صفحه اصلی دکوراسیون و معماری داخلی ۱۵ پادکست فارسی و انگلیسی دکوراسیون و طراحی داخلی که باید آن ها را بشنوید

۱۵ پادکست فارسی و انگلیسی دکوراسیون و طراحی داخلی که باید آن ها را بشنوید

۰
پادکست دکوراسیون
nowrooz

این روز ها که همه بیشتر وقتمان را در خانه می گذارنیم و اکثر ما به دورکاری مشغول هستیم یکی از راه های خوب برای گذران وقت گوش دادن به پادکست است مخصوصا این که در حین گوش دادن به پادکست های شنیداری می توانیم به کار های دیگر نیز مشغول باشیم. همچنین می توان گفت برای هر سلیقه ای یک پادکست وجود دارد. یکی از دسته های پرطرفدار برای ساخت پادکست موضوعات دکوراسیون و طراحی داخلی است که هم در زبان فارسی و هم انگلیسی پادکست های بسیار خوبی در این زمینه تولید شده. در ادامه به معرفی چند پادکست دکوراسیون به زبان های انگلیسی و فارسی می پردازیم.

پادکست دکوراسیون انگلیسی

پادکست دکوراسیون

۱. پادکست دکوراسیون عشق خانه جوان (Young House Love)

مجریان این پادکست، جان و شری، در مورد ارتقای دکوراسیون خانه، طراحی و در یک کلام زندگی در یک خانه خوب بحث می کنند. همچنین در این پادکست ایده های طراحی و پروژه های «خودت بساز: معرفی می شوند. در این پادکست می توانید از نظر متخصصان حرفه ای نیز لذت ببرید. این پادکست هفته ای یکبار منتشر می شودو از سال ۲۰۱۶ مشغول به کار است.

پادکست دکوراسیون

۲. پادکست دکوراسیون شزلون یا چیز لونج (The Chaise Lounge)

این پادکست اولین بار سال ۲۰۱۴ منتشر شد و ۶ قسمت در ماه تولید می کند. در این پادکست با طراحان داخلی موفق از سراسر جهان همراه می شوید. در این پادکست طراحان علاوه بر این که راز و رمز کارشان را فاش می کنند، ایده و راهنمایی هایی نیز برای کمک به شما ارائه می کنند.

پادکست دکوراسیون

۳. طراحی بین خطوط (Design Between the Lines)

این پادکست تنها پادکستی است که با نوآوران افسانه ای صنعت مبلمان خانگی مصاحبه می کند. در این پادکست با کسانی که صنعت مبلمان را به چیزی که امروز می شناسیم تبدیل کرده اند آشنا می شوید؛ البته نه فقط با حرفه شان که با زندگی و دنیای آن ها. این پادکست از سال ۲۰۱۶ پخش شده است و سالانه ۱۶ قسمت منتشر می کند.

پادکست دکوراسیون

۴. پادکست دکوراسیون آکادمی مبلمان (Furniture Academy)

این پادکست از سال ۲۰۱۸ شروع به کار کرده است و سالانه ۸ قسمت منتشر می کند. در این پادکست می توانید نظر متخصصان را درباره طراحی و دکوراسیون خانه بشنوید. این پادکست به شما کمک می کند ایده های طراحی داخلی ذهنتان را عملی کنید.

پادکست دکوراسیون

۵. پادکست دکوراسیون مونوکلی بر روی طراحی (Monocle On Design Podcast)

هر چیزی که می خواهید درباره دنیا دکوراسیون بدانید، از مبلمان گرفته تا معماری در این پادکست یافت می شود. به غیر از آن می توانید تازه ترین اخبار دنیا طراحی داخلی را در این پادکست دنبال کنید. این پادکست که از سال ۲۰۱۷ پخش شده، هفته ای سه قسمت منتشر می کند.

پادکست دکوراسیون

۶. سازندگان مبلمان متناسب (The Fitted Furniture Makers)

آلاستر جانسون ( Alastair Johnson) در این پادکست به بحث و گفت و گو با سازندگان مبلمان چوبی می پردازد. گفت و گو ها بیشتر در مورد مبلمان متناسب کارخانه ای و نحوه نصب آن ها است. با این پادکست می توانید آن طرف داستان دنیا طراحی داخلی را نیز بشنوید و بفهمید چرا کارخانه ها دست به ساخت یکسری از مبلمان زده و برای ساختشان از چه موادی استفاده می کنند. این پادکست که از سال ۲۰۲۰ شروع به کار کرده تا کنون ۲ قسمت منتشر کرده است.

