صفحه اصلی دکوراسیون و معماری داخلی کتاب سال معماری معاصر ایران

کتاب سال معماری معاصر ایران

۰
کتاب سال معماری
nowrooz

هر ساله معماران ما آثاری را طراحی می کنند که هر یک ویژگی منحصر به فرد و خاص خود را دارند. ممکن است بناهایی که آن ها طراحی کرده اند را در خیابان ها ببینیم و نظرمان را جلب کنند اما اطلاعاتی درباره آن ها نداشته باشیم. بنابراین یکی از نیازهای معماران وجود تریبونی است که بتوانند در آن از خود و آثارشان بگویند. رسانه هنر معماری، با درک این نیاز، کتابی را منتشر کرد که در بردارنده آثار برجسته معماری ایران است. همچنین در جمع آوری محتوای این کتاب، از معماران خوش فکر و توانمند که تاثیری در حفظ ارزش های معماری دارند کمک گرفت. نام این کتاب در ابتدا «حاصل اوقات» بود که سپس به «کتاب سال معماری معاصر ایران» تغییر پیدا کرد. در این مطلب توضیحاتی کامل درباره این کتاب و همچنین رسانه هنر معماری خواهید خواند. با ما همراه باشید.

دوسالانه‌ ملی معماری، شهرسازی و طراحی داخلی ایران

دوسالانه ملی معماری، شهرسازی و طراحی داخلی ایران از سال ۱۳۹۳ فعالیت خود را آغاز کرد و در حال حاضر یکی از بزرگترین رویدادهای معماری در ایران محسوب می شود. موسسه فرهنگی هنری هنر معماری، مدیریت این رویداد را بر عهده دارد. از ابتدا تاکنون این دوسالانه پیشرفت چشمگیری داشته است و اکنون در معماری معاصر ایران نقشی اثرگذار دارد. هدف اصلی دوسالانه معماری انسان دوستانه، نقد، نظریه پردازی، ارتقای سطح سواد و افزایش حجم دانش معماری در ایران، ارتقای اخلاق و کمک به این حرفه است. این دوسالانه فرصتی برای معماران و طراحان داخلی است تا بتوانند خود را اثبات کنند و کارها و خط فکری خود را به مردم توضیح دهند. همچنین با کمک این دوسالانه، جامعه معماری و دانشجویان این رشته از اتفاقات مرتبط با حوزه معماری که در کشور در حال وقوع است با خبر می شوند. این دوسالانه اهداف خاصی را دنبال می کند که هم به نفع مردم و هم جامعه معمار است.

کتاب سال معماری
این کتاب برای دانشجویان معماری آینده بسیار کاربردی خواهد بود

کتاب سال معماری معاصر ایران

کتاب سال معماری معاصر ایران محصولی از رسانه هنر معماری است که با همکاری مهندسین، معماران و طراحان، آثار ماندگار معماری ایران را معرفی می کند. تهیه کننده این کتاب یک بخش خصوصی است که ارتباطی با دولت ندارد و مستقل از آن است. این کتاب برای دانشجویان معماری آینده بسیار کاربردی خواهد بود زیرا که می توانند در آن آثار معماری و طراحی دهه های گذشته را مشاهده کنند و تحلیل هر پروژه را بخوانند. کتاب سال معماری ابتدا دوسالنامه بود؛ جلد اول شامل آثار سال ۹۵ تا ۹۷ بود و جلد دوم آن آثار سال ۹۶ تا ۹۸ را در بر داشت. تاکنون دو جلد از این کتاب به چاپ رسیده است و جلد سوم آن که مربوط به سال ۹۹ است تبدیل به سالنامه شده و در دست تدوین است.

کتاب سال معماری

 چه آثار و پروژه هایی در کتاب سال معماری معاصر ایران قرار می گیرند؟

هر ساله تعداد زیادی از معماران و طراحان پروژه های سال گذشته خود را برای این رسانه ارسال می کنند تا در این کتاب معرفی شوند. کتاب سال معماری تنها برای معرفی پروژه های ساخته شده نیست بلکه در آن از اتفاقاتی که برای معماری و معماران افتاده است و در این زمینه تاثیر گذار بوده نیز یاد شده است. کتاب سال معماری معاصر ایران، مجموعه ای از پروژه‌های معماری، مرمت و احیا، شهرسازی، طراحی داخلی، هنر و کانسپت را در بر می گیرد.

