند.

NYIAD یک دوره آنلاین معماری داخلی را ارائه می دهد که دانشجویان را به عنوان طراح و معمار داخلی حرفه ای موفق آماده می کند. برنامه درسی این دوره، تاریخ و روند طراحی، پارچه ها، سبک های مبلمان، روشنایی و تئوری رنگ از برنامه های درسی ارائه شده در این دوره است.

این دوره بیش از ۱۳ ساعت برنامه ویدیویی HD دارد که دانشجویان را قادر می سازد با هدایت معماران حرفه ای و رهبران صنعت، مهارت های لازم معماری داخلی را کسب کنند. دانشجویان این دوره همچنین در مورد قراردادها و قیمت گذاری و نیز برنامه ریزی و خرید اطلاعات کسب می کنند. این برنامه توسط انجمن طراحان آمریکا (DSA) تأیید شده است.

دانشجویان شرکت کننده در این دوره می توانند درخواست صدور گواهینامه معماری داخلی (RIDQC) را بدهند.

۲۴. موسسه هنری پیتسبورگ

موسسه هنری پیتسبورگ در سال ۱۹۲۱ به عنوان یک مؤسسه غیرانتفاعی آموزش عالی با تمرکز بر تصویرگری و هنر تأسیس شد.

آنها در حال حاضر یک موسسه غیرانتفاعی هستند که توسط هولدینگ آموزش مرکز رویایی (Dream Center Training Holdings) اداره می شود. این موسسه اگرچه بخش آنلاین گسترده ای دارد که نیمه خودمختار است اما فضای فیزیکی کاری نیز دارد که در پیتسبورگ، پنسیلوانیا قرار دارد.

موسسه هنری پیتسبورگ برای دانشجویان علاقه مند به تقویت توانایی هنری، کلاس های درسی بدون مدرک و همچنین دوره هایی با ارائه مدرک معتبر فراهم کرده است.

این موسسه از سال ۲۰۰۸، از سوی کمیسیون آموزش عالی آمریکا مورد تایید قرار گرفته‌است. تأکید کلی این مجموعه بر آموزش معماری و طراحی و تمرکز بر نوعی از آموزش است که دانشحویان را برای بازار کار خلاق آماده سازد.

بخش آنلاین موسسه هنری پیتسبورگ یک برنامه آنلاین معماری داخلی نیز ارائه می دهد که با اخذ مدرک کارشناسی در معماری داخلی به پایان می رسد. این برنامه ۱۸۰ واحد درسی دارد و می تواند در ۱۵ترم سه ماهه با موفقیت به پایان برسد.

برنامه درسی این دوره بر مهارت های حل مساله تمرکز دارد و به دانشجویان ابزارهایی می آموزد تا مشکلات پیچیده طراحی را با استفاده از اصول و دانش معماری داخلی حل کنند. ارتباطات موضوعی دیگر است که در این برنامه به اندازه مواد و متریال ها و سیستم های ساختمانی مورد تاکید قرار گرفته است.

از آنجا که این برنامه بصورت آنلاین ارائه می شود، نیاز است دانشجویان با برخی از نرم افزارها آشنایی قبلی داشته باشند تا بتوانند دوره های آموزشی را به سادگی به اتمام برسانند.

۲۵. دانشگاه بین المللی آتلانتیک

آخرین دوره از آموزش آنلاین معماری داخلی دانشگاه بین المللی آتلانتیک است که یک موسسه آموزش عالی خصوصی است و به منظور ارائه دوره های تحصیلات تکمیلی برای فراگیران بزرگسال تأسیس شده است. کلاس های این موسسه در قالب یادگیری از راه دور ارائه می شود و صریحاً دانشجویانی را هدف قرار می دهند که به انعطاف در برنامه زمانی نیاز دارند.

دفتر مرکزی این دانشگاه در هونولولو، هاوایی واقع شده است. اصول بنیانگذاری آنها پس از اعلامیه جهانی حقوق بشر سازمان ملل متحد بر این مفهوم بنا شده که آموزش یک حق انسانی است.

اگرچه ساختار آموزشی این دانشگاه، منحصر به فرد است اما استانداردهای موسسات اعطای مدرک در ایالات متحده را رعایت می کنند. این دانشگاه از سه دانشکده مختلف شامل دانشکده مطالعات اجتماعی و انسانی، دانشکده علوم و مهندسی و دانشکده تجارت و اقتصاد تشکیل شده است.

دانشگاه بین المللی آتلانتیک از طریق دانشکده مطالعات اجتماعی و انسانی خود یک دوره آنلاین معماری داخلی را ارائه می دهد.  دانشجویان داوطلب این رشته با کمک مشاور برنامه درسی مطلوب خود را ایجاد می کنند که مبتنی بر اهداف و علایق شغلی آنهاست. هیچ دو دانشجویی در این دانشگاه از یک مدل برنامه درسی تبعیت نمی کنند.

دوره آنلاین معماری داخلی دانشگاه آتلانتیک برای این فراهم شده است که به بزرگسالان شاغل فرصتی دهد تا به دانشگاه برگردند و در یک چارچوب منعطف تحصیل کنند. برخی از دروس اصلی ارائه شده در این دوره آموزشی شامل روش های طراحی، هنر و طراحی، مبانی فلسفه طراحی، خانه سازی، مدیریت امکانات، معماری محله و معماری پایدار و… است.

میانگین امتیازات ۴.۳ / ۵. تعداد امتیازات ۱۱۳

۳ نظر

 1. ریحانه

  ۱۳۹۹/۰۴/۲۸ ساعت ۱۶:۱۰

  خیلی مطلب کاربردی و مفیدیه

  پاسخ دهید

 2. کارا

  ۱۳۹۹/۰۴/۲۸ ساعت ۱۶:۱۲

  واقعا فرصت یادگیری آنلاین خیلی خوبه

  پاسخ دهید

 3. اصغر

  ۱۴۰۰/۰۶/۰۱ ساعت ۱۸:۳۷

  خب بهتر بود لینک ثبت نام در هر کدوم رو میذاشتید

  پاسخ دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

برخی اصطلاحات دکوراسیونی که باید معنایشان را بدانید

اگر در حال دکوراسیون خانه تان هستید یا فقط به سادگی به دنیا طراحی داخلی علاقه مندید، احتما…