پادکست دکوراسیون

۷ . ضبط با مبلمان امروز (On the Record with Furniture Today)

این پادکست به صورت روزانه اخبار کلی دنیا طراحی داخلی را به شما ارائه می دهد. همچنین می توانید مصاحبه هایی کمی خصوصی با بزرگترین فعالان این صنعت را بشنوید. اگر شما هم در این تجارت دستی دارید یا فقط می خواهید اطلاعات بیشتری از این صنعت داشته باشید این پادکست مناسب شما است.

پادکست دکوراسیون

۸. پادکست دکوراسیون زبرا ولاگ، اصلاح و بازسازی مبلمان (The Zibra Blog’s BEFORE AND AFTER Furniture Refinishing Podcast)

در این پادکست با متخصصان اصلاح و بازسازی مبلمان مصاحبه می شود. متخصصان روند کارشان را یعنی از انتخاب مبلمان گرفته تا بازسازی و فروش محصولشان را با شنوندگان به اشتراک می گذارند. این پادکست به صورت هفتگی منتشر می شود.

پادکست های فارسی دکوراسیون و معماری

پادکست دکوراسیون

۱. رادیو ترسیم

در این پادکست که مرتضی محمد خانی آن را منتشر می کند با خلاصه ای از هنر و معماری جهان آشنا می شوید. از آن جایی که این پادکست به موضوعاتی مانند هزینه بازسازی و معرفی سبک های طراحی داخلی می پردازد مخصوصا مناسب کسانی است که به فکر بازسازی خانه شان افتاده اند.

پادکست دکوراسیون

۲. آرک گپ

میزبان مصاحبه های این پادکست معماری نوید طاهری است و با بزرگان و افراد شناخته شده این صنعت در ایران درباره معماری به گفت و گو می پردازد.

پادکست دکوراسیون

۳. پادکست دکوراسیون صدا معمار

این پادکست توسط رضا کرشان منتشر شده و به آموزش طراحی داخلی و دکوراسیون در معماری می پردازد. رضا کرشان که خودش فارغ التحصیل دانشگاه هنر تبریز است در این پادکست، اطلاعات کاربردی و دغدغه هایش از دنیا طراحی داخلی را با شنوندگانش به اشتراک می گذارد.  

پادکست دکوراسیون

۴. پادکست هنر و معماری وادی

در این پادکست که توسط مهدی نژاد آن را منتشر می کند با خلاصه ای از کتاب های معماری و هنر آشنا می شوید. علاوه بر آن با گوش دادن به این پادکست یک دید کلی نسبت به معماری و طراحی داخلی ایرانی نیز پیدا می کنید.

پادکست دکوراسیون

۵. معماری آرکی

در این پادکست با یک جمع دوستانه و صمیمی رو به رو خواهید بود که از وجه زندگی روزمره مردم به معماری می پردازد. در این پادکست از معماری داخلی گرفته تا نمایشگاه های جهانی در مورد همه چیز بحث می شود.

پادکست دکوراسیون

۶. پادکست آرک تاک

این پادکست یک دایره المعارف شنیداری از دنیا معماری است. داستان شخصیت های مهم دنیا معماری یا اتفاقات مهم در این زمینه را می توانید در پادکست آرک تاک دنبال کنید. در ضمن همه بحث های این پادکست با تکیه بر منابع معتبر بین المللی معرفی می شود تا شما علاقه مندان بیشتر با این دنیا گسترده آشنا شوید.

پادکست دکوراسیون

۷. پادکست داستان معماری

این پادکست روای مجموعه ای داستان است از سرگذشت ساختمان های ایران؛ داستان ساختمان های معاصر ایران و معماریشان. شاید حتی خود شما بخشی از زندگیتان را در این ساختمان ها گذرانده باشید پس شنیدن سرگذشتشان نیز خالی از لطف نیست.

میانگین امتیازات ۵ / ۵. تعداد امتیازات ۳۱۶

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

جدیدترین ایده های چیدمان اتاق خواب کوچک دختر جوان

تنوع شیوه های چیدمان به تعداد افراد دنیاست! چیدمان اتاق خواب کوچک دختر جوان هم با توجه به …