از پروژه های برتر کشور در زمینه های زیر در این کتاب یاد شده است:

  • معماری
  • شهرسازی و منظر
  • طراحی داخلی و بازسازی
  • مرمت و احیا
  • کانسپت
  • هنر
  • فن‌آوری و مبلمان

همچنین در جلد سوم این کتاب قرار است موضوعات جدیدی از جمله پروژه های معماری معماران ایرانی در سطح بین الملل و همچنین از پروژه های غیر معماری آن ها مانند نورپردازی، مجسمه سازی، نقاشی و مبلمان نیز آورده شود. لازم به ذکر است که پروژه های اجرا نشده نیز در این کتاب جایگاه خود را دارند.

نحوه تهیه کتاب سال معماری معاصر ایران

رسانه هنر معماری وظیفه صفحه آرایی، تدوین و چاپ این کتاب را دارد. بعد از انجام صفحه آرایی، فایل پی دی اف (PDF) پروژه مربوط به هر دفتر معماری برای آن ها ارسال می شود تا به تایید برسد. در نهایت کتاب سال معماری به صورت چاپ شده در اختیار عموم مردم قرار می گیرد و همگی می توانند از طریق سایت این مجموعه آن را تهیه کنند. دانلود کتاب سال معماری معاصر ایران با کیفیت پایین نیز امکان پذیر است.
مقاله هایی با موضوعات مختلف شامل حال و هوای معماری ایران، زنان معمار و معماری کلانشهرها نیز برای خوانندگان این کتاب نوشته می شود. در این اثر می توانید تصاویر بسیار با کیفیتی از پروژه ها ببینید. تمامی پلان ها، مقاطع، دیاگرام ها و خروجی های سه بعدی پروژه ها در کتاب آورده شده است و در کنار تمام این ها توضیحاتی در رابطه با کانسپت، روند طراحی و هدف پروژه ارائه شده.

نحوه ارسال آثار و شرایط آن

معماران و دفاتر مهندسین مشاور می توانند آثار خود را به صورت پی دی اف (PDF) یا لوح فشرده برای موسسه هنر معماری ارسال کنند. این فایل ها را می توان از طریق ایمیل یا تلگرام مجموعه، طی مدت زمانی که مشخص می کنند، ارسال کرد.
در حالت عادی برای هر یک از دفاتر معماری در این کتاب دو صفحه به صورت رایگان در نظر گرفته می شود. در این دو صفحه مشخصات دفتر معماری به همراه آدرس سایت و افتخارات آن ها به صورت دو زبانه – که شامل زبان های فارسی و انگلیسی است – نوشته می شود و بنا به درخواست معماران امکان افزایش تعداد صفحات تا سقف شش صفحه برای هر پروژه نیز وجود دارد که ملزم به پرداخت هزینه جداگانه است. یک جلد از کتاب سال معماری معاصر پس از چاپ به صورت رایگان برای هر دفتر معماری ارسال می شود.

کتاب سال معماری
این پژوهش های هنر و معماری برای شناخت جنبه های گوناگون فرهنگ و تمدن ایران انجام گرفته

کتاب معماری معاصر ایران ۷۵ سال تجربه بناهای عمومی

اگر به دنبال کتابی هستید که تعداد زیادی از آثار معماری ایران را با تمامی تحلیل ها و تصاویرش در بر گیرد، می توانید کتاب «معماری معاصر ایران ۷۵ سال تجربه بناهای عمومی» را تهیه کنید. در این کتاب از معماری دوران قاجار و حوزه های علمیه و مدارس علوم دینی و اطلاعاتی که طی مدت ها به کمک تحقیقات میدانی به دست آمده، صحبت شده است. این پژوهش های هنر و معماری برای شناخت جنبه های گوناگون فرهنگ و تمدن ایران انجام گرفته. نویسندگان کتاب امیر فرجامی و محمدعلی طبرسا و ناشر آن شرکت طرح و نشر پیام سیما هستند. برای دانلود کتاب «معماری معاصر ایران ۷۵ سال تجربه بناهای عمومی» می توانید به سایت های فروش آنلاین کتاب های الکترونیکی مراجعه کنید.

میانگین امتیازات ۴.۶ / ۵. تعداد امتیازات ۲۲۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

مبل چستر چیست؟ ایده وعکس مبل چستر کلاسیک

اگر عاشق مبلمان کلاسیک هستید ولی فکر می کنید هماهنگ کردن مبلمان کلاسیک با سبک دکوراسیون مد…